Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

silvia545
14. feb 2012

@lienkalienocka 3 mesiace ja krátka doba preboha 😖 VšZP má rok 😉 na tie protilátky budeš brať lieky 🙂

silvia545
14. feb 2012

@luga 😀 skončííííš ale ako tehulka 😉 🙂

luga
14. feb 2012

@lienkalienocka , ved ano, nemal by si to vybijat na nikom - je to neprofesionalne 😔
dobre, ze si mi to povedala, ak nahodou sa to nejako pohne, tak aby som ja necakala 😒
imuno ti brali vo FC ? a vy mate zisteny aky problem? (uz si to isto pisala, ale napamatam 😅 )
no nic, len treba verit, ze to uz bude dobre a schvalia nam to

luga
14. feb 2012

@camelco , ved len z BA - viem, ze baby cestuju aj z vychodu, ale ja si to u mna neviem predstavit - aj s robotou - no ale ked sa inak nebude dat, tak to budem musiet poriesit

luga
14. feb 2012

tak a ked to plati len tie ubohe tri mesiace, tak su zeny, ktore to ani nemusia stihnut, lebo im nepride mrcha - napr. ani po vyvolavacke - sa mozu zblaznit 😕

camelco
14. feb 2012

@lienkalienocka o šetrení na dieťa som čítala v tomto článku, riadne som sa nasrdila 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
http://spravy.pravda.sk/rodiny-si-budu-musiet-n...

luga
14. feb 2012

@silvia545 😵 - nedbam 😀 😀 😀

7bambulik9
14. feb 2012

Ahojte baby neviete čo teraz stojí vo Ferti EmbryoGlue®? Ďakujem

camelco
14. feb 2012

@7bambulik9 čo to je?

luga
14. feb 2012

@7bambulik9 , myslim, ze to nemaju v "ponuke"

kamilkanr
14. feb 2012

@lienkalienocka skus zavolat do Dovery 0850850850 a informuj sa, ci svaluju ziadosti.

Napisem vlastny nazor.
Baby myslim, ze to je vsetko spinava politika. Poistovnu Dovera vlastni Penta. Teraz je okolo nej velke "halo".
Na DNP sa dalo prihlasit do 31.1.2012 a urcite sa vela zien aj prihlasilo, aby vyuzili maximalne davky materskej. A nakolko neplodnost je uz civilizacna choroba a vela parov potrebuje pomoc lekarov, treba natahovat cas, aby bolo co najmenej zien tehotnych, aby sa nezrutil nas fantasticky socialny system.

camelco
14. feb 2012

@kamilkanr tak toto si napísala úplne presne, čo sa deje v tejto "banánovej" republike

leon123
15. feb 2012

@luga ahoj,cestovania sa neboj, do Brna pôjdeš asi len tri krát,na konzultáciu,na odber a na transfer ostatné budeš riešiť cez svojho gyna a cez tel. a mail 🙂 nie je to také hrtozné

tigi
15. feb 2012

@lienkalienocka mne ten list pre gynekologa poslali po tel. dohovore mailom, je to vlastne odporucaci list od neho pre centrum. je tam vypisanych par otazok, ako napr. ci si absolvovala tri cykly s clostilbegytom, aky je vysledok z HP a tak. ale je tam hlavicka VSZP, takze je to asi tlacivo poistovne, ktora to vyzaduje. predtym som to ale nepotrebovala, toto maju vraj novinku od augusta ci kedy. na tie protilatky ti robili kde testy? vo ferti?

@silvia545 ja ti nevim silvi preco som musela ist ku svojmu gyn. neviem podla coho niekomu spravia tie testy vo ferti a niekomu nie 😒 ale nevadi, nastastie s tym moj gyn. problem nema, takze som to vybavila v pohode.

@leon123 mas s tym skusenost? to by bolo fajn keby sa to tak dalo 🙂 my zvazujeme Brno po druhom neuspesnom pokuse.

leon123
15. feb 2012

@tigi ja som bola v čechách tiež,ale nie v Brne, ale takto to normálne funguje,keď si z ďaleka. V Brne ti povedia kedy na kontrolu k tvojmu dok. a čo má zmerať a ty im to zavoláš a on ti upravý inj. ako bude treba 🙂

silvia545
15. feb 2012

@tigi no moja tiež sa čudujem,že tebe ten list poslali mailom pre svojho dr. 😨 lebo ja ked som sa zase pytala,že či potom ked to budem mať potvrdené to možme poslať faxom a povedali nám že nie iba poštou 😉
teraz ti nevím prečo jednému povedia tak a zase druhému inak 😖 no ani sa im nečudujem,ved aj oni tam musia mať nervy z poisťovne,ked takto zamietajú žiadosti 😒 doteraz bolo všetko OK a zrazu novy rok a nové papiere 😒 a nechcete ešte skúsiť šťastie vo FC,,vieš ako sa hovorí,,do tretice všetko dobré 🙂no ja sa teraz toho budem držať 😉a pustím sa až ked porodííím 😀

tigi
15. feb 2012

@silvia545 hlavne dufam ze tento druhy pokus bude pozitivny 🙂 😵 ja sa chcem este porozpravat s dokinom, ci budu nejako menit stimulku, lebo na tu prvu ako to nazval bola katastrofalna odozva. ja mam okrem ineho aj PCO a nereagovala som na tie hormony ako by som mala. mala som iba jedno vajulinko, tak chcem zistit, ci sa s tym da nieco robit. 🙂
to s tou poistovnou je na budku, ved to je zo zakona ze mas preplatene tri pokusy, nie? ako mozu neschvalit ziadost, ked ma zena diagnozu s jasnou indikaciou na IVF?. 😖 slak by ma trafil. 😠

tigi
15. feb 2012

@silvia545 este som zabudla - mne poslali z ferti mailom ciste tlacivko, potvrdene od doktora im ho uz prinesiem osobne.

silvia545
15. feb 2012

@tigi tak na toto sa chcem aj ja spytať na tú stimulku,pretože aj ja som zle reagovala 😖 mala som 4,,ale len 2 boli dobré,a z tych dvoch sa ujalo len jedno ☹ to bol náš bojovníček v nebíčku 😢 myslíš si že by zmenili nejaké lieky,aby sa nám podarilo aspon viac kvalitnejších vajok 😉 ked vo FC sú tie isté lieky 😖 a to tlačivko si potom ako posielala poštou alebo si bola zaniesť? 😉

kamilkanr
15. feb 2012

@silvia545 ja som pri 1.IVF: 1.sono 4 folikuly, 2.sono 3 folikuly..... 2 vajicka, na vklad bolo len 1vajicko
2.IVF: 1.sono 5 folikulov..... odber 3 vajicka, na vklad zostali 2
Podla mna je to v tele zeny, ako reaguje na stimulku. Niektora mala pri rovnakych davkach hormonov aj 9 vajicok. Je to individualne.

silvia545
15. feb 2012

@kamilkanr ja som mala pri 1 ivf 5 z toho 4 oplodnili,,2 mi vložili a 2 sa prestali vyvíjať ☹ aspon tak mi povedali,ale pri ET mi povedali,že dve dali mraziť a zrazu som nechápala,ked mi potom,čo sa ma sestrička pytala,či mám mrazené,som povedala áno 😉 ale nejako mi to nedalo a tak som asi o 3 týždne volala do labáku,či mám mrazené a ony že nie 😠 hlavne že mi pri vklade povedali,že dali mraziť a dve mi vkladajú 😠 ved to by som chcela vedieť,či davajú aj silnejšie dávky 🙂

luga
15. feb 2012

@leon123 , dakujem za info .... len riesit nieco cez moju gynekologicku je pre mna dost velka nocna mora - nedoverujem jej, takze ak to bude tak, tak ju budem musiet vymenit 😖

7bambulik9
15. feb 2012

@luga Práveže majú je to na ich stránke. Ja som bola na IVF v septembri a vtedy to nemali. A keď som sa na to pýtala Pintera povedal, že overené je iba SPF, že tie lepidlá su len lákadlá. A buch ani pol roka a majú to na stránke. Ale obsahuje to niečo navyše podľa toho čo tam píšu

luga
15. feb 2012

@kamilkanr 😝 - to patri na tu Doveru a Pentu - hnus

7bambulik9
15. feb 2012

@camelco "lepidlo" na prichytenie embrya

luga
15. feb 2012

@7bambulik9 , aha, som nevedela , ani som to teda nevidela, kedze tiez som tam absolvovala ivf aug-sept. ....tak to musim mrknut na stranke 🙂

kamilkanr
15. feb 2012

@silvia545 aj ste platili za zmrazenie? Ja som mala tiez podobnu skusenost, ale som rada, ze nam dopomohli k dietatu, tak to nebudem rozmazavat.
Ja som mala gonal rozdeleny na 3 dni, merional na 6 dni a kedze som mala malo folikulov na 11den stimulky som mala odber a na 14 vklad.
Takto pred dvoma rokmi som sa pchala hormonmi. 😀

7bambulik9
15. feb 2012

@silvia545 Tie silnejšie dávky by aj mňa zaujímali, chcem si dať blastocistu tak nech je viacej vajok čo to vydržia 🙂

7bambulik9
15. feb 2012

@luga to sme stimulkovali rovnako ja som mala vklad tušim 5.9 cca

kamilkanr
15. feb 2012

mne vkladali 7 a 8 bunkove a jedno prezilo a to bolo na 3.den ET

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre