Darovanie embryí, vajíčok a spermií

danielitka26
25. mar 2009

máte niektorá skúsenosť s darovaním embryí, vajíčok alebo spermií..má jeden z vás partnerov, manželov zdravotný problém kde musíte riešiť miminko len takouto formou ako je:

- žena vajíčka má muž nemá spermie ktoré treba zadovážiť darcovstvom

- muž spermie má žena nemá vajíčka ktoré treba zadovážiť darcovstvom

- alebo obaja z partnerov majú problém a to taký že žena nemá vajíčka a muž spermie ale ona dokáže bábetko vynosiť tak tam treba darcovstvo embryí (KET)

píšte rady, tipy, skúsenosti ako ste postupovali pri týchto problémoch, kde vám pomohli, aké lieky ste papali, kde (v akom centre) ste podstúpili transfery, kolko vás to stálo, aké boli výsledky.

vopred srdečná vďaka za každú cennú radu, ako pre mňa tak aj pre vás ostatné 🙂 😉 😵

danielitka26
autor
25. mar 2009

šup sem z radami 😉

katy2
25. mar 2009

danielitka, tie temy su uz tu..... aj dievcata, co s nimi zapasia....

je tu darcovstvo vajicok:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

azoospermia - partner nema spermie:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kazdy problem je specificky..... nie je jasne, aky problem mate vy....
prajem vela sily 🙂

kuspitka
25. mar 2009

Ahoj danielitka ja mam vajicka len muz nema spermie bol aj na MESA/TESA a nic mu tam nenasli tak mame darcu...
toho sme vyberali podla mojej a muzovej krvy ,ale hlavna je mozova krv..
ak niekto nevie krv myslim zena tak to nevadi...

lenka20
25. mar 2009

danielitka ja osobne zatial nemam skusenost ale v pripade dalsich neuspechov pri IVF pojdeme urcite do darcovskeho programu - darovane vajicka, dost dobre je to popisane na stranke www.reprofit.cz, maju aj vybornu databazu darkyn, aj pomerne dobre lehoty....
moja cenna rada 😉 - netreba byt uzkoprsy a dat sa odradit, ak darcovstvo pomoze k vytuzenemu dietatku tak treba ist za tym 😵

danielitka26
autor
25. mar 2009

katy2 ok ja som tu nezaložila tému len preto že chcem...tu nejde len o azoospermie, alebo darovanie vajíčok, tu sa pýtam aj na embryá a veci okolo toho tak k tým embryám som priradila aj toto ...pokial budú mať admini námietky tak nech si to zamknú ale nemyslím si že by mali na to dôvod ...neje to tá istá téma

danielitka26
autor
25. mar 2009

lenka dakujem za ten link 😵

danielitka26
autor
25. mar 2009

kuspitka a môžeš mi to rozpísať kolko ťa čo stálo pri darcovstve spermií?? nemusíš hned len ak budeš mať čas a chuť ...
aké lieky si papala, kolko stojí odobratie vajok,lieky, prenos embryjka, darovanie spermií, ich mrazenie ....

vopred moc dakujem

danielitka26
autor
25. mar 2009

kuspitka a ešte ma zaujíma v ktorom centre si a ako dlho si čakala na darcu

katy2
25. mar 2009

danielitka, ja ti nic predsa nevycitam.... 😕
ja som len dala dalsie linky tu na MK na tu istu problematiku...... prepac, ak som urobila nieco zle 😕

danielitka26
autor
25. mar 2009

katy nie pohodka 😀 😉 😎 ..ale to čo sa pýtam tu je darovanie spermií a nie debata o azoospermii....akurát podobná téma je tu ohladom tých vajok ale ja sa tu pýýtam okrem tých vajok ešte na dve iné veci tak som len povedala že nech úsúdia admini či zamknúť alebo nie... do tých tém som nazrela viackrát ale rieši sa tam iné ako sa tu pýtam ja ...len tolko.

kuspitka
25. mar 2009

danielitka neviem ci je to spravne...ja chodim do Heliosu v Martine

ja som brala proveru,decapeptyl,gonal stalo ma to 12 000
odber vajicok nic ..ak to ide cez poistovnu ,samoplaca 30 000-aj prenos embria je v tom
prenos embria....nic ked ide cez poistovnov
darcovske spermie 4000
prve embrio 3000
a kazde dalsie 500

KET
stoji 4000

IUI --stoji 7000
aj darcovske spermie su v tom.....

operacia
MESA-15 000
TESA-15 000
neviem co este chces vediet

danielitka26
autor
25. mar 2009

operácia mi je nanič kedže mi nemáme nič ...čiže ked to zhrniem tak

lieky 12000
spermie 4000
dve embrya 3500
a čo dalej ??

ako dlho si čakala kým sa našiel vhodný darca spermií ????

kuspitka
26. mar 2009

dinielitka oni maju zoznam a podla manzelovej krvy vyberiete darcu..tam sa necaka ako na vajicka

andika10
13. júl 2011

ahojte, vedel by mi niekto poradiť? idem darovať vajíčka, už som si začala pichať injekcie, a bola som na internom vyšetrení, niektoré odbery mi robila obvodná dr. a ona mi dnes povedala že všetky odbery u nej si musím sama platiť lebo ani IVF nehradí moja poisťovňa, a sumu ktorú mam zaplatiť mi dodatočne pošle, 😖

astrid55
14. júl 2011

@andika10 neviem Ti poradit, ale chcem Ti povedat, ze Ta nesmierne obdivujem a vopred Ti dakujem za Tvoju pomoc nech uz je urcena pre kohokolvek. Robis niesmerne dobry skutok, je to uzasne. Pekny den

andika10
14. júl 2011

@astrid55 dik, viem aké to je naše dvojíčky sú tiež z darcovských spermií, tak ten pocit poznám keď sa nedarý mať bábo, prajem skoré tehulkovanie

rojica
14. sep 2012

@kuspitka ahoj my máme ten istý problém ako ste mali aj vy ak by sme potrebovali radu...my sa tiež rozhodujeme na to MESA-TESA ale mám o tom dosť veľa pochybností...keď už teraz nemá žiadne spermie tak ani potom zákroku tam bude minimálna šanca....

rojica
14. sep 2012

@kuspitka ahoj my máme ten istý problém ako ste mali aj vy ak by sme potrebovali radu...my sa tiež rozhodujeme na to MESA-TESA ale mám o tom dosť veľa pochybností...keď už teraz nemá žiadne spermie tak ani potom zákroku tam bude minimálna šanca....
@kuspitka a koľko sa čaká na darcovské spermie?

viva13
14. apr 2013

ahoj, chcem sa opýtať ako prebieha výber darcu, čo všetko si môže vybrať pár ktorý bude potrebovať spermie od darcu,krvnú skupinu a ešte?

marcelnz
10. okt 2013

Ahojte vsetci,
Ak potrebujete spermie, rad podarujem. Som uplne zdravy a kedze som pravidelny darca krvi, tak viem aj svoju krvnu skupinu, mam nula pozitiv.

marcelnz
10. okt 2013

zabudol som kontakt marcelnz@azet.sk

stuegris
5. dec 2013

Ahojte, už som raz vajíčka darovala, všetko prebehlo bez problémov, vajíčka boli zdravé a bolo ich veľa. Kľudne by som si to zopakovala, je to úžasný pocit, že som niekomu pomohla a ešte aj dala šancu na život 🙂 Tak ak nejaký párik máte záujem, alebo mi viete niekto odporučiť dobré centrum, napíšte mi správu 🙂

waitiekatie
12. dec 2013

ahojte, darovali ste niekto embryjka? my to s manzelom zvazujeme, ze po PK a ET ak budu este nejake dobre by sme ich darovali.. skoda ich hodit do smeti a zamrazenych mame este 6.. myslim, ze by sa nasli ludkovia, ktorym by sa hodili 🙂 aky je postup, co to pre nas znamena?

mrdknk1
7. sep 2014

@waitiekatie

Ahoj, rada by som sa o tom blizsie porozpravala, ak je to este aktualne.

waitiekatie
7. sep 2014

@mrdknk1 ahoj,bohuzial nie je..zatial sa ziadne neuchytilo,ostavaju nam posledne dve.. bola som prilis optimisticka na zaciatok 😉 ale stale ma zaujima,ako darcovstvo funguje...

mrdknk1
8. sep 2014

Dakujem za odpoved, prajem vela stastia.

vivera
16. sep 2014

@danielitka26 ahoj, my sme mali 4 prenosy s nasimi embrijkami, 1 s darovanými spermiami a 5 prenosov s darovanými embrijkami. Posledný bol uspesný, ale bohuzial som V 9tt potratila.

gabika1974
31. dec 2015

@waitiekatie Ahoj ja sa volam Gabika mi sa z manzelom pokusame o babo ale neuspesne.Doktorka mi povedala ze babo mozem mat iba od darovanej zeny.Uz si darovala vajicka a to sa plati tebe alebo ako.

waitiekatie
31. dec 2015

@gabika1974 ahoj, nedarovala, tak neviem ako to presne funguje.. Nam sa podarilo prirodzene otehotnieť, takze uz som to viacej neriešila... Pomôcť ti bohuzial neviem ☹

pipikcek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre