Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dilema ohľadom odberu spermií

alison758
14. okt 2014

dnes moj manzel absolvoval kontrolny spermiogam pred nasim prvym ivf.a dopadol dost neurcito.andrologicka nam nevie povedat ci su spermie zive alebo nie a na dalsie testy je ich malo,preto zvazujem ci by nebol lepsi odber operacne priamo zo semenikov ale andrologicka povedala ze by to riskla,ale ak sa nepodari oplodnenie nebude ani ziadny transfer a mozeme zacat nanovo...tak neviem co myslite?

brita
14. okt 2014

@alison758 Ahoj, ja si myslim, ze ak by sa odobrali spermie aj operacne a bolo by ich vhodne mnozstvo, nechajte si ten "zvysok" zamrazit. Nemusi chudak manzel zase chodit na operaciu, ak by sa IVf nepodarilo. Takto by vam zostali nejake aj na dalsie pokusy. My sme sice mali odobrate donrmalnou cestou, ale hned sme dali vsetko, co bolo navyse, zamrazit. Aj preto, ze sme chodili do Brna a nemuseli sme kvoli odberu spermii jazdit taku cestu.

alison758
autor
14. okt 2014

@brita zamrazit dame ak bude co..ale nechcu aby sliel na ten zakrok ale chcu skusit odber z mocu, ale hovorim nehybu sa..zacinam mat pocit ze som si nevybrala spravnu kliniku..najprv pri genetike nam zobrali malo krvi,potom zatulana ziadost...

oladuna
14. okt 2014

@alison758 ja si myslim ze ked ide chap prvy krat na odber spermii tak mu nejde naplnit ten kontajnerik lebo sa nevie uvolnit a je z toho zdeptany. Viem ze moj manzel ked isiel prvy krat tak okolo neho chlapi chodili dnu a von z tej mistnosti po par minutach s plnym kontajnerikom 😀 a on mi potom hovoril ze jemu to trvalo veky vekuce. No a ked tam isiel zopar krat aj neskor tak uz vedel o co ide a trvalo to kratsie.a potom sme sa na tom aj dobre zasmiali 😀
Operacny odber je sice menej stresujuci ale naco to komplikovat?

alison758
autor
14. okt 2014

@oladuna u nas nieje mozny uplne normalny odber spermije vyberaju z mocu lebo dalej nedojdu,prvy krat sa hybali teraz uz nie a to sme nasadili aj vitaminy...

lenz
15. okt 2014

Preco neurobite odber spermii doma a nedonesiete ich tam ....doma to pojde lahsie a mozes pomoct 😀 😀

velkacica
15. okt 2014

@lenz možno preto, že majú ďalej do CAR, keďže semeno treba odovzdať myslím do jednej hodiny po "odbere", s tým, že každou chvíľkou spermie odumierajú... Ide proste o tovar kaziaci sa rýchlo.

lenz
15. okt 2014

@velkacica no to je tiez pravda ....ale do tej kabinky mozu ist spolu ci nie ?

velkacica
15. okt 2014

@lenz no ak sa zmestia :D sestra na pracovisku nebude to určite zakazovať, dokonca v rámci štábnej kultúry toho-ktorého centra by to mali ako možnosť ponúknuť

marshmallow
15. okt 2014

@lenz v Ke nemocnica L.Pasteura...sa moze ist do kabinky spolu 🙂

lenz
15. okt 2014

@marshmallow
@velkacica ....aj v Heliose Martine sa da ist a tam je ta izba riadne velka ;)....a sestricka nas tam zaviedla spolu pekne ked sme isli na spermiogram 😀

alison758
autor
15. okt 2014

@lenz moj muz nema ejakutal spermije idu do mechura takze ich musi vycikat..dnes som opat volala da car a dr mi povedala ze mame zvazit aj darcu..uz som z toho nestastna darcu moc nechceme...

lenz
20. okt 2014

@alison758 aha tak to som nevedela :-/ ....boze.taka moderna doba a nevedia to nejako spravit...a to sa neda nejako priamo vybrat zo semenika alebo tak ?

alison758
autor
20. okt 2014

@lenz no tie spermije su vraj lepsie a zrelsie v moci,to som nevedala ja.mi pred par dnami povedala andrologicka ze to by bolo uplne zbytocne rezat semeniky v jeho pripade...aj nas to hneva,ale co uz hadam to vyde

Tu začni písať odpoveď...

Odošli