Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lenca.b
14. jan 2010

nooo v podstate ano ale az ked som sa opytala na to ked robil sono nehovoril praveze vravel ze foliky vyzeraju fajn

siouxie
14. jan 2010

lenci, tak zatiaľ nestresuj 😉

lenca.b
14. jan 2010

ok nestresujem uz som kludna a uuuuuz sa usmievam to ja len tak chvilku nez sa mi to rozlezi v hlavke aaa potom to uz bude dobre 😀 tu vodu este pridam aj stravu akurat ze mm bude zurit bude muset ist na nakup heheh 🙂

marrad
14. jan 2010

ahojte babky....

Lenca co sa deje, bola si uz na kontrolny ULZ mas nieco nove?

Ja este stale cakam na mrchu...

lenca.b
14. jan 2010

ano bola dalsi v nedelu 🙂 a moc vajicok 🙂

marrad
14. jan 2010

co dalsiu nedelu?

marrad
14. jan 2010

co ich nevedel ani spocitat?

lenca.b
14. jan 2010

nedelu dalsie sono 🙂 a bolo ich dost a take mensie tak sa este nepocitali 🙂

marrad
14. jan 2010

jaj aha, tak super....
oni robia aj v nedelu?
asi len tie co stimuluju a podobne, ze?

lenca.b
14. jan 2010

asi ano neviem 🙂 kazali mi prist v nedelu tak som to neriesila 🙂 pondelok by asi bolo uz neskoro kedze dok povedal ze vyzera to na utorok ze bude OPU

marrad
14. jan 2010

fuha....
Ktory den cyklu vychadza predpokladany termin OPU?

lenca.b
14. jan 2010

to je individualne 🙂 ja som dnes 6 den a pichali mi len merional ze cetrotide este nie 🙂 tak pocitaj 🙂 11DC by to vychadzalo u mna 🙂

marrad
14. jan 2010

jasne...
gonal uz si dopichala?
merional ti pichaju oni, alebo aj sama?

marrad
14. jan 2010

prepac mi tie dotierave a zvedave otazky, ale coskoro zacnem pichat /dufam/, tak sondujem

marrad
14. jan 2010

ICSI mate, koli SPG?

lenca.b
14. jan 2010

ano gonal vcera posledna davka bola...merional mi dnes pichli oni vysvetlili a dalej si budem davat pichat tu 🙂 samej sa ti to neda bo to ide do zadocku 🙂 a nevadi pytaj sa len je to dost individualne a ICSI ano koli spg

marrad
14. jan 2010

ja som sa s nimi dohodla, ze si vsetko budem chodit pichat k nim /ja byvam blizsko centra/
Doki povedal ze v pohode rano medzi 7-8 tak mozno tam su rano chvilu aj cez vikend /teraz mozno maju naval/
Rozmyslam nad PN, mozem sice robit z domu, ale ci vydrzim sediet pri PC ? Ako sa citis? mas nejake obmedzenia, alebo nieco podobne?

marrad
14. jan 2010

Tusim som citala, ze planujes mlieko a mliecne vyrobky?
JE to potrebne, alebo mas nato chut?

lenca.b
14. jan 2010

citim no tak normalne teraz ma sice trochu pobolievaju vajecniky ale nic tragicke ale je rozhodne lepsie byt doma v klude ak sa ti da 🙂 mas aspon cas pit kopec vody a to mas fajn ze byvas blizo to je vyhoda no ja nebyvam az tak blizko hoci to tiez nemam az tak daleko

lenca.b
14. jan 2010

no kocky pisali ze bielkoviny treba a vodu tak si dam do nosa 😉

rebeca_1
14. jan 2010

Ahojte baby,
zajtra rano idem na UTZ do Ferti. Dnes som 9 DC a zajtra by som sa mala uz konecne dozvediet termin transferu.
V septembri som mala vo Ferti IVF, ICSI, OHSS. Bola som hospitalizovana a k transferu pride az teraz v january. Hrozne sa uz nato tesim, cakam na babatko uz pomaly celych 8 rokov.
S transfrom ratam 21.1. ale som zvedava, co povie doktor.
Hrozne som sa bala estrofemu, ktory momentalne uzivam ale zatial zvladam. Nic nepocitujem, hlavne prijimam tekutinu, z coho sa samozrejme tesim najviac. To ma totis v septembri zastavilo a nepripustili ma k transferu. Takze teraz je zatial vsetko v poriadku a velmi sa tesim.
Som uplne spokojnucka a to je velmi dolezite.

Drzim aj Vam vsetkym silno palceky a to je uplne jedno, ci idete do celeho programu alebo len do minimalky.
Hlavne myslime vsetky pozitivne...

marrad
14. jan 2010

To je taky smad, alebo doki prikazal?

marrad
14. jan 2010

rebeca_1
samozrejme drzime si palce.....

marrad
14. jan 2010

rebeca_1 preco si sa bala estrofemu?

rebeca_1
14. jan 2010

Dakujem za podporu baby!

rebeca_1
14. jan 2010

Ja som z merionalu bola taka nastimulovana, ze mne bolo zle a zle. Ja som po odberoch sedela na WC a do kolien vracala. 4 dni som nevedala prijat tekutinu ale bola som hrozne smadna. Nechcela som ist na pohotovost hned, chcela som bojovat. O babenko sa snazime 8 rokov, tak som hrozne chcela zabojovat. Neoplatilo sa to v mojom pripade a predsa ma hospitalizovali. Po odberoch nam oplodnili 6 vajicok a z toho 3 mame teraz zamrazene.
A preco sa bojim estrofemu? Neviem asi preto ze merional mi uplne prevratil organizmus, ani neviem. Ked som bola v nemocnici, nevedeli mi dat krvny obraz dokopy, 3 noci som takmer zomierala. Mne bolo vtedy hrozne zle. Teraz som uz opatrnejsia a stale sa kontrolujem. Vtedy som za 48 hodin pribrala 8 kg. Katastrofa!
Takze tak...
Nechcem to uz prezit, dufam, ze KET sa podari..

marrad
14. jan 2010

velmi drzim palce.....
Takze odporucas aj pri malinkych pochybnostiach, ze to nie je Ok ist k lekarovi, ano?
Treba sa snazit vela pit asi pocas stimulacie, ak to dobre chapem.

marrad
14. jan 2010

rebeka mi sa snazime 5,5 roka.....

rebeca_1
14. jan 2010

Urcite marrad treba pit, lenze ja som nemohla prijat tekutinu. Ja som si dala hlt vody a 2 dcl som vyvratila. A skusala som kadejake sladke malinovky, sytene, nesytene, bylinkove caje, hocico a nemohla som nic prijat. Do nemocnice ma prijali uplne dehydrovanu.
A treba ist k lekarovi naozaj aj hoci kvoli drobnosti alebo aspon telefonicky komunikovat s nim, to odporucam urcite..

rebeca_1
14. jan 2010

Boze to je tiez uz doba, je nacase aby sme aspon my dlhodobe snazilky hned otehotneli aj ked ja to prajem uplne vsetkym zo srdca! Nech uz kocikujeme..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre