Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petkaerdal
19. apr 2009

mimka,tak som sa citila aj ja..myslim,ze ich tam mas riadne vela...strasne drzim palce,aby ich aj bolo,ked uz toto trpis...hned mi musis dat vediet rano,ok? ja budem cakat

mimka30
19. apr 2009

Jasné Peťka- hneď ako sa vrátim, dám vedieť. Dúfam, že ich bude dosť, aj keď sa bojím koľko sa ich oplodní, ako minule 😖
Inak chceme opäť ICSI.

petkaerdal
19. apr 2009

manzel ma ake spermie?

minule vam nerobili icsi?

neboj,bude ich dost...

mimka30
19. apr 2009

Manžel má normospermiu, ale minule nám to navrhli tiež, tak sa nám pekne oplodnili, tak by sme aj teraz chceli.
Peťka moja drž mi palce.

emka1
19. apr 2009

petka, radsej sa k nemu rovno objednam na konzultaciu, to budem vediet, ze ho neotravujem a nebude v strese. A pridem rovno s papiermi.

floskula
19. apr 2009

ahoj baby.
no tak emka, hura domov, hned sa ti vsetko polepsi a ked ta tak prestimulovali, hned nech buduci mesiac ti spravia IUI, keby sa dalo.
😉

mimka, mne bolo tiez hrozne, ja som bola pred ET na pohotovosti dokonca, mi dali algifen injekciu proti bolesti. vajecniky som mala take velke ako emka ked sa dostala do nemocnice. mne sa ani zivat a ani kychat nedalo, lebo som nevedela nabrat vzduch, kt. pri tom clovek potrebuje nabrat, aby kychol. ale dopadlo to dobre. teda do fazy,kym sa mi nechytili embry. ☹ takze zajtra sa drz a potom napis, aka bola urada. vsetky tu budeme cakat.
petka, dnes si trosku nevysla von? ci to ti uplne zakazali? ale podla terminy porodu si este slnka uzijes dost potom s kociarom na prechadzke. inak ked som pozerala tvoju vybavu, zistila som, ze ja vobec neviem, co take babo potrebuje. ale snad mi potom cele tehu bude stacit na to, aby som sa dostala do obrazu. hlavne tenćh to tehu vobec pride. 😔

emka1
19. apr 2009

mimka, aj ja Ti velmi drzim palce !!! 😉 😉 😉

aj ja si dam nabuduce napichnut vsetky vajka, lebo takto, ze sme si davali aj prirodzene oplodnovat, sme vela z nich stratili 😒 😒

petkaerdal
19. apr 2009

bez icsi by som nesla,aj ked su super smermie,vzdy sa oplodni menej,ako cez icsi
drzim mimka,drzim,neboj 😉

floskula ahoj,nie dneska som nevysla,drahy je v praci,tak som doma,ale bojim sa,vcera stacilo a na slnku mi je spatne...
myslim si tiez,ze si este uzijem

co porabate doma mimka a flos?

petkaerdal
19. apr 2009

kde ste zmizli? 😕

ste ma tu nechali samu? 😠

emka1
19. apr 2009

no keby som vedela, ze s nasimi 13 vajkami skoncime tak zle, tak si dam oplodnit vsetky cez ICSI ...
prave som dostala poslednu "smrtiacu" injekciu Fraxiparin od sestricky ... ze vraj na rozlucku 😀
fuuuj, nechutne boli ta injekcia,je proti zrazanlivosti krvi a davaju mi ju kazdy vecer do pleca, nikomu to neprajem 😖 .... ale huraa, bola poslednaaaa 😅

floskula
19. apr 2009

petka, my o chvilu s drahym odchadzame na kulturu, tak sa chystam. hlavne som vas chcela pozdravit, ze na vas myslim. 🙂

floskula
19. apr 2009

emka, ty si kolkymi merionalmi denne stimulovala?

emka1
19. apr 2009

no ja som stale tu petka, vela sa toho tu na posteli robit neda, len cumiet na TV alebo do notebooku a surfovat na nete, este ze tu to wi-ficko je, lebo by mi uplne za tento tyzden kleslo IQ 😀

emka1
19. apr 2009

flosky, mala som klasiku - 3 merionaly, od 6.dna na 1.kontrolu som pichala Cetrotide, pichala som az do 10.dna, potom Choragon a na 12 den bol odber vajok.
flosky, Ty ako ?
Petka mala tiez tu istu davku tusim.

floskula
19. apr 2009

emka, ja som to tiez mala rovnako, len o 2 dni mi natiahli stimulku, lebo foliky nerastli. potom sa dotiahli a boli ok. a ty uz teraz aj krvacas? ci este nemas normalny termin MS?

mimka30
19. apr 2009

Babulky ďakujem.

Peťka- tak to aj ja si myslím, že cez ICSI je lepšie. Aspoň si mi to potvrdila- ty naša pani doktorka 😀

Floskulka, Emka- ste veľmi zlaté. 😉 Už ani nič nejem, ani nepijem, nech zajtra som nalačno, tak ako kázali.

mimka30
19. apr 2009

Floskulka- pekný večer a užite si to 😉

floskula
19. apr 2009

no baby, tak uz odchadzame, zajtra isto pozriem, ako sa mate, opatrujte sa vsetky do jednej, myslim na vas. 😉

emka1
19. apr 2009

floskula, nie nekrvacam, termin MS mam az v stredu/stvrtok ... tak uvidim ci pride nacas, ale krvny test na 8.den po ET bol negativny .... ☹ preto uz neverim, ze sa udeje zazrak

petkaerdal
19. apr 2009

emka,druhy krat budes mudriejsia s tym Icsi,len to musis pripomenut potom embryologicke,ze by si bola radsej,keby ich tak oplodnila preto a preto...aby zase nenechala prirodzene,skoda vajok 😖

ja som mala vzdy 3 merionaly...vzdy iny vysledok,iny pocet jajok

no ja ako tak sledkujem celu temu a rozne kocky,tak vidim,ze icsi je lepsie

petkaerdal
19. apr 2009

mimka,tesis sa aspon trosku?

emka1
19. apr 2009

petka, embryologicka sa nas pytala na choroby v rodine prip. potraty a pod. a kedze nemame v rodine nic take, a aj SPG sa nam zlepsil, tak nam navrhla polovicu oplodnit prirodzene a polovicu ICSI.

Nabuduce uz len cez ICSI ... fakt, skoda mojich krasnych velkonocnych vajok ☹
Mozno aj sama nabuduce navrhne len ICSI, ked si pozrie nase vysledky z 1.IVF

petkaerdal
19. apr 2009

emka,je to blbe,ale takto som sa ja ucila na sebe ,svojom tele kazdym ivf,az na stvrte sme sli doslova na plno a az vtedy vyslo..
ono to prve fakt malokomu vyjde,lebo treba zistit,ako zena reaguje atd. a vidis aj to,ze napr. na buduce uz budes vediet,ze chces vsetko cez icsi a ze je u teba treba dostinex...len skoda,ze stat preplaca len 3ivf,lebo to je fakt malo pre par,ktory ma problemy 😠 😠 😠

veam
19. apr 2009

Ahojte tetusky 😀

Mimka a Emka drzim vam obom palce na zajtra.

Petka ano blbo mi je stale ale uz som 3dni negrcala,tak dufam ze to nezakriknem.

emka1
19. apr 2009

petka, presne tak - stat preplaca len 3 IVF, ale alkoholikom preplaca vsetky liecenia .... to je super, nie ?
a potom stat place, ze sa rodi malo deti ... 😠 nieze by som bola rasista, ale zachvilu bude polovica Slovakov len romskeho povodu

emka1
19. apr 2009

ahoj veam ... ja Ti grckanie normalne zavidim, hned by som sa s Tebou vymenila 😉 😉

petkaerdal
19. apr 2009

veam ajoj 😉
tak dufam,ze uz nebudes grcakt,lebo to nic prijemne asi nieje 😖

emka,mas pravdu,ved vidis,mne vyslo az 4,jedno som si platila sama,keby nevyjde aj toto ,tak neviem ..a aj tak ma to stalo dooooosssttttt prachov....
a poznam baby,co im vyslo napr.az 3ivf a cakaju len jedno babo a ked budu chciet dalsie,budu cvakat...sila je to..
fakt by mohli aspon 5 preplacat alebo keby sa dalo ivf nejako darovat,trebarz od pribuznych alebo nejak,ze

petkaerdal
19. apr 2009

baby,ja by som nieco zase zlopla 😅 😅 😅 co si dam take dietne 😝

emka1
19. apr 2009

petka, no to by bol super napad, s tym darovanim IVF cyklov - fakt !!
alebo aspon tych 5.IVF - to by bolo tiez super. Inak ja si toto 2.IVF asi budem musiet tiez zaplatit, ak bude mat FC vycerpany lmit zo Spol.ZP, inak by som musela cakat az do januara 2010 na dalsi preplateny cyklus z poistovne, a to sa mi teda dalsi rok cakat nechce 😖
Uvidim co povie doki, pojdem sa nim co najskor, mozno stihnem este limit na tento rok 😅

petka - ja sa tiez stale niecim tlacim v posteli 😀 .... normalne priberiem v tejto nemocke, teraz chrumem tycinky 😀

veam
19. apr 2009

Emuska ja ti radsej prajem tehu,ale bez tych hnusnych nevolnosti...

Petka ty by si len jedla tusim...ja mam taky stiahnuty zaludok az no,sice jem ale velmi male davky,hned som plna,vcera som sa vazila a co som schudla tych 5kg,tak si drzim vahu,este som nepribrala nic

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre