Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

tinuska16
28. sep 2011

ahojte už sa bliži oktober koncom oktobra by som mala ist podat novu žiadost ale neako sa mi dotoho nechce mam taky pocit že v tom je strach" podari sa nepodari" aj vi ste mali take pociti či?

luga
28. sep 2011

@tinuska16 , ahoj, pocity strachu su uplne normalne 🙂 - ale onedlho zacne prevladat tuzba po babatku, ktora je taka silna, ze ich "odhodi" 🙂

bubulka722
28. sep 2011

@renkita Žiadnu PN-ku ukončiť nemusíš. Dohodni sa s gynekológom či ťa vypíše a obvodná ti PN presunie ku gynekológovi. Budeš pokračovať ďalej v tej čo máš. 😉

Kočky sestra sa chystá na IVF v novembri, ale neviem ako je to s limitmi vo Ferti. Ja som tam svoje 1. IVF absolvovala v apríli 2010 s pozitívnym výsledkom. Mala som však pretým ísť ešte v novembri 2009, ale v tom čase boli už prostriedky cez poisťovne vyčerpané. Sestra má VZ poisťovňu. Prosím poraďte ak viete niečo viac.

renkita
28. sep 2011

@bubulka722 Dikes, dnes som bola u gynekologicky a ta mi dala odporucanie pre obvodnu aby mi PN predlzila, tak si to idem zajtra vybavit. 😉 😉 😉

tigi
12. okt 2011

ahojte babulky,
idem po radu. bola som na kontrole vo ferti a poslali ma na geneticke testy. kde ste boli vy? je to jedno ci kramare, zeleznicka nemocnica, alebo tusim este lekarska fakulta? ako dlho to cele trvalo? myslim objednanie a potom vysledky? vdaka za odpoved. 🙂

luga
12. okt 2011

@tigi , ahoj, ja som bola v zeleznicnej ( objednali nas asi za dva-tri tyzdne a vysledky boli po osmych tyzdnoch -vraveli, ze budu po siestych, ale nestihali) ...okrem genetiky mi spravii aj imuno a kamoske dokonca aj hemato (trombo mutacie)

tinuska16
12. okt 2011

@tigi ahoj aj ja som bola v železničnej objednali ma tiež asi tak za dva tyždne bolo to na 7.12.2010 a visledky som mala až koncom februvara aj to som tam už volala že čo je stim ale inak je tam super doktor aj sestriccka

luga
12. okt 2011

@tinuska16 , "vystihla" si sviatky 😒

tigi
13. okt 2011

@tinuska16
@luga dakujem babulky. volala som tam, dali mi super termin na zajtra, ale manzo nemoze, tak sme to museli presunut o 10 dni dalej. ale aj tak oukej. 🙂
ako sa inak mate? zostalo tu po tych nasich stimulkach nejak ticho. ja som nechcela ist ani na kontrolu, vedela som co mi tam povedia, tak som to odkladala, ale nakoniec som isla. okrem genetiky idem aj na AMH test, kvoli tomu ze sme mali iba jedno vajulko. no bojim co to ukaze. 😖

luga
13. okt 2011

@tigi , to je rychlost 🙂 ... a nemysli na zle - uvidis, ze to dopadne dobre a to jedno vajko to bola len nahoda 😉 ... nabuduce bude lepsia uroda 🙂
ja som bola na kontrole akurat dnes a tiez mi este navrhol zobrat krv na AMH, ze uz ma nema kam poslat 😀 ...ale zaroven povedal, ze asi aj toto budem mat ok a je tam problem len s tymi nasimi spermiami ... no nic
a tiez neviem, ci este chcem dalej bojovat - dala som si do konca roka pauzu a si to premyslim
akurat co ma potesilo, ze uz beru krv na HP a ster na chlamydie priamo v centre - pre mna super, lebo "hadat" sa s mojou gyndarkou ma fakt nebavilo 😝

tinuska16
14. okt 2011

@luga aj ja som bola presne takto aj mne zobrali krv na AHM a aj to som mala v poriadku takže nam navrhol darcovske spermie hmmm

luga
17. okt 2011

@tinuska16 , no parada, na to sa ja nedam .... mate velmi zly spg?

tinuska16
17. okt 2011

@luga ano mame zly spg takže tak by nam to spravili že polpvica našich a polovica darcovskych no ale neviem ci sa dam na to rozmislam manžel by chcel ale ja neviem je to velke a tažke rozhodnutie

luga
17. okt 2011

@tinuska16 , tak prajem rychle rozhodnutie 😉
...ja som skor naklonena skor k bezdetnosti ako k cudziemu dietatu ...asi sebectvo, ale neviem si to predstavit ...

tinuska16
17. okt 2011

hmm asi aj ja sa skor naklanam k tej bezdetnosti a stale si misliim že nadej umiera posledna stale davam tomu sancu ja si mislim že musim verit že všetko raz bude OK

dorotka_
18. okt 2011

Ahojte babizne, tak my uz mame schvalenu ziadost a sme nachystany na stimulaciu 🙂 , predpokladam, ze zacnem niekedy koncom tohto tyzdna, podla toho kedy pride MS, no mam obavy z toho pichania gonalu ako mi to pojde, ale verim, ze ked to tolko z vas zvladlo tak aj ja to dokazem 😉 musim byt odvazna xixi, ale ked som chodila este do skoly a na cvikach som si mala pichnut do prsta potrebovala som kvapku krvi urcovali sme si krvnu skupinu som sa nevedela pichnut 😀

amiruska
19. okt 2011

@dorotka_ Zvládneš to, ja som tiež veľký strachopud a predsa som to zvládla. Tak dobré stimulkovanie a veľa-veľa vajíčok Ti prajem, teraz sa to už rozbehne a ani nebudeš vedieť ako a už budeš tehotná!!! Držím palce!!!

tinuska16
21. okt 2011

ahojte tak znova sa puštame dotoho 3.11 ideme podat žiadost držte palce

luga
21. okt 2011

@dorotka_ , @tinuska16, drzim palce veeeeelmi 🙂
tinus, idete so svojimi, ci s darcovskymi nakoniec?

tinuska16
21. okt 2011

@luga to budem muset už teraz povedat ci svoje ci darcovske už pri žiadosti ja som mislela že až po schvaleni ale neva dame iba nase nehame to na nahodu mislim že takto to bude rozumnejsie

luga
21. okt 2011

@tinuska16 🙂 ...mali ste predtym aj PISCI?

tinuska16
21. okt 2011

@luga ano mali

luga
21. okt 2011

@tinuska16 , aj my, raz ... a date si este?

tinuska16
21. okt 2011

@luga doktor povedal že pri našo spg je to zbitocne takže nie

luga
22. okt 2011

@tinuska16 , aha, a nepovedal nahodou, ze preco konkretne je to zbytocne? 😕

patricia00
22. okt 2011

@luga ahoj, ja som bola zatial vo FC len na OPU a v pondelok idem na ET. My mame zly spermiogram ( 80%mortalita + nepohybuju sa dopredu) takze som sa Dr. pytala na PICSI. Dr. mi povedal, ze teraz sa zistilo, ze to nie je az taka dobra a uspesna metoda ako sa predpokladalo a vhodna je len pri velmi ohranicenych podmienkach spg. a preto je vhodna len pre velmi malo parov. A keby tato metoda bola pre nas vhodna embryolog by nam ju dodatocne navrhol.

luga
22. okt 2011

@patricia00 , ahoj 🙂 ... nooo, ved mne hovoril nieco podobne, len by ma fakt zaujimalo, co musi mat spg., aby to PISCI navrhli (kazdopadne, nam sa touto metodou oplodnili prvykrat vsetky styri oocyty, kdezto pri druhom ivfku nam ju nenavrhli - prave kvoli tymto zmenenym kriteriam a oplodnili sa 3 z 5-tich - takze by som rada vedela o tom viac - holt, mala som sa spytat Pintera 😅 )
noooo, a spg. mame aj my takyto nejaky ako vy (naposledy patolka 90 -percentna a ani nase sa nehybu ackovo 🙄 )
inak drzim palce, nech ste uspesni 🙂

patricia00
22. okt 2011

@luga ked sa mozem opytat, kolky den po OPU ti robili vklad? My ideme na 5-ty den , tak dufam ze to bude dobre. Teraz to absolvujeme 1x .

luga
22. okt 2011

@patricia00 , nam robili obidvakrat na treti den, lebo sme mali len tri embryjka ...pri predlzenej kultivacii je vyssia sanca, ze sa embrya uchytia, takze drzim palce 😉

tinuska16
22. okt 2011

@luga povedal že pri nasom spg je to uplne zbitočne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre