Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vierka
3. jún 2009

loginka - aj tri su supeeeeeer... 😀 ved staci jedno kvalitne.. a jedna super spermijka, to je vsetko co clovek potrebuje 😀
ale asi je to pri kazdej stimulke rozne, aj Petka hovorila ze ona to tiez nemala nikdy rovnako ze vzdy reagovalo telo inak a mala iny pocet vajok 🙂
ale ja verim, ze toto pomaly letne obdobie dobre nabudi tvoj organizmus a ze to proste vide 😉

alex
3. jún 2009

ahojte kočky, tak konečne máme výsledky z genetiky a zajtra ideme do centra, dúfam už vypísať žiadosť 😵

katka14
3. jún 2009

čaute babenky, chystam sa do FC požiadať o 2.IVF. neviete či si mam zasa niečo brať so sebou? mám mať so sebou nejake nove vyšetrenia, alebo stačia tie z minula? chcem tam ist koncom buduceho tyzdna, tak či si mam dovtedy spraviť nejake vysetrenia alebo stačia tie stare. a zasa bude doki robit vyšetrenie mne i drahemu /SPG/?

floskula
3. jún 2009

ahoj katka, zavolaj do FC a oni ti povedia, ci nieco treba. to mas najistejsie. a kedy planujes ist? v auguste? mozno uz ani SPG nebudu robit. moj si bol dat spravit v Medirexe, co je normalny labak, ziadne centrum asist. reprodukcie, cize im o nic neslo, o ziadneho klienta a zazracne mal skoro normospermiogram. ja uz asi neverim ziadnemu centru, co sa tyka SPG.

bittka13
3. jún 2009

ahoj loginka - nestresuj sa, ved je to ok a to sme na tom rovnako 🙂 . Ale uplne ta chapem ja som mala cca 14 folikov a tiez "iba" tri vajka 😒 , tiez som nechapala a bola som trochu sklamana... No ale snad to bude stacit... ved ako hovorili kocky v podstate staci len jedno 🙂 ! Uvidis dopadne to dobre, budeme si navzajom drzat palce ved vysledok budeme mat obe +/- v rovnakom case 😉.

ja idem na ET zajtra.... drzte mi palce a ja potom budem vam 😀

vierka
3. jún 2009

katka - ziadne vysetrenie ani spg nam nerobili ked sme sli podat si novu ziadost, len sme vypisali taky dotaznik - teda ja kde som prehlasila vsetko mozne a nemozne + udaje kedy som mala prve IVF a tak a potom sa doki s nami len dohodol, ze sestricky nam zavolaju ked to bude schvalene, ja sa mam potom ozvat kedy si chcem ist pre injekcie a to bolo vsetko 😉

floskula - my sme mali tiez v roznych zariadeniach vzdy ine hodnoty a tiez mi to bolo divne, ale neriesila som to - sme proste chceli babo a ked sme mali ist na IVF tak sme proste sli...

alex - jasne ze ju vypisete 😉 🙂

floskula
3. jún 2009

vierka, mne ide len o to, ze ked ja som uplne zdrava s ukazkovym cyklom, ovulaciou. rastom sliznice a hormonalnym profilom a muz ma takmer normospermiogram, tak sa predsa snad nemusim napchavat tymi davkami hormonov. to ma na to serinka.

loginka
3. jún 2009

ale ano floskula, bohuzial tie hormony nam budu davat tak ci onak,
este mas aj ine moznosti, myslim ze sa to vola nativ - informuj sa o t om, ked nechces hormony

a spg velmi kolise, je to aj o psychike, myslim si

vierka
3. jún 2009

floskula - aj ste skusili genetiku? ze ci sa geneticky dobre znasate???

loginka
3. jún 2009

bittka , budem na teba mysliet a ty potom v piatok na mna 😉
(joj dufam, ze bude piatok, este neviem ako dopadli potvorky 😅 )

floskula
3. jún 2009

vierka, este nemame vysledky z genetiky. len imunologiu z Prahy, ta je ok.
loginka, vsak raz som to uz absolvovala cele IVF takze ked nevyjde KET, asi pojdeme zas. len ja zo zasady neznasam, ked som v poriadku a nieco musim brat, co mi rozhasi organizmus. :o(

floskula
3. jún 2009

vieerka, ale ja dufam, ze genetika bude ok, kedze sa nam oplodnili vajicka aj IVF-metodou, nielen ICSI. a vydrzali PK a este aj na mrazenie ostalo. ak by bol problem, tak sa zle delia. aspon tak si to ja vysvetlujem.

vierka
3. jún 2009

floskula - no tak tam by nemal byt problem ked sa vam pekne oplodnili a delili a malis te dokonca PK...
mozes sa kludne aj rozhodnut, ze to nechate tak a budete sa snazit len prirodzene...

alex
3. jún 2009

vieri 😉

bittka kedy tam zajtra idete? My na 8:45.

floskula
3. jún 2009

vierka, problem je, ze pri mojom veku uz nie je cas spoliehat sa na nahodu. ale to len dnes ma take nieco chytilo, ved este len v auguste je KET a potom sa uvidi. aj ked dovtedy by mohla vystrelit motyka, podla tvojho vzoru. 😀

bittka13
3. jún 2009

loginka - vsak zajtra rano budes murejsia... hned nam hlas co a ako 😉

alex - ja mam termin na ET o 12,00 hod....

loginka
3. jún 2009

floskula aj ja som v to dufala, tiez som ja mala vsetko ok, pri prvom ivf som aj otehotnela, ale nevydrzalo to
bohuzial sme to my zeny, co si to musime ods..rinkat

bittka13
3. jún 2009

loginka - tak to mas presne pravdu !!! to sa asi velmi spravodlivostou nazyvat neda, ale co uz protestovat nam asi prilis nepomoze 😠 😀

loginka
3. jún 2009

ozaj pri ET davaju nejaky prasok, myslim diazepam, alebo nieco take?

katka14
3. jún 2009

ahoj floskula, mavam občas rovnake pocity ako tu popisuješ ty. akurat drahy v centre mal zly SPG, hoci v u nas v BN bolo všetko v najlepšom poriadku. ja som podla mojej doktorky tiez celkom ok, a nič. ani 1. IVF. akurat mi to rozhasilo cely cyklus, ktory som mala predtym super. a tie bolesti čo som mala pred minulou mrchou, to som myslela že budem musiet ist na pohotovost, a to teda nie som fajnovka, nechodim k doktorom s kazdym pichnutim alebo bolestou. aj tabletky od bolesti si dam, až ked som zufala.

tak sa stretneme v auguste v centre, nezostava mi nič ine ako verit v 2. pokus. budeme si držať palce, a snad to vyjde ..., nie musi to vyjst. !!!

alex
3. jún 2009

bittka no tak to sa tam teda neuvidíme, ale držím silno palce 🙂

emka1
3. jún 2009

loginka - pri ET Ti uz nedaju nic, ziadny oblbovak nepotrebujes, pri plnom vedomi Ti zavedu pipetou do maternice embryjka a hotovo - nic necitis 😉 😉 drzim palce 😉 😉

floskula
3. jún 2009

katka, tak aspon nie som sama. obcas mam taky negativny pocit, skratka niektore dni mam take, raz za cas. lebo doktor vtedy povedal, ze na IUI to nie je, ale ze to aj tak nepreplaca poistovna, ze IVF je hradene. pritom IUI stoji 3 ci 4-tisic korun a za IVF som doplacala 9-tisc. cize v konecnom dosledku vzdy vyjde IVf drahsie, nehovoriac o tych davkach hormonov. ale co mozem ja mudrovat, ked mam davno po 30-tke. len zatat zuby a vsetko podstupit. takze hura na dalsie pokusy! 😎

emka1
3. jún 2009

inak caute kocky ... prisla som vas pozdravit a precitat, co ste popisali 😅 😅
cauko floskulka .... 😉 😉 😵

bittka13
3. jún 2009

alex - dakujem 🙂

katka - tak to mas pravdu ja som tiez mala super pravidleny cyklus a vsetko uuuuplne v pohode, aj SPG sme mali v norme.... a teraz len dufam ze sa to IVF podari lebo poviem ti pravdu cela stimulka je zazitok za vsetky drobne, mna este aj dnes 2 dni po odbere boli cele podbrusko a picha ma tam podchvilou... Proste stav ze mi je dobre uz ani neviem ako vyzera. Nejaka sa z toho citim cela rozhadzana... Tak snad som sa nedopovala tymi hormonmi na nic 😉 lebo ma asi potom porazi ☹

loginka
3. jún 2009

floskula, ale ked mate normospg, a priechodne vajcovody, tak to je na IUI, predsa, no nie?
opytaj sa inde, ja by som to urcite skusila, aj ked pri tom je pravdepodnost urcite nizsia ako pri IVF
kde si bola na prvom IVF?

bittka13
3. jún 2009

floskula - ja som bola na IUI 3x a nemalo to ziaden vysledok (jedine ze ma to stalo 3x po 3000,- SK 😝 ), ved aj Dr. sam povedal ze uspesnost je tam len cca 10%... no co je viem ci sa to nerovna aj pravdepodobnosti ze si to urobite peken sami doma bez asistencie ?!? 😀

floskula
3. jún 2009

bittka, mas pravdu, to mame aj doma. :o)
loginka, ja som stara Ferticentacka. mna tu poznaju, len vy ste tu novsie. ja teraz moc nepisem, ked som mimo IVF cyklu.

ahoj emka, ako sa mas? vsetko v pohode? ziadne myslienkove chmary? 😉

katka14
3. jún 2009

aj ja by som sa rada k vam pridala na poked, ale ked som mimo cylku IVF, tak si len čítam ako sa tu máte, čo nové a tak. a hlavne ... nechávam si inšpirovať takymi babenkami ako je VIERKA !!! 😀 😀 😀

emka1
3. jún 2009

floskulka - dakujem za opytanie 😉 vsetko v pohodicke ... obcas aj mna chytia depky, ze preco musim stale na nieco cakat, preco to nemozem mat hned tu a teraz 😀 ... ale to je ta netrpezlivost, takze bojujem s nou 😅

Bola som min.tyzdne za mojim zenskym s vysledkami z 1.IVF - on tuto moju diagnozu predtym nijak neriesil, proste mi urobil HP ten bol v pohode a rovno ma poslal do CARu. Ked teraz videl, ze som bola s hyperstimulakom v nemocke tak mi povedal, ze by som mala mat 9 mesiacov pauzu a az potom ist na 2.IVF, ale pre mna je to strata casu a cakat dalsi rok sa mi urcite nechce. 😖. Pinter povedal, ze 3 mesiace stacia ... no tak si vyber, nie ??
Chcem si este vybavit genetiku na Kramaroch a potom sa rozhodnem, ci pojdem v auguste alebo v septembri na 2.IVF, nech si moje telo trosku oddychne.
No a teraz skusam aj alternativnu prirodnu liecbu, tak snad zaberie a snad sa zadari aj prirodzene 😀 😵

floskulka - Ty nedepkuj 😵, tes sa na leto, vybav dovolenku, chodte si s drahym oddychnut a tes sa na august na KET 😵 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre