Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

silvia545
8. okt 2010

@katarinka13 dakujeeeem 😉 tesííím sa,,dufam,ze vsetko pojde dobrou cestou 🙂

silvia545
8. okt 2010

@kikus77 nepotrebujes z GF nic,,jednoducho zavolas do FC a tam ta objednaju na konzultaciu 😉

kikus77
8. okt 2010

@silvia545 ja som myslela na porovnanie ci to nepotrebuju, ze co mi davali, ake boli vysledky a tak...
Ty si odisla, vsetko im nechala a viac si s nimi nekomunikovala?

silvia545
8. okt 2010

@kikus77 ano presne,,odisla a viac nic,,vo FC som uz dr vsetko povedala,,ze uz som bola na ivf,,ale nic sa ani nevypytoval,,ze preco som odisla z GF 😉 vo FC su ine lieky,,a dr to ani nebude zaujimat,,ake maju v GF,,lebo on urcite vie,,ake lieky pouzívaju a vo FC mas kratky protokol 😉

kikus77
8. okt 2010

@silvia545 prepac, ze Ta zavalujem stale otazkami ☹ kratky protokol okrem toho, ze je kratsi a asi do seba ladujes menej hormonov nema nevyhodu , ze Ti dozreje malo vajicok?

silvia545
8. okt 2010

@kikus77 myslím si,ze to aj zavysí od vajecníkov,, v akom su stave,,mne pri 1 ivf aj pri 2 ivf brali len z jedneho vajecníka,,ten druhy mi nedal nic,,nemam ho uz taky funkcny 😖

vika34
8. okt 2010

@kikus77
ahoj ja som v GF mala dlhý protokol a mala som 21 vajíčok,po PK ich zostalo 11
Vo FC som mala pri krátkom protokole raz 12 folíkov,ale iba 6 vajok a po PK zostalo 5 ,tri mám ešte na KET
a raz 12 vajok ,po PK ZOSTALO 9 ,na Ket mi zostali ešte 4
záleží aké máš vaječníky,ja som vedela /po skúsenosti v GF ,že som nosnica 😀 ,takže som s tým rátala,že ich bude menej a hlavne vtedy sa stimulovalo iba merionalom/čo je najlacnejší liek na doplatkoch /,teraz k tomu dávajú ,to isté ako v GF ,len si neviem spomenúť ako sa to volá,takže je to fakt individuálne
držím palce

darla27
8. okt 2010

@vika34 teraz davaju gonal, merional a cetrotide. Skoda ze sa stimuluje vo FC kratkym protokolom,
lebo mne asi velmi nesadol, mala som oproti dlhemu malo vajok, ale vysledok bol ten isty, 😒
Kazdopadne nemozem na nic povedat ani pol slova, len ocakavany vysledok sa nedostavil,
ale tak ale ako doki pri vklade povedal, ci to bude uspesne zavisi od toho hore.
Keby som si myslela ze mi nejake CAR moze pomoct, isla by som opat do FC. 😉

lenca.b
8. okt 2010

baby aka je este sanca ze by som mohla byt tehu ked som po KET 11 DC a nevysiel mi ani jeden test ☹

katarinka13
8. okt 2010

@lenca.b
nevzdavaj sa tak skoro...pockaj na krv...

lenca.b
8. okt 2010

no vies ono to uz moc pozitivne nevyzera a zazraky sa mne nedeju ☹ keby aspon viem ze niektora to mala dako podobne tak mozno aj trochu zacnem verit v zazrak 🙂

vika34
8. okt 2010

@darla27
ahoj a ty si už aj po IVF vo FC? ☹
JA sa chystám asi na KET ,tak za mesiac,lebo musel by sa stať zázrak ,aby som bola tento mesiac v tom,môjmu mužovi totiž nestačí povedať ,že sa má ponáhľať domov,lebo má ešte povinnosti,dotrepal sa tak neskoro ,že už som spala,hlavne ,že som sa cpala clostilom a mala pichnutý pregnyl,jediná možnosť ,že by som mala ovulku v deň pichnutia pregnylu.
A to sa ešte totálne zdul,že on to nepochopil,ked som mu to na druhý deň povedala,že nestihol,tak neviem už ako lopatickejšie mu to mám naznačiť,ked mu nechcem šplechnúť,že treba oplodňovať.Je to na prášky,už roky nič iné nerobím iba plodím,som už z toho totálne vyčerpaná,ale vek mi pribúda a času teda nemám
Držím palčeky

darla27
8. okt 2010

@vika34 tusim je to vsade rovnake, mm tiez strajkuje vzdy v polovici cyklu, zo zaciatku to bola sranda,
ale po rokoch snazilkovanie to je cista drina. 😀
Keby mali podstupovat vsetky procedury v IVFkach namiesto nas, tak centra mozu zatvorit.
Ale cisto teoreticky by pomer v den pichnutia pregnylu mohol stacit 😉 , ved sa uvadza, ze pri normalnom spg. preziju bojovnici v tele zeny niekolko dni, takze nic nie je nemozne. 🙂
Ja som uz na krv isla s ms, takze zazrak sa nekonal. Vobec neviem ako to budem dalej riesit, myslim ze IVF vychadza skor pri muzskej neplodnosti, to mi povedala aj bylinkarka, ze pri neplodnosti u zien je to komplikovanejsie.
Neviem co by som si este nechala vysetrit, myslim si, ze nieco musi byt v neporiaku ked sme relativne zdravi a nejde nam tak dlho otehotniet ani prirodzene ani s pomocou lekarov. ☹
Myslim ze nam uz pomoze jedine zazrak alebo aj nic. 🤐

vika34
8. okt 2010

@darla27
som rada,že v tom nie som sama 😀
u mňa sa teda tá neplodnosť nejako prehlbuje,lebo aj ked som každý rok otehotnela a následne potratila ,tak som mala diagnozu "neplodnosť"a teraz som otehotnela,len po prvom IVF a potom už ani ťuk,asi už aj moja maternica povedala dosť,alebo si to neviem vysvetliť.
Najhoršie na tom je ,že môj muž už pomaly prichádza o ilúzie o dieťati a sex mimo ovulácie je momentálne pre neho zbytočná snaha 😒 a minanie energie

heydi
11. okt 2010

halooooo kde ste všetky? 🙂 nikde nikoho 😖

katarinka13
11. okt 2010

@darla27
@vika34

ahojte...viem ze je to otrepane...ale mozno keby ste sa milovali pre potesenie...mozno by sa to aj podarilo 😀
vraj ked to clovek moc chce tak just nic s toho

katarinka13
11. okt 2010

@lenca.b
zazraky sa deju...uz aj ja tomu verim

vika34
11. okt 2010

@katarinka13 😀 VIEš ,ALE KED JEM CLOSTIL A NA 12 DEň CYKLU PICHáM PREGNYL,garantujem ti ,že si pod takým tlakom ,že o potešení sa dá hovoriť tak pol roka.Ja sa snažím o dieťa plných 15 rokov,z toho som našťastie jedno úspešne donosila a o 6 prišla.Ale samozrejme bolo by to fajn aj pre potešenie,bohužiaľ sme momentálne taký vyčerpaný,že som rada,ked je to pre oplodnenie 😀

lenca.b
11. okt 2010

ahojte katarinka13 ano mas pravdu zazraky sa deju ale neviem komu a za ake zasluhy 😒 ...takze moje prve KET nic

mirm
11. okt 2010

@lenca.b hore hlavu, ja som bola na ivf, 2x ket a nic ale druhe ivf sa podarilo 🙂

lenca.b
11. okt 2010

ani neviem co na to napisat je mi tazko prosste dost to boli ☹ ale tak tu taky pocit pozname snad vsetky

darla27
11. okt 2010

@vika34 to som rada ze som ta potesila.. 😀 😅
Tiez som prisla o iluzie, ale pravdupovediac dufat budem asi do prechodu ze sa moze podarit,
aj ked tomu velmi neverim, stat by sa mohlo.
Ked si predstavim ze som sa roky odlhodlavala na IVF a ani to nevyslo, uz si hovorim, ze co ine mi ostava ako zmierit sa s tym? Len mi je luto, ze som sa pre to roky trapila a robila vsetko mozne boli uplne k nicomu.
@lenca.b neber to tak, ze dieta je za zasluhy, inak by sme ho mali uz davno.
Alebo skor tak, ze neviem preco by sme si ho prave my nezasluzili. Je to proste fakt, jeden ho ma hoci nechce,
iny by obetovali aj pol zivota aspon za jedno a je im to na nic. Tiez som pred par rokmi takto rozmyslala a bola som riadne v depkach, nerozmyslaj nad tym takto. Ja verim, ze ak je ti to "sudene" da sa otehotniet s akukolvek diagnozou.
Myslim ze rozne pribehy aj tu na konikovi su toho rozhodne dokazom.
Baby drzim vam palce ! 😉
@katarinka13 mas uplnu pravdu, to je to co sme uz davno zabudli. Normalne sa tesim, az to napravime. 😀
Davam si zavazok, ze si nebudem namyslat za kazdym, ze co ked som teraz otehotnela. 😀

heydi
12. okt 2010

😉 Ahojte baby je tu niekto kto teraz stimuluje? Ja 8 deň a že ešte su malé 🙂

aaddeell
12. okt 2010

ahojte chcem vas poprosit ak mate niektora doma listok o zaplateni liekov a viete ceny prosim napiste mi do IP, ja som ho zahodila
nakolko mam vsetky lieky chcela by som nimi pomoct babam ktore ich potrebuju
dakujem

vika34
12. okt 2010

@darla27
aj ja mám niekedy pocit,že ma ten hore trestá,že som sa asi zle zachovala,alebo som niečo zlé urobila,ale nič také závažné som neurobila,teda na nič také strašné si nepamätám 😕
skoč do starej témy máme stretko,mohla by si prísť nech ťa spoznám,pá

maticap.
13. okt 2010

Ahojte dievcata, vcera mi volali z FC, ze mam schvalenu ziadost o IVF. Chcem sa vas spytat, ako casto ste chodili na sono do Ferticentu pocas stimulacie? Nie som z Blavy, a ak by sa dalo, chcela by som nejake to sono absolovat u svojho lekara. I ked pri prvej konzultacii dr. povedal, ze vsetky ultrazvuky by som radsej mala absolvovat u nich... :-/ Dakujem za odpoved! 😉

heydi
13. okt 2010

@maticap. ahoj ja teraz chodim do FC každý druhý deň na ultrazvuk a zajtra idem tušim štvrtý krát 🙂 ale mne rastu pomalšie

silvia545
13. okt 2010

@vika34 ja som mala tiez taky pocit,ze som musela v minulom zivote urcite nieco zle spachat 😀 kolkokrat som si vravela,preco prave ja ☹ no aspon teraz viem,ze som nebola sama,ktora mala taketo myslenie 😉 raz ta urcite pan bozko vypocuje a stanes sa matkou 😉 🙂
@maticap. ja som bola celkovo tusím 3 krat na sono 😉 a myslím si,ze na sono by si mala chodit do FC,,dr je na to odborník a sam ta musí sledovat ako rastu folikuly a ci netreba zvysit davku 🙂

maticap.
13. okt 2010

@heydi ahoj, a ktory den stimulacie - teda vlastne cyklu si teraz? Pytam sa kvoli tomu, ze kolkokrat do odberu vajicok tam este treba ist.. 😀

vika34
13. okt 2010

@silvia545
práve som si všimla ,že tebe sa to IVF zadarilo,tak veľmi gratulujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre