Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

floskula
14. máj 2009

ahoj baby, co je tu taka tíšina? vsetky ste na predoperacnom ako vierka? :o)) inac ani ja mrcha nikde. ani mrcha ani tehu, co je toto za hormonalny bordel!?!?

petka no sa tu tak veselime obcas, aby to tu nebolo take smutne, ze raz ziadne vajka, raz ziadne tehu, raz spinenie, furt je daco.

petkaerdal
14. máj 2009

flos ahoj
ani ty mrcha nikde? 😀 😀 😀
inak ja som po hormonoch vzdy pekne dostala

floskula
14. máj 2009

petka, mrcha nikde. len po ET dosla normalne, teraz meska. nie este tragicky, asi tak 4 dni. ale mam roky pravidelny cyklus. nasla som staru diskusiu "cyklus po neuspesnom IVF. petka, aj ty si tam pisala, ze ti mrcha meskala 12 dni a musela si ist na vyvolavacku. si asi uz aj zabudla. co?

petkaerdal
14. máj 2009

mne meskala bezne aj 30 dni,ja som takmer vzdy chodila na vyvolavacky a po ivf sa mi cyklus upravil...to bolo po prvom ivf,co som pisala?

floskula
14. máj 2009

neviem po ktorom presne, ale pises tam, ze ta caka posledne ivf, takze po prvom asi nie. je to na tejto stranke. v druhej polovici tej prvej strany.

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

petkaerdal
14. máj 2009

myslim,ze to bolo po druhom ivf,podla datumu
takto si ma tam nasla 😀
ani sama neviem,ze som tam pisala

floskula
14. máj 2009

no vsak ked si uz toho tolko popisala, sa ti ani neducujem. 😉 ale ako si to tak citam po troche, bezne babam meskala ta druha MS aj fakt dost dlho. niektorej ten cyklus uplne vynechal. ani neviem, ci by som mala ist na vyvolavacku, alebo nechat to telo nech sa spamata same. zajtra idem do FC na ultrazvuk, lebo moja gyn robi len raz tyzdenne. inac to mi bude meskat len 5 dni, ale aj tak, aspon ci tam nie je cysta alebo nieco podozrive.

floskula
14. máj 2009

petka, jedna tam pise, ze po 3 ivf mala dcerku, potom sli znovu aby mala suroddenca, to nevyslo, tak sli na 5 ivf a maju dvojicky, cca polrocne. 🙂 len ked vidim, ze tie baby tam pisali v r. 2007 a niektore maju pri mene este len 10tt, alebo 20tt, tak mam taku obavu, ze kolko dlho to trva do aspon nejakeho uspechu. vsak budem mat fakt 40 dovtedy. 😔

petkaerdal
14. máj 2009

floskula,prave si citam tu temu,zaujmave,spominam na tie casy,tie kocky poznam odtial doteraz,ta lenka uz ma zas ebou 6ivf a nic 😔 ,hrozne

floskula
14. máj 2009

petka, ved prave to si pozeram cela smutna, ze kedy sa niektore baby registrovali a este maju stale pri mene, ze si snazilky. 😔
petka, ked mam po PK mrazacikov a oni pri KEt musia pozrie, ci sa dalje delia, aby sa dali vlozit, tak celkovo bude to embryo uz 6 dnove, nie? nie je to pridlho takto v externom prostredi?

petkaerdal
14. máj 2009

neviem presne,na Ket som nebola,ale mala som raz ist,len sa mi nerozmrazilo,prides do FC na 11 hod.a potom zacnu rozmrazovat a hned je Et,nepozeraju,ci sa dalej deli...et je hned po uspesnom rozmrazeni

tu Gabiku tiez poznam,co ma dvojicky teraz,inak odvtedy sa nam to tusim len 4-rom podarilo a to veru po tazkom boji,kazda,co tam pise ma za sebou minimalne 3ivf,co viem 😔

floskula
14. máj 2009

no dobre, ale ako vedia, ze sa to uspesne rozmrazilo? viem, ze sa pytam ako debil, ale skratka podla tvaru toho embry to rozlisia?

floskula
14. máj 2009

petka, inac fakt je to boj. len s tym, ze mne roky nabiehaju hrozne uz. teraz ale vela bab tu pise len nedobre spravy, neviem, ci si si to vsimla, ci si stihala citat. celkovo aj v inych temach co pozeram, cakanie po transfere alebo ine temy. neviem, ci je take zle obdobie fakt. aj tak mi je zahadou, ze kamoska sla ako 38 rocna a podarilo sa na prvy raz.

petkaerdal
14. máj 2009

no to neviem moja,ale viem,ako to bolo u mna naplanovena a viem,ze to bolo takto,ona embryologicka to asi pred ET pozrie,ale necakaju dlho,robia hned ET

jar,leto je vzdy dobre obdobie na tehu,lepsie,ako zima,ved to ja stale tvrdim,aj ja som otehu po lete,v zime mi nevyslo

bobjan
14. máj 2009

Flosky, ten čas hrozne letí....

ja si niekedy hovorím, že dobre, že som šla k lekárovi po roku neúspechu, čo keby som čakala viac....snažíme sa už 6-rok.....keby som čakala viac, tak možno by som ani nebola tam, kde som....ale zasa, človek keby vedel, že to tak rýchlo nebude, tak to som mohla s mužom sexovať naplno od prvého razu....

gani
14. máj 2009

ahojte ako tak čitam neda mi nepridat sa...nam sa to podarilo v oktobri na prvy krat a to ked som sa tak spatne pozrela na ten čas som dost zariskovala 😠 ...v den transferu sme oslavoli 7 narodky sestrinych krpcov,mimochodom tiež po IVF, a kedže tak ako to tu už niektore píšu sme to tajili a tak čo som neurobila krava sprosta....aby som kamuflovala šak som nemohla predsa povedat že som v tom ked to bolo iste hadam asi na 50% ,tak som si ako pripitok dala za 2-3 hlty vinka...som si povedala šak predsa vinko nieje take silne ako iné alko....len ked som si zrovna vybrala červene!!!ked som si to uvedomila až ma pot oblial....tak ked som išla o 2 tyždne na HCG "vedela som" že z toho nič nebude a cele to čakanie som bola na seba taka naštvana a som si začala nasilu myslieť šak no a čo tak pojdeme a skusime to zas,šak aj mrazačikovia nam ostali a keby sa to ani s nimi nepodari no a čo šak su plne detske domovy deti o ktore sa nema kto podelit s ich bezhraničnou laskou.....asi to bolo to "nemyslenie na to" ale to hcg bolo pozit!!!!
preto si myslim že ozaj terba sa niečim zamestnat napriklad ist na dovolenku alebo na predlženy vikend najlepšie s priatelmi ktorý o tom nič nevedia a teda nebudete s nimi rozoberat čo ak...a či...a najlepšie keby to su ozaj dobry kamoši aby ste s nimi sedeli do neskoreho večera a potom už len lahnut do postele a zaspat...keby sa to tak dalo,čo?!viem neda sa
ja som teraz v štadiu rozhodovania sa či sa nam podari vychovat ešte jedno alebo dve deti a vyzera to tak že sa do toho pustime znova len neviem či budem moct dodržat to nemyslenie na to lebo už pracujem a žial ked pojdem na KET budem musieť ist naPN a tym padaom budem doma zavreta medzi 4 stenami..

gani
14. máj 2009

bobjan presne to som si hovorila ked mi dr povedal že mam nepriechodne vajičkovody.....kolko sme mohli ušetriť za antikoncepciu 😀
neviem či by som mala taku silu ako ty ved to je take nespravodlive...

bobjan
14. máj 2009

Gani, no my tiež...večné dávanie si pozor...možno by sme vtedy aj zázrakom otehotneli, keď sme to vtedy nechceli..... 😔

slanina
14. máj 2009

Ahojte baby chcela som sa opytat ci niektora z vas bola ako samoplatca vo ferti ak ano co ju to cca vyslo?dakujem

vierka
15. máj 2009

dobre ranko babulky 😀

vcera som si vas potom vecer len precitala... nemala som silu vam nieco napisat 😀

petulka - to vies, ja a moji cernosi.... to je vecna teeeeeema, ti sa ma tak lahko nezbavia 😝 😀 😀 😀

inak vcera som si vybavila predoperacne vysetrenia, vsetko v poriadku, takze mozem zacat kludne stimulovat KED pride mrcha 😀 stale nikde 😅 ale doktorka bola vcera zlata, povedala, ze to prve IVF som si len tak skusala a ze teraz to proste vide a ze uz ma nechce v jej ordinacii vidiet 😀 😀 😀

sisab
15. máj 2009

Ahojte dievcata, vcera nam vlozili 2embrijka, jedno 6bunkove a jedno 4bunkove, tak drzte palce, potom sa ozvem, ako sa chytili 🙂
Vraj vajka boli divne, ze mi asi nesadla stimulka Merionalom, po Gonale som mala asi krajsie vajka. Ale povedala teta embryologicka, ze teraz je to uz v rukach bozich 🙂

lolka
15. máj 2009

dobre ranko zienky 😉
vierka, ty nemozes spavat ?? 🙄 🙄 tak uz mas vsetko vybavene a caka sa len na madam - mrchu 😠 no, snad nenecha na seba dlho cakat a coskoro dorazi !!

ja som bola rano na 7 vcelicke + druhej injekcii Cetrodide - dnes to nejako viac stipalo do bruska 😒 zajtra kontrolny ult.a mozno v pondelok OPU 🙂 🙂

sisab - gratulujem k fesakovskym embryjkam, tfuj..ftuj len nech pekne rastu 😉 si doma na PN alebo v praci ? uz zistujem dopredu... 🙂

bobjan
15. máj 2009

Ahojte🙂

Sisab, držím 😉 si mala IVF v rovnakom CAR? Prečo ti menili lieky teda?

sisab
15. máj 2009

Ahojte, Bobjan, predtym som mala 2IVF v Gyn-five, teraz som bola vo FC.
Lolka, som v praci, akurat vcera som bola domka, mam sedave zamestnanie, sem-tam sa poprechadzam, takze zatial zvladam 🙂 Predtym pokus som bola cely cas doma a skoro ma slahlo. Nerobila som ine, len hladala na nete, ake priznaky by som uz mohla/mala mat atd, a nakoniec figu z toho. Tak som radsej tu a snazim sa udrziavat si zdravy rozum. 😀

bobjan
15. máj 2009

Aha...ja som myslela, že si bola v rovnakom CAR, lebo som si zle prečítala, že si mala ASI lepšie vajka, ja som to asi nevidela...

vierka
15. máj 2009

sisab - tak drzim palceky 😉 nech to proste vide 😀
myslim ze tieto veci naozaj nezalezia na tom, ze to vide, niekedy je clovek cely cas doma a nevide to a inokedy je v praci a vide to, je to vazne individualne... ja som bola pri prvom v praci a aj ked nevyslo, tak pri druhom nezostanem doma, pojdem do prace (mam v nej pohodu)...

lolka - to vies ako "ranne vraca, dalej doskace... a skor skape" 😀 😀 😀 ja uz pracujem od 6.00 😅
tak drzim palce na zajtrajsi utz a verim, ze v pondelok bude odberik a ze bude kvalitna urodicka...
no ja na mrchu stale cakam, brucho ma boli uz 3 dni, uz ju citim a stale nic... tak ale ona to robi naschval - urcite herecka pride cez vikend aby som volala rovno dokimu ze uz to "vypuklo" a nie sestrickam 😀

bobjan
15. máj 2009

Vierka, ale čo že by si skapíňala 😀 Veď treba tých černochov riadne ponaháňať 😀 😀 😀

Lolka, držím palce, na utz🙂

loginka
15. máj 2009

caute baby ferticentacky! 🙂
dnes som vyfasovala lieky, uz len mrcha a ideme na to!
chystam sa, ze mi bude pichat merional muz, on mi predtym pichal do bruska aj do zadku, tak dufam, ze to zvladneme!

mia28
15. máj 2009

Ahoj sisab, môžem sa spýtať prečo si odišla z gynfivu????
My meníme centrum po troch rokoch konečne a rozhodujeme sa s mužom medzi gynfivom a ferticentom a sme nerozhodní:D Fakt nevieme kam sa zveriť pre tentokrát??
Poradíš????

apophis
15. máj 2009

ahojte babenky,
poslusne hlasim ze som dnes bola na transfere dvoch 4 bunkovych embryi. aj fotku som dostala (manzel ju skomentoval, ze su krasne po nom 🙂 ). vo ferticente maju teraz novinku - obrazovku, kde clovek moze priamo vidiet embrya a pozorovat, ako ich natiahnu do katetra, ktorym sa vkladaju. uz minule som rozmyslala ako sa tajne prepasovat do laboratoria, aby som mohla vidiet svojich stvorbunkovcov 🙂 , tak ma to dnes prijemne prekvapilo. teraz len aby sa udrzali kde maju.
mia, akurat som vo ferticente absolvovala druhe IVF a nemozem na neho povedat jedine krive slovo. Mily personal, skoro ziadne cakanie, prijemne prostredie.
vsetkym vam drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre