Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

kamilkanr
21. nov 2011

@mariposita zober si vsetky vysledky, aj spg ak mate, keby ich doktor chcel vydiet. Myslim, ze sa pyta, co ste absolvovali. Neviem, kolko mas rokov, ale neoplati sa vahat s prvou konzultaciou.
@dorotka ja som tiez po 1.IVF zacala krvacat, volala som doktorovi a ten mi kazal vysadit utrogestan. Kolky den si po ET?

dorotka_
21. nov 2011

ja som dnes 10 den, mne sestricka povedala ze utrogestan mam dnes zjest 4krat 1 tabletu, zajtra na krv a potom sa uvidi, ak negativne tak urcite vysadenie a uvidim co mi potom doktor povie

dorotka_
21. nov 2011

najradsej by som hned bezala na dalsie vlozenie 😀

kamilkanr
21. nov 2011

@dorotka ked ti tak povedala, chod zajtra. Ja som utogestan nejedla, ale vkladala si ho 3x2 gulicky.
Keby sa to dalo riesit, okamzita ides na dalsi ET 😉

dorotka_
21. nov 2011

@kamilkanr aj ja som si ho zatial vkladala, no asi aby nevytekal mi ho mam dnes jest ale zda sa mi cudne najprv si ho vkladas a teraz jest xixi

amiruska
21. nov 2011

@dorotka_ Ešte nestrácaj nádej! A keď bude najhoršie, tak pôjdeš na ďalší ET a ten sa už podarí. Máš šťastie, že máš mrazáčikov. A utrogestan sa môže užívať buď vložením do pošvy alebo cez ústa /orálne/. Len vo Ferti preferujú užívanie vložením, že to je osvedčujúca metóda zo zahraničia, len slovenské ženy sú pohodlnejšie a chcú užívať cez ústa.

dorotka_
21. nov 2011

@amiruska dakujem, ja osobne preferujem vkladanie, ale tak dnes tie zvysne 4 spapam, aby hned nevysli von, ano este stastie, ze mame mrazacikov, ja sa tak lahko nevzdam a verim ze raz to vyjde a pridam sa k vam tehotnym 😉

amiruska
21. nov 2011

@dorotka_ Ja tiež som si vkladala, vieš si predstaviť, že až do konca 12 teho týždňa 3x2 tabletky a potom ešte vysádzanie 9 dní. Bola to otrava, ale pre bábo všetko!

dorotka_
21. nov 2011

@amiruska tak to ano clovek pre to male stvorenie spravi cokolvek 😉 , hoci je este len v brusku

dorotka_
21. nov 2011

baby neviete mi povedat kedy najskor po ET mozem ist na KET? a aky je tam postup, som zvedava

silvia545
21. nov 2011

@mariposita pre istotu si zober aj vysledky laparky,tam ti už dr povie ako budete dalej pokračovat 😉

mariposita
21. nov 2011

@silvia545
@kamilkanr Diky moc, ja mam 28 rokov. Takze urcite tam coskoro zavolam a uvidim co dalej.

silvia545
21. nov 2011

@mariposita my sa chceme objednat na január a skusit štastie znovu 😉 verím,že tentokrát to bude už so štastnym koncom a konečne sa dočkáme nášho dietatka 🙂

silvia545
21. nov 2011

@dorotka_ tuším 2 až 3 mesiace 😉 tiež sa užívaju tabletky,ale neviem presne,ja som KET nikdy nemala 😉

mariposita
22. nov 2011

@silvia545 Drzim palce, ja sem sice az tak velmi nechodim a neprispievam, ale pozerala som aka tragedia sa ti stala. Urcite to mas velmi tazke a naozaj ti uprimne drzim palce. Dufam, ze sa koncom buduceho roka dockame nasich vytuzenych babetiek 🙂

silvia545
22. nov 2011

@mariposita dakujem moja 😉 máš pravdu,je to naozaj tažké,,aj ked sa cítim už lepšie,ale tá bolest je stále,velmi mi chyba moj anjelik,neprešiel ani jeden den,aby som nanho nemyslela,už to bude 7 mesiacov a stále si hovorím,prečo práve nám sa to muselo stat 😢 aj ja v to verím,a iné si ani neželám,len aby sa nám to podarilo a konečne držali naše dietatko v naručí 🙂 prajem to všetkym babám,aby sa dočkali svojho miminka,lebo viem aká je to náročná a bolestivá cesta za bábatkom 😉

henika40
23. nov 2011

ahojte baby, neviete nahodou, od kedy - do kedy bude centrum dovolenkovat? kedy zacinaju v jan.? dakujem za info, prajem pekny vecer

wejbynka
23. nov 2011

babulky prosim vas kolko ste cakal na HCG testy z krvi?...u nas je to uz nieco cez 2 tyzdne a stale nic:(((

kamilkanr
23. nov 2011

Co mas na mysli HCG?

kamilkanr
23. nov 2011

Doma 5 minut, u lekara hodinu

dorotka_
24. nov 2011

ahojte, tak ja som bola na krv v utorok a kedze to bolo trosicku zvysene musela som ist este dnes hoci urcite to klesne,no nic ideme planovat co dalej, budeme sa snazit ist co najskor na dalsi pokus , MS mam uz od pondelka a dnes je 4 den a je dost stale silna takuto MS som mala naposledy hadam pred 10 rokmi, to ja som mavala tak ledva dva dni aj to uz bol rekord 🙂 , tak dufam, ze je tam vsetko v poriadku, vsetkym babam drzim palce

dorotka_
25. nov 2011

ahojte, chcela by som sa spytat bab, ktore uz absolvovali KET, ze ako to prebieha, ake lieky sa uzivaju a tak ako to cele funguje, kedy ste boli po ET na KET, ja niekedy na buduci tyzden pojdem na kontrolu tak tam mi to povedia, len som uz teraz zvedava, diky 🙂

henika40
25. nov 2011

@dorotka_ KET je brnkacka, nestimulujes, foliky ta netlacia a nie je ani odber, nestresujes kvoli poctu folikov, vajicok, embryi.... beries lieky estrofem a utrogestan... ked bude sliznica dostatocne vysoka, dostanes termin na ET... na ET plny mechur a rovnako cakas a trpnes 2 tyzdne dufajuc na pozitivny vysledok.... drzim palce

tinuska16
26. nov 2011

ahojte no tak žiadost schvalena 🙂)

dorotka_
27. nov 2011

@henika40 dakujem za info, jaj nech uz to je, dalsi pokus asi najskor az v januari, zas ma caka cakanie, no budem si ho musiet vyplnit niecim prijemnym, nech mi to rychlejsie ubehne 😀

dorotka_
27. nov 2011

@tinuska16 super tak drzim palceky nech vsetko ide hladko a na zaver bude babo 😉

luga
27. nov 2011

@tinuska16 , drzim palce 🙂 😉

henika40
27. nov 2011

dorotka_ neboj, to ubehne cubidup a len pekne snazilkujte aj doma a mozno KET ani nebude treba 😀
nevies, kedy v januari zacinaju vo ferti? kolko mate mrazacikov?
@tinuska16 🙂

tinuska16
27. nov 2011

@henika40 mi nemame nemali sme ani vklad zacinaju až po troch kraloch

amiruska
28. nov 2011

@tinuska16 Držím palce!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre