Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bobjan
10. júl 2009

Logi, pohoda...

Kedy môžem volať do FC? Posledný júlový týždeň už?

loginka
10. júl 2009

? ved skus, vravel dr ze stale by tam mal mat niekto sluzbu, takze ti povedia
nastupujes v auguste?

bobjan
10. júl 2009

Logi, chcela by som, ale najprv musíme vypísať žiadosť, tak to výjde asi na september... 😒

vierka
10. júl 2009

ahote baby.... 😀

bobjan - ahojky, teba som dlho necitala... takze chcete ist opat na to??? 😀

gregy
10. júl 2009

Nuž dievčence tak dnes som síce svoju prvú tehotenskú knižku dostala ale len na to aby mi ju o hodinu zase vzali a vypísali ma na kyret 😢 miminko sa prestalo vyvíjať asi tak 3 dni po minulom utz ... dnes sme podľa utz boli 7 + 3 a to som už mala byť 9 + 4 😔 😔 😔 nuž dlho sme sa netešili 😔
chceli ma dať na kyret už dnes ale akosi som to nezvládla takže idem až v pondelok ... ja sa dlhšie zase neukážem ... všetkým tehuľkám prajem aby boli zdravé a všetko bolo oki 😉 a snažilkám prajem aby im to vyšlo a nemuseli podstúpiť to čo ja 😔
majte sa kočky držím Vám všetkým palce paaaaaaaa 😔

labutienka
10. júl 2009

gregy - zlatíčko, to mi je strašne ľúto, až mám slzy v očiach. po tom všetkom, čím si prešla... 😢 😢 😢
drž sa moja. aj keď teraz sú všetky slová útechy nanič a nepomôžu ti ☹ len ti prajem veľmi, veľmi, veľmi veľa síl 😔 ...myslím na teba...

bobjan
10. júl 2009

Vierka, o rada by som... 😉

vierka
10. júl 2009

gregy - tak to ma mrzi zlaticko.... myslim na teba, drz sa... 😔

bobjan - no budem ta sledovat ako pokracujes 😉

bobjan
10. júl 2009

Vierka, ďakujem 😉

Ako sa máš?

Gregy, to ma straaaašne mooooc mrzí, moja 😔 Držkaj sa, viem aké to je...chce to čas a všetko to prebolí. Držím palce.

vierka
10. júl 2009

bobjan - stale rovnako, uzivam si zivota kym sa da 😀

bobjan
10. júl 2009

Tak to je dobre, že si užívaš 😉 to treba....idete niekam na dovču?

vierka
10. júl 2009

nejdeme nikam... boli sme len par dni na chate na Sk, ja mam teraz povinnu dovolenku z prace, ale manzovi dovcu nedali, tak sa len tak sama motkam 😀 a co vy?

bobjan
10. júl 2009

jáááj, no ale aspoň chata bola... tak ty máš dovču? No tebe je teda..my pracujeme stále 😒 neviem kedy si vezmem voľno, lebo chceme robiť fasádu, z jednej steny už máme, ešte chceme jednu stenu...ostatné steny postupne...
inak nejdeme nikam, lebo peniaze treba, maximálne pár dni pod stan....
prídu svokrovci s manžovymi deťmi, tak potom chcem byť tiež doma...to neviem kedy presne prídu, lebo svokra ide na liečenie a potom na operáciu....

vierka
10. júl 2009

no ved ja to beriem ako riadny oddych tu chatu a teraz co som doma... potom asi cely zbytok leta v praci a mozno este nejaka tyzdnova dofca v septembry 😀 ale to len v pripade, ked daju aj manzovi aby sme boli aj trochu spolu 😅
no ved staci aj len tak par dni pod stan, nemusi byt hned clovek pri mori... ja za dovolenku povazujem hlavne to, ze nemusi clovek vstavat rano do prace a nervovat sa v nej 😀
na oparaciu???? dufam, ze nic vazne... 😒

bittka13
10. júl 2009

gregy - ani nemam slova co by ta dokazali potesit.... 😔 😔 😔 , velmi ma to mrzi..., drz sa prosim ta !!!

loginka
10. júl 2009

gregy, cooooooooooooooooooooooooooooooooooo????????????????????????????????????,, ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😔 😔 😔 😔 😔
je mi z toho velmi, velmi smutno, citim s tebou

tiez neviem cim ta potesit, mojka, vyriesi to len cas a ty budes s laskou spominat na anjelika a tesit sa na dalsiu nadej

ukaz sa niekedy

gregy
10. júl 2009

kočky dík za podporu 😔 neboj logi niekedy sem zavítam ako sa máte a ako Vám rastú pekne brušká ale najprv sa musím dať do poriadku 😖
rozmýšlam že si po kyrete vezmem normálne PN aspoň na týžden a prevetrám si neako hlavu ...

držte sa babuľky veľmi Vám držím palce aby ste došli úspešne do konca 😉

cmuk

vika34
10. júl 2009

gregy ☹

loginka
10. júl 2009

gregy urcite ti to urobi dobre, najlepsie by bolo niekde vypadnut

bubulka722
10. júl 2009

Ahojte kočky!
Tiež sa s manželom chystáme na prvé IVF. Po dobrých odporúčaniach sme sa rozhodli pre Ferticent a myslím,že to bola dobrá voľba.Objednaní sme na 14.8., tak som hrozne zvedavá ako dopadneme. Objednali nás v čase mojej ovulky, aby ma tam mohli hneď skontrolovať. Ja som po rôznych vyšetreniach, všetko u mňa beží ako hodinky, len s mužíčkom je to horšie. Máme oligoastenozoospermiu, takže jedine IVF možno až IVF/ICSI. Viete mi prosím poradiť ako to je vo Ferticente s genetikou (nie s predimplantačnou)? Urológ nám odporúčal ešte toto vyšetrenie, lebo pri takom zlom SPG ideme vylučovacou metódou. Kopec vyšetrení za nami a vysvetlenie žiadne. Platí sa vtomto CAR zmrazenie a KET? Ako je to sdoplácaním za ICSI?
Myslím, že genetika nieje pred IVF na škodu, keď môžu predpokladať možné predispozície dieťaťa. Ozvite sa prosím ak ste túto diagnostiku absolvovali.
Díkes!!!
Inak som zvedavá, či bude mať moja poisťovňa (VZP) v auguste na IVF ešte nejaké voľné prostriedky. Chceme ísť čím skor na to!!!
Pá budúce tehuľky! 😉 😉 😉

vierka
11. júl 2009

ahojte babulky....

gregy - jasne mojka, vypadni niekam, zober si volno.... treba na to cas....

bubulka - ahojcek... za ICSI vobec neplatis nic, ked ti poistovna hradi IVF tak doplacas len za lieky v lekarni co je takych 100 eur, inak neplatis nic, potom jedine mrazenie a to je tusim nejakych 5 tisic (este slovenskych)... co sa tyka genetiky, tak myslim, ze z FC poslali na genetiku jedine Alex - oni mali taky zly spg, inak doki na genetiku neposiela, ale ty si to mozes dat spravit sama - ako preventivne vysetrenie...
no a co sa taky VZP - tak oni nemaju problem so schvalovanim ani v druhej polke roku, my sme si podavali ziadost v decembry napriklad a do tyzdna sme ju mali bez problemov schvalenu, takze myslim, ze s tymto problem mat nebudes...

siouxie
11. júl 2009

bubulka, na genetiku sa posiela práve pri zlých výsledkoch z spg, aby sa vylúčili genetické príčiny zhoršeného spg. Nás poslal tiež dr. Pinter z FC a som rada, že sme to absolvovali.

awe
12. júl 2009

ahojte kocky, chcem sa spytat, ci neviete nahodou ako je to s vypisanim ziadosti o ivf teraz, ked maju v FC dovolenku...cheli by sme ist na druhe ivf sept.,oktober a tak by som rada podala zidost a kedze mam splocnu zdravotnu, kde schvalenie trva minimalne mesiac, chcela som to stihnut pocas leta...asi musim pockat na august ☹

babulka123
autor
13. júl 2009

ahojte, ja vam len chcem povedat ze Gregy je uz po...
telo ok, srdiecko boli...

gregy.. cmuuk lubime ta.. ved ty vies..

loginka
13. júl 2009

pozdrav ju babulka, ze na nu myslime

riska
13. júl 2009

ja som prišla po dovolenke a prečítala som si správu o gregy 😔 normalne sa ma to dotklo, hoci ju osobne nepoznam, ale viem, že už si vytrpela dosť 😔 babul, že na nu silno myslime

vierka
13. júl 2009

myslime na teba Gregy, drz sa.... 😔

sylvusa
13. júl 2009

ahojte, je mi ľúto gregy , myslím na teba,

pingula
14. júl 2009

Gregy: drz sa! Viem cim prechadzas z vlastnej skusenosti. Citim s Tebou!

ina7
14. júl 2009

ahojte, hlasim sa po dlhsej dobe, bola som cez 3 tt v nemocnici.
tesim sa s tehulkami, smutim s gregy ☹
ja som na 9 den po transfere dostala hrozne bolesti, volala som do ferti a ze mam ist na pohotovost. tam si ma nechali - diagnoza hyperstimulacny syndrom. jeden vajecnik 8cm druhy len 6 cm a trocha tekutiny v brusnej dutine. tekutina sa nastastie potom nerozsirovala a aj bolesti prestali. nechali si ma tam cez tri tt a pustili ma az vcera s hcg cez 8200. lenze problem je, ze mi nna utz stale nevedia povedat co a ako. pred tyzdnom, ked som mala hcg 3500 mi doktorka robila utz a ze nic tam nie je a teda je to mimomaternicove a budu ma rezat. viete si predstavit co som cely vecer robila. na druhy den rozsudok zmiernili. vcera ked ma pustala, tak ze nieco v maternici je ale ma to zatial len 5mm a nemoze mi povedat isto. vo stvrtok idem na kontrolu. ja uz vazne neviem, ked som vas tu citala, tak bittka aj loginka, co boli par dni predo mnou maju uz aj srdiecko tusim a mne stale nevedia povedat ci som alebo neni normalne tehotna. nemaju vo ferti nejaky lepsi utz alebo ja uz neviem co mam robit. najhorsie je, ze vo ferti maju dovolenku, lebo najradsej by som isla tam sa dat pozriet. no povedzte, je to normalne? bojim, bojim.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre