Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

siouxie
10. apr 2010

esther, to je pravda, to je jedna z možností. Takto fakt odkonzultuj s Kočím, lebo v tom prípade by to mohlo pomôcť. Som si to neuvedomila, ale naozaj môže muž vyrábať protilátky proti spermiám. Ja som to zavrhla, lebo primárny problém je u nás vážnejší a vlastne asi veľmi neriešiteľný.
Tak smelo do toho, kedy idete za ním? 🙂

O tom probiose neviem...

esther03
10. apr 2010

siouxie my ideme za dr. kocim 6.5., skor sa nam nepodarilo zosuladit casovo, lebo on ordinuje v tejto ambulancii len vo stvrtky a mm robi na smeny. Ale normal uz sa neviem dockat co povie, jeho nazor ma fakt zauima, pretoze spravil na mna velky dojem uz cez maily. Ja som sa stale nedozvedela od ziadneho lekara v com je problem, preco je spg taky zly, ked mm nefajci, nepije, sportuje, zdravo sa stravuje a spg je na prd. V Probiose (teda ak je to ten co je za trhoviskom mileticka) som bola niekolkokrat pracovne a zda sa mi, ze som s Pindom spolupracovala, ale bolo to davno 😉

siouxie
10. apr 2010

hej, to je ono 😉 😀
super, veď to ubehne rýchlo, a som presvedčená, že to stojí za to. Hádam sa mu na niečo podarí prísť. Je to sila, že na to nikto neprišiel, ale ani sa nečudujem, lebo veď kto, že áno... 🙄 Ono vieš, ten problém môže byť skrytý, ani u nás nebolo jasné, čo to môže byť, mm tiež športuje, v živote nefajčil, nepije vlastne vôbec, cpem ho zdravými vecami už 17 rokov 😀 😀 . A potom vypláva na povrch niečo nečakané.
Kým sa dá niečo špekulovať, treba sa na to dať, ivf by mala byť posledná možnosť. To je môj názor 🙂 .

bubulka722
10. apr 2010

Ahojte kočky! Tak som doma, Diphereline je pichnutý. Som strašne nervózna, táto neistota ma ubíja. Inak len pre info ak si spomínate na to čo sa stalo Petre, tak je to presne to isté ako u mňa. Akosi sem prestala prispievať, tak ani neviem ako skončila. Neviete mi náhodou poradiť, či je možný ET po Diphereline? Logicky mi to nejde dokopy, pretože je na utlmenie LH a FSH. Prečo ma teda ešte dnes ráno hnali do lekárne a pichali mi Merional a Cetrotide na zvýšenie LH a FSH a večer som dostala Dipheren na útlm. Aký význam má aplikácia Pregnylu po OPU? Keď som sa dokiho pýtala prečo takto silno reagujem, povedal mi že mám PCO. Na to som mu povedala, že to nie je možné, pretože mám čerstvo po laparke a tam mi povedali, že je všetko v naj poriadku a aj vaječníky sú úplne čisté. Nechápem ako môžem mať PCO keď mám cyklus presne 28 dňový a pravidelne ovulujem.

martineluska
11. apr 2010

bubulka ahoj ukludni sa dievča stres ti nepomože ja viem čo prežývaš ale doležite je aby si bola aspon trochu v pohode skus aspon trochu doverovat doktorovi prajem ti vela vela štastia aby si to dotiahla do uspešneho konca 🙂 🙂

bubulka722
11. apr 2010

Tak už mám naštudované veci okolo účinku podania Diphereline. Následné podanie HCG je možné len v cca 48% pacientov, ktorí reagovali na jednorazové podanie Diphereline. Je potrebné zníženie Estradiolu na zníženie rizika OHSS. Je to v celku logické, len teda treba počkať na moju reakciu a podľa toho doki zváži podanie HCG. Ak to nebude o.k. tak mi zostáva len zmrazenie a následný KET.
Takže babulky zajtra idem na odber a ďalšie pokračovanie je na reakcii môjho tela. Nič s tým nenarobím, ale pre mňa je momentálne hlavné, že poznám príčinu tohto postupu. Aj to ako sa pokračovalo v prípade Petry je logické, takže diskusia okolo jej prípadu bola zbytočná a postup lekára hodnotím ako vysoko kvalifikovaný.

siouxie
11. apr 2010

Bubulka, konečne si to niekto poriadne naštudoval a nie sú to len nepodložené kecy a dohady. Blahoželám k tvojej šikovnosti (a aj všetkým ostatným, ktorých sa to bude týkať a raz si tieto tvoje vetdy prečítajú).
Drž sa zajtra a daj vedieť, čo a ako. Pevne verím, že budeš ten prípad, čo to zvládne a buchnú ti aj pregnyl 😵

bobjan
11. apr 2010

Ahojte,

bábätko to vzdalo 😢 😢 😢

bubulka722
11. apr 2010

Bobjan, preboha, to snáď nie je pravda!!! ☹

siouxie
11. apr 2010

Bobjan, to hádam ani nie je možné... ☹ 😔 Držte sa. 😔

rebeca_1
11. apr 2010

Bobjan je mi to velmi luto. Drz sa!

aaddeell
11. apr 2010

bobjan 😔 😔 😔

kamilla23
11. apr 2010

bobjan 😢 😢 😢
je mi to velmi luto velmi som vam to priala

awe
11. apr 2010

bobjan 😔 😔 😔 je to nespravodlive, inak sa to uz ani neda nazvat!!!! drz sa moja, je mi to neskutocne luto 😢 😔

martineluska
11. apr 2010

😢 bobjan nemam slov vela síl ti prajem 😔

henika40
11. apr 2010

stanka04
11. apr 2010

Bobjan,aj mne je to luto... ☹

floskula
12. apr 2010

bobjan, aj mne je to velmi luto. ☹
aby tych zlych sprav nebolo malo, ja v 8tt+4 MA. dnes poobede mam reviziu. ani som vam nestihla (neodvazila som sa, Siu)povedat, ze som tehotna a uz je po tom. uz trikrat ET za mnou, hormonov v sebe ako za celu armadu a nic z toho. je mi fakt biedne, tak ostatne drzte sa!

christie
12. apr 2010

boze, dievcence, co sa deje, ze to nevychadza v poslednej dobe? ziadne pozitivne spravy... jaj. Napiste niektora, ze je to v poriadku, ze bambino sa drzi v brusku.

aaddeell
12. apr 2010

aj ja sa pridavam rano som bola na krv
ale prave sa mi startuje mrcha ☹

anikka
12. apr 2010

bobjan, to snad nie je pravda ☹ , je mi to luto
ostatne kocky -aaddeell, floskula ☹ , tento rok je nejaky nestastny pre nas vsetky

rebeca_1
12. apr 2010

Floksulka je mi to velmi luto. Urcite pride ten spravny cas aj pre teba... Drz sa!

Aaddeell a ako ti vysla krv? Ved este nehadz flintu do zita, ked nemas este vysledky. Skus este zabojovat! 🙂

aaddeell
12. apr 2010

cakam kedy mi zavolaju ako ja na tom krv
ale uz nemam ani zaidne priznaky na //
predtym som mala aj test ukazal // ale potom ciarka slabla

rebeca_1
12. apr 2010

Kolke IVF si mala teraz? A to predtym si bola ako dlho tehulka? Boze, toto su hrozne prehry... ☹
Predsa tie dve ciarky vobec nic este neznamenaju.
Priznaky nemusis mat vzdy, skus este pockat na telefonat! Co ked predsa.... 😉

aaddeell
12. apr 2010

ahoj mala som prve IVF
tehulka som este nikdy nebola
// sa mi ukazali teraz

rebeca_1
12. apr 2010

Este nevolali? Myslim, ze z Ferti volavaju okolo 11 hod., aspon mne tak volali vo februari.
Az krvicka oriesok rozluskne..
Drzim palce!

aaddeell
12. apr 2010

este nic

siouxie
12. apr 2010

flos, úplne ťa chápem a srašne ma to mrzí... 😖 😔

bubulka722
12. apr 2010

Bože baby čo sa to tu deje? Je mi to veľmi ľúto! Fakt nemám slov. ☹
Tak ja mám dnes po OPU, dopadli sme úplne super.
Aaddeell ako dopadla krv? Je to tu strašne smutné a pochmúrne, je to ťažké, všetko musí vyliečiť len čas. Aj ja sa veľmi obávam výsledku, je to riadny záhul na psychiku. Čím všetkým si prejdeme a nakoniec... ☹

siouxie
12. apr 2010

bubul, super! ani to tu nečítaj, sústreď sa teraz iba na seba. Verím, že to dobre dopadne a prinesieš sem poriadne veľa zubatých smajlov 😀 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre