Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

mimka30
13. máj 2009

Vierka dík. 😉 No aj tebe mojko. Dúfam, že ty ich osláviš lepšie ako ja. 😉 Už stimuluješ??? 😕 Vôbec nemám prehľad, lebo teraz som to nejako nesledovala.

vierka
13. máj 2009

mimka - nemas za co, tebe budem vzdy zelat zo srdca len to najlepsie... 😉
ja este nestimulujem, ale tento tyzden by som uz mala zacat... uz kazdou hodinou ocakavam mrchu, len dufam, ze pride aspon niektory den rano aby som nemusela rozmyslat a vyvolavat ze kedy mam zacat pichat... 😀

mimka30
13. máj 2009

Tá mrcha sprostá je fakt mimo. Vtedy keď má prísť, tak nepríde, ak keď ju nečakáme tak sa dotrepe 😠 😠 😠
Vierka to vieš dobre, že aj ja tebe a aj ostatným babenkám. 😉 🙂 🙂 Budem vás sledovať, ako vám brušká rastú 😀

bobjan
13. máj 2009

Flosky, no mne presne tá druhá prišla na 40 deň, som myslela, že ma porazí...ale teraz som mala už normálne 😉

floskula
13. máj 2009

bobjan, ale tiez si mala uz take tie krce a furt to este nechodilo? lebo ja uz 3 dni mam pocit, ze to dojde a nic. keby to aspon nepobolievalo.

bobjan
13. máj 2009

Ja som myslím nepociťovala nič.....len som bola nafučaná 😝

bobjan
13. máj 2009

Mimka, všetko naj, naj, naj a dúfam, že zmena CAR ti prinesie šťastie a // 😎

bobjan
13. máj 2009

Peti, áno je menej vajok.....v Olomouci som mala 5 z toho bolo len jedno suprové....na ET som mala vložené dve...

mimka30
13. máj 2009

Ďakujem Bobjan 😉 Musím zmeniť car a všetko 😉 Aj motto som si zmenila 😀
A ty kedy na ďalšie ivf?

emka1
13. máj 2009

ahojte kocky 😉
.... nemam tento tyzden cas prispievat, dost robotky s mi nakopilo 😒
Ale vsetky som vas precitala :

vierka - drzim palce a vela sil do druheho kola 😉, nech to konecne vyjde !!!
mimka - som rada, ze si opat medzi nami 😉 ... uvidis, ako dopadnu vysetrenia, ale verim, ze vsetko bude v pohodke a treti pokus to isti 😉 😉 😉
petka - vitaj, dlho si tu nebola ... ale aspon ze Ta z nemocky pustili. Vydrz co najdlhsie. Uz sa tesim na male babulky ... dufam,ze posles fotky s podakovanim aj do FC, uvidime ich aj vo fotoalbume v cakarni 🙂

emka1
13. máj 2009

gabica - je mi luto, ze to nevyslo ☹
pytala si sa na Spol.ZP, ja ju tiez mam ... doki spomenul, ze ma zmluvy podpisane s poistovnami len do 30.6., nove ziadosti na 2.polrok teda teraz nevypisuje. Treba si zavolat na zac.jula., doki by uz mal vediet ako dalej v 2.polroku, zaciatkom jula je tam a robi len administrativu, takze ziadosti na august a september by uz mal vypisovat ...

petkaerdal
13. máj 2009

bobjan a nieje lepsie rovno normalne Ivf,ked je pri tom softe tak malo vajok? potom je aj sanca mensia ,nie?

Emka ajoj,no nebola som tu dlhsie,ale citala som vas,fotky do fc s podakovanim poslem,jasne,ak ich daju do albumu,tak tam budu
snazim sa vydrzat,co najdlhsie,robim preto,co mozem,lezim cele dni

bobjan
13. máj 2009

Mimka, no ja ti neviem kedy..... všetko záleží od financií....ak budú, tak v lete soft v Brne, ak nie, tak september vo FC... inak ja som tiež mala doteraz každé IVF v inom CAR 😅

Petka, je menej vajok to hej....šanca menšia..to je pravda...normálne IVF tam výjde dosť....no veď uvidíme...

aj v Olmíku stojí minimálka 7.000,-CZK a keď zrátam všetko sakum prásk, tak nás to stálo 20.000,-SK.... a bola tam v cene PK, ICSI, AH....v Brne je soft 10.000,-CZK, PK- 6.000,-CZK, ICSI jedno vajko 1.000,-CZK.....

no neviem, neviem...všetko chce čas a peniaze 😝

vierka
13. máj 2009

mimka - ja som rada ze mi este neprisla v priebehu dna.. to by som nevedela ako ratat... radsej nech pride pekne rano... inak ja som s cyklom teraz v norme, ved som 28 DC a chodi tak 28 - 30... ale najradsej by som bola keby prisla v piatok, lebo to by som mala kontrolu vo stvrtok... lebo v utorok alebo v stredu pridu do prace za mnou taky fesaci, tak ich nechcem prepast 😀 😀 😀

emka - dakujeeeeeeem... ved mi sa nedame mi druhopokusove a ten druhy pokus proste vide!!! 😀

floskula
13. máj 2009

baby, ja som bola posledne dni v dobre nalade a teraz som dnes nejaka otravena, ze MS po ivf nedosla na cas. ja viem, ze je to bezne, ale ma to serie. ☹

floskula
13. máj 2009

ja viem, ze kazdu tu stve nieco ine, jedna ma nekvalitne vajka, druha nema nic na mrazenie, dalsej nepreziju embry PK, mne meska MS, petka sa otvara...furt mame kazda nieco, co nas serie, ale nejako by som to chcela mat tak naporiadok, rozumiete. 😉

floskula
13. máj 2009

si tu tak pisem sama so sebou, ale nevadi. snad sem niektora zavitate. idem zatial umyt riad. 😀

vierka
13. máj 2009

floskula - tri prispevky za sebou??? 😕 to uz vyzera ako psychicka porucha 😀 😀 😀
hej, kazdu tu stve nieco ine, ale myslim, ze je super, ze sme sa tu stretli taka super partia, takze na tych problemoch nasich je najlepsie asi toto 😀

bobjan
13. máj 2009

Flosky, no veru, každá máme niečo.....

ale je super, že to tu existuje a človek sa "porozpráva", lebo to sa nedá v bežnom živote nikomu...napr. u mňa.... moja mama napr. nevie čím prechádzam a že vôbem máme za sebou neúspešné 3IVF....

nemám pri sebe , vo svojom okolí, kto tomu porozumie, to len tu na koňovi a na diskusii, kam chodím....

svokra vie, čo máme za sebou, ale to tak človek nepochopí, kým to neprežije...síce je gyn. sestrička....

Vierka, držím ti mooooooooooc palce, nech vám to výjde 😉

floskula
13. máj 2009

vierka, mas pravdu. inak ja som oplakala jeden den ivf a potom som sa naladila ze KEt vyjde. to len teraz ma mrcha ma stve, lebo som to chcela mat tak idealne na minutku presne.
inak co tu baby pisu, tak moc sa im nedari nejako v poslednej dobe s tymi vajkami. neviem, ci im zle odhadnu OPU., ze su nezrele, alebo co sa deje. mozno je vo FC uz taky naval ludi, ze proste nemaju moc casu riesit to pedantne. to nemyslim ako kritiku, skor ako obavu. ☹

vierka
13. máj 2009

bobjan - ved to, ze clovek sa tu porozprava, super baby poskytnu rady pre novacikov a tak... v mojom okoli to vie len moja naj,naj, naj super kamoska a sestra - inak to nikto nevie a nejako to nechcem riesit... a este to vie jedna super osoba ktora mi pomaha a radi, lebo ona si uz chudatko presla cimkolvek... a ja ju mam ako priklad, ze to proste vide 😀
dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😝 😀

floskula - treba to asi dostat zo seba von, ja som tiez plakala a potom som sa naladila na pozitivus naladu a isla som dalej, ale ten smutok treba proste prezit, netreba to dusit v sebe...

floskula
13. máj 2009

u mna to vie tiez len sestra. neviem si predstavit, ze by som to este s niekym zdielala, to sa potom ludia furt vypytuju, chcu furt len lutovat, pritom si to aj tak nevedia predstavit. tu aspon kazda vieme, o co ide, ked si to zazivame kazda presne to iste.

vierka
13. máj 2009

presne tak 😉

floskula
13. máj 2009

baby, ale ked ja uz sa bojim aj na ten KEt, aj ked je to len stimulacia liekmi kvoli vystelke. ale vcera som sa dozvedeal, ze jednej babe po 2 ivf zistili rakovinu a vzali jej oba prsniky a chodi na chomoterapiu. asi to sem nepatri, ale tak ma to nejako vzalo, ze tie hormony mozu sposobit vselico. som z toho celeho dostala nejako strach. do toho mi meska MS, tak si predstavujem vseliake hrozy. ☹ mna to zas prejde, len dnes mam taku horsiu naladu. ale nechcem vas tu tak naladovat. som rada, ze ste vobec nieco napisali, lebo posledne dni ked sa ja prihlasim, tak vsetci odidu. 😀 budem si pisat sama ze:

- ahoj flos, ako sa mas?

- aaaaale, celkom dobre. ujde to. 😀 😀

lolka
13. máj 2009

ahojte 🙂
vierka, sup sup s mrchou nech sa pridas k mojej stimulacii 😉
ja som bola dnes na 5 vcelicke, zajtra nas caka ultrazvuk + SPF, dufam, ze nam to zvysi pravdepodobnost uspesnosti, tak ako pisu 😅 predoperaracne uz mam za sebou, len v moci nasli nejake bakterie, tak zajtra mam doniest znova moc. dufam, ze to uz bude ciste, lebo by sa to asi stoplo 😠
zatial som v pohode, v robote mam plno prace, tak ani nemam cas na to mysliet. uvidim, ake to bude neskor 😅
baby, na kolky den byva OPU ?

vierka
13. máj 2009

floskula - to nemozes takto brat, ze sa jej to stalo... aj ked je to hrozne, ale to by sa musle clovek obavat cohokolvek, lebo stat sa moze hocikedy a hocico...

lolka - neboj sa, za chvilu sa k tebe pridam 😀
tak zajtra drzim palce na utz, potom musis napisat ako sa doki vyjadril, ze ako to vyzera 😉
mna cakaju predoperacne vysetrenia zajtra 🙂
ja som mala OPU na 11 den stimulky 🙂

floskula
13. máj 2009

vierka, ja viem, viem. 😒

lolka, ja som mala OPU na 13 den. je to individualne, podla velkosti folikov.

lolka
13. máj 2009

floskula, vzdy sa moze nieco stat, niekedy aj mna napadaju rozne veci, co ak......ale rychlo sa snazim mysliet
pozitivne. ale niekedy ta hnusna depka skoci aj na mna 😖

vierka, som zvedava co mi povie, a hlavne dufam, ze ten moc bude v poriadku. len skoda, ze vysledky budu az v pondelok. a to uz budu zajtra aj foliky ? ci je to este skoro ?

gabica
13. máj 2009

vierka - aj mna mrzi, ze to nevyslo... Inac, mne pred stimulkou zacal mzs poobede okolo 16h a Pinter povedal, ze kludne mozem zacat pichat dalsi den rano.... Nech sa ti to rozbehne cim-skor, to cakanie je fakt na nervy.

Mimka30 - a ake centrum ides skusit? Mas uz vybrate?

Emka - dikes za podporu. Zajtra idem na krv. bude to len formalitka, aby bolo co napisat do karty. No a hned sa ho spytam na pokracovanie. Som zvedava, ci nejako upravi stimulku, alebo to bude presne to iste, co pocas prvej.

Bobjan - teba som sa chcela spytat, ci to nie je moc hormonov naraz, ked pojdes na jesen do FC a este predtym do Brna? Myslim presne na tie vedlajsie ucinky, co aj flosky spominala.
Inac je to sila, co my zeny sme ochotne urobit pre ten maly batostek stastia. Nech to kazdej vyjde cim-skor.

gabica
13. máj 2009

Baby a pozerali ste dnes Reflex? Taky nadherny malinky chlapcurik zije bez rodicov, lebo ho obaja opustili. urady na neho kaslu, uz 2 mesiace zije so starou mame niekde v malej izbe s dalsimi 3 ludmi. ani ona sa nevie onho postarat. je to strasne, ake je to nespravodlive.... normalne som revala ako mala, hned by som si ho zobrala. 😢
a posledna reportaz bola o nejakom liecitelovi, ktory pomohol aj neplodnym parom. neviem, ako sa vola. mozno niektora z vas zaregistrovala. musim to pozriet v archive na markize.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre