Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

rikuska21
13. dec 2009

Matus,,,, 🙂 🙂 🙂 dakujeeeem,

Brise, dnes nie je spinenie a fakt som sa len doma ponevierala a skoro nic som nerobila, zajtra pojdem predsa len do prace a uvidim co sa udeje, dnes by som mala podla dni mat mrchu a ona nikde, takze 😀 😀 t krvicka bola asi fakt plna tehu virusikov, a to ma teska, 😀 😀

vika34
13. dec 2009

ahojte
rikuska gratulujem,držím palčeky

konečne sa to aj v tomto centre začína rozbehávať

ak máš fyzickú prácu nič nerob,nenaťahuj sa
ja som tiež chodila do práce,lebo ja sa v robotke cítím fajn,to doma sama pri telke by som bola viac nervozna,ale keby mi to malo čo len trošku pomôcť donosiť,budem ležať s nohami vyloženými hore,aj ked si myslím,že v tomto krátkom štádiu tehotenstva ak to má odísť mi nepomôže ani posteľ ani nohy za hlavou 😀

ešte raz držím všetky pršteky

lenca.b
14. dec 2009

ahojte babulky mam taku otazocku pri stimulke ako casto sa picha pocas dna?a v akych hodinach len rano alebo vecer alebo ako..

nemko
14. dec 2009

lenca.b picha sa rano a 36 hod pred odberom vecer o 21:00 - posledna

lenca.b
14. dec 2009

nemko ale rano sa picha vsetko ci len nieco ? som len zvedava zatial pichat nejdem nic len v tom chcem mat jasno skor 🙂 tak isto ako chcem vediet kedy treba vybavovat predoperacne a u akej doktorky? a ci treba vypisovat PN 🙂 jaaj ale ma trapia veci cooo 🙂

nemko
14. dec 2009

najlepsie je vsetko a mas pokoj, aj ked som chodila na kontroly do FC tak mi to sestricka pichla vsetko naraz, ja som najskor pichala len Gonal, po tyzdni som Gonalom skoncila a zacala som pichat Merional a Cetrotide - naraz rano, jedno do zadku - druhe do brucha.

lenca.b
14. dec 2009

jaj dakujem ti velmi pekne za info 🙂

nemko
14. dec 2009

nemas zaco, rada sa stalo 😉

rikuska21
14. dec 2009

Vika, trosku si ma ulkudnila, lebo ma odhavarali od prace, ka trolinku spinim, ale citim sa celkom fajn, a doma by som aj tak nelezala, sedela za kompom alebo behala po byte a stale nieco vymyslala,

tak som radsej v robot, i ked dnes som mala velmi narocny a fuj 😝 den,
pozdravujm vsetky kocky

vika34
14. dec 2009

ahoj rikuš,ale ked máš náročné dni v robotke a predsa EšTE šPINíš tak by si mohla ostať aspoň na pár dní doma a ležať/dobre sa to hovorí,ťažšie zrealizuje 😅
Nevieš mi povedať,kedy sa pri stimulke začína dávať utrogestan?Ja začínam niekedy začiatkom roka tak si už držím palce teraz 😀

adulik76
15. dec 2009

ahojte, moc sem neprispievam, ale cítim nejakú spolupatričnosť k tejto témičke, lebo tiež chodím do FC. V piatok sme tam absolvovali KET, tak dúfam, že to dopadne dobre. 🙂

vika34
15. dec 2009

andulik držím palce

siouxie
15. dec 2009

ahojte. adulik aj ja ti držím palce, krv budeš mať medzi sviatkami? 😵
Vika, utrogestan sa začína dávať hneď po OPU, ešte pred transferom. Ja som si dala "až" dvakrát a potom som ho vysadila.

vika34
15. dec 2009

dik siouxie

adulik76
15. dec 2009

hej, vychádza to na sviatky. Kiežby sa to podarilo.

lucy9999
15. dec 2009

ahojte babenky,
chcem sa opytat, vcera sme absolvovali KET a doki povedal ze mam pokracovat v brani estrofemu aj utrosu tak ako doteraz. t.j. rano na obed aj vecer z kadzeho dva kusy (estrofem mam 1mg). v papieroch mam ale ze tri krat len po jednej tabletke (1mg). ako teraz? vy ako beriete? dikesik

rikuska21
15. dec 2009

Lucy, ja beriem presne tak ako doteraz, na papier som ani nekukla, utros 2x3, estrofem3x1

takze tak ako povedal, do papierov sa asi zmylil, ale ak si chces byt ista tak mu zavolaj,

Viky, Na ket sa stimuluje od zaciatku s utrosom ....

vika34
16. dec 2009

dakujem rikus,ja idem na IVF a ty sa máš ako?

lenca.b
16. dec 2009

ahojte babulky ...vika kedy ta to caka? bubulky prosim vas ktore mate ivf za sebou kolko pred OPU ste si dali robit interne vysetrenie?

vierka
16. dec 2009

lenca - ja som si ho zacala vybavovat tak tyzden pred mrchou, ked som si bola nafasovat aj injekcie... to som zasla za vseobecnym vtedy, on mi odobral krv, odovzdala som moc (ten moc som nechcela riesit cez mrchu) o tri dni som si tam vyzdvihla vysledky a vymenny listok na interne a isla som na interne... ked som potom isla na prvu kontrolu pri stimulke do FC tak som tam hned ten vysledok z interneho zobrala 😉

lenca.b
16. dec 2009

a kolky den cca od zaciatku stimulky je po prvu kkontrolu a po opu?

vierka
16. dec 2009

prvu kontrolu mas na 6 den stimulky... Odber je podla toho ako reagujes na stimulaciu - tak 10 - 12 den stimulky...

lenca.b
16. dec 2009

jeeej dakujem ti krasne za super info takze ak vsetko pojde ako ma tak mozem kludne ist na to interne uz teraz 21.12. nebudu isto vysledky starsie ako 30dni

vierka
16. dec 2009

nemas za co, vysledky by nemali byt starsie ako tych 30 dni 😉

katka14
16. dec 2009

ahoj lenka, tak ideš do toho v januári? tak budem na teba moc myslieť. ja som si interne vždy vybavovala tesne ked mi skončila mrcha, pri ktorej som uz stimulovala. bolo to ltt ale vždy som to stihla do OPU.

drahy si objednal profertil, akurat mu este len dnes došiel, takže do polovice marca to akurat vychadza. potom pôjde na kontrolny SPG a snad potom sa rozhodneme pre 3. IVF. v januári nas ešte čakaju tie vysledky z genetiky a ja hladam pracu, aj ked to nejako nevidim ružovo a ak sa aj zamestnam a na jar pôjdeme do IVF, tak si neviem predstavit, čo potom. dovolenku mi nedaju, a ist na PN hned po nastupe?!?! takže mam dilemu, či vôbec hľadať prácu. ale zasa len sustredit sa na IVF a dieta, a byt bez prace ... 😖

lenca.b
16. dec 2009

katka ano idem na to ale to je este vo hviezdach vsetko mi zavisi od mrchy a kedze teraz su sviatky a mrchu mam mat 8 januara tak je to ltt a problem je ze nemam lekarov tu ale tak 160km odtialto takze mi to pride dost stresujuce sa potom nahanat po vysetreniach v ramci stimulky ani neveim ako to budem znasat a tak a preto to risknem radsej takto ze si to spravim uz teraz 21.12 narkozy sa nebojim mala som uz 4krat pred tym a vzdy to bolo ok a interne som dokonca raz mala pol roka stare 🙂

katka14
16. dec 2009

tak to potom fakt radšej chod teraz a budeš mať cez sviatky pokoj. 🙂

siouxie
16. dec 2009

ahojte, kočky.
Leni radšej si over, ako môžu byť staré predoperačné, lebo mne sa čosi marí, že mesiac. Tak aby si to zbytočne neprešvihla.
Inak, ja som si ich robila v ten týždeň ako som začala stimulovať, akurát moč som dala tesne po. Asi tak 6. deň cyklu. Robila som si ich v Šnope, vyšli ma necelých 10 eur aj s manželovým sérologickým odberom.

lenca.b
16. dec 2009

no ved to aj lekari robia pomenej medzi sviatkami aaa mam taku otazku co myslite uskodil by mi duphaston keby ho jem tento mesiac aby mi nahodou neprisla mrcha skor ?

lenca.b
16. dec 2009

siouxie a to je kde ze v Šnope...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre