Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

misi33
4. feb 2010

icsi a predlzena kultivacia sa neplati

esther03
4. feb 2010

jeej misi dakujeeem, to si ma potesila 🙂, a nevies nahodou ci je tam nejak poradovnik, alebo za aky dlhy cas by nas prve ICSI mohlo cakat? Mala si tiez icsi?

lolka
4. feb 2010

ahojte, chcela by som Vam vsetkym popriat vela stastia, nech sa Vam babatka co najskor dostanu do bruska a pekne rastu 😉 tiez som navstevovala tuto stranku a vo FC nam po niekolkych rokoch snazenia dopomohli k vytuzenej babulke, ktora sa ma buduci tyzden narodit 😉 sme im za to velmi vdacni 🙂

dolezite je verit, ze to raz vyjde a nikdy o tom nezapochybovat. drzte sa !! 😉

esther03
5. feb 2010

lolka dakujeme a zelame vela zdravia tebe i malinkej 🙂

rebeca_1
11. feb 2010

Ahojte baby, tak uz som tu, vo Ferti. Vratila som sa sem k Vam z temicky KET. No kedze nie som tehulka, znovu mam pred sebou cely IVF program.
V utorok mam UTZ a konzultacie po neuspesnom KET. Som hrozne zvedava, co budem mat nove, na com sa dohodneme. Chcela by som hned v utorok podpisat papiere pre poistovnu na tretie IVF a hned aj odniest do poistovne. A moja predstava o prvom pichnuti injekcie je 15.4.2010. Bude to tak?
Takze som plna energie, plna ocakavania...

A Vam vsetkym drzkam velmi palceky.

Lolka, drzim palceky! Mala Ferticentacka je mozno uz na svete...

sylvusa
12. feb 2010

ahojte
idem na druhé IVF , dala som si robiť kultiváciu , mám mikoplazmu - dve hviezdičky,
nasadil mi Doxybene , môžem ich brať aj počas menzesu,
je to vážne, vo Ferticente na to nebrali veľký dôraz,
keď chcem manžela vyšetrič, či nemá aj on, musí ísť obvodnej a zoberie mu krv, alebo si vypíšem žiadanku na spermiogram a pošle sa na rozbor
máte niekktorá skúsenosti,
pri prvom IVF som mala v poriadku všetko,
ale zase ked mi robili predoperačné tak som mala baktérie ale v moči, na druhý krát som už nemala nič
mohlo sa mi to zas vrátiť
neviem čo si mám o tom myslieť,

rebeca_1
12. feb 2010

Sylvusa ahoj, ja som takisto mala pri prvom iVF vsetko v poriadku a teraz po piatich rokoch mi laparoskopiia ukazala nejake problemy. To tak uz asi je.
Doktor ti vsetko vysvetli, len sa treba pytat..
Ja ti neviem poradit ale urcite vsetko dobre dopadne! Asi to chce len cas na preliecenie.
Drzim palceky!

Kedy planujes druhe IVF?
Pojdeme spolu? S jedinym rozdielom, ja uz na tretie IVF..

sylvusa
13. feb 2010

ja idem asi v apríli, ked bude nejaká brígáda tak to oddialim, nerieším to , pri prvom som bola v strese, teraz to nechám tak,
môže sa pri týchto tabletkách brať aj vitamíny, ja ešte beriem na štítnu žľazu, vtedy som sa zabudla opýtať, keď som si brala tento liek, ešte som nečítala leták,

sylvusa
13. feb 2010

a manželom si to ako riešila rebeca? jemu nerobili žiadne vyšetrenie ?

rebeca_1
13. feb 2010

Silvusa, ja to riesim. Mam 32 rokov a 8 rokov sa snazime, takze uz to odkladat urcite nebudem. Mam v sebe silu a energiu do dalsieho boja... A prajem ju aj tebe!
Vitaminy mozes kombinovat s liekmi. A co uzivas?
Mojmu manzelovi nevysiel spermigram len jeden-jediny raz a aj to ked sme finisovali s domcekom. To hned aj embyologicka pochopila. A na testoch bol sned za tych 8 rokov 10 krat. Takze on je uplne v poriadku.

molly91
13. feb 2010

ahojte.som tu uplne nova my sa s manzelom snazime o dieta uz dlhsi cas uz som brala aj glostylbegyt potom duphaston a tak no na druhy mesiac sa nam podarilo mala som // ale o dva tyzdne som zacala krvacat a uz neboli //.tak mi gynekolog povedal ze mi napise spravu a mam ist do centra dal mi na vyber gyn fiv alebo ferticent tu citam ze ste spokojne s FC tak nam ho odporucate? na buduci tyzden sa ideme objednat na prvu konzultaciu neviete ake su cakacie doby?neviem v com mame problem moj manzel na spermiogram dobry a ja neviem minuly rok som mala cystu laparoskopicky mi ju vybrali a moj gynekologg si mysli, ze mi ju asi zle spravili a ze nemam prechodne vajickovody vo FC som citala ze zistuju priechodnost pomocou rentgenu boli ste niektora na tom?dakujem za radu

rebeca_1
13. feb 2010

Molly91 ahoj,
ja som tiez chodila do gyn-fivu a potom do Viedne a tam som dostala kontakt na doktora Pintera z Ferticentu. Do Ferti chodim od augusta 2008 a som tam maximalne spokojna.
Ja mam konzultacie v utorok, uz sa tesim.
Od novembra je Ferti dost prazdny, vzdy ked som tam bola, tak som bola uplne sama v cakarni. Ale zase v septembri bolo vo Ferti uplne plno, to som bola v programe IVF. Je to individualne, niektore mesiace maju plnsie, niektore volnejsie. Myslim, ze nemusis mat obavu, termin ti daju hned.
Priechodnost vajickovodov ti nezistia vo Ferti, to sa zistuje pri laparoskopii a hysterskopii.
Molly91 je mi velmi luto, ze si nezostala tehulka a nemohla si sa dalej z krasneho obdobia tesit. Musi ta to velmi boliet...
Prajem ti aby si nasla v sebe silu do dalsieho boja!

molly91
13. feb 2010

rebeca_1
silu nastastie mam nevzdavam sa hlavne kvoli manzelovi ten ked zistil ze som bol uplne stastny ta radost v jeho ociach a to mi dodava silu, ze ich znova uvidim. a to od augusta 2008 sa vam este nepodarilo?

rebeca_1
13. feb 2010

Molly91, ja som cakala na zmenu poistovne, potom kvoli poistovni som musela podstupit LSK a 3 krat HP. Potom sa len vypisala ziadost do poistovne. Cakala som na schvalenie a v septembri 09 bolo IVF. Kvoli OHSS som bola hospitalizovana a ET bol zruseny. 3 cykly som musela cakat a v decembri ked som chcela ist na KET, mali vianocnu dovolenku. Takze KETu som sa dockala az v januari.
Hrozne...
Ale myslim, ze sa babatka dockam..
Aj tebe to zelam!

molly91
13. feb 2010

rebeca_1, dockas urcite a ja viem ze ja tiez.v pondelok zavolam som zvedava kedy ma objednaju a ako to bude pokracovat, nevies budu mi robit aj nejake vysetrenia?s vtredu si mam dojst mojmu gynekologovi pre spravu s ktorou mam ist do FC on mi nerobil ziadne vysetrenia jedine manzelovi spermiogram inak mne nic.preto dufam, ze tam mi nejake spravia a povedia mi v com je problem ak to zistia vobec.mam 25 rokov a nikdy by ma nenapadlo ze budem mat problem oehotniet.ale zas si myslim ze ekby to tak nechcem tak sa to podari ale jak to chcem to nejde.ale zas aj verim ze stres co mam v robote mi ktomu moc nepomaha.teraz co sa nam podarilo tak sme boli tri tyzdne s manzelom doma mali sme dovolenku obdobie vianoc no len skoda, ze sa to neudrzalo.

rebeca_1
13. feb 2010

Molly91, objednaju ta ta coskoro, neboj! Sestricky su tam uplne zlate. A doktor ti vsetko vysvetli. Je mozne ze tebe doktor urobi UTZ. Ine vysetrenia ti urobi tvoj gynekolog. LSK a HSG ti vo Ferti neurobia. Doktor ti vsetko vysvetli, musis ist podla poistovne. Co si poistovna vyziada, to musis mat urobene. Jedine ak si samoplatca, tak nepotrebujes nic a si hned zaradena do programu.
... da sa nato nemysliet? My sa snazime 8 rokov ale pri kazdom jednom krvacani sa pytam sa seba "kedy uz konecne budem maminka aj ja?" Mozno prave tento mesiac...

molly91
13. feb 2010

tak som zvedava.na poistovnu sa dlho caka?kebyze si to chcem platit sama nevies kolko by to vyslo?

rebeca_1
13. feb 2010

Ja som v dovere a schvalenu ziadost som mala za mesiac, ale ked som pozrela na datum tak schvalene to bolo za dva tyzdne. Oni to zrejme hned neposlali do Ferti. Ako samoplatkynu ta to vo Ferti vide cca 2 000 euro s liekmi. Presnu cenu neviem ale vo Ferti maju cennik na recepcii, pozri si to tam..

Takze mozno pojdeme spolu do programu IVF..
Inak si citam celu tuto temicku od zaciatku a su to kadejake zaujimave veci. Baby su tu zlate, vsetko mozne popisu...

molly91
13. feb 2010

no tak som zvedava kolko to bude trvat nam s poistovnou ja mam vseobecnu aj manzel.preco si sa rozhodla pre FC?ja vobec neviem este rozmyslam nad tym Gin fivom vo FC mi vadi ze vysetrenia mi robi moj gynekolog a nerobia vsetko tam. ja ani neviem co je to ten program IVF. 🙂)ale fakt tato stranka je super aj tieto baby a jak sa drzia navzajom to uplne cloveku pomoze

rebeca_1
13. feb 2010

Gyn-fiv je velke centrum a robia tam uplne vsetko. Ferticent je rakuske centrum ale idu podla nemeckych technologii. Ferticent zije z rakuskych klientiek, aj preto je take lacne oproti gyn-fivu.
Ja som sem dostala doporucenie od lekara z Rakuska. Oni su kamarati. Ale vo Ferti sa mi hned zapacilo.
Ved chod tam a po konzultaciach sa s manzelom rozhodnete. Konzultacie su zdarma a mate pravo sa rozhodnut ci zostavate tam alebo idete do ineho centra.
IVF je umele oplodnenenie.

esther03
13. feb 2010

ahojte molly91 a rebeca_1, aj mna asi caka ist do FC (uz sme objednani na vstupnu konzultaciu). Este cakame, ci nahodou nezaberu lieky, ktore manzel dostal...Neviete nahodou ci ICSI schvali poistovna vzdy, alebo su na to nejake kriteria? Inak obom vam drzim palce 🙂

molly91
13. feb 2010

zavolam tam dohodneme sa snimi a uvidime. dakujem ti velmi pekne vverim, ze tento rok je pre nas ten pravy a dockame sa🙂 drzim palce a mozno sa vidime v FC

rebeca_1
13. feb 2010

Esther03 ahoj,
ICSI je hradene poistovnou vo Ferti.
Kedy ides do Ferti? Daj potom vediet ako si dopadla!
A drzim palceky aj ja tebe!

rebeca_1
13. feb 2010

Molly91, daj potom vediet ako si dopadla! Drzim palce!
Ano tento rok je urcite nas... A jar bude plodna, verim tomu..
No, mozno sa vidime aj vo Ferti. Ja tam idem v utorok o 8,30 hod.

esther03
14. feb 2010

rebeca_1 ahoj, my ideme do ferti v polovici marca, mm este berie lieky, tak musime cakat ked ich doberie. No a potom sa uvidi, ale velku nadej na prirodzene asi nemame (to podla dvoch nezavislych lekarov). Uff, ale aspon, ze ICSI je hradene poistovnou 🙂 Urcite sa ozvem ako som dopadla. Velmi ti drzim palce na utorok 😉 Zatial papa

rebeca_1
14. feb 2010

Esther03, dakujem. Sama som zvedava ako dopadnem.
Vo Ferti vsetko hradi poistovna, akurat SPF a AH nie. To je nadstandart a tiez mrazenie si plati kazdy sam, len v pripade OHSS po odberoch sa neplati. To som mala ja teraz.
Manzel mal zhorseny spermiogram? Co berie, Profertil?
Moj manzel ho tiez bral ale to bolo pred tromi rokmi. To su dobre tablety ale mali by sa uzivat ceĺe 3 mesiace.
Tak Vam drzim palce, urcite vsetko dopadne dobre..

esther03
16. feb 2010

rebeca_1, to je super s tou poistovnou, pytali sme sa i v GF a tam by sme si to mali hradit sami. Moj mm mal zhorseny spermiogram, morfologia zla, zubrienok malo a zle vysledky FSH. Tak sme boli u androloga a ten mu dal profertil, tamoplex a agapurin. Berie to uz treti mesiac a zatial nic, uvidime ako dopadne kontrolny, na ten uz ideme do FC. Ked ste brali profertil, zlepsilo sa to aspon trosku?

bobjan
16. feb 2010

Sylvusa, držím mooooc palce, aby to dobre dopadlo 😵

Zdravím, všetky, kedysi som sem patrila. Nech sa vám darí!!!

sylvusa
16. feb 2010

bobjan, ako sa máš, ako postupuješ, čo máš nové
držím ti palce

molly91
16. feb 2010

rebeca_1 ahoj to si bola dnes v utorok?a co ti povedali?ja som objednana na 12.3. ze musim byt v polke cyklu a to som teraz len nemali volne miesto tak idem v marci ale snad dostanem jak mam aby mi to vyslo na ten objednany termin.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre