Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

tinuska16
26. jan 2012

@silvia545 nie picha mi manžel a chcem sa ta este spitat ti si sama pichala vsetko až do konca a tie femi kvapki a ten čaj s tej alchemirky možem pit aj teraz ked si picham a este nieco počula som že pri pichani musim pit vela tekutin nevieš niečo otom

lilinka77
26. jan 2012

@wejbynka ja som z Race, mam 34. folikuly rastli rychlo, uz zajtra ideme na vybratie, tak som zvedava 😉 .

silvia545
26. jan 2012

@lienkalienocka ty kokos,,stále tie poistovne niečo vymýšlajú 😠 nakoniec bude koniec preplacaniu ivf postovnami 😠 jeeeej gratulujeeem k neterke 🙂

silvia545
26. jan 2012

@tinuska16 😀 ty máš ale šikovného mm 🙂 čaj možeš pit aj teraz až do vkladu embryjka,,potom už nie 😉 papkáš aj nejaké vitamíny?hlavne kyselinu listovú by si mala papkat 🙂
áno teraz sa snaž vela vela pit,,aspon 3 až 4 L denne,,pi aj nasilu 🙂

silvia545
26. jan 2012

@lilinka77 držím palce na zajtra,,nech sú vajká kvalitné 🙂

tinuska16
26. jan 2012

@silvia545 mam kyselinu listovu, prvi krat ked som si pichala som strasne malo pila mislis že aj tim to mohlo byt že som mala tak malo folikul len tri

silvia545
26. jan 2012

@tinuska16 to nie,,pitie nemá nič spoločné na vajká 😉 ja som mala 4,,z toho sa nám len 2 podarilo oplodnit a len 1 sa začalo delit a to bol náš maličky anjelik 😉

silvia545
26. jan 2012

@tinuska16 pije sa preto vela tekutín pri pichaní,aby nedošlo k OHSS je to ovariálny hyperstymulačný syndrom 😖 ale ten byva vačšinou pri odbere veeeela vajok 😉 dostaneš bolesti brucha,zvačší sa ti pás,,nemožeš chodit ani sa zohnút,,rychlo dychaš,,vtedy íst hned na pohotovost ,lebo je to ohrozenie života a po OHSS sa žial nekoná ani ET 😒

wejbynka
26. jan 2012

@lilinka77 no teda paradaaa tak silno drzim palce aby vsetko dopadlo dobre🙂

leontinka27
26. jan 2012

Baby prosim Vas ja som dnes bola vo ferticentre len som to niejak nepochopila s tym doplacanim. kolko budem doplacat za lieky? a ako je to s tym mrazenim a uskaldnenim? musim si dat zamrazit a uskladnit? mne to vyslo doplcat cca 600eur. alebo ak sa mylim opravte ma. dakujem

leontinka27
26. jan 2012

a este otazocku pichaju sa inekcie ktore si mozem sama a potom este jedny ktore musi niejaka sestricka vsak ale mam otazocku to sledovanie mi musia robit iba fo ferticentre? alebo to moze byt aj u mojho gynekologa?lebo pre mna chodit kazdy druhy den do BA aj s manzelom je nemyslitelne....byvame 150km od BA a pracujeme.

silvia545
26. jan 2012

@leontinka27 za lieky platíš okolo 230eur,,podla toho či ti ešte pripíše lieky alebo nie 😉 potom je tam 200eur za mrazenie,,150 za SPF ale niektoré baby si to nedávali,,lebo sa to dá aj tak vyriešit,že den pred vkladom embryjka budeš mat s mm sex a peniažky sú ušetrené 🙂 ani ja som si to nedávala 😉 je lepšie si dat zamrazit,ked bude čo mrazit ako íst znovu na ivf 🙂 niektoré si možeš sama pichat ako napr. gonal,,a iné by mala zase sestrička 😉 my sme boli asi celkom 3 krát na kontrole a potom už na odber a vklad 😉 je dobré,ked po vklade zostaneš niekolko dní doma a budeš pekne ležkat s nohami hore,aby sa embryjko pekne uchytilo 🙂

tinuska16
27. jan 2012

@silvia545 chcem sa ta este spitat cetrotid a merional mi nemože pichat manžel lebo mi vimenili smenu budem pracovat rano to už od 6.00hod zacinam a končim až 14.00hod a to už je asi neskoro pichat po druhej že

tinuska16
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinuska16
27. jan 2012

@silvia545 silvinka ešte že ta tu mame ti si ako naša pani doktorka dakujeme ti za tie tvoje skvele rady

silvia545
27. jan 2012

@tinuska16 viem,že aj merional si niektoré pichali sami 😉 cetrotíde a hlavne otrivelle by mala pichat sestrička 😉 veru,to by bolo už neskoro o tej 14 hod.,viem,že by sa mali pichnut do 9 hod.rána 🙂
čo viem,to poradím,,ja som tiež bola na začiatku z toho na nervy a všetko som sa vypytovala 😀 postupne sa všetko naučíš a aj preštuduješ 😉

happy8051
27. jan 2012

kocky,kolko cca stoji v tomto centre IVF s darcovskymi embryami a s darcovskymi vajickami? dakujem za info

leontinka27
27. jan 2012

@silvia545 prosom ta co je to SPF niejak som to nepochopila s tym sexom. takze odporucas dat si zamrazit keby sa nepodarilo?

silvia545
27. jan 2012

@leontinka27 SPF je vstreknutie mužského ejakulátu do maternice bez spermií 😉 preto to možeš vyriešit tak,že den pred vkladom embryjka budeš mat sex s mm 🙂 a peniažky sú ušetrené 😉 ale dr. v centre sa vobec nepyta,či si to chceš dat alebo nie,,teda aspon nás sa to nepytal 😉

lienkalienocka
27. jan 2012

@silvia545 dakujem, je uplne krasna 🙂 rozhodla som sa, ze dnes tam idem. v tej rychlosti ako to na mna vyvalila som sa zabudla aj spytat ako dopadli. a hned sa aj poradim s dr o muzovych vysledkoch.

drzim palce vsetkym, co sa do toho pustili, nech vam to vyjde a vela sil 😉

leontinka27
27. jan 2012

@silvia545 a nebude potom problem ze nemal abstinenciu a vas ked sa to nepytal tak vam to automaticky zaratali?

silvia545
27. jan 2012

@leontinka27 nie ony ti nezarátajú to,čo si nedáš 😉 nemusíš sa bát 🙂 ked ideš na odber vajíčok,tak vtedy nemožete mat sex aspon 3 až 4 dni,,aby neboli spermijky staré 🙂 potom už po odbere možete aj pred vkladom embryjka 🙂

silvia545
27. jan 2012

@lienkalienocka ty píšeš akoby si sa s nami lúčila 😀 aj ja ti držím palce,nech ti čím skor schvália žiadost 🙂

lienkalienocka
27. jan 2012

@silvia545 este vas budem chvilu otravovat 😉 tak v to pevne verim. dnes skusim zistit pricinu, neviem ci mi ju povedia. a ty ako s vysledkami? zevraj volaju ked maju kompletne 😉 my by sme cakali este dlho, lebo jedny vysledky mame doma 😀

luga
27. jan 2012

@tinuska16 , mne vsetky lieky pichal manzel, takze ked sa dobre nainstuuje a nebude sa bat, tak ti to moze pokojne pichnut - si myslim 😉

silvia545
27. jan 2012

@lienkalienocka že chvííílu 😀 no my tu budeme otravovat aj ked budeme tehu a držat zase ostatnym babám palce 🙂
😀 ja som sa aj zabudla spytat na vysledky,ked som včera volala 😉 asi zavolajúa až potom ,ked bude žiadost schválená 😉 poriadne ich tam pritlač ,nech ti to vysvetlia,prečo neschválili žiadost 😉

silvia545
27. jan 2012

@luga ja mám zas strach,aby mi moj mm tú ihlu nepichol celú do mna 😀 😀

lienkalienocka
27. jan 2012

@silvia545 mne robili HP 1x. tak tam radsej zbehnem, co ked sa mi hormony zblaznili. ale tak to zas dufam, ze keby bol nejaky problem tak volaju. ale mam to po ceste do prace tak vybehnem skor a zistim vsetko. co ho mam pritlacit o stenu a ze hovor?! 😀 😀 neboj, ja som tu uz varena pecena 🙂

silvia545
27. jan 2012

@lienkalienocka to sa ideš spytat do FC ohladne tej žiadosti 🙂 ja,že do poistovne 😀 preto som napísala,že ich tam poriadne pritlač 😀 😀 dr.radšej nieeee,s tym opatrne,,ved potom kto nás oplodníííí 😀 😀

luga
27. jan 2012

@silvia545 😀 😀 😀 ... toho s aja nebojim - moj picha injekcie lepsie akosestricka - veeeeelmi je opatrny, aby mi neublizil 😉 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre