Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petkaerdal
23. feb 2009

zial matka poznam,ale uz je to za nami 😀
ja som vsetky ivf podstupila jedno za druhym,co najskor ,ako sa dalo,takze hned po 3 mesiacoch,medzi niektorymi bolo troska viac odstupu...
ja neviem ,preco to nevyslo predtym,na to sa neda odpovedat,raz som mala transferovane aj 3 embryjka a nechytilo sa ani jedno a teraz mi dali 2 a chytili sa obidve..tak si vysvetli 😵
inak mi nerobi problem sa o tom bavit,kludne sa pytaj...
no ale tentokrat sme mali PK a teraz to aj vyslo,doteraz som PK nikdy nemala a mala som vzdy malo vajok(6) a teraz som mala prvy krat 17...ale co to presne ovplyvnilo netusim...
a nie vzdy sa oplodnia uplne vsetky vajka,ale väcsina sa oplodni,ak robia Icsi

petkaerdal
23. feb 2009

Matka a predtym pri tych 3ivf nam nikdy nic neostalo na pripadny Ket,na zmrazenie a vidis,teraz to vyslo,cakam dvojicky a este mame zmrazenych 5 embryjok pre surodencov,ktore mozno nebudem ani potrebovat,tak ja neviem o com to cele je 😕

vierka
23. feb 2009

petka - no mam este trochu nadchu, ale uz je to lepsie... inak my celkovo v zime len dzusi pijeme... len teraz cez stimulku som pila Rajec, lebo som musela toho vypit vela a zevraj vtedy sa nemozu dzusiky... ale zase som na dzusikoch po negativnom teste 😀

marcy - no ja som si tiez vela veci citala pred tym vsetkym, ale nakoniec som do toho isla skor s tym, ze sa tesim... clovek nemoze mysliet negativne a mysliet si, ze to vsetko bude mat... ja ked vznikne nejaky problem, tak ho riesim az ked vznikne, ale netrapim sa popredu co bude ak bude... 😉

petkaerdal
23. feb 2009

marcy,tak kazda sa asi trocha boji,ked ide do toho prvy krat,nevie,co ju caka,ale ked ina moznost neje,tak co sa da robit,nemaj zase taky strach,nic to nieje,pre mna je horsie vrtanie zuba,ako ivf,mozno mas len strach z toho,ze nevies,co ta caka,ale nemusis..mala by si sa tesit,ze pride tvoja sanca mat babätko 😉

petkaerdal
23. feb 2009

zevraj kedy sa nemozu dzusiky Vierka? ked pijes rajec,ci? 😕
tak este si doma na pn?

bobjan
23. feb 2009

Marcy ahoj🙂 Ja som sa vždy na IVF tešila. Verila som dr. a o OHSS som si tiež čo to prečítala. Dr. ti pomocou utz zistí, či sa ti vytvorila voda a pri hocijakých ťažkostiach hneď choď radšej do nemocnice na infúziu. Ale počas môjho umelinkovania som sa stretla s veľmi málo prípadmi OHSS.
Drž sa a neboj sa ničoho. Treba myslieť pozitívne. Nie len čo zlé sa môže stať, ale musíš myslieť, ža ťa po ňom čaká tehotenstvo a materstvo, po ktorom všetky túžime...držkaj sa

daguska
23. feb 2009

petkaerdal:
koľko máš vlastne za sebou IVF? Čo je to to PK? To ako ked má žena 6 majok je málo, uveď ma do obrazu. Lebo mne doki povedal, že budeme radi ak budu dve, smutné. Takže sa v tom nevyznám. teraz si už tie IVF musíš platiť nie?

matkamatko
23. feb 2009

no petka je to fakt zaujímavé čítat tvoj príbeh, ja som sa IVF bála tak ako píše marcy a hlavne to ked čítam teba mi pomohlo brat to z tej inej stránky- proste spravit preto všetko aby nas bolo doma viac.a doktori hádam vedia čo robia. takze prvý uspech bude veľa vajok a druhý PK, no uvidíme, budem vas informovat, uz sa tesim a neviem sa dočkat kedy začnem.dufam, len že mi stihnu schválit ziadost ešte tento cyklus. 🙂

petka a možno ešte bude chciet súrodencov 😉

petkaerdal
23. feb 2009

bobjan,prave som chcela napisat,ci drichmes a kuknem stranku spät a ty si uz aj vyspata,teeedaaa...
myslis dzus? ako kedy mi chutil,pre mna je to take lepidlo,väcsinou riedim minoskou alebo aj vodou

daguska
23. feb 2009

bobjan:

čo je to to OHSS???
takže sa mám čoho báť? Je to také hrozné?

bobjan
23. feb 2009

Petka, veru vydrichmaná som už 😉 No je to pre mňa tiež dosť sladkéé a pripadá mi to umelé, neviem...

Marcy, inak a dočítala si sa, že keď máš OHSS, tak je väčšia pravdepodobnosť, že ostaneš tehu??? Hm???

daguska
23. feb 2009

bobjan:

koľko IVF máš za sebou,

petkaerdal
23. feb 2009

daguska,4x IVF a 6x stimulaciu 😔
PK je predlzena kultivacia,oplodnene vajicka nechavaju dlhsie,ako obycajne mimo tela zeny a tym padom odidu tie slabsie,vela sa ich prestane delit pri tomto,PK trva 5 dni,ked je ale vajok menej,toto nerobia,neriskuju,ze neostane ziadne,normalne sa robi trnasfer na 2-3den...ja ked som mala vzdy 6 vajok a z toho napr.3 embryjka,tak PK nikdy nerobili,ale ani sme nemohli na isto vediet,ci vsetky embryjka boli zdrave,naposledy som mala embryji 13 a nechali ich tych 5 dni a prezilo nam 7,aspon sme vedeli ,ze vlozili naozaj silne a vysledok vidis..ostane mame zmrazene
inak si myslim,ze PK je dobre,ked sa da spravit

surodnecov? no na ivf nikdy nepojdem urcite,mam toho akurat dost,vzdy som chcela dve deti,ale rozhodli sme sa,ze ked tam tie deticky mame,ze ich len tak nenechame vyhodit,ze si ich transferovat dam a drahy povedal,ze sme aj tak neskoncili,ked bude mat same baby doma,ze to skusi,ze chce chalana...ale ked bude zase baba,ze si to hodi 😀

vierka
23. feb 2009

petka - no pocas stimulky, tak vtedy som pila Rajec...
a este som doma, zajtra idem na kontrolu "spolu" s Bobjan 😀

marcy - a prisla som na to, ze ja som sa najviac bala tej narkozy, nicoho ineho a nakoniec to nebolo nic moc a na to druhe sa este viacej tesim, lebo to naozaj cele nic nie je a tak rychlo to ubehne cele 😀

bobjan
23. feb 2009

Dagus, dr. je tam na to, aby sa ti nič nestalo, ale niekedy sa to stať môže, ak ťa moc nastimulujú. OHSS je ovariálny hyperstimulačný syndróm... po OPU sa ti zväčšuje brucho, nejdeš na WC, ... ale dá sa tomu predísť tak, že už počas stimulky budeš piť 3-4 litre tekutín denne a hlavne po oPU.

Ja mám za sebou 3.IVF

petkaerdal
23. feb 2009

daguska a odpovedat ti na otazku,ci je malo 6 vajok ,neviem,je tu kocka,co mala len dve vajka,obe sa oplodnili a caka dvojicky,ja som mala aj transferovane 3,ako pisem a nic..je to o stasti cele,poznam aj kocku,co mala len jedno jedine vajko a aj ta ostala tehu...niekomu staci jedno,niekomu nie ani 10...

matkamatko
23. feb 2009

vierka aj ja sa bojim hlavne narkozy ale ked som prezila laparku, tak hádam prežijem aj toto. a OHSS sa bojím aj ja tak budem asi piť vela vela vodičky 😉

daguska
23. feb 2009

petkaerdal:

4 to je teda dosť!!! fúha, takže je lepšie ak ich nechajú mimo viac dní a až potom vložia?
Koľko sa platí to zmrazenie? Zmrazia ti to automaticky? A musela si za viac vajok doplácať? Ja viem veľa otázok ale blíži sa mi to a dosť som nervózna, tak prepáč.
Mám dosť veľký strach, lebo ako som pochopila, ak ich bude málo, môže sa stať že nebude dobré ani jedno a všetko bude v riti!! sorry,

petkaerdal
23. feb 2009

bobjan,ja som pila 100% dzusiky,nie tie malinovky,tak by to malo byt 100% 😉

matka,nechcela som,aby to tak vyznelo,ze je dobre mat vela vajok,zalezi to od vsetkeho ,aj od problemu,ako pisem niekto ,kto ma mensi problem sa podari na prvy krat,stacia aj 2 vajka,my sme ta horsia kombinacia,preto to tak dlho trvalo...

Vierka,ale preco sa nesmie dzus?

petkaerdal
23. feb 2009

Matka narkozy? 😀 😀 😀 nemas coho,trva to ani nie 10 minut ,zaspis,nejaka blbost sa ti zosniva a si hore,toto uz ozaj nic nieje,fakt sa neboj..ja som sa na nu praveze tesila..

daguska
23. feb 2009

petkaerdal:
ňminule ste tu písali, že pri stimulke sa musí veľa piť. Stačí piť rôzne minerálky alebo je to jedno čo pijem!

vierka
23. feb 2009

matka - ja som sa bala toho, ze mi daju na tvar tu masku - s tym nemam dobre skusenosti a strasny zazitok a nakoniec len pichli do ruky a uz som aj bola hore, uplna pohodicka 😀

inak co sa tyka PK, tak mne doki povedal, ze ked sa rozhodnem ze chcem PK pri jednom alebo dvoch vajickach oni mi ju kludne spravia - len ten risk, ci to chcem, je na mne...

matkamatko
23. feb 2009

a peti môžem sa ta ešte spýtať aký mate vy problém? 😲

ja viem, že od vajok to nezáleží...

ja ta obdivujem že si to tak dobre zvládla všetko, ja neviem či mam takú silnú psychiku, že by som to zvládla, nechcem sa vzdat nikdy ale som bojko. 😒

baby a to neni jedno či pijem vodu alebo džús?

petkaerdal
23. feb 2009

Daguska,ja niesom dr.to len moj nazor ,ja si myslim,ze je to lepsie a su lekari ,ktori su vylovene zastancovia PK a su dr.ktori zase tvrdia ,ze je lepsie dat embryjko do prirodzeneho prostredia co najskor...
za zmrazenie som platila 6000sk,zmrazia to automaticky,to nevyhodia len tak...nedoplacala som vobec nic navyse za viacej vajok...
nechcela som ti sposobit strach,tak to nieje,takto to bolo len u mna,ako som vysie opisala..je to cele o stasti...

daguska
23. feb 2009

bobjan:

takže keď budem pichať, musím veľa piť? Chápem to správne? Stačí minerálka?

petkaerdal
23. feb 2009

daguska,
pri stimulke sa nemusi vobec vela pit,OHSS nastava az po odbere,vtedy sa ma zacat s pitim,ale OHSS nehoriz kazdemu,väcsinou zenam,co maju PCO,ja ho mam silne a OHSS som NIKDY nemala,ani pri 17 vajkach

matkamatko
23. feb 2009

vierka ved aj ja som pri LSK mala masku a moc sa mi to nepáčilo, dalo sa to v pohode zniest a nechcem 😝
a bojim sa hlavne toho, že ked sa preberem z narkozy či mi nebude na odpadnutie. ja som na druhý den po LKS odpadla na chodbe a bola som rada, že som si nerozbila hlavu ☹

bobjan
23. feb 2009

dagus, nemusíš už pri stimulke veľa piť...len je to taká príprava, aby si po OPU zvládala za deň toľko vypiť, ale ničoho sa neboj, uvidíš, že to dobre dopadne 😉

petkaerdal
23. feb 2009

Veirka ty si myslela,ze ides na nejaku 3hodinovu operaciu s maskou 😀 😀 😀

Matka,ja som to vobec dobre nezvladala,prezila som si svoje,bolest bola velka vzdy po kazdom neuspechu,ale vzdy som nejako nabrala silu ist do toho zase,vzdy nova nadej,nova sanca ma drzala nad vodou,moje dievky,co cakam su fakt vymodlene 😔
ja mam PCO,nikdy som asi nezazila ovulaciu,cize sanca nulova a drahy ma dost na nic spermie

daguska
23. feb 2009

petkaerdal:

ďakujem Ti ja som v tomto ešte taký hlupáčik, tak prepáč, že ťa otravujem. Keď ja mám toľko otázok a napadnú ma len ked som tu ked sedím u dokiho tak ma nič nenapadá. Díííík babenky ste zlaté, vážim si toho.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre