Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

stanka04
7. sep 2010

Ahojte,uz mi chybalo toto citanie 🙂 Boli sme v maji na IVF vo FC,nemozem sa stazovat vobec na nic,aj doky sa mi zdal dokonca zhovorcivy,oproti inym lekarom....Neboli sme uspesni,tak sa teraz chystame zase,uz sa tesim 😀 Prvy krat som sa bala,ale nejak sa to otocilo,asi aj vdaka sestrickam...Nepodavala ste niektora teraz niekedy ziadost? Doveru myslim,minule im to trvalo snad 6tyzdnov....To jedine sa mi nechce,cakat 😝
Darla,ja som bola doma pocas celeho procesu,od stimulacie po odber krvi na konci,PN a urobim to znovu,aby som si nic nevycitala..Pohodicka musi byt 😎 Drzim palce tym,co ste uz v "procese" 😉

darla27
7. sep 2010

@stanka04 ja ti neporadim, ja nemam doveru, ale tusim schvaluju tiez rychlo co som citala par stranok dozadu.
Co ti napisal doki do PNky? Asi ta vypisal obvodny gynekolog, ked vo FC Pnky nemozu vystavit..

stanka04
7. sep 2010

Obvodak mi pisal PN 🙂 Kazdy normalny by to mal pochopit..Dufam,ze sa Dovera pochlapi aj pri mne 🙂 Ale zase horsie cakaj,lepsie pride-ci ako sa to.. 😀 Pisem ti IP

maticap.
8. sep 2010

😉 Ahojte, ja iba zacinam vo FC. V auguste sme boli s manzelom na prvej konzultacii, sice sme rovno spisali ziadost o IVF, no kedze nam chybal vysledok kultivacie chlamydii, museli sme cakat. A cakali sme do minuleho tyzdna, kedy som do FC vysledok zaslala (negativny, ved ako inak 😉 ) a teraz cakam na schvalenie poistovnou. Poistena som v VsZP, dr. hovoril, ze schvalovanie trva cca mesiac... tak teda pocitam s tym mesiacom. A s cim som nepocitala, bola cysta na pravom vajecniku, ktoru mi na tej prvej konzultacii nasiel... a ta potvora tam bola aj po dalsom MS. Teraz mam dalsi MS a buduci tyzden idem na kontrolu, ci je uz konecne prec. Tak dufam, ze od oktobra sa pustime do stimulky 😵 .
A inak sa mi dr. pri prvom "kontakte" zdal dost odmerany - ked sa nas pytal, co nas privadza, tak ma ani nenechal dopovedat - na druhej strane: ved co nas asi moze k nim privadzat, no nie? Ze by pokazena pracka? 😝 No pri druhom "kontakte", ked ma vysetroval a potom nam hovoril vysledky spg, tak bol uuuuplne normalny.
Ja viem, ze je velmi dolezite, ako sa k vam lekar sprava, no po mojich skusenostiach s inymi lekarmi, vam mozem povedat iba jedno: este v zivote stretneme tolko idiotov, ktori nevedia povedat ani dobry den a s odbornikmi nemaju vobec nic spolocne, ze az. A mne ostava iba jedine, a to dufat - podla toho co som tu citala a pocula od kamaratky, ktora bola s FC spokojna, ze pan doktor vie co robi a "spolupraca" s nim bude obojstranne prijemna. 😉

mirm
8. sep 2010

Dobre ranko 🙂
@stanka04 ja mam doveru a ziadost mi schvalili do 2 tyzdnov 🙂)

katkaml
8. sep 2010

ahoj maticap, ja mám tiež VsZP a schválenie žiadosti trvalo 6 týždňov, možno to bolo trošku dlhšie kvôli tomu, že bolo leto ( júl/august)držím palce , aby na budúci týždeň cysta na vaječníku už nebola 🙂 , pekný deň katkaml

maticap.
8. sep 2010

@katkaml dakujem, aj ja dufam, ze tam uz nebude 😵 . A hoci mi nie je jedno, kedy mi schvalia ziadost, hlavne teraz pre mna je, aby mi ju schvalili. 🙂 Takze ak som si dobre precitala, Ty uz stimulujes? A co vsetko musis do seba davat, resp. pichat? A ak sa smiem opytat, kto Ti to picha - Ty sama?

bubulka722
8. sep 2010

@darla27 Ja som chodila do práce počas celej stimulky a aj po odbere. Priepustku som mala len jeden krát a to bol deň odberu vajok, ET nám vyšiel na sobotu. Po ET som si zobrala týždeň dovolenky. Prvé dva dni som skoro nič nerobila, len oddychovala a potom už normálka, len som sa niajko extra nenamáhala. Tehu nie je choroba ale stav a podľa toho som sa aj chovala. Na psychiku je určite lepšie nemyslieť stále len na to či to vyšlo, takže dlhší pobyt doma by som nezvládla.

maticap.
8. sep 2010

Ahojte, tak som volala do FC, ze ci dostali moje vysledky kultivacie chlamydii a ze co ziadost a dozvedela som sa, ze vcera pan dr. odniesol nejake ziadosti na schvalenie do poistovne a moju este nie... vraj to tam nosi raz do tyzdna, takze aspon viem, ze som este len vo faze cakania na odoslanie ziadosti do VsZP. No a ked som sa spytala, kolko teraz asi trva schvalenie, tak ma nepotesil, lebo vraj vo VsZP sa kompletne meni cele vedenie a nikto nevie ako a co bude... A musim povedat, ze bol velmi, ale velmi mily a prijemny. Az som neverila, ze volam so "samotnym dr." 😀

mirm
8. sep 2010

@maticap. ja som si ziadost odniesla sama. Lekar mi ju dal ze nech si ju odnesiem.

matuska111
11. sep 2010

ahojte, dlho dom nic nepisala, lebo mam chvalabohu ine starosti - bambulku, ktora sa nam narodila po prvom uspesnom pokuse IVF vo FC. urcite odporucam FC lebo mi splnili ten najkrajsi a nyjvytuzenejsi sen 🙂
chcela som sa len spytat ci je tu niekto, komu zostali po prvom uspesnom pokuse este aj zmrazene embrya....aky je postup, keby som chcela druhu bambulku a ako dlho ich tam mozem mat zamrazene?
dakujem a vsetkym drzim palce a hlavne treba ist do toho ze sa to urcite podari.....ja som po transfere pocula uzasnu vetu od doktora :".....tak a teraz ste tehotna..." a od toho momentu som nebrala ziadny iny vysledok ako // a po dvoch tyzdnoch tam boli 😀

takze este raz drzim palce

darla27
11. sep 2010

@matuska111 to je super infoska ze sa ti to vo FC podarilo na prvy raz, posobi to velmi povzbudzujuco.
Kiez by to vyslo vsetkym takto!
Ohladne mrazenia ti neporadim, ja zatial len stimulujem.
@bubulka722 ja tiez zrejme nepojdem na PN, len som chcela vediet ze ci ma nejaky vyznam byt doma.
@maticap. mne schvalili ziadost pomerne rychlo, za nejake tri tyzdne - som poistena tam kde ty. 🙂

bubulka722
11. sep 2010

@darla27 Ty to zvládneš!!! Teš sa na všetko čo je pred tebou, je to fakt niečo nádherné!!! 😉
@matuska111 mi dá určite za pravdu.

matuska111
12. sep 2010

@bubulka722 jasna paka 😀

maticap.
12. sep 2010

@darla27 dik za povzbudenie 🙂 !

7bambulik9
14. sep 2010

Ahojte baby, chcela by som ísť do FC lebo v Gynfive sa mi veľmi nepáči....máte niektorá doma ich cenník. Mohli by ste byť niektorá taká zlatá a poslať mi ho? Chcela by som si porovnať ceny či to má význam 7bambulik9@centrum.sk

7bambulik9
14. sep 2010

@matuska111 ako som už tu písala vidím,že si dopadla úspešne...nemáš prosím doma ešte ich cenník? Neposlala by si mi ho prosííím 7bambulik9@centrum.sk ďakujeeeem 😀 😀 😀

matuska111
15. sep 2010

@7bambulik9 cennik bohuzial nemam....ale platila som 300 eur + doplatky za lieky, 100 eur som platila za SPF a 200 eur za zmrazenie....ak si to dobre pamatam :o)))

7bambulik9
15. sep 2010

@maticap. Ahojky, tiež rozmýšlam nad Ferticentom a čítala som tu pár článkou a troška sa mi líšia ceny. Dostala si nejaký cenník alebo niečo podobné?

silvia545
15. sep 2010

7bambulik9 ahoj,,vo FC platíš len za lieky,,mna vysli 230 eur,,potom platíš za SPF 150eur,,ale to je podla teba,ci si ho daš alebo nie 🙂 ja som si ho nedavala,,jedna kocka,,to tu písala,,ze sa to da vyriešit aj tak ,ze den pred vkladom budeš mat s muzickom pomer a za SPF mas usetrené,,ale to je len na tebe 😵 a potom platís za mrazenie 200eur,,ak budes mat co mrazit 😵

7bambulik9
15. sep 2010

@silvia545 jeej ďakujem...no super. Ja som v Gynfive a teraz som mala neuspešný KET a už mám len posledneho mrazačika po kultivacii tak ak to nevide chcem odísť. Nechala som tam kopec peňazí a komunikácia len so sestričkami ktoré su nevrlé.

silvia545
15. sep 2010

7bambulik9 ja som tiez bola na 1 ivf v GF,,tie ceny su tam fakt nehorázne a o komunikácii ani nehovorím 😠 vo FC som spokojna a velmi aj s prístupom dr a so sestrickami 😵 zajtra ma caka ET,mame len jedneho bojovníka,,tak verím,ze aj zabojuje 🙂 😉 prajem ti vela stastia a drzím palce 😉

maticap.
15. sep 2010

@7bambulik9 ahoj, cennik som neriesila - nie ze by sme na tom boli tak dobre, ale kamaratka bola u nich na IVF minuly rok (bolo uspesne) a viem, ze platila iba za lieky. Myslim, ze to maju vo FC aj na uvodnej stranke: PK je v cene zakroku a myslim, ze aj ICSI. Mrazenie sa plati navyse: 200 eur a za kazdy rok uskladnenia 100 eur. V pripade, ze mas OHHS, tak sa mrazenie ani "uskladnenie" neplati.
Ja dufam, ze tento tyzden pan doktor zaniesol nasu ziadost o IVF do poistovne a snad ju do mesiaca schvalia. A bohuzial, cysta na pravom vajecniku, ktoru nasiel pri prvej navsteve nezmizla ani po 2 MS a jednej liecbe duphastonom. V pondelok som bola u svojho lekara na sono, cysta je stale tam, nezvacsila sa, vyzera, ze je konecne hormonalne neaktivna, no a tak to vraj tento cyklus nechame na prirodu - ze ci sa sama nerezorbuje.... takze o mesiac kontrola. 🙂

7bambulik9
15. sep 2010

@maticap. dík za info...ak ešte posledne ked nevíde ide tam, skúsim si poslať a žiadosť na výpočet od Jonáša neni čo stratiť 😀 😀

darla27
15. sep 2010

Baby neviete kolko sa doplaca za merional ked mi nestacila davka ktoru som povodne mala predpisanu?
Dufam ze sa to nehradi v plnej cene, ze mi to napisu na recept a poistovna mi ho ciastocne uhradi.. ? 😅
Kolko ste mali na prvej kontrole folikov a kolko ich potom nasli pri OPU?
@7bambulik9 tiez som z GF utekala kade lahsie ked som videla ake maju pri IVF praktiky.
A to nehovorim o tych doplatkoch pri IVF a aj tak to maju uplne na haku ako to dopadne. 😝

7bambulik9
15. sep 2010

@darla27 presne tak. Ja som sa bála aj zavolať len aby nemali zdutú hubu..za tie prachy čo som tam nechala a ešte taký prístup. informovanosť nulová

silvia545
15. sep 2010

ahoj darla27 😉
ja som si musela este dokupit merional na jeden den a platila som 6,45eura za 3 škatulky 😉 ja som mala 5 vajicok a ztoho sa oplodnili len 2 ☹ jedno sa zacalo delit a to druhé nic ☹ zajtra idem na ET,,som trosku smutná,ze mame len jedneho bojovníka,,ale verím ze zabojuje a bude sa mu u mna pacit 😵

darla27
15. sep 2010

@silvia545 tak ta cena je v pohode, som sa zlakla ze to bude podstatne viac.
Mala si 5 vajicok alebo si mala v piatich folikuloch 2 vajka? Mali ste aj isci? A PK aj ked bolo malo vajok?
Na kolky dc si mala odber?
Musis verit ze to jedno je to prave, ktore chce byt tvojim dietatkom. 😉
@7bambulik9 mne vtedy az tak neislo o peniaze, ale o tie ich tahy, asi si tam mysleli ze nemame absolutne ziadne znalosti o prirodnych zakonitostiach, ale uz sa tym nezaoberam, je mi luto len toho zbytocne premarneneho pokusu.

bubulka722
15. sep 2010

@darla27 Ahojki, nič si nevyčítaj a ver, že teraz to vyjde!!! 😉
@silvia545 Držím ti na zajtra silno palce, hlavne sa na bábinko teš a určite to vyjde. Musíš mu veriť a spoločne to zvládnete. Mysli len na to, že budete konečne spolu!!! 😉

silvia545
16. sep 2010

bubulka722 ahoj 😉 dakujem za povzbudenie,,velmi sa tesime na nase slniecko a uz sa neviem dockat kedy si ho prinesieme domov 🙂 verím ze ked takto zabojovalo,,tak bude to pravé,,na ktoré tak dlho cakáme 😉
darla27 ahoj 😉z 5 vajok sa im podarilo oplodnit len dve,,mala som icsi,,a z tych dvoch sa zacalo delit jedno 😉 odber som mala na 12 den stimulky,,v pondelok som mala odber a dnes o 12 ET 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre