ET v Decembri 2018

kikuska9935
16. nov 2018

Ahojte, nakoľko som absolvovala 1 IUI v juny 2018 a IVF v septembri 2018 ( vid tema IVF v septembri 2018) , no žiaľ všetko núspešne, tak zakladám novú diskusiu pre stimulku v novembri s ET v decembri 🙂
pridajte sa ku mne a podelme sa spolu o pocity 🙂

lelluska
16. nov 2018

@kikuska9935 Ahoj🙂 tak ste sa vyrhli do ďalšieho cyklu? Mne tiez v septembri nevyšiel KET..trz som bola na ďalšom..takze pre zmenu zase čakám. Aj Ti nejako menili stimulku alebo ostavavate pri pri tom co si mala v prvom cykle?

kikuska9935
autor
17. nov 2018

@lelluska ano ano dali mi dlhy protokol a zacinam dipherilinom a potom klasika gonalf, luveris a ovitrell zmenila na pregnyl. Takze asi tak. Len dufame ze nebude OHSS a ze budu uz konecne vajka zrele.... A ako sa citis?

lelluska
18. nov 2018

@kikuska9935 a minule si mala ohss? Aj ste nejako riešili prečo to nevyšlo? Mne totiž nepovedali nic..iba mi hneď navrhli další pokus. Medzi tym som bola na hemato a odtiaľ ma vyprevadili s tym ze nemám vyboceny ani jeden parameter. Tak som po ďalšom KET a cítim sa úplne normálne..žiadne príznaky ani nic. Presne ako minule.

nikaaa1982
19. nov 2018

@kikuska9935 ahoj, pridavam sa aj ja. Dufam, ze sa pridam. Ja mam 4.ivf, ale soft stimulaciu, ale odber je klasicky ako pri velkej stimulacii, no dufam, ze bude odber a nejake embryjka 🙂

kikuska9935
autor
19. nov 2018

@nikaaa1982 tak drzim palceky 😊 nech to tentokrat vyjde

efkaelfka
22. nov 2018

@kikuska9935 no ja som KET z decembra presunula na januar, az po sviatkoch, lebo sa nechcem stresovat cez vianoce a nedajbože by som mala nejake problemy ako pri prvom ET, kedy som cez vianoce len lezala a nic nemohla robit. No vsetkym v decembri drzim palce 🙂

pantapanta
23. nov 2018

Ahojte.. Pridávam sa aj ja... Pondelok mame naplánovaný odber vajíčok... A ET vychádza potom na cca 30.11 dúfam ze to nevadí a môžem sa zaradiť k vám decembrový.. 😂😂😂

Naša história: 1.5. 2018 prvý et výsledok mimonaternicove
27.9.2018 KET neuspesne
A teraz ideme na druhý ivf tak dúfam ze to do tretice vyjde...

Ešte máme z prvého jedno embryo zmrazené ale chceli sme skúsiť zase čerstvé.... Tak verím ze to bolo správne rozhodnutie...

Držím palce nám všetkým.. 😘

kikuska9935
autor
24. nov 2018

@pantapanta nie nevadí 🙂 kludne 🙂 ja zacínam dlhym protokolom zajtra :D tak som zvedavá ako to tentokrát dopadne.... :ú dufam, ze bude uz konecne darcek pod stromcek po neuspesnom IUI a 1 neuspesnom IVF...... toto je nase 2IVF tah hadam do tretice vsetko dobre :D

pantapanta
24. nov 2018

@kikuska9935 ja stále neviem aký je rozdiel medzi krátkym a dlhým protokolom.. 😉😉

pantapanta
24. nov 2018

Ahojte.. Chcem sa Vás opýtať ako na Vás vplýva keď sa dozviete že niekto je tehu vo vašom okolí...
Ja som to vždy brala ok.. No poslednú dobu to na mňa nejak vždy dolahne...
Všetci manželovi súrodenci majú dieťa, ďalší caka... Len my stále nič... Vždy si poviem ze ved to je super, hlavne nech to je zdravé ale v duchu závidí.... Ze to majú tak jednoduché...
A dnes aby toho nebolo málo... Aj moja cca 40rocna vedúca čaká dvojičky. Tak som dnes úplne bez nálady...
Neviem ci to je zúfalstvo alebo hormóny... Nechcem závidieť ale proste je to silnejšie ako ja...
😢😢 Som v tom sama..? Ako to máte vy..?

kikuska9935
autor
25. nov 2018

@pantapanta no ze jeden je dlhsi ako ten druhy 😂

kikuska9935
autor
25. nov 2018

@pantapanta moja nie je to zavist.... Lebo ty nezavidis... Len si sklamana ze u vas nic.... Nerob si z toho hlavu, nie si jedina. U mna je to to iste. Odkedy sa snazime sa z detmi a tehulkami v mojom okoli vrece roztrhalo - 4 sesternice (z toho su 3 sestry) maju termin v aprili.... Kolegyna jun, kamoska, ktora absolvovala so mnou ivf jej to vyslo tiez caka dvojicky... Takze klud 😉

evushka007
25. nov 2018

Ahojte, pridávam sa aj ja, snáď to v decembri stihneme. Záleží ako mi príde mrcha, ale ak načas tak stíhame vklad tesne pred vianocami 🙂 Je to naše prvé IVF, snažíme sa cez dva roky. Držíme si palce, aby to bolo úspešné 🙂

pantapanta
30. nov 2018

Ahojte... Práve mam. Za sebou et.. Zatial ležím s vyloženými nohami 😊😊ale o 13 idem do prace... Nepretrhnem sa ani tam, budem len sedieť... 😜😜😜
Chcela som Vás opýtať či máte nejaké tipy na uhniezdenie embrya... Co jesť, piť a tak.. Ďakuje.... 😘

kikuska9935
autor
2. dec 2018

@pantapanta no ako saa citis? Podla mna ak ti aj niekto rady davat bude na uhniezdenie, dodrat ich mozes, ale podla mna, co sa ma stat sa stane. Nijak to neovplyvnis. Musi byt ten spravny cas. Nie su ziadne studia, ktore by dokazovali, ze kedy sa embryo uhniezdilo a kedy nie. Treba mysliet pozitivne 😊prajem vela stastia 🍀 ja idem zajtra na krv lebo dnes mi dosla MS tak predpokladam ze od zajtra pokracujem s gonalfom.. Doteraz som mala dipheriline od 24 DC.

pantapanta
2. dec 2018

@kikuska9935 ahoj... Uz celkom fajn.. Po odbere vajíčok ma strašne bolelo brucho, nafúknuté, mala som pocit ako by sa mi tam nieco hýbali 🤣 myslela som ze to je ten hypersyndrom alebo ako sa to vola.. Tak som štvrtok bola na sono som sa bála ze mi nevlozia embrya.. Povedali ze je to ôk.. Len mam tekutinu v bruchu že to sa môže stať že to nieje nič tragické a ze teda transfer bude..
Tak na to tak psychicky ukludnilo aj brucho lepšie.
Piaotk aj včera ma bolelo tak ako pred kramami, aj dnes občas... Neviem ci to môže byť hneď na druhý deb uhniezdovanie, aj prsia cítim ze mam také napnuté...
Nemôžem sa dočkať 10.12 na krv ale asi sa otestujem už predtým... Asi nevydržím.. 😂
Jasne myslím ze tie rady na každého fungujú inak.. Ale prizvam piatok aj sobotu som si dala deci červeného... To uškodiť nemôže...😂😂
Ja tie tabletky vo máš ty vôbec nepoznám... Ja mam arefam, pregynova mite a duphaston...
A tebe je ako? Keby máš cca plánovaný odber a transfer.?

pantapanta
2. dec 2018

@evushka007 ahoj... Tak ako stíhate to? Ja dúfam ze na vianoce už budeme 3.... Teda potvrdene tehu... Držím palce

evushka007
3. dec 2018

@pantapanta Ešte stále neviem, mrcha zatiaľ nič. Ak na potvoru mešká druhý deň tak uvidím do večera či sa čosi udeje či nie. Veľmi som chcela stihnúť ten december, no začínam to vidieť mínusovo ☹. Ale ešte nevešám hlavu, ešte mám pár hodín 🙂

pantapanta
3. dec 2018

@evushka007 možno sa stal zázrak.... A už si v tom. 😊😊😊
Mne ked to meškalo vždy som verila na zázrak... No v našom prípade by to bol ozaj zázrak.. 👍👍👍

kikuska9935
autor
3. dec 2018

@pantapanta ja som tiez mala kŕče po OPU aj po ET, som hovorila manzelovi ze citim, akoby som mala v sebe votrelca :D :D :D as uplne som mala aj prsia zvacsene, aj plyny ... ale u mna z toho nic nebolo... tak drzim ti palce 🙂 ...duphaston ja uzivam uz cca 6 rokov.... na upravu cyklu.... ja mam zakazdym ine lieky a injekcie :D
pri IUI som mala LETROZOL, pri 1.IVF som mala krátky protokol a Duphaston, Gonalf, Luveris, Cetrotide, Ovitrell, Augumentin antibiotika a OPU potom som vkladala Laade Pharma 2 x denne...

teraz 2.IVF som mala Duphaston, Dipheriline, od dnes pridávam Gonal-f , potom Luveris, Pregnyl , antibiotikum a OPU :D
Takže zakazdym inač 🙂

evushka007
3. dec 2018

@pantapanta v našom tiež preto moc tomu veľkú šancu nedávam. Skôr mi zase čosi zblblo, už dva dni ma ráno bolí brucho ako keby už už a potom nič nepríde. Keď človek raz potrebuje mrchu načas tak just má čas 😃 Zákon schválnosti, čo narobím... Tebe na aký dátum vychádza vklad?

pantapanta
3. dec 2018

@evushka007 to je tak.. Keď čakáš nič a keď nechceš tak aj dva dni skôr...
Ja už od 30.11 mam v sebe, 2 embrya, 10.12 idem na krv.

pantapanta
3. dec 2018

@kikuska9935 jejda.. Ty teda tých liekov máš hodne....
Ja mam stále tie isté akurát pri stimulácii mi zvýšil dávku z 75 na 100 tých jednotiek. 😂😂

Mne sa ešte k tomu po odbere urobila okolo pupku a v pupku modrina, mam ju stále mení farby a rastie povedali ze ti je normálne..
Mne to teda normálne nepríde ale tak snáď oni vedia...
Dnes som si všimla žilky na prsiach také minimálne ale to sa už asi moc pozorujem. Tie tam možno boli vzdy😂
Aké tie kŕče teda bolesť ako pred kramami mam stále, hlava sa mi občas zatočí a začínam cítiť tak trošku nevoľnosť ale nato je asi skoro 3 den po transfere...

evushka007
3. dec 2018

@pantapanta presne tak.. :( jeej super tak to ti moc držím palce, aby ti to dobre dopadlo 🙂 Daj vedieť 🙂

kikuska9935
autor
3. dec 2018

@pantapanta jooj.. Modriny? To cele brucho mam ako duhu 😂

pantapanta
3. dec 2018

@kikuska9935 som rada ze nie som sama.. Som sa celkom bála..

pantapanta
3. dec 2018

@evushka007 ďakujem.. Určite dám.

ivik6
6. dec 2018

Ahojte, tak ja som tiež začínala v septembri ale bohužiaľ ma stopli pred OPU kvoli OHSS, druhý pokus v októbri, bol už aj OPU ale zas nebol ET pre OHSS. Teraz v pondelok by mal byť KET ale ochorela som :( ak budem chorá zas ma stopnu :( Ja už neviem čo robiť :( ako naschvál..

kulumulu123
6. dec 2018

Ahojte dievcata tiez sa pridavam caka nas et v nedelu tak dufam to bude ok a na vianoce dostane drahy // ..... Idete niektora v nedelu tiez? Inak nas prvy pokus tak som zvedava😊

zuz115
6. dec 2018

@kulumulu123 ahoj ja idem v sobotu na ket

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre