Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bobjan
3. sep 2009

Matusk, to je v pohode, veď tak to má byť 😀

lenca.b
3. sep 2009

matuska ak sa to pytas mna tak hehe neviem idem prvy krat vlastne neviem co mi vobec povedia ani tucha nemam doteraz som bola pre kazdeho tazky oriesok mam toho statocne ale tak zas na druhej strane v bruchu sa mi uz povrtali ini tak uz len papierik o tom donesiem taaak to bude hadam lahsie

petra2505
3. sep 2009

lenca.b vybrala si si dobre, aj ja mozem len a len potvrdit, ze su tam vsetci super 1*
To ci sa dockas vytuzeneho babulka, je asi viac na prirode, ale verim, ze vo Ferti spravia pre kazdeho maximum.Ja by som nemenila a som si ista, ze pokial nam prve IVF nevyjde nezanevriem na FC a na druhe IVF pojdem zasa len k nim.

matuska111
3. sep 2009

no urcite - ja tiez nebudem hladat ine centrum ak budem chciet druhe babo 😀 - lebo teraz po prvom pokuse to urcite babo je (teraz u mna v brusku) 😉

lenca.b
3. sep 2009

a viete mi tak v skratke niekto vysvetlit tie obludne skratky a zhruba cca co sa kedy robi? teda ak neziadam moc ako mozem to vygooglit ale vy mate infosky z prvej ruky ako sa hovori aaaaaaaaa este to kolko a za co sa plati a teda kolko si mam zobrat tam na prvy krat prachov mm budu robit spg a mne sono a nejaka konzultacia ci co mi to pani v telefone hovorila 🙂 diiiik moc

matuska111
3. sep 2009

urcite ziadne peniaze nepotrebujes az do momentu ked pojdes do lekárne po injekcie ak pojdes na stimulaciu. ja si myslim ze je teraz dolezita konzultacia s lekarom a po vysledkoch spg a ultrazvuku - uvidis co ti povie - aky dalsi postup a potom ti mozme davat rozumy 😉 😉 😉 😉 😉

lenca.b
3. sep 2009

dobre dobre tak dakujem ja som len bola teda prirodzene zensky zvedava je pravda ze naco sa zatazovat dopredu a stresovat mozno mi bude stacit aj IUI 🙂 teda dufam
inak to sa mi az nezda ze si nic nevypytaju ziadne peniaze vsade kde som chodila si napr za spg zobrali 10 az 20 eruro ☹

matuska111
3. sep 2009

nie tu sa za spg neplati tu ti vsetko hradi poistovna (teda pokial si neprekrocila 3 pokusy) dokonca pri IVF tu neplatis ani za ICSI - a to uz je co povadat

bambibam
3. sep 2009

matuska dúfam ,že vajká už sú zahniezdené, a čoskoro oznámiš tú dokonalú správu. 😉

Dávaj na ne pekne pozor!

bambibam
3. sep 2009

bobjan aj ja budem pichať,len ešte neviem kedy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenca.b
3. sep 2009

no teda to uz je co povedat!!!ok teda dam potom vediet ako sme dopadli 🙂 ten spg uz vieme ze nebude ziadna slava :(

matuska111
3. sep 2009

bambibam - to dufam aj ja. len neviem ci mam robit tehotenske testy a po kolkych dnoch by to malo vyznam? doktor vravel aby sme to nerobili ale ja to do 16.9. nevydrzim

petra2505
3. sep 2009

matus my sme tiez platili za spermiogram vo Ferticente tusim okolo 500 korun - to bolo este minuly rok v auguste

matuska111
3. sep 2009

lenca - nic sa neboj ani nas spg nebol vobec ziadna slava a ty si OK ?

lenca.b
3. sep 2009

petra ale ja som to neplatila vo ferticente ale v inom zariadeni a to oni zdovodnili ze to sa neplati za spg ale za objednanie na presnu hodinu ako mne je to v podstate jedno ze treba platit ved je to pre dobru vec len proste chcem vediet orientacne ze kolko 🙂

lenca.b
3. sep 2009

matuska no mm mal pocet ze 13milionov motilnych 3miliony a motilita b patologia 40 percent a ja na laparke povedali ze ziadne zrasty ziadna endometrioza ze to vyzeralo vsetko ok ale u mna je problem skor hormonalny pretoze sa liecim na hypofyzu a stitnu zlazu takze mam stale dajake zmeny na hormonalnom profile

matuska111
3. sep 2009

aj ja sa liecim na stitnu zlazu....tak sa nic neboj

lenca.b
3. sep 2009

lenze ja mam to svinske autoimunne ochorenie nazyvane aj hashimotova choroba ☹ takze nemam len klasicky spomalenu stitku ☹ ale to by take zle nebolo horsia je ta blba hypofyza ta mi hrozne dvihala prolaktin ale tak vsetko im tam dam vysledky vsetko im tam poviem a uvidime

bambibam
3. sep 2009

no ak si si pichala pregnil tak ten sa ti v moči ukáže ešte na desiaty deň. Ja som si pri IUI vždy 11 -12..den urobila test a potom netrpezlivo čakala na krv. Ale ked som 1x po IUI otehotnela tak som to vedela hned na 5 den ked sa to zahniezdilo ,mala som taký zvláštny pocit a zmenili sa mi prsia. Hoci pri týchto dávkach hormonov sa nám tie prsia itak zmenili,tak by som to odložila na ten 12-13 den.
Neponáhlaj všetko sa dozvieš včas ,a tá krv je istejšia a potom sono.

matuska111
3. sep 2009

asi mas pravdu....tak som si na dnes konecne dohodla stretko s kamosmi a idem si sadnut do mesta na terasu a buchnem si taku mineralku :o)

bambibam
3. sep 2009

jasné tekutiny sú dôležité, 🙂 a dúfam že ťa začnú chytať už chúťky... 😎

matuska111
3. sep 2009

dufam ... a uz sa neviem dockat 😀

bambibam
3. sep 2009

šlahačka a uhorky,plač striedaný zo smútkom, to poznám potom tvojeho doma aj šlak trafí lebo ti nebude vedieť vyhovieť. A nakoniec nech spraví čokolvek bude to zle..... 🙂

matuska111
3. sep 2009

chuda moj chlap 😉 😉 😉 😉 😉 takze si to urcite budeme uzivat obaja 😀 😀

bambibam
3. sep 2009

jasne že spolu 😀 😀 😀 nakoniec otehotnie od teba 😀 😀 😀

falin
3. sep 2009

Ahojte babulky,
nemate niektora cennik z Ferticentu?
Ja mam za sebou uz 3x ivf v iscari, lebo ferti nemal zmluvu s mojou poistovnou. Ale teraz ako samoplatca by som sla radsej tam.

rikuska21
3. sep 2009

Ahoj moje zienky medulienky, tak dnes sa tulenim posledny den, zajtra idem na odber, kuknite si brusko v novom albume, ako vyzera OHSS

Matus to sa uhniezduje, tak to ma byt, a bucgni si aj detske sampanske

Bambi, vela stastia pri hladani, prace, a nie len pri tom

Bobjan zajtra sa vidime, tak snad sa aj pozdravime a spozname, ja tam budem o 7.30, inak téo je fajn, ked ste si obaja pichli 😀 😀 😀

Lenca, ja mam choru stitnu zlazu a aj Hushingtonovu chorobu, cize autoimunne ochorenie ako ty, mam endometriozu, Mam polycisticke vajecniky, vytvaram si protilatky na trofoblasty a manzelove spermie, trombofiliu s hetrozygotnou mutaciou, endometriozu,,,,,,a mam este nieco dodat????Dlho som sa nevedela zaradit do ziadnej temy, lebo mam toho dost a aj tak som tu a snazim sa, vybrala si si velmi dobre centrum, ja som bola aj v inom a neda sa porovnat
Fu az som sa unavila pri mojich diagnozach

krasny dnik bambulky a neviem sa dockat zajtra rana, kedy prestanu tieto strasne bolesti

bubulka722
3. sep 2009

Cafte bambulky!
Už som dlho nenapísala, ale poctivo sledujem ako pekne postupujete. Matuska srááášne tebe a bábetkám držím palce. Cítim, že to vyjde, len sa prosím nestresuj, buď pekne v kľude. Do odberu kvi musíš nejako vydržať, netestuj, nemá to význam.
Bobjan, tak ty si teda už na najlepšej ceste, OHSS nemáš? Toho sa ja z celého IVF bojím asi najviac.
Inak ja idem konečne na bud. týždeň v utorok na genetiku, tak už mám napísanú rodinnú anamnézu. Baby hrozne sa bojím výsledkov. Napíškajte mi prosím ako to dopadlo tým ktoré tým prešli.
Mňa čaká IVF nejako v novembri, to vy už budete dávno šťastné tehulky. Už dávam dokopy papiere pre poisťovňu.

petra2505
3. sep 2009

rikus ty mas ake brusko 😕 tebe sa musi tak ulavit po odbere, jezis mna to cele caka za par dni.....

rikuska21
3. sep 2009

Bubulka a Petus, to brusko je prave OHSS, ani ja som nevedela, ze nieco take moze byt ale co uz.

Bubul, mne na genetike zostili, ze si vytvaram pritilatky na trofobblasty a mm spermijky, no a heterozygotnu mutaciu trombofiliu, ale väcsina je tu taka ze mali genetiku uplne ok, tak drzim palce. a budeme v tom spolu lebo asi ja pojdem na KET-ko v novembri

Matus si domak a vegetis,,,??alebo pracujes???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre