• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ferticent v Bratislave, 2. časť

22. januára 2017 
@luga ahoj :wink: mna tiez bolelo brusko pri ET,aj po nom,,niekedy dost viac a niekedy menej a pobolievalo ma az do 3 mesiaca :wink: niekedy este aj teraz ma pobolieva a hlavne vajecník :wink:

Vsetkym kockam drzím palce,aby sa dockali vytuzenych // :wink:

14. feb 2011 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silvia545 , dakujem, budem to brat ako dobre znamenia :sweat_smile:
a blahozelam k chlapcekovi :wink:
14. feb 2011 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute babizne :slight_smile: chcem vas trosku povzbudit.
asi 3 roky sa snazime a neexistuje ziadna zjavna pricina preco sa nedari. prvy aj druhy krat sme boli na spermiograme v Iscare-i, na odporucanie kamosky. vysledky same cudzie slova asthenozoospermia, oligo... pomale spermie a pod... hned nam to Iscare lekar vysvetlil a specatil, ze to je jasny vysledok na IVF. potom sme sa objednali vo Ferticente - vyhovovala nizsia cena a celkovo dobre skusenosti. medzitym som vysolila tazke prachy za Profertil, z ktoreho bol len o trochu lepsi vysledok spermiogramu.
prva konzultacia s p.doktorom skoncila uzaverom, ze v spermiograme on nevidi ziadnu velku prekazku otehotnenia (!!!) a ze predsa len to u mna mozno nieje take ruzove a ze on odporuca laparoskopiu. absolvovala som vybavovacky a na konci novembra som sa so slzami v ociach zucastnila. krvave jatky to boli riadne, ale nic mi nenasli, potvrdili moju cistotu lalie. bola som aj trosku nastvana :D 4.februara som sa objednala na vypisanie ziadosti na IVF, chlamydie + horm.profil pripraveny. a stalo sa to, meskali mi kramy a na teste sa objavili //. po troch rokoch prvy krat!!!
no este sa vsetko moze zvrtnut a som pripravena aj na najhorsie, ale tu sa fakt neuveritelne stalo skutocnym :D
a podla mna by sa tak nestalo v inom centre v BA, kde by z nas vybuchali hned prachy...
16. feb 2011 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@uhlopriecka :dizzy_face: , blahozelam a prajem zdrave babo :slight_smile:
17. feb 2011 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luga dakujem! zijem v strasnom strachu ale prezijem!!! :D a ja vam vsetkym drzim palce a sledujem vas!
19. feb 2011 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, kratke povzbudenie pre cakatelky na schvalenie ziadosti o ivf: v piatok nam volali z FC, ze mame ziadost o druhe ivf schvalenu! A trvalo to ani nie tri tyzdne. :wink: No a dnes nas na genetike "potesili", ze od nich mozme ocakavat vysledky az o 6 a viac tyzdnov... takze uvidime co povie dr., ale asi cakame na genetiku.... ved kam by sme sa ponahlali, no nie? :angry:
28. feb 2011 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maticap. :rolling_eyes: ...cakame, cakame, casu mame kopuuuuuu ...tesim na genetiku :unamused:
nejake ine vysetrenia ti Dr. nenavrhol?
1. mar 2011 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luga ahoj luga, nie, ine vys. dr. nenavrhol. takze cakame... :wink:
2. mar 2011 o 06:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maticap. , tak sa pridame :wink:
2. mar 2011 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky,
pridavam sa k Vam. Mam cerstvo 4 dni po laparke, robili mi drilling ovarii, kedze mam na oboch PCO. Vsetko ostatne je OK. Pojdem o par dni do Ferticentu dohodnut sa s Dr. Pinterom co dalej. Myslite, ze ma vyznam nechat to teraz na nahodu? Alebo si mam pytat asistenciu v zmysle hormony, sledovanie a IUI? Manzel je absolutne zdravy, tam problem nie je. Mam 30 rokov a ziadne deti :frowning2: Rada sa dozviem Vase skusenosti predtym, nez tam pojdem...dakujem.
4. mar 2011 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte co som to citala ze vo ferticente robia protilatky nejake z krvy? co je na tom pravdy? lebo viem ze na embryo robili len v prahe v podoli keby to tak bolo tak to by bolo nieco neskutocne ...ale na prednison som sa vo ferti pytala a ze oni ho nepredpisuju
5. mar 2011 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenca.b ahoj, robia - teda odoberaju krv na protilatky proti partnerovym spermiam.
@lauricka obvykle po laparke - ak neboli najdene zrasty alebo endometrioza atd. - skusa 2-3 mesiace prirodzene doma. A ak nic, tak riesi IUI alebo Ivf. ale o tom sa radsej porad s dr. Pinterom. :slight_smile:
6. mar 2011 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maticap dakujem krasne ja som to zle pochopila toto mne uz robit netreba to pozitivne mam :( ja skor potrebujem ten trofoblast spravit a to asi naozaj len ta praha :frowning2:
6. mar 2011 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenca.b
ahoj este si na mna pamatas? minuly rok sme spolu stimulovali vo ferti....
ako sa mas? ako dopadli Vase "zmrzlinky" uz ste si pre ne boli?
6. mar 2011 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj marrad jasne ze pamatam :slight_smile: jedna bola vycerpana neuspesne v oktobri tusim a dalsia je v brusku teraz zajtra idem na krvicku tak uz stresujem sakra :frowning2: lebo fakt neviem ako to dopadne
6. mar 2011 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky, dovoľte, aby som sa aj ja pripojila k vašej debate. Do FC som objednaná na prvú konzultáciu budúci týždeň. Tak sa už veľmi teším :slight_smile: . Koľko asi trvá schválenie žiadosti v poisťovni /VŠZP/? Viete mi prosím poradiť, na čo konkrétne je dobré sa pýtať na prvom stretnutí? Lebo ani moc nerozumiem skratkám, ktoré píšete? Kedy je dobré ICSI? K čomu je predĺžená kultácia a čo je vlastne SPF /Seminal Plasma Flushing/ - zvyšuje úspešnosť IVF. Ďakujem za rady. :slight_smile:
7. mar 2011 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslím kultivácia - nie kultácia :grinning:
7. mar 2011 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenca.b
drzim palce na krvicke....
7. mar 2011 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marrad uz netreba :frowning2:
7. mar 2011 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uhlopriecka, cize si otehotnela uz pred IVF alebo vdaka tomu? Kazdopadne, blahozelam a nech je vsetko dalej v najlepsom poriadku. :dizzy_face:
7. mar 2011 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenca.b bojuj dalej :frowning2: drzim palce
7. mar 2011 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucitas Tazko povedat, na co sa mas pytat, lebo neviem, aky problem chces riesit konkretne? Ale ved on Ti vsetko povie sam, aspon to najdolezitejsie :wink: A ak tam pojdes znovu, doriesis. Ja idem v piatok, tiez som zvedava.
7. mar 2011 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenca.b to kelu, co krv bola negativna?
7. mar 2011 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucitas ahoj :wink: ja som mala ziadost schvalenu vo VSZP za dva tyzdne,,doktor ti vsetko povysvetluje,,len sa ho treba spytat,,je mily a taktiez aj personal :slight_smile: drzím palce :wink: :slight_smile:
7. mar 2011 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucitas ahoj, VsZP ma 30 dnovu lehotu na schvalenie. Schvalenie naseho prveho ivf trvalo tych 30 dni, tento rok nam to schvalili do 3 tyzdnov. K ziadosti budes potrebovat vysledky hormonalneho profilu (z krvi, 3. az 5. den cyklu) a vysledky kultivacie chlamydii. V ramci konzultacie lekar asi vysetri Tvojmu partnerovi spermiogram, a pravdepodobne urobi aj Tebe sono - podla toho, ake problemy mate. Drzim palce, nech to mate rychlo za sebou! :wink:
7. mar 2011 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauricka držím palce v piatok :slight_smile: . Daj vedieť.
8. mar 2011 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silvia545 ďakujem
8. mar 2011 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maticap. Ahoj, som zvedavá ako to rýchlo schvália nám. Spermiogram robia manželovi teraz a aj po schválení žiadosti v poisťovni?
8. mar 2011 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucitas spg robia pri spisovani ziadosti - teda na prvej konzultacii. :wink:
8. mar 2011 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucitas urcite dam vediet
9. mar 2011 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok