Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petkaerdal
3. nov 2009

tak aj ja som patrila medzi tie ,kt. bolo nieco pichnute kvoli hroziacemu OHSS az pri 3 vajkach!! nebolo to moje prve ivf,takze co to o ivf viem,ET odlozeny ,z ktoreho nic nebolo ,lebo sa nerozmrazilo..ja uz svoje stastie sice mam(po 3 ivf vo Fc),len sa mi nepaci,preco sa ten ET odklada a znizuje sance,premarni cyklus,preco kazdej neponukne ten zazracny Dostinex pri ktorom moze byt ET hned 😅

floskula
3. nov 2009

ahoj baby. je to zvlastne, ale mna pri prvom ivf tiez napadlo, ze co ked sa pomylia a nepouziju nase spermie, pripadne moje vajko. napadlo mi uz aj to, ze co ked pri ET mi tam vlastne vobec nic nevlozia, len strcia pipetu ci ako sa to vola a vytiahnu a budu sa tvarit, ze dali embrya a tie v skutocnosti daju nejakej holke z rakuska. ale ja som celkovo podozrievava, dnes pri prezuvani pneu sa mi zdalo, ze mi nasadili ine, ako som doniesla. 😀

inac davate sa ockovat proti chripke, ked snazilkujete o tehu? alebo aj tie, co prave cakaju na termin ivf, dali ste sa zaockovat?

gabica
3. nov 2009

Vo FC si mozete vklad embryi pozriet live na monitore. PO vklade sa pod mikroskopom a kamerou robi skuska pipety, t.j. ci sa niekde embrijka nezachytili. Toto vsetko pacientka vidi.

siouxie
3. nov 2009

ahoj, flos 😉 . Ja práve nad tým medituje už druhý deň. Zaočkovaná som bola zatiaľ iba raz, tak 7 rokov dozadu. Ale teraz mi to teda napadlo, keď vidím, čo sa deje. Inak nie som veľmi zástancom chrípkového očkovania. Fakt neviem 😒

floskula
3. nov 2009

gabica, ty teraz cakas na kontrolu z krvi po ET? tusim si mala vklad nedavno. dobre si pamatam? ako sa citis?

gabica
3. nov 2009

ano, cakam. som 8DET. a ako sa citim? ako na ihlach ... 😀

floskula
3. nov 2009

gabica, to si viem prestavit. mna chytali stavy od euforie az po hysteriu. mala som aj take skriekave vystupy doma pre blbosti, mm na mna len tak cumel, ci mi nesibe. hovorim si, ze na druhy raz by som bola kludnejsia. chcem to fakt klud a pozitivne mysliet. to u mna moc nebolo. drzim palce. mohla by sa tu ukazat uz aj nejaka tehulka, stale sme tu len neuspesne, alebo cakatelky na potvrdenie, ako ty.

floskula
3. nov 2009

ahoj siu, ja som sa ockovala pravidelne od roku 98 az do 2003 kazdy rok. potom som s tym prestala a bolo to rovnake. neochorela som ani vtedy a ani doteraz. ono vraj deti a starsi ludia su rizikova skupina, ale clovek nikdy nevie. tiez si myslim, ze ockovanie s organizmom riadne zamava, tak som na vazkach. ale niektore kolegyne dnes sli do lekarne a idu sa dat zaockovat, tak neviem...

siouxie
3. nov 2009

no, ja čisto iba kvôli tomu, že keby som náááhodou otehotnela. Inak by som sa nedávala očkovať.

sylvusa
3. nov 2009

to je pravda s tou pipetou, mne vkladali a potom sa robila skúška či sa vložili, a muselo sa ešte raz, no a potom mi ukázali na ultrazvuku, a dali fotku

bubulka722
3. nov 2009

Súhlasím, neriešený problém problémom zostáva, len si myslím ako Gregy, že na fórach sa toho moc neporieši. Ja si strašne na Peťke vážim,že nás upozornila na ich prešľap a svojim spôsobom nám všetkým otvorila oči. Nie som nadšená čo sa tu deje. Nič ohladne problémov plodnosti sa nerieši, každý vás rovno pošle na IVF. Sú prípady kedy doktori neurobli pacientom ani základné vyšetrenia a rovno ich poslali do centra. Od centier však nemusíme čakať, že budú komplexne riešiť náš problém, ktorý nekončí len infertilitou. Centrá zarábajú hlavne IVF-kami, tak sa netreba ničomu čudovať. Myslím, ale že FC je spomedzi ostatných peňazíchtivých centier to najlepšie a keby chceli, mohli by na tom tak nekresťansky zarábať ako iné centrá. Ja som rada, že IVF majú možnosť absolvovať aj páry, ktoré peniaze nemajú.
Peti, vieš toto je dvojsečná zbraň a aby si na teba náhodou nevytiahli veci okolo hanobenia mena spoločnosti.

vika34
3. nov 2009

ahojte,som rada ,Gregy ,že si sa ozvala,ovšem musím ťa zvoziť,lebo si mi nezavolala 😀
😀
dakujem za povzbudenie aj ja dúfam,že ten januar to istí.
sme sa včera trochu viac rozkecali,aspoň ste mali dnes čo čítať 😀

Peťka,ved to mi nejde do hlavy,že prečo je IUI tak málo úspešné,ved by to malo byť lepšie ako skúšať doma 😅 .

A ešte jedno je + pre FC ,dostala som fakturu až po ET na zaplatenie mrazáčikov ,mala som tt splatnosť a v GF trebalo všetko zaplatiť vopred a teda v našom prípade ako som už písala to bola väčšia suma a je ,ale hrozné ,že sa tu bavíme o tom ,kde a koľko treba zaplatiť a aký sú v tých centrách nepríjemný ,musíme byť silné a aj sme 😀

larita112
3. nov 2009

ahojte babulky, rada by som sa k vám pridala aj do tejto témičky... 😉 🙂

patrím medzi tie, ktoré prestúpili do FC z iného cetra - z GF a myslím (a verím), že to bola voľba z horšieho do lepšieho... tiež už mám niečo za sebou, čo sa týka IVF a KET (dokopy 6 transferov - 2 x MA a 4x negatívne) a z finančného hľadiska to už bolo pre mňa neúnosné absolvovať ďalšie IVF v GF... a taktiež prístup hm - po tom všetkom sa naozaj nikto nezaujímal o príčinu, nepátral, nepýtal sa. Vyšetrenia som si dala porobiť všetky možné aj nemožné sama (u mňa všetko o.k.) a naďalej našim jediným problémom zostáva manželov zlý spg.
Z prvej konzultácie v FC som mala dobrý pocit aspoň z toho ľudského prístupu a to že nie sú 100%ný je mi tiež jasné. To nie je žiadne centrum v BA ani inde. Všetkým týmto centrám ide o peniaze, veď my ich živíme...

Peťka tiež ma mrzí, čo sa Ti stalo, to by vedelo nasr...ť aj vola, ale ako vieme, že sa to nestáva aj inde (a to bez toho, aby nám to vôbec niekto ráčil oznámiť)
Držím Ti palčeky, aby KETko, ktoré Ťa čaká bolo Tvojim posledným a aby si bola tehu 🙂

... a všetkým nám držím palčeky 🙂

vika34
3. nov 2009

ahoj laritka,tuším vás staré GF táto téma zaujala 😕

larita112
3. nov 2009

ahoj vikuška 😉 , ja sem stále nakúkam a priznávam, že ma to zaujalo... s tým, že netreba žiadne centrum obhajovať, lebo všetky majú svoje muchy mierne povedané - veď vieš, ale názor na každé jedno už aký taký mám aj ja... tak preto. Ale veď každá z nás podľa vlastných skúseností a podľa toho, ktoré centrum nám pomôže v splnení nášho sna 😉
a okrem toho v našej téme sa mi nehlásiš 😅 😀

gabica
3. nov 2009

flosky - bola by som stastna-prestastna, keby som ja pretrhla tu nit neuspechov ... 😵 😵 😵.

sylvusa - spominala si, ze vam este raz museli vkladat. Pochopila som to spravne, ze pri skuske pipety ostalo embryo v pipete? To sa samozrejme moze stat, a v takomto pripade je ozaj super, ze robia skusku.

siouxie
3. nov 2009

gabica, držím palce!

larita112
3. nov 2009

gabi, tiež držím palčeky aby Ti to vyšlo 😉 veľmi, veľmi

vika34
3. nov 2009

laritka ,hned to napravím a idem ti odpovedať aj do našej témy 😅

vika34
3. nov 2009

ved ju ani nemôžem nájsť 😀

sylvusa
3. nov 2009

ano ostalo nám to v pipete, až manžel mi to potom povedal, lebo ja som nič nevnímala, bola som veľmi strnutá, ešte sestrička mi vraví, aby som sa uvoľnila, možno aj to bola chyba, že sa to neudržalo vo mne, čo myslíte?
pri vkladaní som cítila pich, potom zase pich, bože čo mi to tam dáva osve, raz jedno, raz druhé , a doktor potom pipetu podáva cez okienko embryologičke, a ona to pozerá, či už je pipetá prázdna, to musí ona, lebo on to nevidí,

vika34
3. nov 2009

gabika držím palce ,aby si prelomila túto nie veľmi úspešnú sezonu a ,ked sa to rozbehne,tak ja iba priskočím na tehotenskú vlnu

larita112
3. nov 2009

no to by bolo super, lebo aj ja by som k vám len priskočila... a na takú tehu vlnu sa určite skáče super 😀

gabica
3. nov 2009

babenky - dakujem a fakt si uz vsetky zasluzime maly batoztek. 😵 az mam motyliky v bruchu, ked si to predstavim.

petra2505
3. nov 2009

Bubulka mozu kludne, ja sa ich potom opytam na ine veci, z ohss normalny stav po stimulke?Bola som u svojho gyn mam tam zaznam kludne dolozim, boli aj nemu na smiech, ze co ma plasili, mozno necakali, ze naklusam ku svojmu gynekologovi.Dalej sa ich opytam naco som si dokupovala injekcie ked ma od 3 dna stimulky plasili ohss a nakoniec som pichala viac ako som mala, v protokole mam napisane zase nieco ine a Pregnyl som im musela dat....Je toho vela....Dalsia vec je, ze toto je diskusia a ja ich mam totl na haku.Tym, ze by vedeli kto o nich pise by sa len priznali, ze sa to stalo .A pokial maju kludne svedomie tak nechapem preco sa nevyjadrili v reportazi v telke pre tyzdnom a predaji a ziskavani darcov.
Larita a ostatne kocky, ja vam tu garantujem, ze ku KET nepride, verte mi - oni sa zahadne nerozmrazia.Budte si iste a verte, ze v decembri vam dam vediet.

petra2505
3. nov 2009

Inak je dost divne, ze ked odlozia ET kvoli udajnemu OHSS (aj ked nie je) tak na KET sa musi cakat min dva measiace (oznamia vam to s pocitom, ze budte stastna, ze len dva mesiace - akoze dakujte nam) a po neuspesnom ET ho robia hned.Kym prejdu dva measiace - co trvaju vecnost prejde vas aj chut aj nalada a tym aj uspesnost KET.

matiasko
3. nov 2009

viki ja som z gf a nikdy mi nikto po narkoze nedaval podpisovat ziadne papiere lebo tam musis vsetky papiere odovzdat este pred samotnou stimulkou to je za prve
za druhe nikdy ma nenutili aby som si dala urobit icsi moj manzel ma spermio uplne vohode
ano maju to v fc zadarmo ale na ukor coho mate tam vsetky zahadne max 3 embrya aj ked vajicok je vela
po 3 nikdy vam nezostavaju zmrazene embrya lebo nemaju z coho
po 4 platite tam nehorazne peniaze za zmrazenie a rozmraenie tak ake usetrenie
po 5 nikdy nerobia et a ket na % mensie sance ako et az o 20%
po 6 vsetky mate ohss a skoro nikdy potvrdene
a po 7 v podstate sa vam velmi rychlo minu ´hradene cykli lebo nemate mrazacikov tak o com ja by som tam
nesla ani za svet. oni prave zarabaju na tom ze mate iba 3x sancu zdarma
ale kolko ludi tolko chuti 😉

petka velmi divne 🙂

marrad
3. nov 2009

Dievcata vysvetlite mi co je OHSS, dakujem

vika34
3. nov 2009

matiasko
zmluvy a ostatné musíš odovzdať pred tým,ale aj ja aj tá čo bola so mnou sme podpisovali dalšie platené výkony hned po prebudení z narkozy,
ked si prečítaš čo som písala včera večer,ja som musela mať ICSI,KVôLI PIGD,aj ked máme SPG v poriadku ,
ja som dopredu vedela,že sa vo FC stimuluje merionalom,pri ktorom sa vytvára menší počet vajok ako pri tých drahších liekoch,takže ak by som nemála v poriadku HP ani tam nejdem,
vo FC mrazia zásadne až po PK,takže je pravda,že väčšine ani nezostanú,ale v GF mrazia aj dvojbunkové na druhý deň a tiež nevieš či by vydržali až do PK,takže to by som nebrala ako argument
pravda je ,že mrazenie a KET je dva razy drahší ako v GF,
čO SA TýKA ,že pomaly každá mala nábeh na OHSS,aj mne sa zdá ,že teraz v poslednom období je ich nejako veľa,mne sa to teda nestalo ,tak neviem posúdiť,rozhodne by som to išla konzultovať aj s iným doktorom ,keby niečo také hrozilo,ja nechcem nikoho prehovárať ,kde a čo je lepšie ja som chcela iba Petre napísať,že okrem toho prúseru čo sa im stal so spermijkami,v každom centre sa jej môže stať aj horšie
Matiasko presne ako píšeš každý ma k tomu iný postoj,ja by som zase už nešla do GF ani za svet,je pravda keby som nemala inú možnosť musela by som.

Stretávame sa kočky z GF,takže viem aj zýžitky iných a môžem ti povedať,že aj tam ťa nechajú si dopichať kopec injekcii/za iné peniaze,doplácanie je až do 15000-18000 tis.skk/a stopnú ťa,nie kvôli OHSS,ale že sa ti nevytvorilo ani jedno vajíčko,alebo ked absolutne nezareaguješ na isté injekcie,tak ti na dalšiu stimuljku dajú rovnaké a dva pokusy sú fuč,poznám dva prípady,že urobili OPU neskoro a vajíčka sa popraskali a pomaly nemali čo vkladať a tiež sa bohvieako nikto neospravedlňova/tým nechcel napísať ,že postup vo FC bol správny/ja iba chcem,aby si vedela ,že aj inde sa deje všeličo.Takže všade je niečo,je mi lúto ,že sa stalo čo sa stalo a možno by si to brala ináč ,keby
sa k tomu postavili ináč,lebo ty si bola prvá ktorá bola tak veľmi nespokojná aj ked to nemáš s čím porovnať

Budem ozaj sledovať čo sa stane v decembri a sama som veľmi zvedavá,či sa tie tvoje mrazáčiky rozmrazia.
Držím palce

marrad
3. nov 2009

vika co je PK a tiez OHSS?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre