Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bobjan
15. okt 2009

Awe aj mňa vyšla prvá 100EUR a druhá už 2x toľko s Gonalom...

bubulka722
15. okt 2009

Bobjan, pripadá mi to akési divné. Aký je vlastne rozdiel medzi Gonalom a Merionalom. Ja som mala dlhý rozhovor s revíznym lekárom z VZP a on mi povedal, že žiadny akurát sa jeden pichá perom a druhý sa musí riediť a pichať injekčne. Rozdiel je len v aplikácii, stimulácia je identická. Tak som sa ho opýtala, prečo teda v poslednom čase predpisujú Gonal a odpoveď. Lebo sa na tom dá lepšie zarobiť. Finančne náročnejšie IVF je dobrý biznis aj pre CAR aj pre lekáreň (hlavne zazmluvnenú).

bubulka722
15. okt 2009

Ešte jedna vec. Poradil mi, zistiť si doplatky vo viacerých lekárňach, lebo rozdiel môže byť fakt značný. Predpoklad je, že to je najdrahšie práve tam kde odporúča CAR, ale každá iná lekáreň vám to dokáže zohnať do cca 24 hodín, lebo je to pre nich finančne zaujímavé.

bobjan
15. okt 2009

Bubulka, ja ti neviem, ale mne dali pri 1.IVF v inom CAR na výber..či chcem pohodlie, alebo teda miešať a striekačky...tak som si vybrala pohodlie (pero, čo som ja vtedy vedela???) Pripadalo mi to tiež ako keby to bolo jedno...ale teraz viem, že napríklad Gonal obsahuje iba FSH a Merional sa robí z moču a obsahuje aj FSH aj LH...jedine v tom je rozdiel ..no a teda v tom aplikovaní...

bobjan
15. okt 2009

inak...mi dr. povedal, pri žiadosti, že sa vmestíme do tej minulej ceny aj s drahšími liekmi... a predtým som platila 100EUR a teraza 220EUR 😨 😝

katka14
15. okt 2009

bobjan, aj mne povedal ze gonal je preto lebo su lieky lacnejsie a platila som cakomprask 220 namiesto 100 EUR 😖

bobjan
15. okt 2009

na 1.IVF som dala za lieky 15.000,-SK, takže to bola iná pálka...ale som čakala, že aj teraz dám cca tých 100EUR..ako povedal...a 😕

lenca.b
15. okt 2009

ahojte baby pozeram ze sa tu strhla riadna debata ktora zaujima aj mna 🙂 mozete mi povedat ci je mozne vybrat si v FC cim chcem stimulovat a ci ste skusali niektora vybrat si injekcie inde ako vam doporucili v CAR a ci bola cena ina

katka14
15. okt 2009

no ja som si teda nevyberala. beriem to tak, že doki vie čo robí a nebudem sa do toho montovať. a iná lekáreň? nie som z blavy, a netuším či sa to dá zohnať inde tak načo si komplikovať život !!! toľko moja osobná skúsenosť 🙂

sylvusa
15. okt 2009

ahojte, ja som platila 172 EUR a potom som ešte dokupovala merional a ten stál 25 EUR spolu 197 Eur,
najdrahší je gonal 113,17 EUR, a pregnyl stál len 1,91 EUR.
baby u nás sneží pri Trnave, ale je to len voda.
pa

sylvusa
15. okt 2009

baby teraz keď pôjdem na krv, a nebudem tehotná, čo nebudem, môžem si hneď vypísať žiadosť, a kedy môžem zase ísť na druhé? V janurári alebo ferbruári. Koľko tam má byť pauza. Asi až vo februári. To sú tri mesiace.

bobjan
15. okt 2009

Sylvus, pauza je tri cykly bez stimulky

sylvusa
15. okt 2009

tak to potom kedy môžem začať vo ferbruári a stimulácia , nechápem

bobjan
15. okt 2009

no odrátaj si 3 cykly bez stimulácie....ak teraz dostaneš mrchu, začne ti prvý cyklus, po druhej je druhý a po tretej je tretí, cez štvrtú môžeš začať pichať...

sylvusa
15. okt 2009

aha, ďakujem , tak to je február, vo februári môžem píchať , a žiadosť si môžem vypísať už aj teraz

sylvusa
15. okt 2009

ja som debil, v janurí môžem pichať, koncom januára,
teraz dostanem to je oktober, november, december to sú tri, a v januári môžem pichať , a odber a vklad zase vycházda na február,
chápem

sylvusa
15. okt 2009

ja vyskúškam tento druhý , potom mám pauzu a manžel má sezónu, tak to odložím a potom aj koncom roka, a potom neviem ....

bobjan
15. okt 2009

testila si dnes?

bambibam
15. okt 2009

sylvus ty už plánuješ do predu ako keby si bola presvedčená že toto IVF je v kýbli, počkaj na krv a sono a potom začni plánovať. Ja som tiež si v mysli plánovala že pojdem ešte na IVF a manžel to nejak ešte nerozchodil. Jednoducho si povedal nie a hotovo. Čakám ,že po genetike zmení názor. Ale velkú nádej tomu nedávam.

sylvusa
15. okt 2009

netestovala som, testnem až v nedeľu, baby ale to bude aj tak negatívne, verte mi, som rozhodnutá ísť na ďalšie aj s manželom, potom až koncom roka, som rozhodnutá,
už sa bojím testovať, mám posledný test, ten si šanujem na nedeľu, v pondelok idem na krv

bobjan
15. okt 2009

Sylvus, držím palce, aby tam boli // a bola si bezpríznaková tehuľka 😵

Môj mažel má zasa cez zimu frmol...takže my až na jar 😖

bubulka722
15. okt 2009

Babulky, určite hodím s Pinterom pri predpisovaní liekov reč o možnostiach výberu. Je normálne, že napríklad v Heliose dávajú na výber a vo Ferticente sa nikto nepýta. Bola som priamo v lekárni a pýtala som sa farmaceutky na rozdiel medzi Merionalom a Gonalom a povedala mi to isté čo revízny lekár, že je to v podstate to isté, s rovnakými účinkami na stimuláciu vaječníkov.
Výber beriem ako svoje právo. Pokiaľ by ma presvedčil, že Gonal nie je na organizmus tak drastický, tak by som určite chcela ten. Každopádne je to všetko čistá chémia, čo do seba sypeme, ale inak to nejde...

lenca.b
15. okt 2009

no babulky ak mam pravdu povedat tak ja sa z celeho ivf bojim prave tej stimulky ako ju bude moje telo znasat ako to zobere moja hypofyza a stitna zlaza a ako sa to bude znasat z liekmi ktore uz beriem 😖

vierka
15. okt 2009

sylvusa - neviem ci ti dovolia hned pri negativnom teste vypisat dalsiu ziadost, to ti staci az cez ten druhy mesiac bez liekov, ja som tam bola vtedy aj to na mna doki pozeral ze aka som rychla 😀 lebo vlastne na ten papier pises datum poslednej stimulky, tak aby si nemala jednu za druhou a radsej to vybavit az ked je to aktualnejsie, lebo nahodou sa nieco stane a nebudes sa moct zucastnit a ziadost je platna rok, tak aby ti potom platila co najdlhsie a neprisla si zbytocne o dva mesiace, cez ktore aj tak stimulovat nemozes... lebo tam musi byt ta trojmesacna pauza 😉

sylvusa
15. okt 2009

sa ho potom opýtm kedy by som mohla

vierka
15. okt 2009

ja som bola v tej druhomesacnej pauze si podat, kym mi to schvalili uz som bola v tretom mesiaci, tak som pri konci toho tretieho isla na kontrolny utz a pre lieky a stimulky som sa uz ani nedozila 😀

bambibam
15. okt 2009

vierka tomu sa hovorí anjeli stáli pri tebe

sylvusa
15. okt 2009

vierka tvoj muž mal akú patológiu, už si mi to tuším písala, a brala si aké vitamíny,
baby tie testy sa môžu robiť aj počas celého dňa, a ráno sa môže hneď ako je prvý moč, alebo až neskôr

bubulka722
15. okt 2009

Sylvi test rob vždy len z prvého ranného moču. Je tam najvačšia koncentrácia HCG, preto dokáže len prvý ranný moč ukázať tehu už v rannom štádiu.
Inak som sa ich pýtala a schválená žiadosť je platná len pol roka, takže Sylvi zbytočne strácať mesiace. A ozaj načo teraz nad tým vlastne špekuluješ, veď výsledok ešte nie je jasný!

vierka
16. okt 2009

ahojte baby 😀

bambibam - keby len anjeli... ja to povazujem za hotovy zazrak toto 😵

sylvusa - vies ze ani neviem aku mal patologiu - to by som musela pozriet do papierov co mam doma, takto si to nepamatam... no a co sa tyka vitaminov - manzo nebral absolutne nic, dokonca fajcil viacej ako obvykle a ja som brala len calibrum baby plan ako som si bola pre injekcie a zacala som vtedy aj jest tie chilly tabletky (kayanske korenie) a ked som zistila ze som tehu tak som ich vysadila a zostala len na baby plane...
testovat v tychto rannych stadiach je najlepsie z ranneho mocu, ale ved o tri dni mas test, tak to skus vydrzat a uvidis...

babulka - a to ktora poistovna ma pol roka??? lebo ja som tak 3 mesiace dozadu hovorila zo vseobecnou zdravotnou a tam hovorili ze je rok platna ziadost, takze ta moja plati a keby som sa chcela IVF zucastnit tak sa stale mozem do aprila roku 2010 - ale to vazne neviem ako by som stihala 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre