Duphaston a ovulácia. Ako na seba vplývajú?

lennulik1
22. nov 2010

Dievcata, prosim vas o rady. Patrim k snazilkam a presla som forum o duphastone a ovulacii a nejak si neviem z toho vybrat. Lekar mi predpisal Duphaston kvoli progesteronu, kazal mi, ze ho mam uzivat 16-25 DC, ale zrovna ten 16ty den, mi zacala ovu. Niektore pisete, ze duphik zastavuje ovu, tak som skoncila pri jednej tabletke. Ale na druhej strane uvazujem, ci to nemoze akoby pomoct uchytit sa vajicku, cize ci to mam zase zacat brat bez ohladu na ovu. Prosim o radu, s manzelom si zelame babo a "prirodnou" cestou to asi nepojde, musime tomu pomoct 🙂 budem velmi vdacna, ak mi napisete skusenosti.

nemko
22. nov 2010

Duphaston nezastavuje, neblokuje ani neobmedzuje ovu.Treba si to riadne vygoglit, ja ho uzivam 16-26 DC a ovu mam kazdy mesiac v case uzivania D.

lennulik1
autor
22. nov 2010

nejde o to, ze by som mala problem s ovu, len ci to neovplyvni pocatie. sme nedockavi, no 🙂

nemko
22. nov 2010

Duphaston sa dava teh.babam na udrzanie tehu takze nie je dovod aby ovplyvnoval negativne pocatie.a nedockavost? to poznam a s nou sme sa daleko nedostali len to cele zhorsila - psychika je strasna svina.takze treba si to uzivat a nie je sa kam ponahlat.trpezlivost ruze prinasa a teraz to uz viem a drzim sa toho.vela stastia 😉

lennulik1
autor
22. nov 2010

ale dava sa aj tym, ktore su vo faze cakania a snazenia sa - kvoli nerovnovahe hormonov. nie som zase z toho na prasky, ze sa este nepodarilo (teda aspon si myslim :D ), len potrebujem rady, nakolko s duphastonom nemam tolko skusenosti a su tu ucite dievcata, ktore sa pokusali a nevedeli ci mali dat pred ci po ovulacii tie tabletky.

romina21
4. sep 2013

@nemko uplná pravda 🙂...v živote som nepočula žeby blokoval ovu to potom načo mi ho doktor dal ked chcem mimino:P...to by nedávalo význam🙂ja ho tak isto beriem🙂

lussy554
8. nov 2013

ahojte ja beriem duphostan 11 az 25 den cyklu a ovulaciu mam na 12 den. Nemusim sa bat ze by blokoval ovulaciu bo som sa dočitala ze sa to može stať. Dakujem za odpoved

lussy554
8. nov 2013

alebo mi skuste poradit nejaku stranku kde sa o tom dozviem viac a hlavne 100% bo na kazdom foru pisu nieco ine....

agneska402
21. jan 2014

Stále tomu velmi nechapem :D ak mavam ovulaciu neskor napr. 19 DC a mam brat Duphaston od 14 dna cyklu do 25 dna, to znamena ze ak mi ma duphaston upravit cyklus z 35 na 28 dni to znamena ze neovplyvni ovulaciu a ostane v 19 DC a len sa skrati lutealna faza?

meaningful
22. apr 2014

@agneska402 mne nasadil doki duphaston 12DC, ze na 10 dni. rano a vecer jednu tb. ale nerozumela som ho, k comu by to malo pomoct. Mali sme ist na IUI ale ze folik bol este 12DC len 14mm, tak mi ho nasadil asi na dozrievanie vaja a ze mame sa snazit prirodzene.

lenz
27. apr 2014

uzivaj to tak ako ti to doktorka predpisala ten liek podporuje aby si otehotnela aj udrzuje plod keby si uz bola tehotna ...nema vplyv na ovulaciu ani nic a pomaha aby si mala pravidelny cyklus

scarlet
6. feb 2015

Ak by ste niektora mala zaujem o krabicku Duphastonu + Clostylbegyt rada darujem, ostali mi a je mi to luto vyhodit 🙂

petulka15
27. apr 2015

Dobry den , chceli by sme otehotniet a nejde nam to snazime sa uz vyse roka uz som vyskusala vsetko co sa tyka vitaminov a biliniek mozem sa spytat ako vam zaberal ten Duphaston mate s nim dobre skusenosti bojim sa ho vypytat od gynekologa mam kamaratky co ho brali len kazda ma na to iny nazor...a co vy otehotneli ste niekto hned po nom?? kazdy tu hovorite o ovulacii len ja ju mam presnu aj viem presne kedy a itak stale nic....:( dakujem

breeenda
18. jún 2015

@scarlet ahoj máš prosím ešte ten Duphaston? Mala by som záujem 🙂

scarlet
18. jún 2015

Bohzial uz je predany ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre