Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

mimka30
25. apr 2009

Tak embryologička ma moc nepotešila, povedala, že sa pomaly vyvíjajú a vkladali nám nejaké morulky, či čo? 🙄
Žiaľ k blastulkám sme sa nedopracovali 😒 😒 ☹

mimka30
25. apr 2009

Peťka si tu?

drobec123
25. apr 2009

Mimka strasne gratulujem! Dolezite je ze sa embryjka vyvijaju! Radsej pomaly ale isto! Teraz v tvojom brusku im bude lepsie a krajsie! Urcite aspon 3-4 dni oddychuj a lez! Fakt nic nerob! Aj mrazit budu? Kolko?

mimka30
25. apr 2009

Ahoj Drobec. Neviem, či bude niečo na zmrazenie, lebo vraj bola nízka kvalita. ☹ Zajtra mi budú volať.
Inak dnes bola embryologička ofučaná, povedala mi v izbe, že sa ponáhľa a keď sme sa jej chceli niečo opýtať, tak ju manžel musel trikrát zháňať. 😠

Ale doki a sestrička super milí 🙂 🙂 🙂

pikha
25. apr 2009

ahojte dievcence 🙂
Peti, no tak ty uz si riaaaadne pokrocila vidim 😎 😎 a pekne mena mate pre babulky vybrate. Ako sa citis, vsetko oki? My sme sa zatial nedopracovali k nicomu zavaznejsiemu a v najblizsich dnoch mam v plane volat si do FC o termin a dame si ziadost o druhe IVF, uz ma to nebavi 😖

petkaerdal
25. apr 2009

mimka,tak to si ma moc nepotesila,takze ani nemrazili este nic? az zajtra? 😕

drzkam ti moc a moc palce...

Ahoj Pikhus,na teba som myslela,ze si tu dobreeee dlho nebola,no ja sa citim uz tak vseliak,vsetko ma boli,uz mam velke brusko,krcok pomaly robi sarapatu a tak,tak ale tesime sa a nejako vydrzime,uz to mame za par...

to si este nic doteraz nepodnikla pikha? 😕

mimka30
25. apr 2009

Až zajtra budú vedieť či bude niečo ☹ ☹ ☹

petkaerdal
25. apr 2009

mimka,aj si sa pytala ,kolko vam z tych 12 dneska zilo?...ci ani nevies

mimka30
25. apr 2009

Ona mi povedala že máme 16, lebo z tých 12 sa ešte nejaké delili.

pikha
25. apr 2009

no.. nepodnikla.. mali sme do marca skusat prirodzene kedze sa ten vajcovod upravil a otvoril, tak sme sa dohodli s Pinterom. No a okrem toho sme v januari boli na genetike v Prahe, kde mi nasli zvysenu imunitu a napisali Prednison, beriem ho teraz treti mesiac. Ale uz ma to prestava bavit cele, takze asi je uz fakticky cas na druhy pokus. Kedy mas termin Peti? Pekne brusinko mas 🙂

petkaerdal
25. apr 2009

akoze mate 16,nechapem...z 12 sa nejake delili?

pikha
25. apr 2009

a este sa mi strasne pacia tie tvoje biele teplaky s cervenou kvetinou 😎 😎

petkaerdal
25. apr 2009

termin mam v pase pikha,ale to sa rata 40tt,na to sa netreba drzat...ja cakam take 5tt este max..uvidim,ako vydrzime s krckom,lebo uz sa mi skracuje

kedy pojdes vypisat ziadost?

petkaerdal
25. apr 2009

moje teplaky? hihi 😀 dik 😉

pikha
25. apr 2009

jezisi fakt 😀 no vidis, to ma ani nenapadlo. Ziadost, co najskor, v pondelok volam do FC o termin.

mimka30
25. apr 2009

Tá embryologička dnes bola nejaká neviem... 😒 😒 😒 3x ju manžel volal, nech príde k nám, že sa jej chceme niečo opýtať, potom prišla, vyjadrovala sa rýchlo a odborne- nič som nechápala a nakoniec zahlásila, že sa moc ponáhľa. Tak som plakala a povedala sestričke, že pani embryologička má super empatický prístup. ☹

Pred ET mi povedala, že máte 16 ale nie v dobrej kvalite, lebo sa pomaly delia a v tom čase by mali byť blastocyty a vy máte morulky. 😒 A ja jej hovorím, veď mi volali, že 12 sa oplodnilo z 31. A ona, nie, je ich 16, lebo nejaké sa delili, len nie sú vo vysokej kvalite. 😒 😒 😒 Tak som plakala a doki ma utešoval a hovoril, že embryológovia chcú hneď super kvalitu. To akože ak mám morulky, tak nemám šancu otehotnieť Peťka, alebo čo????????

mimka30
25. apr 2009

Inak pán doktor a sestrička veľmi zlatí a milí. 🙂 🙂 🙂

pikha
25. apr 2009

ano , su skveleeee 😎 😎
mimka, cerstvo po transfere vidim.. gratulujem 😎 a nech to dobre dopadne. mimochodom, smiem sa spytat na co sluzia kotanyi chilli kruzky? 🙂

mimka30
25. apr 2009

Hej Pikha, dnes som čerstvo po transfére. Tie chilli som si dala kvôli prekrveniu maternice, aspoň tak to baby hovoria a užívajú. Ale či to pomohlo. Neviem 😒

pikha
25. apr 2009

aha, diky.. Citala som si teraz ten tvoj priebeh, jasne ze mas sancu otehotniet, co si. ani ked vlozia neviem ake ultra kvalitne blastocysty, nie je zaruka ze to bude oki. Nevadi ze sa ti pomalsie delia, to je jedno. neboj sa

mimka30
25. apr 2009

Ďakujem Pikha. Ja som si teraz moc užila pri tej druhej stimulke. Mala som 31 vajok, ohss, nevoľnosť, zvracanie a tak hádam sa aspoň jeden bobáčik uchytí. 😒

pikha
25. apr 2009

my sme mali jedno jedinkave krasne kvalitne, a hov.. no teda, nic z toho.

pikha
25. apr 2009

fuuuuu 😖 😖 😖 a pri prvej nic?

mimka30
25. apr 2009

Pikha mi pri prvom sme mali 9, a len 3 boli ako také. Chodíš do FC?

Inak fakt boli dnes zlatí ku mne aj doktor aj sestrička- venovali mi maximum času. Som tam veľmi spokojná 🙂

Len teta embryologička dnes nemala svoj deň 😠 😠 😠 😠 😠 😠

mimka30
25. apr 2009

Idem trocha ľahnúť, nech Bambulky oddýchnu. Potom prídem 😉

pikha
25. apr 2009

hej, dostala som odporucane FC ako jedine centrum co v BA za nieco stoji a podla toho co pocuvam, myslim ze je to pravda. Zacali sme vlani, najprv IUI a potom v maji IVF. Mna sa tie hormony nejak moc nechytali, mali sme jedno jedine vajko, aj sa pekne oplodnilo aj delilo aj ET prebehlo ok, len to nevyslo. Potom sme chceli na jesen druhe IVF, ale vosla do toho operacia a teraz je uz vazne cas na ten druhy pokus. Teta embryologicka.. hmm.. necitalo sa to dobre 😒 neviem ci je tam ta ista ako vlani, ale my sme s nou mali len tie najlepsie skusenosti.. neviem ti ku tomu nic povedat, len verim ze to musi byt strasne neprijemne- clovek zhaluzeny z OHSS a zlej kvality a este ho aj odbiju 😖

pikha
25. apr 2009

jasne, prijemny odpocinok 😎 ja idem pohladat chilli papricku 😀 rataju sa aj zive? a predpokladam ze to zajedas niecim, lebo inak si to neviem predstavit 😝

mimka30
25. apr 2009

Minule bola fajn- len dnes, no bola normálna, len nemám rada rýchlo, rýchlo...

Ale ja viem, že to tak nemyslela, je sobota, každý chce byť s rodinou. Ale poplakala som si. 😢

Inak doktor mi hovoril, že myslím od budúceho týždňa tam budú mať novinku, že môžeš vidieť transfér embryjok v priamom prenose na veľkej plazme. 🙂 To môže byť zlaté, však?
Inak ja som tam fakt spokojná, prístup doktora a sestrier je super 🙂 To som v iných centrách nevidela. Venovali mi maximum času aj doktor mi všetko pekne vysvetlil 🙂 Ja by som do iného car-u ani nešla. Teda fakt som maximálne spokojná. Aj teraz sme si dali SPF, tak dúfam, že sa uchytí aspoň jedno bábenko. 😉

mimka30
25. apr 2009

Tie chilli teraz nemôžem po ET

petkaerdal
25. apr 2009

mimka,no neviem moja,drzkam ti moc palce,aby si mala // hladkaj brusko a uz to nechame na osud
je ale pravda,ze dne by mali byt uz blastocysty,co viem podla tabulky delenia embrya,ale ci to znamena,ze nemas sancu netusim..ja som mala tiez 2 morulky v den et len a tiez mi povedala,ze su slabsie,ale co od toho cakat netusim moja,,,musime verit iba

idem si zdriemnut,pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre