Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vika34
20. jan 2010

STIMULUJE sa gonal ,merional,ceitotri

siouxie
20. jan 2010

tak ja som mala iba lieky z FC... pokiaľ viem, tak teraz dávajú gonal, merional, cetrotide a pregnyl (+utrogestan).
SPF je stimulovanie krčka maternice plazmou ejakulátu (bez spermií), pre lepšie prijatie embryja po ET (dpfam že som to moc nepoplietla 😀 ).

amigaa22
20. jan 2010

ten pregnyl to je na vyvolanie ovulacie, nie? utrogestan poznam, zevraj je lepsie ho uzivat peroralne, je tak ucinnejsi. cize tym spf sa vlastne uzatvori krcok?

siouxie
20. jan 2010

amiga, neviem, či uzatvorí, robia tu tuším pri OPU, skôr nastimuluje, aby bol pripravený prijať embryo.

amigaa22
20. jan 2010

vika prosim ta a ake dalsie lieky si treba pytat u svojho gynekologa?

amigaa22
20. jan 2010

vika, prosim ta a ten puregon, nahradza ktory z tych troch liekov, co si napisala?

amigaa22
20. jan 2010

tak dievcata ja sa s vami rozlucim, idem uz spat. 🙂 dakujem za info a prajem vam dobru noc 🙂

marrad
21. jan 2010

ahojte dievcence....
tak posledny Gonal je pichnuty, zajtra rano ideme na ultrazvuk....
som zvedava ako to nabudilo, moje foliky...
Manze zajtra odovzdava bicikovcov, koli plazme.....

Inak dnes rano som sa nahodou pozrela do nasho kalendara visiaceho na stene a moj muzicek tam podopisoval, co kedy absolvujeme....
zacal prvym pichnutim gonalu a pri termine odovzdavani jeho fesakov pouzil 3 nakreslenych bicikovcov s riadne dlhymi bicikmi.... /si veri chalan 🙂 /
tak som sa nasmiala z toho... ale aj prekvapena som bola, pretoze sa javil, ze to tak nepreziva.... 🙂

vika34
21. jan 2010

amiga ja to presne neviem ktoré čo nahrádza,ja som mala v GF decapeptyl,puregon,menopur,pregnyl,ale ten decapeptyl bol preto ,lebo som mala dlhý protokol a pichala som si cez mesiac,ale priamo na stimuláciu je asi puregon a potom ten menopur,myslím,že to nahrádza gonal a cetroide,ty ideš ešte cez poisťovňu,alebo si už samoplatca

ked pôjdeš cez poistovňu,nepotrebuješ žiadne lieky,musíš si pred IVF vybaviť 3 hormonálne profily + chlamídie,to je všetko
myslela som to tak,že napr.ja som potrebovala posunúť menzes ,aby mi stimulka vyšla na začiatok januara,tak vo FC mi napísali papier a môj gyndoš mi tie lieky predpísal,nepredpísali mi to vo FC ,lebo by mi to nehradila poisťovňa,im prepláca poisťovňa iba IVF,nič iné

marrad
21. jan 2010

jedina nevyhoda FC je ze tam robia len ukony spojene s IVF a IUI.
vseobecnu gynekologiu nerobia... to vsetko musi robit vseobecny gynekolog...
moja gynekologicka je faninkou GF a preto bola stael zhrozena, ked som prisla ye potrebujem napriklad laparoskopiu,horm profil chlamidie alebo lieky na spravidelnenie cyklu
stale podotkla ze v GF si to robia sami....
No ja som jej stale oponovala ze lekari z GF poletuju nemocnica, GF a ze tento sa aktivne venuje len tejto oblasti tak to nie je asi na skodu....

siouxie
21. jan 2010

marrad, mne odber na ďalšie hormóny a chlamýdie pre poisťovňu robili teraz v FC 😉

marrad
21. jan 2010

ano aj mne robili jeden HP vo FC ale ostatne mi robila moja gynekologicka....

awe
21. jan 2010

marrad- lebo predtym to este v FC nerobievali, aj mne to robila este moja gyn. Ale uz to asi ponukaju.

inak drzim palce, daj zajtra vediet, ako ste na tom 🙂

marrad
21. jan 2010

dik
ano dam....
dyfam ze nebudu slzicky

awe
21. jan 2010

marrad, co by boli slzicky, su povolene iba slzicky radosti, jasne? 😉

marrad
21. jan 2010

ok, beriem na vedomie..... 😉

lenca.b
21. jan 2010

ahojte babulky taaak ste ra riadne rozpisali 🙂 ja mam dnes v plane poupratovat cely byt mam tu hrozny bordel ...inak nechapem moje telo je uz uplne v normale nechapem preco sa muselo tak zblaznit ☹ pred tym ...mohlo byt vsetko inak ale tak co uz no 🙂 prezijeme brucho mam uz skoro rovne a ani ziadna bolest ale absolutne ziadna tak ja to nechapem som zvedava zatra na sono co mi povie dr.

sylvusa
21. jan 2010

ahoj, lenca,
už vieš koľko máš oplodnených, viem, že 15, ale koľko sa ich vyvíja a prežilo , nevolali ti ešte
držím ti palce

awe
21. jan 2010

ahoj lenci 😉

OHSS sa prejavuje zvacsa po podani injekcie pregnyl, kedze ti ho nepodali, snad si mu predisla, to je super 🙂

v nedelu ti maju volat?

lenca.b
21. jan 2010

ano v nedelu alebo sobotu ale ja tam zajtra musim ist na sono takze sa popytam na drobcov 🙂 a sylvusa posledne cislo co viem tak bolo 15 🙂 takze hoooodne vela ...awe to viem ale u niektorych sa prejavi aj skor napriklad rikuska ak sa nemylim ho mala uz pred OPU taaak ja neviem cim to je ale ja som mozno zachranila situaciu aj tym ze som si dala spatky povodnu davku liekov co som papala na hypofyzu takze mozno aj to zabralo 🙂 netusim skoda mohla som to papat celu stimulku mozno by to take nebolo ale to je asi blbost 😀 jaaa uz len vymyslam 🙂

awe
21. jan 2010

juj, tak uz zajtra budes mozno vediet viac, daj potom vediet. A nedela je to coskoro a potom ti to vychadza na nejaky april, maj, budes tehulka v lete a to je super, vtedy je aj vela ovocia, zeleniny, vitaminy a ziadne chripkove virozy 🙂

marrad
21. jan 2010

hypofyza je co?

lenca.b
21. jan 2010

hypofyza cast mozgu dost dolezite centrum 🙂 prave ju stimulujes hormonami 🙂 FSH LH su prave hormony ktore sa v nej tvoria a reguluju rast vajicka 🙂 ...awe ja dufam ze to bude skor ☹ mohla by teraz mrcha chodit ako doteraz 22DC

awe
21. jan 2010

hypofyza je podmozgova zlaza.

awe
21. jan 2010

leci, ak ti chodila doteraz na 22DC, tak sa to nezmeni, ja som mala po stimulke normalny cyklus ako predtym...

marrad
21. jan 2010

Baby a je tu problem...pri predopercnych odberoch my z krvy zistili cukor, ze vraj az 9 volala to lekarka mojmu manzelovi.....
sem tam som mala zvyseny sukor ale mierne....
nemoze to byt z hormonou?

awe
21. jan 2010

marrad, pochybujem, ja som ich brala az az a cukor mam pod hladinou....ale skus sa spytat priamo lekarky...a je to problem taky, ze nemozes ist do narkozy? 😕

awe
21. jan 2010

zvyseny cukor je potom problem v tehotenstve...

lenca.b
21. jan 2010

no s tym cukrom to nie je sranda

lenca.b
21. jan 2010

awe praveze si chodila ako chcela jeden mesiac prisla 22dc a druhy 26DC taaak kto sa v tom ma vyznat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre