Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

marrad
11. máj 2010

som rada ze nemusis vidiet neprivetive tvarenie sa lekara vo FC...

siouxie
11. máj 2010

Nemko, toľko zloby je v tebe... 😀
a nezačala som ja, ale ty, moja milá...
Držím ti palce, nech ti to v Iscare vyjde a verím, že potom budeš mať plnú hlavu starostí o dieťatko a nie čas na jedovaté výpady voči ľuďom, ktorí sa síce nemienia hrať na matku Terezu (ja som zarytý ateista! 😀 😀 😀 ), ale očakávajúp férový prístup v debate.

nemko
11. máj 2010

by si sa divila ako som spokojna, vyrovnana a stastna....mam pozitivne tehu testy a stacili nato 2 mesiace ...ano v Iscare som nasla to co som potrebovala 😉 a to iste prajem aj Tebe 😀

marrad
11. máj 2010

siouxie

ja len tolko podotknem, ze pisem len svoju vlastnu skusenost.
Moja gyn ked videla spravy z FC tak povedal ze to bol strateny cas.....

katkaajurko
11. máj 2010

oni nestimuluju pred IUI?? naozaj?

siouxie
11. máj 2010

bubul, jasné, máš pravdu. Len mi je ľúto kočiek, ktoré sem prídu a nájdu takúto poznámku a nechápu...

a o tej debatke mi ešte napíš v IP, dobre? 😀 a samozrejme aj alšie info od teba očakávam! 😀 😵

siouxie
11. máj 2010

marrad, jasné, rozumiem, to isté aj ja... a tebe ďakujem za bezemocionálny prístup v tejto debate, nejde o mňa, ale skôr, aby ostatné kočky vedeli, čo ich čaká.

martineluska
11. máj 2010

bubulka presne tak 😉

bubulka722
11. máj 2010

Siouxie akosi nevidím dôvod prečo sa do teba bezdôvodne navážajú.
Bolo tu neskutočne moc debát okolo IVF v FC a domienok okolo ich postupov. V žiadnom CAR nevidíte embryológovi pod ruky a možné kšefty s biologickým materálom sú možné keď uvolníme uzdu svojej fantázii. Každopádne by som každej radila sa týmito vecami vôbec nezaťažovať alebo sa rovno na IVF vykašlať. Čo sa týka stimulácie. Tak fajn, možno sa vám to nezdá. Každé CAR predpisuje lieky z ktorých im plynú vačšie výhody od farmaceutických spoločností. V podstate je jedno čím stimulujete, pretože sú to všetko gonádotropné hormóny podporujúce produkciu FSH. V priebehu stimulácie sa mení dávkovanie podľa UTZ alebo krvi. Skúsený lekár dokáže sám usúdiť len podľa UTZ ako má telo ďalej stimulovať, prípadne sa vyhnúť OHSS.

katkaajurko
11. máj 2010

a preco teda ak je to pravda sa nestimuluje a nedava sa pregnyl pri IUI? 😅 😨 😨

siouxie
11. máj 2010

bubul, keby som toto ja napísala, už by ma nemko obvinila, že som prezlečený Pinter 😀 😀
a nemám čo dodať...

len ma trošku mrzí, že kočka, ktorá si dnes vycikala // má vôbec chuť sa zaoberať niečím takýmto. ale tak každý sme nejaký, neriešim... 😀

bubulka722
11. máj 2010

Katkaajurko dôveryhodné informácie hľadaj priamo v FC pri konzultácii. Doktor nie je veľmi zhovorčivý, ale vždy ochotne zodpovie na tvoje otázky. Tieto debaty neber príliš vážne. Koľko ľudí, toľko názorov. Urob si svoj vlastný! 😉

bubulka722
11. máj 2010

Siou, hormóny sú sviňa 😀 😀 😀
Pohoda, hlavne že našla to pravé orechové... ISCARE... 😀

marrad
11. máj 2010

lebo on to nerobi.....bola odpoved pre mna....

siouxie
11. máj 2010

bubul, nebuď zlá! 😀
a konečne mi napíš IP, jóvan? 😀

bubulka722
11. máj 2010

O.k., ale to tu zas na chvílu žilo 😀

siouxie
11. máj 2010

vzrúšo, čo? 😀

katkaajurko
11. máj 2010

nafigu je ze na kazde centrum som uz pocula tolko zleho ze uz nedoverujem ziadnemu... 😖

siouxie
11. máj 2010

centrá treba brať asi veľmi pragmaticky - nie je to nič moc, ale zase na druhej strane, keby neboli, pre mnohé páry by to bolo veľmi smutné...

bubulka722
11. máj 2010

Nemôžeš na centrá pozerať ako na spásu božiu. Nevznikajú aby pomáhali neplodným, to sú také sladké žvásty. Je to fajn kšeft. Musíš sa na všetko pozerať hlavne raionálne bez akýchkoľvek emócii. Vačšina ludí ich posudzuje podľa prístupu personálu, lekárov a podobne. O ich postupoch by sa nemali toľko vyjadrovať, pokiaľ nemajú vo veciach jasno. Radila by som ti nenavštevovať tieto stránky, pretože tu objektívne informácie nenájdeš.

siouxie
11. máj 2010

bubul, s týmto celkom nesúhlasím, teda s tou poslednou vetou. Ja som sa tu svojho času dozvedela podstatné informácie (teda aspoň tie základné), takže som do centra nešla úplne vymletá (hoci, niečo z toho by sa isto dalo nájsť aj inde na webe). Ale skôr ide o to, nespoliehať sa len na informácie odtiaľto, v prvom rade sa najviac informovať priamo v centre a potom si robiť všeobecný prehľad aj v iných zdrojoch informácií.
asi ide aj o samotný prístup k informáciám - presne ako si písala, treba to brať čo najviac bez emócií, realisticky a vytvoriť si hlavne vlastný názor.

bubulka722
11. máj 2010

Sio, objektívne info ohladne výberu centra. 😉

siouxie
11. máj 2010

aha 🙂

floskula
11. máj 2010

no halo, tak tu zas bolo zivo po dlhej dobe. suhlasim so vsetkym so siu. hlavne by som rada poznamenala, ze presne tak, ako sa najdu negativne zazitky vo FC, sa najdu aj v inych centrach. ako napisala marrad, ze ju vypoklonkoval doki, tak ja a moja kamoska sme priklad toho, ze podla veku nam fakt uz priharalo aby sa stihol plateny pokus a doki to dokonca tak nejako zakamufloval, aby to este bolo preplatene. a na druhej strane, ta ista kamoska, ked bola pred FC v Iscare, tak jej sam hlavny serif najskor drzal prednasku, co s manzelom cele tie roky robili, ze este nemaju deti a ze za 5 minut 12 dojde do centra, aby jej pomali, ze darmo na super figuru a citi sa byt mlada, ze jej vajecniky su uz za zenitom. "uzasne" si s nou pohovoril, tak sla radsej do FC. a nelutuje. cize to, co maju niektore ako vyhrady voci FC, maju zas ine voci inym centram. vsak jednej dievcine v gin-five ani len to nepovedali, ze preparat pred opu ma mat v chladnicke. vlacila to v lete vzadu na okne v aute, tak jej ho aj podali, este horuci. 😀 co k tomu dodat? kto tam ako komunikoval? osobne si myslim, ze kazda bude velebit to centrum, kde otehotnie. hlavne nech je to cim skor a bez problemov. takze zelam vsetkym hodne zdaru ci uz na palisadach, alebo v ruzinove. 😉
a pozdravujem siu. 😀

marrad
11. máj 2010

Teraz vznika na antolskej statne cetrum MUdr, Petrov ho zaklada, doteraz posobil v Brne.... tak asi aj toto bude dobra moznost....

floskula
11. máj 2010

to meno mi je nejake zname. nespominali ho kocky v teme o CAR v Piestanoch? alebo tam ma doki tiez nejake ruske meno, ze sa mi to myli. 🙂

floskula
11. máj 2010

jaj, nie, tam sa to centrum vola Alexandej a mne to pripomenulo Alexandrovovcov, tak som sa dostala k rusom a chudak dr. petrov sa mi s tym zlial dohromady. 😀

marrad
11. máj 2010

to je slovak,ktory posobil v Brne... a ze vraj je kapacita....

vika34
11. máj 2010

dnes ste sa pekne rozbehkli 😀
ja som navštívila všetky tri Car v Blave,v dvoch som aj mala IVF ,bola som aj v Brne na konzultácii a pravda je taká,že každá bude ospevovať to centrum v ktorom otehotnie,tak ako ste už písali.Tiež ma hnevá ,že niekto začne tému ako je všetko zlé a nepovie podrobnosti.
Mne tiež Pinter povedal,že som už stará/neurazila som sa ,má pravdu
😀 ,že HP už asi nebude najlepší a predsa
mi po dvoch IVF zostali aj an mrazenie.
A taktiež mi pomohol,aby som stihla posledné IVF,lebo ma tlačil čas,aj ked mi z mojou diagnozou/opakované potraty/nedával veľkú šancu na úspech,aspoň mi to povedal do očí a nesluboval neskutočné,v GF mi slubovali,že po IVF s PIGD URčITE NEPOTRATíM ,ked vybrali iba geneticky zdravé embriá a výsledok bol šiesty potrat a ani sa neunúvali sa ma opítať či nechcem ostatné vyšetrené embriá zamraziť zvlášť,kedže to vyšetrenie ma stálo okrem ostatného 44000 skk a bolo by na viac KETov,Je to veľký nekontrolovateľný biznis,ale s tým sa treba zmieriť a ísť s tým do toho.Zadarmo nikto nič nerobí a ked niekto píše ,že našiel to prab´vé v Iscare,tak mu iba gratulujem,ale ja som sa ani tam s veľkou ochotou riešiť môj problém nestretla.FC je naozaj CAR iba na IVF ,dr nerobí nič iné a ani mu poisťovňa nič iné neprepláca,preto všetky posiela k svojmu gynekologovi,lebo u neho by ste si za to museli zaplatiť,na rozdiel od GF ,ISCARE kde pracujú aj gynekologovia -pôrodníci,tak urobia vyšetrenia aj nad rámec IVF,predpíšu lieky
Do FC som išla kvôli peniazom ,na dalšie IVF v GF som už nemala a ani som nebola ocj´hotná zaplatiť dalších 80000 skk

















😀

bibi24
12. máj 2010

Ahojte, ja som bola vo Ferticente len na uvodnej konzultacii, ale nepacil sa mi pristup lekara, ako aj jeho riesenie problemu, ktore vlastne nebolo ziadne. Tiez trochu protichodne informacie, ktore mi daval (asi si myslel, ze sa nevyznam).
Isla som do ineho Car (nepisem ktore, nechcem tu robit propagandu) a som tam spokojna. Za 2 mesiace, co som tam sa u mna vyriesilo mnoho veci (ktore predtym nikto ani nespomenul). Paci sa mi individualny pristup.

Co tym ale chcem povedat...hlavne tebe Katkajurko, lebo si sa pytala. Najprv si treba co to precitat, ist tam osobne, porozpravat sa s lekarmi a potom si vybrat 😉 Sme rozni a kazdemu vyhovuje nieco ine. Drzim palce, aby si nasla to "dobre", resp. aby si ho ani nepotrebovala 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre