Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

sylvusa
19. feb 2009

veď tie prvé tri ti hradila poisťovňa, namám tušáky aké je drahé

bobjan
19. feb 2009

Petka, no veď to...mňa prvé IVF vyšlo cez poisťovňu cca 37.000,-Sk, tak preto sme na ďalšie čakali 2 roky...keby som vedela o FC skôr, tak som tam už dávno a takto mi 2 roky ušli šetrením prachov... 😠 😒

petkaerdal
19. feb 2009

ano hradila,ale to prve v ISCARE ma vyslo 50 000,jedno samoplatca 50 000,to bolo uz vo FC,nechcem vediet,kolko by to vyslo v Iscare a tie dve boli lacnejsie,doplatky a tak,ale ratala som aj ine veci,ako injekcie,co som dokupovala z netu,ked som sla,ako samoplatca a tak...
doplacas aj tak,ked ides cez poistvnu...

petkaerdal
19. feb 2009

neviem si predstavit ,ze by som nemala na to peniazky 😔

ja som hned po prvom ivf odisla od Iscare,nechapem,ako tam moze niekto chodit

bobjan
19. feb 2009

Sylvusa, lenže poisťovňa ti to sice "hradí", ale to je len oblbovák pre ľudí, ktorí v tom nevedia behať...ako som zistila , tak to doslovne platí len vo FC. Inde ťa zderú z kože, lebo všetko považujú za "nadštandart" a predsalen sú to súkromné centrá....ja som platievala aj za návštevu, pohovor,spg...

petkaerdal
19. feb 2009

bobjan,plne suhlasim...len skoda,ze clovek to zisti minimalne po prvom ivf,ide do najreklamovanjsieho centra,kde ho okradnu a nepomozu 😠 ...
bobjan,ja nechapem,ze preco sa plati napr.za monitorovanie cyklu v Isc.to za tie kondomy,co pouzije na mne? to uz je "nadstandart" nie? a za icsi,neviem,kolko by som platila,ked som mala teraz 17 vajok... 😔
je to proste hnusne zdieranie na neplodnosti 😠

petkaerdal
19. feb 2009

bobjan,idem kuknut ordinaciu,pridem po este,ak sa ti bude tiez chciet nakukni 😉

bobjan
19. feb 2009

Petka, tak,tak...ja som šla do CAR, ktoré som mala najbližšie a takto to dopadlo... fuj...inak mne robili ICSI a mala som platilo sa za 5-8 vajok 8000,- a každé ďalšie tisícka...brutus a PK = 5.000,-

Idem aj na ordinejšn...ak nezaspím, kuknem 😉

sylvusa
19. feb 2009

som rada, že si môžme takto písať, lebo ten kto to nepozná, má v tom chaos, ako napr. ja. Ja som ešte nebola v centre, ale čítam tu také veci, že už som pripravená. A hlavne viem, do ktorého centra mám vlastne ísť. Ďakujem Vám baby. To sa mi nechce ani veriť, že Ferticent môže byť taký lacný. Len aby aj ostal taký lacný.

petkaerdal
19. feb 2009

Fc zije z rakuskych pacientiek,nepotrebuje okradat slovenske a asi su spokojni s tym,co im zaplati poistovna,ved aj to je dost,nie?

bobjan
19. feb 2009

chcela som napísať, že som mala 10 vajok, takže 10.000,- ICSI...spg od 500 do 1500,-...pohovor cca 250,-Sk...

petronela7
19. feb 2009

Vidim, ze porovnavate centra... ja som dnes bola vo FC - prvy krat a cenovo vazne nieje o com! mna v GF ivf vyslo cca 40.000skk (z toho ICSI 12.000 skk), zmrazenie embryii 4.500SK. A 2X rozmrazenie po 3.500 sk ...hmm
Vo FC kratky protokol cca 3.000 skk, ICSI zdarma, spermiogram zdarma, mrazenie 6.000skk...

Jedine co ma trosku `zarazilo` bola reakcia na Prahu-imuno... sme objednani na marec (co GF schvaluje) a FC doktor tvrdi, ze tam v zivote neposlal pacientku... Tak teraz vaham, ci ist alebo nie..... ale asi pojdem, aby som o pol roka nebola tam kde som dnes a netrieskala si hlavu o stenu, ze preco som nesla 😒

Neviete ci robia imuno aj v Brne - Heliose?

petkaerdal
19. feb 2009

petronelka,ked si objednana do Prahy,urcite chod,pre vlastny pokoj 😉
aj mne dr. Pinter povedal,ze podla neho je to zbytocne

bobjan
20. feb 2009

Dobré ránko 😉

Petka, sa mi o tebe snívalo 😉 Že som ťa bola pozrieť a boli sme spolu vo Viedni a tam sme chodili celý deň, všade veľa ľudí a vieš prečo? Lebo tam bolo nejaké výročie a boli rožky a vianočky na každom rohu zdarma 😀 😀 😀 😀 😀

petkaerdal
20. feb 2009

dobre ranko 😉 😉
bobjan 😀 😀 😀 😀 😀

prave ranajkujem vianocku 😀

ako si sa vyspala?

bobjan
20. feb 2009

No vidíš, myslím na teba aj v noci 😀 Ja som vedela, že si si po noci nejakú ušetrila na raňajky 😀 😀 😀

No včera som zaspala po ordinácii, zobudila som sa o 3.15 ☹ Ale potom som ešte horko ťažko zaspala do 7.00. Ale vcelku v pohode.

A ty??

petkaerdal
20. feb 2009

no si zlata,ze takto na mna myslis,
ja som vianocku jedla uz o 3 v noci,ked prisla domov,nevydrzala som a teraz som si dala s mlieckom 😀
ked si bola hore po tej 3,to sme boli spolu,aj ja som bola hore od pol 3 do pol 5,kecali sme s Erdalom a jedli 😀

co porabas?

moj bude teraz tahat urcite doobeda

bobjan
20. feb 2009

To ti prišiel mužík riadne neskoro, sa mu nedivím, že bude spať do obeda, keď ste kecali do rána 😉 😅
Vidíš, ešte sme aj boli spolu hore 😅 😵 To je telepatia, čo?? 🙂

Nič také momentálne nerobím, pôjdem potom popratať prádlo a pozadeľovať doklady do fascikľov...to nerada robím, ale už sa mi tu toho nakopilo ☹

Ty ako?

daguska
20. feb 2009

ale ste sa tu rozpísali babenky. škode že som nemôžem chodiť častejšie,aby som sa tiež mohla zapojiť.
Chcela som sa Vás spýtať či ste už niektorá z Vás podnikla tú novú metódu pri umelom oplodnení čo sa robí len vo Ferti. Neviem teraz ako presne sa to volá, ale táka sa to zavedenie jakych možských buniek to tela ženy pred tým ako jej tam vložia embria. Lebo nám to doki ponúkol a tak sa chcem spýtať, či to u niektorej z vás aj pomohlo.

bobjan
20. feb 2009

Daguska ahoj🙂 Je to SPF. Myslím, že väčšina z nás si to dala, keďže IVF nevýjde toľko ako inde, tak urobíme všetko preto, aby to vyšlo. Je to len na vás ako sa rozhodnete, ale čo viem, tak to mala aj napr. Babulka123 a je tehu 😉

petkaerdal
20. feb 2009

no teraz robi dva dni od 16 a to taha do 2,
no dobra telepatia teda,hihi,my sme este do 5 potom kecali a teraz by si mala pocut ten chrapot z izby,ved to musia aj susedia pocut,ako pili,este ze nieje noc,lebo by som ho bila uz

ja tiez nic moentalne,pisem s kamoskami a tak,rozmyslam,aku polievku spravit,chuti mi fazulova alebo sosvicova

petkaerdal
20. feb 2009

daguska,aj ja som mala SPF naposledy a pomohli asi 😉 ,predtym som to nemala a nikdy nic

bobjan
20. feb 2009

no má teraz také polonočné služby...môjmu zmenili prac.dobu časovo, už robieva od včera od 8.do 20, ale to bude len cez zimu...
Susedia sú v práci, tak ho nepočujú, neboj 😅 No aspoň, že si sa vyspala, lebo teraz by si to asi neskúšala, čo?

Navar si pekne fazuľku, aj ja ju budem asi v najbližšej dobe... nebudeš mať potom vetríky?? 😅

petkaerdal
20. feb 2009

susedia v praci,ale pes im dobre zavyja od rana 😠
od vecera od 8 do 20 robi? hm 😀 😀 😀

asi fazulu,na tu mam viacej chut hihi,budem potom prdkat,ale ved ferdo doma nebude 😀 😀 😀 on ju nejedava,tak to len tak liter pre seba varim

co budes ty varit? ja asi ani nic,lebo ked on vstane,ma ranajky a ide do prace zase

vierka
20. feb 2009

ahojte babulky... 😀

tak tie ceny su vazne des a teraz si predstavte, ze by sa vam nedarilo a isli by ste na taketo nieco aj 10 krat 😕 to je uz potom slusna investicia.. ale co by clovek nespravil preto aby mohol mat vlastne dieta...

marcy28
20. feb 2009

babulky a to SPF stoji kolko vo FC?

petkaerdal
20. feb 2009

Ahoj Vierus,no to teda je riadna investicia...poznam pary,co si beru na take nieco aj pozicky,to musi byt potom hrozne,ked to nevyjde

ako sa citis? si uz fit?

marcy 100eur to stoji tusim nejako

marcy28
20. feb 2009

dakujem petka
🙂

vierka
20. feb 2009

petka - ved hej, ked to nevide, alebo nedajboze zena potrati, tak je to o to horsie.. cloveku by ani nevadilo do toho investovat, lebo keby bol aspon ten 100% uspech zaruceny...
no fit este nie som, mam nadchu, hrdlo boli uz menej... ale je to uz lepsie 😀
a vy ako? citala som, ze ste zase vianockovali 😝 😀 tusim poviem mangelovi nech aj mne na zajtra kupi vianocku 😀

marcy - stoji to presne 109,54 € (3300 sk) 😉

marcy28
20. feb 2009

vdaka vieri, ty si to mala teraz?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre