Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

mimka30
16. apr 2009

No už som tu. Šéf došiel aj s tromi deťmi, až ma hlava rozbolela, toľko hučali 😀

petkaerdal
16. apr 2009

to ti verim mimka,ze ta hlava rozbolela..aj ja ked tu mam kopec deti,som rada,ked aj odidu 😀

mimka30
16. apr 2009

No aj ja moja, ešte vymýšlali, či nemám džús a somarinky. No veď poznáš tie rakúske deti, ani na nich nepokričia, ani nič. 🙂

veam
16. apr 2009

no ja som mala 4rocny vztah...tiez dlho netrvalo a mala som dalsi,tiez zo vztahu do vztahu a nasla som super chlapa tak sup ho pod cepiec 😀

Ahoj mimka

mimka30
16. apr 2009

Ahojček Veam 🙂 Akurát som pozerala tvoj albumík. Peknučký 🙂 🙂 😉

petkaerdal
16. apr 2009

no ved poznam,hrozna vychova,to ja ked som bola u niekoho na navsteve,ako dieta,som sa nepohla zo stolicky cely cas 😝

veam,ja som nasla tiez super,za nic by som nemenila 😉

veam
16. apr 2009

No mne staci ked tu pred barakom vrieskaju decka od obeda do vecera ako zmyslov zbavene...ale ked budeme mat vlastne tak to bude ine,zvykneme si baby

veam
16. apr 2009

Dakujem mimka...aj ty mas album?

petkaerdal
16. apr 2009

no niekedy sa sama seba pytam,ako to vydrzim,ked teraz mi vadia niektore decka..ale to je asi ine,ked su svoje,tie mozu vsetko 😀

mimka30
16. apr 2009

Veam, vy u vás v Senici aspoň trocha kľudnejšie, ale tie naše blavácke, na to som si nemohla zvyknuť, lebo ja som sa do Blavy len vydala. Inak naši bývajú na dedine, tak keď tam ideme na pár dní, tak ten kľud na mňa pôsobí fakt dobre, lebo tu mi všetko hučí 😀

petkaerdal
16. apr 2009

mimka,ved ja si preto nemozem zvyknut v meste,pre ten hluk 😠

veam
16. apr 2009

no mimka,nikde v senici tak nehulakaju decka ako u nas pred barakom,bytovka je v tvare U a vsetko sa tu ozyva az k nam hore...hucia jak paviani...inak aj ty mas pekny album uz som ho nasla 😅

veam
16. apr 2009

no a v blave by som si asi nezvykla zit...

petkaerdal
16. apr 2009

veam,ved album mas hned vedla mena,na konci teda na pravo 😉

ja si zvykam vo velkom meste uz 5 rokov a nic 😖

veam
16. apr 2009

Jaj dobre ze si mi to povedala petka,to som nevedela...ja to ako debil vzdy hladam medzi ostatnymi

mimka30
16. apr 2009

Veam ja tam nemám žiadne fotky ksichtu, aby to bolo anonymne kvôli FC 😀 😀 😀
To by nás hneď spoznali, ktoré z pacientiek tu klebetia 😀 😀 😀

Peťka ani ja nemusím mesto. Preto sme aj s mužom hovorili, že ak sa niekam najbližie odsťahujeme, tak to bude určite na dedinu. V rajchu sa nám na tých ich dedinkách celkom páči.

petkaerdal
16. apr 2009

veam 😀 a to si si nevsmla doteraz 😀

floskula
16. apr 2009

ahoj baby. ja nemam album. vsak ja ani neviem, ako sa da vyrobit. som citala, ze ste sa navzajom obzerali, ze ste hodili fotky aspon na chvilu do albumu a potom zmazali a a som nic nevidela. ☹ ☹

veam
16. apr 2009

nie petka nevsimla,ja mam dost silnu tu demenciu teda 😀

mimka nevadi,ale obrazky tam mas pekne

emka1
16. apr 2009

caute kocky,

po takmer tyzdni sa vam konecne hlasim. Si predstavte ako som skoncila 😖

Som v nemocke, konecne mam funkcny internet, lezim tu uz 6 den s diagnozou OHSS ... ovarialny hyperstimulacny syndrom.
Pocas stimulky som nemala ziadne problemy, len mierne nafuknute brusko, po odbere vajok 6.4. som sa citila ako znovuzrodena a den pred ET to pomalicky zacinalo : zacalo sa mi nalievat brusko.
ET som mala 9.4. a v nedelu 12.4. som mala brusko uz tak velke a naliate, ze uz som nemohla pomaly ani chodit, ani dychat,
brucho som mala ako balon a citila som v nom obrovsky tlak, kazdy krok bol pre mna utrpenim ... museli sme s manzelom ist rovno na pohotovost a rovno si ma tu nechali.

Mam OHSS 2.stupna, zobrali ma rovno na ultrazvuk - pravy vajecnik mal 7x5 cm a lavy 9x8 cm - a brusna dutina plna volnej tekutiny, tzv. ascites
- vsetky organy a creva mi plavali vo vode.

Hned mi nasadili infuzky - bielkoviny (ludsky albumin), mineraly a glukozu (2,2 litra denne), injekcie (Fraxiparin proti zrazanlivosti krvi) a klud na lozku ...

Cele OHSS vznika tak, ze stimulaciou je organizmus tak napupmovany hormonmi, ze ani po skonceni stimulky sa vajecniky nevedia ukludnit a ficia na plne pecky ...
doktori tu tomu hovoria "hrncek var" 🙂

Dolezite je, aby sa zacali vajecniky ukludnovat a aby sa ta volna tekutina v brusnej dutine zacala vstrebavat, pretoze sa moze stat, ze by voda mohla zaplavit pluca a najtazsie stavy sa koncia aj smrtou.

Musim vela pit, stale si musim sledovat prijem a vydaj tekutin - vypijem asi 2-3 litre + 2 litre do mna naleju cez infuzky
Nastastie od utorka sa zacal moj stav zlepsovat a aj vajecniky sa mi o 1 cm zmensili.
Brusko sa mi uz zmensilo, vyzerala som ako somalec ...
Konecne sa to lepsi.
Zajtra na rannej vizite by mi mali povedat co dalej a dokedy si ma tu este nechaju.
Kazdy den mi robia krvny obraz - uz sa vylepsil, aj bielkoviny mam uz v norme, uz mi ich v infuzkach nedavaju.

No takze tak sa mam ... ani som netusila, ze takto sa moze u mna prejavi OHSS. Pritom som doma stale pila a pila a chodila na WC, ani to nepomohlo.
Kazdy organizmus je iny.
Hyperstimulak nie je ziadna sranda !

Dufam, ze moje babatka v brusku su v poriadku, OHSS by im nemal uskodit, na konci tyzdna by mi mali robit test na HCG z krvi.
Drzte palce 😉

floskula
16. apr 2009

mimka, sme ta dnes spominali, ako si na tom asi po ultrazvuku. som si precitala. asi podobne ako ja to mas. tiez som o dva dni predlzovala stimulaciu, lebo mi rastli foliky pomalsie a tiez som bola na hranici OHSS. a vsetko sa to zvladlo. akurat sa embry neuchytili, to najdolezitejsie. 😠

mimka30
16. apr 2009

Floskulka, teraz je asi nejaká doba ohss, alebo čo ☹ No na nervy. Som zvedavá, že čo bude v sobotu na uzv 😔 ň
Si zlatá, že si si na mňa spomenula.

Emka, čo? 😔

veam
16. apr 2009

Emka ahoj...to mi je teda luto velmi co sa ti prihodilo,ale verim ze bude vsetko v poriadku a ty budes mat//,drzim palce

petkaerdal
16. apr 2009

jezisi emka 😔 😔 😔
toto by som nepovedala,ale este dobre,ze si sla hned na pohotovost a som rada,ze sa ti stav uz zlepsuje,dufam,ze budes mat aspon tie //za toto...
drzkaj sa moja...a daj vediet ako pokracuje tvoj stav

floskula,hore mas ze fotoalbumy a ked sa s tym pohras,tak zisitis,ako sa to da 😉

floskula
16. apr 2009

ahoj emka, tak to si teda mala fakt perne, hlavne ze sa ti to zlepsuje. ja som pred ET tiez riadne puchla, aj som bola na pohotovosti, vajecniky podobne velke ako ty, aj nejaky giganticky folikul mi tam vyrastol, ale volnej tekutiny bolo malinko, dychat som vedela, tak ma poslali domov. to bolo den pred ET. po ET 3 dni som mala nafuknute brucho a normalne pocas dna mi doslova puchol pas, som dost tenka v pase, ale sa mi vyrovnal uplne s bokmi, som bola ako v 4 mesiaci tehotnosti a na 4 den po ET to zacalo ustupovat. asi preto, ze organizmus citil, ze embry sa nechytili. ☹ ty mas velku sancu, ze ti to vyslo, lebo vraj vtedy sa OHSS zhorsuje. takze drzim palce, nech ti je coraz lepsie a nech ti naisto tehu. 😉

petkaerdal
16. apr 2009

mimka,ty prosim ta nestresuj,ty mas na to dostinex,neboj sa...ja som mala nabeh vzdy a nim nic,tak klud...

petkaerdal
16. apr 2009

ano tehotenstvo ohss zhorsuje,to hcg ho zhorsuje

floskula
16. apr 2009

mimka, ten dostinex ti isto pomoze. aj mne to lekar spominal, ale ja som bola fakt ze na hranici OHSS, cize on sa navrhol, ze "pojdeme trosku do rizika" a ani ten liek som nebrala. cize asi vedel, ze si to moze dovolit. ja som mala rozhodne vacsi respekt z toho ako on. tak som mu verila, ze sa to zvladne. povedal, ze "prinajhorsom vas niekde hospitalizujeme". 😉

emka1
16. apr 2009

no veru, dnes sa uz citim fajn, oproti stavu pre 2 dnami ....
esteze je tu v nemocke free wi-fi a konecne som v spojeni so svetom 🙂

Si predstavte, ze min.tyzden tu mali zienku, ktora prisla dost neskoro, este v horsom stave ako ja ... vysledky mala uplne rozhadzane a vobec sa jej stav nelepsil, takze ja som vraj taky ukazkovy pripad.
Jej museli vytahovat vodu z brucha injekciami a operovat jej cysty z vajecnikov ... ☹

Uz sa citim fakt lepsie, inak lezim na Kramaroch a nemozem sa stazovat - je tu super servis, zlate sestricky, prijemni doktori, mam nadstandard, sme 2 na izbe, mame TV, Inet a pekny vyhlad z balkona 🙂

floskula
16. apr 2009

no vidis emka, vzdy to moze byt este horsie. 😝 ked ta maju pod kontrolou, uz sa ti to bude len zlepsovat.

mimka, fakt hlavne vela pi. ja som uz v polke stimulky pre istotu pila takmer 4 litre a pokracovala som aj po ET. aj ked ked som puchla, sa mi zdalo, ze neprehltnem uz nic a ani jest som nemohla, co sa mi do brucha nic nechcelo zlepsit, ale asi aj to zaucinkovalo, ze po 35 sa to neprejavuje tak dramaticky. aspon doki povedal. tak aspon na nieco je ten moj vek dobry. 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre