Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

silvia545
14. feb 2011

@luga ahoj 😉 mna tiez bolelo brusko pri ET,aj po nom,,niekedy dost viac a niekedy menej a pobolievalo ma az do 3 mesiaca 😉 niekedy este aj teraz ma pobolieva a hlavne vajecník 😉

Vsetkym kockam drzím palce,aby sa dockali vytuzenych // 😉






























luga
14. feb 2011

@silvia545 , dakujem, budem to brat ako dobre znamenia 😅
a blahozelam k chlapcekovi 😉

uhlopriecka
16. feb 2011

caute babizne 🙂 chcem vas trosku povzbudit.
asi 3 roky sa snazime a neexistuje ziadna zjavna pricina preco sa nedari. prvy aj druhy krat sme boli na spermiograme v Iscare-i, na odporucanie kamosky. vysledky same cudzie slova asthenozoospermia, oligo... pomale spermie a pod... hned nam to Iscare lekar vysvetlil a specatil, ze to je jasny vysledok na IVF. potom sme sa objednali vo Ferticente - vyhovovala nizsia cena a celkovo dobre skusenosti. medzitym som vysolila tazke prachy za Profertil, z ktoreho bol len o trochu lepsi vysledok spermiogramu.
prva konzultacia s p.doktorom skoncila uzaverom, ze v spermiograme on nevidi ziadnu velku prekazku otehotnenia (!!!) a ze predsa len to u mna mozno nieje take ruzove a ze on odporuca laparoskopiu. absolvovala som vybavovacky a na konci novembra som sa so slzami v ociach zucastnila. krvave jatky to boli riadne, ale nic mi nenasli, potvrdili moju cistotu lalie. bola som aj trosku nastvana :D 4.februara som sa objednala na vypisanie ziadosti na IVF, chlamydie + horm.profil pripraveny. a stalo sa to, meskali mi kramy a na teste sa objavili //. po troch rokoch prvy krat!!!
no este sa vsetko moze zvrtnut a som pripravena aj na najhorsie, ale tu sa fakt neuveritelne stalo skutocnym :D
a podla mna by sa tak nestalo v inom centre v BA, kde by z nas vybuchali hned prachy...

luga
17. feb 2011

@uhlopriecka 😵 , blahozelam a prajem zdrave babo 🙂

uhlopriecka
19. feb 2011

@luga dakujem! zijem v strasnom strachu ale prezijem!!! :D a ja vam vsetkym drzim palce a sledujem vas!

maticap.
28. feb 2011

Ahojte, kratke povzbudenie pre cakatelky na schvalenie ziadosti o ivf: v piatok nam volali z FC, ze mame ziadost o druhe ivf schvalenu! A trvalo to ani nie tri tyzdne. 😉 No a dnes nas na genetike "potesili", ze od nich mozme ocakavat vysledky az o 6 a viac tyzdnov... takze uvidime co povie dr., ale asi cakame na genetiku.... ved kam by sme sa ponahlali, no nie? 😠

luga
1. mar 2011

@maticap. 🙄 ...cakame, cakame, casu mame kopuuuuuu ...tesim na genetiku 😒
nejake ine vysetrenia ti Dr. nenavrhol?

maticap.
2. mar 2011

@luga ahoj luga, nie, ine vys. dr. nenavrhol. takze cakame... 😉

luga
2. mar 2011

@maticap. , tak sa pridame 😉

lauricka
4. mar 2011

Ahojte kocky,
pridavam sa k Vam. Mam cerstvo 4 dni po laparke, robili mi drilling ovarii, kedze mam na oboch PCO. Vsetko ostatne je OK. Pojdem o par dni do Ferticentu dohodnut sa s Dr. Pinterom co dalej. Myslite, ze ma vyznam nechat to teraz na nahodu? Alebo si mam pytat asistenciu v zmysle hormony, sledovanie a IUI? Manzel je absolutne zdravy, tam problem nie je. Mam 30 rokov a ziadne deti ☹ Rada sa dozviem Vase skusenosti predtym, nez tam pojdem...dakujem.

lenca.b
5. mar 2011

ahojte co som to citala ze vo ferticente robia protilatky nejake z krvy? co je na tom pravdy? lebo viem ze na embryo robili len v prahe v podoli keby to tak bolo tak to by bolo nieco neskutocne ...ale na prednison som sa vo ferti pytala a ze oni ho nepredpisuju

maticap.
6. mar 2011

@lenca.b ahoj, robia - teda odoberaju krv na protilatky proti partnerovym spermiam.
@lauricka obvykle po laparke - ak neboli najdene zrasty alebo endometrioza atd. - skusa 2-3 mesiace prirodzene doma. A ak nic, tak riesi IUI alebo Ivf. ale o tom sa radsej porad s dr. Pinterom. 🙂

lenca.b
6. mar 2011

maticap dakujem krasne ja som to zle pochopila toto mne uz robit netreba to pozitivne mam :( ja skor potrebujem ten trofoblast spravit a to asi naozaj len ta praha ☹

marrad
6. mar 2011

@lenca.b
ahoj este si na mna pamatas? minuly rok sme spolu stimulovali vo ferti....
ako sa mas? ako dopadli Vase "zmrzlinky" uz ste si pre ne boli?

lenca.b
6. mar 2011

ahoj marrad jasne ze pamatam 🙂 jedna bola vycerpana neuspesne v oktobri tusim a dalsia je v brusku teraz zajtra idem na krvicku tak uz stresujem sakra ☹ lebo fakt neviem ako to dopadne

lucitas
7. mar 2011

Ahojte kočky, dovoľte, aby som sa aj ja pripojila k vašej debate. Do FC som objednaná na prvú konzultáciu budúci týždeň. Tak sa už veľmi teším 🙂 . Koľko asi trvá schválenie žiadosti v poisťovni /VŠZP/? Viete mi prosím poradiť, na čo konkrétne je dobré sa pýtať na prvom stretnutí? Lebo ani moc nerozumiem skratkám, ktoré píšete? Kedy je dobré ICSI? K čomu je predĺžená kultácia a čo je vlastne SPF /Seminal Plasma Flushing/ - zvyšuje úspešnosť IVF. Ďakujem za rady. 🙂

lucitas
7. mar 2011

myslím kultivácia - nie kultácia 😀

marrad
7. mar 2011

@lenca.b
drzim palce na krvicke....

lenca.b
7. mar 2011

marrad uz netreba ☹

lauricka
7. mar 2011

uhlopriecka, cize si otehotnela uz pred IVF alebo vdaka tomu? Kazdopadne, blahozelam a nech je vsetko dalej v najlepsom poriadku. 😵

lauricka
7. mar 2011

@lenca.b bojuj dalej ☹ drzim palce

lauricka
7. mar 2011

@lucitas Tazko povedat, na co sa mas pytat, lebo neviem, aky problem chces riesit konkretne? Ale ved on Ti vsetko povie sam, aspon to najdolezitejsie 😉 A ak tam pojdes znovu, doriesis. Ja idem v piatok, tiez som zvedava.

marrad
7. mar 2011

@lenca.b to kelu, co krv bola negativna?

silvia545
7. mar 2011

@lucitas ahoj 😉 ja som mala ziadost schvalenu vo VSZP za dva tyzdne,,doktor ti vsetko povysvetluje,,len sa ho treba spytat,,je mily a taktiez aj personal 🙂 drzím palce 😉 🙂

maticap.
7. mar 2011

@lucitas ahoj, VsZP ma 30 dnovu lehotu na schvalenie. Schvalenie naseho prveho ivf trvalo tych 30 dni, tento rok nam to schvalili do 3 tyzdnov. K ziadosti budes potrebovat vysledky hormonalneho profilu (z krvi, 3. az 5. den cyklu) a vysledky kultivacie chlamydii. V ramci konzultacie lekar asi vysetri Tvojmu partnerovi spermiogram, a pravdepodobne urobi aj Tebe sono - podla toho, ake problemy mate. Drzim palce, nech to mate rychlo za sebou! 😉

lucitas
8. mar 2011

@lauricka držím palce v piatok 🙂 . Daj vedieť.

lucitas
8. mar 2011

@silvia545 ďakujem

lucitas
8. mar 2011

@maticap. Ahoj, som zvedavá ako to rýchlo schvália nám. Spermiogram robia manželovi teraz a aj po schválení žiadosti v poisťovni?

maticap.
8. mar 2011

@lucitas spg robia pri spisovani ziadosti - teda na prvej konzultacii. 😉

lauricka
9. mar 2011

@lucitas urcite dam vediet

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre