Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

tina4931
30. júl 2011

@7bambulik9 my sme sa rozhodli pre jedno. Na ďalší KET nám ostalo jedno a na tretí KET by sme si už dali vložiť dve. Ale MUDr. sa čudoval, lebo väčšina vraj chce dve.

7bambulik9
30. júl 2011

@tina4931 no keby som vedela, že na ďalší KET by ostali, tak to by som si aj ja dala. Ale mám skúsenosť, že pri KETe sa ti môže stať, že ti nebudú mať čo vložiť, pretože sa po rozmrazení nebudú deliť...to je dosť riziko.

tina4931
31. júl 2011

@7bambulik9 tomu zase nerozumiem, to akože by sa nedelili už po vklade??? Lebo mne vlastne zmrazili 3 blastocysty - čiže keď sa rozmrazia, nemusia prežiť???

7bambulik9
31. júl 2011

@tina4931 správne...nemusia...mne sa to stalo v inom centre. Po rozmrazení sa im už nedelili a nemali čo vložiť

tigi
1. aug 2011

@jozefinka9 ahoj 🙂 aj pre mna je toto IVFko prve, viem iba to co sa docitam, pripadne co si pamatam ked stimulovala kamaratka. neboj, nejako to zvladneme. 🙂

@7bambulik9 drzim palce na dnesne sono, nech je vsetko o.k. 🙂 ty uz vies co ti predpisal? ja svoju ziadost nemam, maju ju iba vo ferti, takze neviem 😕 nuz ked vsetko pojde dobre a bude viac vhodnych vajok na vklad, dam si vlozit dve. 😉

7bambulik9
1. aug 2011

@tigi No ultrazvuk dopadol ok, liečky už mám pri sebe...po dovolenke predoperačné a medzí tým stimulka...lieky som si opísala z tej ich žiadosti do poisťovne pre schválenie. Rozmýšlam či si dám SPF ale asi hej stojí 150e. Budeš si ho dávať?

tigi
1. aug 2011

@7bambulik9 super ze je vsetko o.k.. tak uz len oddychnut na dovce a mozete ist na to. 🙂 este sme sa o tom s manzom nebavili ci si ho budeme davat. ale myslim ze skor nie ako ano. musim s nim podebatit.

7bambulik9
1. aug 2011

Držím palečky aj tebe tfuj tfuj nech to víde

qwertinka
1. aug 2011

tak a ide sa znova do boja 🙂 tak verim ze to tentokrat dopadne dobre

sue13
2. aug 2011

Ahojte 🙂 Ja uz jeden zazrak vdaka Ferticentu doma mam, ma 2,5 roka a ja zacinam stale viac uvazovat o druhom 🙂 Takze opat navstivime Ferticent a uvidi sa 🙂 Vsetkym Vam drzim palce nech je to uspesne!!!! 😉

amiruska
2. aug 2011

Ahojte, som tu nová. Chodíme do Ferti na IVF, už čakám na menzes a potom začnem so stimuláciou. Chcem len vedieť ako to potom ďalej prebieha, viem, že hneď v prvý deň menzesu musím volať do centra a hneď si začnem pichať Gonal. A potom? Viem, že viaceré z Vás už celý ten proces prežili a majú skúsenosti. Ja sa priznávam, že dosť sa bojím, veľmi dlho som sa rozhodovala, túžba je silná motivácia a tak viem, že pre bábätko vydržím všetko.

7bambulik9
2. aug 2011

@amiruska povedali ti pichať prvý deň menzesu? Pretože mne povedal, prvý deň volať a druhý deň pichať.

7bambulik9
2. aug 2011

@sue13 Ahoj, chcela by som sa ťa opýtať keď si čakala maličkú dala si si vložiť iba jedno?

sue13
2. aug 2011

@7bambulik9 Ahoj, dala som si vlozit dve. Udrzalo sa vsak len jedno.

zuzena
2. aug 2011

ahojte, neviete niekto kolko vyjde vo FC KET
dakujem 🙂

sue13
2. aug 2011

@amiruska Ahoj, nic sa neboj. Vsetko to stoji za ten zazrak 😵 ja si uz nepamatam presne na dni ako to bolo len viem ze som si pichala injekcie do bruska, potom mi odobrali vajicka ktore oplodnili a na treti den mi ich vlozili. Potom sa caka 10 dni na prve krvne testy 🙂 Moc drzim palce 😉

luga
2. aug 2011

@amiruska , ahoj, gonal sa picha od druheho dna menstruacie - asi styri dni (podla toho, aku davku budes pichat), potom sa prechadza ma merional (do sedacieho svalu) , na siesty den je kontrolne sono - podla rastu folikov ti este povie, kolko budes pichat merional sam a potom spolu s cetrotidom (do brucha) a dohodnete si dalsiu ko - vacsinou o dva dni ...odber vajicok je na cca na jedenasty den cyklu (v narkoze - potrebujes absolvovat predtym predoperacne) a od odberu si budes davat utrogestan ... na druhy den od odberu ti zavolaju, ako sa dari embryjkam a kedy ti budu robit vklad (ten sa robi na treti - piaty den) a potom uz len na krv, ci sa podarilo 😉
drz sa, neboj, zvladnes a prajem, nech sa podari 🙂 😵

amiruska
3. aug 2011

Ďakujem Vám baby. Máte pravdu Gonal si budem pichať od druhého dňa menzesu. Predoperačné vyšetrenie už mám absolvované. @luga ďakujem Ti za podrobný popis, presne na toto som bola zvedavá, aby som vedela ako to bude prebiehať.

luga
3. aug 2011

@amiruska , nemas zac a este raz - drzim palce ... aj vsetkym ostatnym, ktore zacinate 🙂

tigi
3. aug 2011

ahojte 🙂
tak som dnes bola na sone a pre lieky, vsetko vyzeralo o.k., ziadna cysta, takze pri ms zacinam gonalom. tiez som dostala merional a certrotide. chcem sa spytat babulky ktore ste stimulkovali, je jedno kedy si pichat tie injekcie, ci rano, ci vecer? som sa zabudla opytat. vdaka za odpoved. 🙂

tina4931
3. aug 2011

@tigi Je to jedno, ale malo by to byť každý deň v rovnakom čase. Myslím, že je to na nich aj napísané.
@sue13 Ahoj, a kedy zistili (teda v koľkom týždni), že je len jedno. Zaujímalo by ma, či sa hneď na začiatku uchytí len jedno embryo, alebo si o to druhé prišla až neskôr.

Držím všetkým palce!!!!!!!!!

bubulka722
3. aug 2011

@tigi Pichala som vždy ráno. Malo by to byť vždy v rovnakú dobu a ráno. 😉

sue13
3. aug 2011

@tina4931 Zo zaciatku to predbezne urcuju podla hodnoty HCG (tehotensky hormon), ktory som ja mala tak nizky ze si neboli isty ani tym ze sa udrzi jedno... a potom to na 100% vedia urcit podla mna az okolo 6tt ked uz vidiet srdiecko 😵 Ale nie som odbornik takze toto je len moj nazor 🙂
Pri druhom IVF sama neviem ci dam vlozit jedno alebo dve... Prvy krat som nevahala lebo by mi nevadilo mat dve deticky no teraz ked uz mam jednu slecnu doma a mala by som mat dalsie dve deti tak neviem, neviem 😅 Bude to tazke rozhodovanie asi....

luga
3. aug 2011

@tigi , mne vravel Dr., ze rano sa ma pichat / do deviatej hodiny /

tina4931
3. aug 2011

@sue13 Tak Ti prajem to "správne rozhodnutie" 🙂 Ja myslím, že to záleží aj od počtu a hlavne kvality emryií, či ostane na zmrazenie.... A bola si potom na PN-ke celých 9 mesiacov alebo nie?

sue13
3. aug 2011

@tina4931 Bola som na PN celych 9 mesiacov, na zmrazenie nam neostalo nic takze musim podstupit vsetko od zaciatku. 😕

tina4931
3. aug 2011

@sue13 Aj si mala nejaké zdravot. problémy, či len pre istotu? Lebo mne Dr. povedal, že PN nie je zo zákona po IVF 😒

sue13
3. aug 2011

@tina4931 Hej nie je to pravidlo ze po IVF je PN. Ale ja som mala vazne problemy uz pred IVF, chronicke zapaly tak moja lekarka to nechcela riskovat a dalsi dovod bola velmi nizka hodnota toho HCG, prve 3 mesiace som len oddychovala... Tina kedy ides na IVF?

tina4931
3. aug 2011

@sue13 Ja už som po 🙂 V 11 tt., Tiež som na PN, len mám obrovský strach a neustále sa sledujem, aj ma pobolieva trocha brucho.

tina4931
3. aug 2011

Sue, a mali ste aj ICSI?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre