Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bobjan
17. feb 2010

Rebeca - Reprofit 😉

rebeca_1
17. feb 2010

Siouxie, to je snad Vas pripad? My mame znamych a on ma mozno tak jednu jedinu spermijku a maju krasne dievcatko. Takze niekedy to ide aj tak z mala. Mozno ojedinele ale ide.
My mame spermije v poriadku, tak ja to velmi nestudujem. Len si myslim ze skor je vyhoda v tom ked je zena v poriadku. Ale samozrejme su kadejake muzske problemy aj tie najtazsie, kedy musi prist na rad darcovstvo.

rebeca_1
17. feb 2010

Bobjan super. Tam boli nejake kocky a zostali tehulky.
Boze Bobjan, kiezby sa ti to uz konecne podarilo..
Ja idem teraz na tretie do toho Ferti a potom budeme tiez premyslat nad niecim inym.
No uvidime ako ti dopadne...

siouxie
17. feb 2010

rebeca, okrem iných, aj náš. Ja som len chcela uviesť veci na pravú mieru, lebo to tvrdenie, že ICSI všetko vyrieši jednoducho nemusí byť pravdivé.
A s tým darcovstvom je to tiež zjednodušene povedané, pretože ak nejaké spermie sú, bvždy je nádej na vlastné dieťa, len teda nikde nie je napísané, že ti ho ICSI musí zaručiť...

rebeca_1
17. feb 2010

Sioxie, presne tak...
Drzim ti palce aby sa coskoro zadarilo!

siouxie
17. feb 2010

ďakujem pekne, aj ja vám držím palce! 🙂

rebeca_1
17. feb 2010

Siouxie dakujem. 🙂

slavkav
18. feb 2010

a neviete mi poradit, da sa objednavat aj cez ich email, ze im napisem? lebo som sa tam dnes nevedela dovolat, tak som napisala, zatial ziadna reakcia - ja viem, ze isto nemozu hned opisat. ale len aby som vedela, ci cakat alebo skusat radsej volat

bobjan
18. feb 2010

Slavka, myslím, že radšej skúšaj volať. Ja keď som tam chodila, tak aj výsledky som musela faxovať, lebo, že ak by som poslala mailom, tak by to hodilo do spamu a nenašli by to. Tak možno je to stále tak, neviem..

slavkav
18. feb 2010

dakujem bobjan, tak radsej budem skusat.

slavkav
18. feb 2010

tak som objednana na 10.3. som zvedava, co mi dr povie. ale musim uz zacat nieco robit, lebo tato necinnost ma uz nebavi ...

bobjan
18. feb 2010

slavka, aj ja mám najradšej keď som v akcii a veci sa hýbu...ale ešte musím počkať...

slavkav
18. feb 2010

jasne bobjan. vsak ked si vyminiem vsetky 3 pokusy, tak potom aj ja budem rozmyslat nad brnom. ozaj a keby mi sli najprv robit IUI, tak si tusim cele hradim sama, co? to tiez vychadza okolo 100 eur? a poistovna potom preplaca IVF?

neviete kedy v FC mavaju v lete dovolenky? ja by som to totiz celu akciu chcela realizovat v auguste. len sa obavam, ze vtedy bude asi uhorkova sezona ..

ozaj a v Brne tam predpokladam sa ide ako samoplatca. to kolko potom vychadza jeden cyklus?

bobjan
18. feb 2010

slavka, ohľadom IUI ti nepomôžem...to je u nás bezpredmetné...

dovolenku mali min. rok myslím v júli...

Brno - soft stojí 20.000,- CZK, plus ICSI jedno vajko - 1.000,-CZK, plus cesta, +lieky....teda tak si myslím...

slavkav
18. feb 2010

dakujem. no vsak mozno aj u nas bude IUI bezpredmetne. vsak uvidim v marci, co povie dr. potom budem referovat 😉

esther03
18. feb 2010

rebeca, az teraz som sem nakukla. ako si dopadla? kedy budes mat ivf? Ja si davam poslednu nadej, ze to hadam vyjde prirodzenou cestou, tak teraz snazilkujeme odusu 😀. Ak nie ideme 19.3. na tu konzultaciu do FC. Mojmu mm dal androlog kopec liekov, az sa bojim aby mu to viac neuskodilo ako pomohlo, prdesa len su hormonalne. Tak sme sa s drahym dohodli, ze toto je posledny mesiac co ich berie a potom to budeme riesit akcijsie 😀. Inak ty si tiez z BA? Ja Petrzalka 😉

rebeca_1
18. feb 2010

Esther03,
ja mam teraz odobrane nejake vzorky, buduci tyzden budu vysledky a hned ideme vypisat ziadost. IVF by malo byt v aprili. Okolo 15.4. by som chcela zacat pichat, no vsetko sa este uvidi...

Tak budem na teba mysliet toho 19.3., urcite debatka dobre dopadne.

Ja som byvala v Petrzalke, teraz som uz z okolia BA.

marrad
19. feb 2010

Ahojte dievcata
takze neviem ci tu este taka je ale mozno som prva, ktora bola z FC vypoklonkovana,
tak sa s Vami lucim a prajem Vam aj sebe vela snazilkovskych uspechov.....

rebeca_1
19. feb 2010

Marrad, preco? Co sa stalo?
Pochopim, ked nenapises o co ide...

Hladas nejake ine centrum alebo uz si rozhodnuta ako dalej?
Aj ja tebe prajem vela snazilkovskych uspechov!

marrad
19. feb 2010

dik,
nevzdam sa lebo citim ze stale mam sancu mat vlastne dieta....

bobjan
19. feb 2010

marrad, ja si ťa pamätám...ako to že vypoklonkovaná??? Máš minuté pokusy, či sa niečo stalo?

siouxie
19. feb 2010

tam sa toho deje tuším pod pokrievkou nejako priveľa... 😖 😔

marrad
19. feb 2010

bobjan
lekar sa so mnou nema zaujem dalej zapodievat....

marrad
19. feb 2010

viete oc je zaujimave, ze ziadne nemate /asi/ odvahu sa tuna opytat.....
😉
som rada ze FC je za mnou...
ale nikomu neodporucam, kto caka ze lekar bude mat individualny pristup a ze bude hladat riesenie...
Mozno kto je rozhodnuty ze ide na IVF tak nech sa paci ale necakajte nic ine
predpise lieky urobi zakroky ale inac kamenna tvar

rebeca_1
19. feb 2010

Marrad, to nemyslis vazne...
To uz co je?
Co teraz urobis?

marrad
19. feb 2010

toto je moja skusenost
a preto pisem ze nemate odvahu,lebo dievcata mi pisu na IP..... 🙂 ale v pohode....

adulik76
19. feb 2010

marrad, a čo sa ti vlastne stalo?

rebeca_1
19. feb 2010

Marrad, ale taky Pinter je. To si az teraz zistila?
Tak samozrejme iny pristup je napr. v Rakusku. To je naozaj o inom. Ale jedna privatna gynekologicka navsteva s liekmi ma tam stala cca 300 euro.
Ale to bol "pan doktor"...

Inak prave mi volali z Ferti, vysletky su dobre, takze v utorok ideme podpisat ziadost...
Tesim sa!

marrad
19. feb 2010

drzim palce....

tak ja asi cakam viac, a sommoznu trochu komplikovanejsipripad
ale dobry lekar sa takto ku koplikovanejsim pripadom nestavia, ze ich neriesi....
praveze pre dobreholekara je take nieco vyzva.... ako v kazdom tvorivom odbore....

dievcata co chodia do icnych centier sa nestihaju divit nad takym pristupom, oni nasli iny pristum od lekarov na SK...

siouxie
19. feb 2010

marrad, myslím, že to nie je o odvahe. Už sa tu dosť na plnú hubu niečo podobné rozoberalo na jeseň a boli z toho vášnivé debaty. Ide o to, že vždy sa všetko rozoberá v náznakoch, vždy je to len o tom "jedna baba z koníka písala..." a to nie je veľmi dôveryhodné.
Tým chcem povedať iba toľko, že každý si to asi v podvedomí uvedomí. Na druhej strane to neznamená, že v FC je všetko v poriadku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre