Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

marrad
10. aug 2009

floskula, dakujem za odpovede.....
inak ja som y toho zmetena, ked som bola na vstupnom pohovore, vtedy mi lekar povedal , ze mam pekne dezrety folikul.. a ze aj prechodnost je dobra..
na LPK mi lekar potvrdil super priechodnost, len mam nejake anuvulane cykly alebo nieco take, no doctor y FC povedal, ze z jeho hladiska je to co yistili nepodstatne.... takze y toho usudzujem, ze pris stimulacii by mali dozrievat ako dive.... 🙂
no uvidim, asi sa v tom prestanem hrabat a premyslat nad tym. Musim si vsugerovat, abz som nato nemyslela, ze idem iba vrtat a blombovat zub... 😀

marrad
10. aug 2009

floskula, ty to uz mas za sebou?

floskula
10. aug 2009

marrad, ano, bola som v marci, ale neuspesne. ☹

marrad
10. aug 2009

a kedy ides o5?

floskula
10. aug 2009

marrad, aj mne nasiel pekny, zdravy folikul na prsom stretnuti. ale su baby, ktorym nedozrievaju mesacne ziadne folikuly. takze ked tebe bezne ten jeden narastie, tak po hormonoch ti narastu urcite. ja som ich mala 15. 😀

sylvusa
10. aug 2009

teda nie som optimistka, všetko vidím v čiernom, to je moja chyba...... ale som zvedavá, chcem ísť do centra pripravená , lebo doktor to zo seba všetko vychŕli, aj zabudnem sa pýtať

marrad
10. aug 2009

fuhaaaaaa , takze mate nejakych mrazacikoch....
Inak ja uz stihnem len jeden cyklus, pretoze za 10 mesiacov budem mat 39, tak to uz potom len ako samoplatca....
A laparka ti co ukazala ak to nie je tajne?

floskula
10. aug 2009

marrad, mame 3 mrazacikov, 2 su najvyssej kvality. lebo aj to moze mat roznu kvalitu, tie embrya, ktore ti vyrobia. proste bunky mozu byt rozne rozdelene a nie vsetky su vhodne na transfer, teda prenos do maternice. mala som ist teraz v auguste na vkladanie mrazacikov, ale kedze mam pracovne aj sukromne hekticky mesiac, tak som to odlozila. asi v septembri.
ja som na laparke ani nebola, lebo muz mal taky spermiogram, ze povedali rovno IVF. a tam je jedno, ci mas prechodne vajcovody, lebo len ti vyrobia vajicka, "v skumavke" ich spoja so spermiami a vlozia ti ich do maternice, takze vajcovody ani nepouziju. keby sme mali dobry spermiogram a sli by sme na inseminaciu, teda vstrekovanie spermii do maternice, tak vtedy by som laparku musela mat. takto som ju nepodstupila a myslim si, ze mam vsetko v poraidku. 😎

floskula
10. aug 2009

sylvusa, to cierne videnie je zle v tomto pripade. ja som sla do toho tiez tak. lebo ja som vlastne nespokojna, ze to nejde prirodzene a teda vo vnutri nie som stotoznena s umelou metodou. ine baby sa tesia na IVF, takze idu aj lepsie naladene. to dost pomaha. ja som bola nevyrovnana s tym, ze musime take nieco podstupit, strasne som sa sledovala, takze asi aj to pokazilo vysledok. mam este 2 hradene pokusy, ak nevyjdu mrazeninky. 😉 ale tiez mam uz coskoro 37.

floskula
10. aug 2009

marrad, ivf sa hradi do dovrsenia 39. takze ak by ti to teraz nedajboze nevyslo, 3 mesiace je prestavka na regeneraciu tela po hormonoch a potom ked podas ziadost, mali by ti ju schvalit, kym nedovrsis 39.

marrad
10. aug 2009

my mame vsetko uplne vporiadku, akurat na imunologocke nemame,
no kedze som taka stara, tak nam Lekar hned odporucal IVF,aj koli tomu ze mi to este teraz preplaca poistovna, ale aj koli tomu ze s vekom je inseminacia menej uspesna....

floskula
10. aug 2009

proste ak by si v decembri dala ziadost a schvalili by ju niekedy v januari, tak v januari alebo februari mozes zacat stimulovat a to este nemas dovrseny vek 39.

marrad
10. aug 2009

yiadost dam uz na buduci tyzden....

predbezne to lekar povedal tak, ze teraz pockame na mrchu prvu co pride po laparke...... to este nebudeme stimilovat ale ked sa podari vzbavit tak dalsiu uz budememe, cize predpopkladam september oktober november....

marrad
10. aug 2009

Neviem ako dlho trva kym schvali poistovna....

floskula
10. aug 2009

marrad, podla toho, aku mas poistovnu. najrychlejsie vseobecna.

marrad
10. aug 2009

Inak dnes som volala reviznej lekarke v mieste mojho trvaleho bydliska a ta mi povedala, ze treba spolu so ziadostou na IVF dat aj ziadost na lieky /presne specifikovat/ ze poistovna cosi priplati aj na lieky....ň
Ako to je?

marrad
10. aug 2009

mam vseobecnu

floskula
10. aug 2009

tak to mas tu najlepsiu! schvaluje do 2, max 3 tyzdnov. zatial plati zakon, ze do dovrsenia 39 sa ivf preplaca. podla mna by si stihla dalsi cyklus, keby to teraz nevyslo. ale vyjde, neboj. 😉

floskula
10. aug 2009

ono ked mam pravdu povedat, najlepsie pri IVF by bolo vediet, co ta caka, ale nechodit ani na konika a necitat nejake stresove a chaoticke spravy. ale chodit budes, lebo to potrebujes s niekymzdielat. ale najlepsie by bolo pocas stimulacie aj celeho toho procesu pekne chodit na prechadzky, nieco dobre a pozitivne, resp. humorne si citat a brat IVF ako sancu na pomoc otehotniet. velmi zavisi od naladenia, naozaj.

marrad
10. aug 2009

no ved preto chcem tak rychlo, este zajtra idem na ster kupltivaciu na chlamidie a ked to budem mat idem k MUdr ovi a pisem ziadost...
Neviem ako to je ale mne revizna v nasom malom meste povedala, ze ked to donesiem jej ta n apockanie mi to schvali.... no z FC to asi budu posielat do BA pobocky.....

floskula
10. aug 2009

ak mas moznost odniest to osobne, tak to sprav. aj ked aj cez FC by to slo rychlo. ja som myslela, ze uz mas schvalene a zacinas o chvilu stimulaciu.

marrad
10. aug 2009

to bz bolo najlepsie ... inak na konika velmi nechodim az teraz som zacala,..... vzdy sme s manzelom vraveli ze nebudem zatial chodit na IVF ked mame vsetko OK, tak som sem ani radsej nechodila, no uz som stratila trpezlivost a isla som na laparku, a teraz uz ideme za tym....

sylvusa
10. aug 2009

mne poveval, lekár, že keď má muž zlé spermie, vedia s tým robiť, ale musí byť žena ok, ak tam niečo je, je to horšie, asi je to pravda, teraz to všetko záleží len na nás, či to telo príjme alebo nepríjme a tak ....

marrad
10. aug 2009

nie lebo mi chybala LPK tu som absolvovala pred 2 tyzdnami...... a uz len ta kultivacia..... aj tam musim prvzkrat po laparke normalne odmenstruovat nemozu ma hned stimulovat, cize aj keby to bolo schvalene, tak by som ten mesiac aj tak musela pockat.....

marrad
10. aug 2009

sylvusa, ved premyslam, ci nemam nejake bzlinkove caje pit a podoben na posilnenie maternice, aby......

floskula
10. aug 2009

marrad, mne sa zda, ze ta laparka je nejaka nova vec, kt. poistovna pozaduje pred IVF. alebo tomu zle rozumiem? povedal ti doktor, ze to treba, alebo si sla sama, lebo si chcela?

marrad
10. aug 2009

ano ale uy asi rok.... ale to len ked nie je zistena pricina...... tak ci laparka nieco neodhali..... vies fyzicky pomocou kamery to pozru.... Manzelovi povedal ze ma lepsi SPG ako su kriteria pre darcov /nastatie nespna vekove kriterium/ 🙂
a ja som tiez OK

marrad
10. aug 2009

povedal Mudr ze treba....

marrad
10. aug 2009

Inak budem sa venovat domceku, ktory idem stavat tak sa mi snad podari prezit stimulaciu bez pomoci psychiatra 😀

floskula
10. aug 2009

marrad, tymi bylinkami nic nepokazis. chvalia tu alchemilku a caj gynastan. neviem presne. a kvapky Femigard pekne zharmonizuju cyklus.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre