Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vierka
4. mar 2009

veam - ved hadam sa nic nestane a pojdeme o tie tri mesiace po prvom 😀

bobjan - musime im veru napisat, ze je uplne odveci ked v praci mame na pozadi nejaku kojenecku flasku 😀 😀 😀

hiva - vyhodit ta nevyhodia neboj, doki ti maximalne doporuci co by od teba potreboval ake zakladne vysetrenia a vyseldky spermiogramu vam da - to je taka akoby tabulka 😀

hiva
4. mar 2009

vdaka baby za rady.....som si fakt myslela, ze my oni porobia vsetky vysetrenia....tak to maju pisane aj na stranke:

Ferticheck

Ferticheck je objasňujúci program, pomocou ktorého sa dajú zistiť možné problémy resp. poruchy plodnosti. Ferticheck slúži hlavne párom, ktoré si želajú dieťa a nachádzajú sa v prvej fáze objasňujúceho procesu, ale aj ženám, resp. párom, ktoré sa zatiaľ nepokúšajú splodiť dieťa, ale chcú sa dopredu presvedčiť, že v budúcnosti nemusia rátať s ťažkostiami. Súčasťou tejto objasňujúcej fázy je presná hormonálna analýza, diagnostika menštruačného cyklu spolu s prešetrením ovulácie a fázy tvorby žltého telieska, testy zisťujúce infekcie, kontrola priechodnosti vajíčkovodov a tiež vyšetrenie kvality spermií.

emka1
4. mar 2009

hiva - cast tychto vysetreni robia vo FC a druhu cast vysetreni Ti musi urobit Tvoj doktor. Na zaklade vysledkov z tychto vsetkych vysetreni doktor vo FC zvoli dalsi postup. Ferticent je malicke centrum, nemaju na vsetko kapacity, je tam len jeden doktor, sestricky, embriologicky a ostatny personal.
Vacsim centrom je potom Gyn-fiv, kde robia mam dojem aj ostatne vysetrenia a aj jednodnovu chirurgiu - napr.laparoskopiu.

hiva
4. mar 2009

emka...vdaka ... tak si vsetko povybavujem o mojho dokyho....a aspon budem mat spermiogram z ferticentu 🙂

bobjan
4. mar 2009

Nikde nikto?? 😕

bbalango
4. mar 2009

Ahoj Bobjan..

necodim sem moc casto len sem tam si precitam co je nove..
a je mi strasne luto ye ti to nevyslo..

Ja idem do FC 11.3 a idem stimulovat...
tak som zvedava ako to vsetko dopadne ..

chcela by som sa informovat ci sa pribera od tych injekcii ??? lebo to by som moc nechcela 😉

Drzim kazdej jednej palce...

bobjan
4. mar 2009

Bbalango ahoj.

Priberanie záleží aj od každého organizmu....ja som napríklad mala riadne nafúknuté brucho, vyzeralo, že som riadne pribrala, ale na váhe mám -2kg. Takže ja som nepribrala....len hrozne dlho trvalo, kým mi to brucho splaslo...

Držím ti palce 😉

peggyyy
4. mar 2009

kde ste baby

sylvusa
4. mar 2009

ahojte kočky, ledva sme to našli, sestričky v pohode, doktor je veľmi rýchly, ale som v šoku, manželovi robili spermiogram, no katastrofa, myslela som, že sa troška zlepšil, v rokoku 2007 mal pohyblivosť 10 % a morf. 35 % a teraz mal SPG 3 mil, pohyblivosť 1 milión, a patalógia 90 %, to znamená, že sa mu zhoršila morf. aj pohyblivosť, ako to mám chápať, poraďte, poslal nás na genetiku na Gent. vyšetrenie, Americké nám, v Bratislave, tak som musela ísť do Trnavy môjmu gyn. a zajtra manžel odovzdá odporúčanie a papiere na Gen. vyš.. A potom na základe genetiky bude robiť zákrok, ale povedal že to vyzerá na umelé oplodnenie v skúmavke. Ako dlho trvá tá genetika, koľko sa platí? a čo to vlastne je? Z Genetiky si nás telefonicky zavolajú alebo písomne. Som v šoku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Som nezamestnaná, spýtam sa Vás oplatí sa mi hľadať robota, keď viem čo budem všetko absolvovať. Nastúpim do roboty a budem hneď chodiť po lekároch. Poraďte mi!

veam
4. mar 2009

Dobry vecer,mile damy,no moc ste tu toho nepopisali ked som tu nebola,co je s vami?kde ste vsetky?

alex
4. mar 2009

ahoj veam 🙂

veam
4. mar 2009

alex ty mas co nove?

peggyyy
4. mar 2009

ahojky veam....ako sa cítiš?

alex
4. mar 2009

ja nič, ja čakám na 13., dúfam, že sa nám ten spermiogram zlepšil.

veam
4. mar 2009

alex a kam ides 13.???nejako som to nezaregistrovala

ahoj peggyyy...no ja v pohode az na tu nespavost a rano mi byva divne...ja blb som si dala rano utrogestan dolu a potom som isla do prace a pekne mi to odtial vytekalo,no to bol teda pocit 😖

riska
4. mar 2009

sylvusa, ja som teraz bola na genetike v železničnej nemocnici, neplatila som nič, zobrali nam obom krv a popýtali sa všetko možné... výsledky budú do 6-8 týždnov 😖 doktorka povedala, že nam potom zavola, znova tam prídeme a povie nam, čo zistili... dufam, že som pomohla, držim palce 😉

peggyyy
4. mar 2009

ja si dávam utrogestan každých 8 hodín, teda ráno o 6:00, potom o 14:00 a potom večer o 22:00..no ak som chodila do práce na šiestu tak som si ho dala ráno okolo pol piatej a ešte aspoň tú hodinku poležala

veam
4. mar 2009

mne kazal len rano a vecer...no ale mne to nejako neskoro vyteka,to je nieco

peggyyy
4. mar 2009

a dávaš si po dve?

veam
4. mar 2009

nie po jednej...zeby som si zase zle precitala davkovanie?

alex
4. mar 2009

veam ideme na kontrolný SPG do FC.

peggyyy
4. mar 2009

u teba je to možno iné ak si otehotnela prirodzene...veď ak ti lekár hovoril dávať jednu tak asi je to ok

veam
4. mar 2009

aha no tak drzim palceky,nech to dopadne dobre

peggyyy no ja som fakt blb,teraz som si to precitala a mam si davat 3krat po 2tbl,som ja ale sibla

bobjan
4. mar 2009

Veam, aj mne vytekal neskôr....ak v práci sedíš, tak si ho skús dať až tam a seď na mieste tak pol hoďku...

peggyyy
4. mar 2009

veam a doktor ti nepovedal ako si tomáš dávať?

veam
4. mar 2009

no vdaka bobjan,,,ale nemam si ho tam kde dat,robim totiz v obchodiku,takze jedine predtym doma...mne ti ludia lezu na nervy,kazdy tam chodi chori a ja sa bojim ze ma nakazia

bobjan
4. mar 2009

Veam a prečo nejdeš na PN? Nedá sa?

peggyyy
4. mar 2009

veam sa daj vypísať

veam
4. mar 2009

no ja som ho zle pocula,teda lepsie povedane som ho ani nepocuvala poriadne...ale na krabicke mam napisane 3krat 2tbl,takze tak,som si to sama posrala

bobjan
4. mar 2009

Veam, alebo ho zapíjaj, ale po ňom sa točí hlava a je dosť divne, ale to by ti asi v obchodíku nebolo dobre zažívať...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre