Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

luga
1. apr 2011

Ahojte 🙂
vsetkym, ktore stimulujete, drzim veeeeelmi moc palce 🙂
@maticap. , takze na kontrole vsetko v poriadku (ked pribudli tt v pase 🙂) - drzte sa s bambulkou - kraaaaasa 😵

lucitas
1. apr 2011

@evi1 Ahoj, no "úrodu" máš peknú, blahoželám. 🙂 Držím palce na pondelok 🙂 . Určite to výjde, musí to výjsť 🙂 .
Moja diagnoza je, že nemám ovuláciu, nerastú mi vôbec folikuly, len s pomocou liekov. ☹ . Preto sa aj bojím, že ked budem stimulovať, že sa ich vytvorí málo. Dlhšie som brala aj Clostilbegit a raz som pred IUI brala merional 75, vybrala som ich 17 injekcii a mala som len 1 folikul 😢 . Tak teraz ma budú musieť asi nadopovať "ako koňa" 🙂 . Ty si teraz picháš merional 75 alebo 150?

lucitas
1. apr 2011

@mata1782 Ahoj, budem Ti držať palce v pondelok. 🙂 To nevadí, že rastú pomalšie, hlavne je, že rastú a výsledok bude pozitívny. 😵 Musíš veriť. 🙂 Potom daj vedieť, ako prebehla kontrola a OPU. Už aby som aj ja stimulovala, ja stále čakám ešte len na schválenie.

lucitas
1. apr 2011

@evi1 ešte som zabudla, mám VšZP

lucitas
1. apr 2011

@veronikabv Ahoj, veď už aj tebe sa to kráti, zachvílu bude aj Ty stimulovať. 🙂 Akú máš poisťovňu? Koľko si čakala na schválenie?

maticap.
1. apr 2011

@luga ahoj luga, diky! Ano, sme v poriadku 😉 a dufam, ze to tak aj ostane 😵 . Bije nam srdiecko a o necele 2 tyzdne ideme na dalsie sono. 😎

veronikabv
1. apr 2011

@lucitas mam vseobecnu zdravotnu poistovnu necakali sme dlho mozno nejake necele tri tyzdne.

mata1782
1. apr 2011

Ahojte baby Dakujem za vase povzbudenie hned mam lepsi pocit 😅

evi1
1. apr 2011

@lucitas Ďakujem, dúfam že budeme mať aj dostatočné množstvo spermií na oplodnenie, 1x sme mali 6 bojovníkov, oplodnili sa 3x vajíčka a na vklad nám zostali 2. Teraz budú vyberať spermie s metódou PICSI. Tak dúfam že sa podarí čo najviac bubliniek 😀. Teraz mám Merional 75 a pichám tri naraz. Aké injekcie Ti vypísal na žiadosť lekár??? Veľmi Ti budem držať palce aby si mala veľmi -veľmi veľa vajíčok. Tak už len počkať na žiadosť a hneď aj začínate 😀

evi1
1. apr 2011

@mata1782 Ahoj, mi sme na tom rovnako, zajtra kontrola, pravdepodobne v pondelok OPU, úrodu máš dobrú a do pondelka pekne narastú, ničoho sa neboj, len pozitívne myslenie, všetko dobre dopadne. Sme šikovné kočky a podarí sa nám otehotnieť. Ja to viem. 😀 😀

mata1782
2. apr 2011

Ahojte,tak kontrola dopadla super doki povedal ze uz su pekne a v pondelok mame OPU.Vsetkym co stimulujete alebo budete prajem vela stastia a aby ste boli coskoro tehu 🙂 🙂

tina4931
2. apr 2011

Ahojte, mám jednu otázočku. Neviete koľko sa dopláca na metódu ICSI? A ešte by ma zaujímalo, či je medzi OPU a ET byť lepšie doma, alebo normálne chodiť do práce?

luga
2. apr 2011

@tina4931 , ahoj, vo FC sa za ICSI nedoplaca (alebo minimalne do februara sa nedoplacalo)
a to, ci byt doma, je na tebe - ja som pracovala a dalo sa celkom, doma som bola po ET

natalik8
2. apr 2011

Ahojte,chodim do FC a chcela by som sa vas opytat kedy si treba dat urobit tie predoperacne,neviem ako dlho sa robia a ake mozu byt stare vysledky.Neviete poradit nieco v BA kde predoperacne netrvaju dlho?

evi1
3. apr 2011

@natalik8 Ahoj, moja gynekologička my brala krv v piatok a na stredu som mala výsledky, štvrtok som išla k internistovtii a ešte v ten deň mi aj urobil predoperačné . Sestrička sa pýtala načo to potrebujem a okamžite dávala termín. Bola zlatá.
😀 😀

lucitas
3. apr 2011

@evi1 Ahoj držím Ti zajtra palce, nech Ti to výjde, a nech ste konečne tehu 🙂 . A tiež veľa kvalitných spermíí 😀 . Moj mm má našťastie veľmi dobry spermiogram /klop, klop, klop/ 🙂 Mne dr. ešte nepredpísal lieky, asi až ked mi schváli poisťovňa žiadosť. Držím palce zajtra, daj vedieť 🙂

lucitas
3. apr 2011

@mata1782 Ahoj, no vidíš ako krásne narástli 🙂 . Držím Ti palce zajtra, nech všetko dobre dopadne, a nech si konečne tehu 🙂 . Daj potom vedieť. 🙂

lucitas
3. apr 2011

@evi1 Treba k predoperačnému vyšetreniu aj snímok plúc? Pri laparoskopii to môj internista nepotreboval.

tina4931
3. apr 2011

@luga ďakujem, a všetkým prajem veeeeľa veľa trpezlivosti

tina4931
3. apr 2011

@maticap. blahoželám. To ma vždy tak poteší, keď sa niekomu zadarí. Človeku to dodá vždy nádej. Tak nech sa tebe aj bábätku darí.

natalik8
3. apr 2011

A neviete co vsetko ma byt v tom predoperacnom vysetreni?Ma tam byt aj z krvi vysetrenie na zltacku?Lebo to ak sa nemylim trva 2-3 tyzdne.Ozaj,neviete kedy budu mat vo FC dovolenku???

evi1
4. apr 2011

@lucitas Ďakujem si zlatá, troška som spomalila takže OPU sa odložilo na stredu, už na 100 %. Večer posledná injekcia, zajtra maximálny odpočinok a v stredu ráno šup vajíčka a spermie do skúmavky. 😀 😀 😀 A počkať si na embryjká 😀
Ja som nepotrebovala snímok plúc, brali my krv na krvný obraz, krvnú skupinu, na syfilis, vírusové hepatídy a HIV. Je to krátkodobá narkóza cca. 10- 15 min. MM bol prítomný takže za 15 min. som bola už preložená na posteľ a pekne zababušená v izbe.

@natalik8 Asi na žltačku nepotrebuješ vyšetrenie, mne to trvalo 3 dni kým my prišli výsledky, gyn. bude vedieť načo zobrať krvičku 😀

lucitas
4. apr 2011

@evi1 Ahoj, tak budem držať palce na stredu 🙂 . 🙂 A pekne oddychuj . 🙂 Aj chodíš do práce? Dnes išla na OPU Maťa. Toto je tvoje druhé IUI? Ja som veľmi zvedavá, kedy mi to poisťovňa schváli, keby sa poponáhlali tak do týždňa a pol, tak by som mohla začať už v dalšom cykle . 🙂 Nevieš ako budú mať dovolenku na Veľkú noc, lebo to by mi akurát tak vyšlo 😕

evi1
4. apr 2011

@lucitas Tak Tak ako hovoríš, troška som si poupratovala aby som pár dní nemusela pohnúť s ničím v byte 😀 😀, a teraz pekne pred TV s počítačom a relax 😀 😀 a zajtra len ležkať, teraz mám pracovné voľno, štvrtok si pôjdem už troška do roboti. Myslela som na Maťu, po mojom vyšetrení išli robiť OPU, možno to bola Maťa. Netrpezlivý manželik sa bol pozerať koľko nás ešte je v čakárni kedy už lekár pôjde. 1x žiadosť som mala schválenú behom týždňa a 2x za 12 dní aje ja mám Union, VžZP to trvá dosť dlho. Dúfam že čoskoro dostaneš už odpoveď. 😀 😀 a dovolenku neviem.

mata1782
4. apr 2011

Ahojte 🙂 tak OPU dopadla v pohode mame 6vajicok a som zvedava na zajtra rano ked mi zavolaju kolko sa oplodnilo 😀

maticap.
4. apr 2011

@mata1782 pekny vysledok - drzim palce, nech ich je co najviac! 😉

@tina4931 dakujem! 😀

@natalik8 zltacka = hepatitida a konkretne potrebujes mat vysetrenu hepatitidu B. nemalo by to trvat dlhsie ako 3 dni a odber sa robi naraz: cize jedna skumavka na syfilis, jedna na hepatitidu a jedna na HIV. Ale ak je labacik sikovny, tak to mozu zjednotit a mozno bude stacit jedna skumavka. A RTG pluc by nemalo byt starsie ako 2 roky. V ramci interneho predoperacneho sa robi EKG srdca, zmeria tlak krvi, mozno lekar popocuva dychanie a ked budes mat za sebou aj toto, tak sup k anesteziologovi. A ten sa vyjadri k narkoze.

evi1
4. apr 2011

@mata1782 Ahoj, prejem 6 krásnych, zdravých embryjok 😀 😀 😀 😀 😀 Daj vedieť

lucitas
4. apr 2011

@mata1782 Ahoj, držím palce, aby sa oplodnili úplne všetky. 🙂

mata1782
5. apr 2011

Ahojte Dakujem vam 🙂 tak v sobotu mam ET zo 6 sa nam oplodnilo 5 😀

lucitas
5. apr 2011

@mata1782 Ahoj SUPER, gratulujem 🙂 Držím palce aby to vyšlo 😉 . Aj si dáte zmraziť? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre