Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

barbadossa
5. mar 2012

baby kolko trva stimulacia?

luga
5. mar 2012

@barbadossa , od 2.DC do takeho 10.-11.DC

barbadossa
5. mar 2012

@luga takze to neni tak dlho 🙂 a potom je odber?

luga
5. mar 2012

@barbadossa , hej, hej, prejde to rychlo - a ano, ten cca desiaty den cyklu je odber vajicok

elise
5. mar 2012

ahojte chodim sice do gyn fivu ale nie som tam spokojná už 2x KET a nič sa mi zdá že ked si sama nevypýtam vyšetrenia nič nerobia ako je to u vás? ktorý lekár je tam najlepši máte niektorá cennik? ak ano pošletemi mailom? dakujemaku maju uspešnosť ?

dorotka_
6. mar 2012

ahojte baby, tak ja som bola vcera na zmerani sliznice maternice a stale je to nizke cislo, zajtra idem zas a ak nebude mat vyse 8mm, tak tento cyklus sa vklad nekona, co nemam sancu, takze dalsi cyklus to hadam vyjde, ale zas to cakanie ach jaj uz ma to nebavi, som z toho smutna ☹, zbytocne som sa teraz pchala tabletkami ale clovek nikdy nevie predpokladat ako bude telo reagovat, ja som doteraz reagovala na vsetko dobre len teraz mi to nejak nevyslo takze sa ku Vam pridam v aprili, kedze vacsine to tu tak vychadza 😉

dorotka_
6. mar 2012

dufam ze april bude stastny a uspesny mesiac pre nas vsetky 😉

tigi
6. mar 2012

@dorotka_ to je mi luto ze bola stale nizka. uvidis aka bude zajtra, ale ak by nebola dostatocna, radsej pockat mesiac a uviest vajulko do krasne pripravenej maternice, aby sa pekne zahniezdilo. budes potom pekne pit alchemilku od zaciatku a bude to dobre. ja budem stimulovat tiez v aprili, tak keby to teraz nevyslo, bude nas tu cakat na pozitivny test spolu viac. 🙂

dorotka_
6. mar 2012

@tigi ale ved ano nic netreba silit, a budem nam v aprili veselsie ked nas bude spolut viac cakateliek 😉

tigi
6. mar 2012

@dorotka_ a este veselsie ked nas tu bude spolu viac tehuliek 🙂

dorotka_
6. mar 2012

@tigi to ano to bude ake super 🙂

mimi1111
6. mar 2012

ahojte chcela by som vas poprosit o radu.prisla som o oba vajcovody takze mi nic ine nezostava iba umele oplodnenie.trosku som s toho mimo mozte mi prosim poradit postup co a ako a kolko trva cely postup prilizne???dakujem vam

tigi
6. mar 2012

@dorotka_ 😵 🙂

@elise ahoj 🙂 vo ferticente je iba jeden lekár. 🙂 cenník nemaju nikde zverejneny, ale oproti GF si neuctuju za niektore zakroky, takze to vychadza u nich menej. uspesnost maju tusim na stranke zverejnenu, tak skus mrknut. http://www.ferticent.com/ ja som u nich spokojna, hlavne s pristupom. 😉

@mimi1111 to je mi luto s tymi vajickovodmi. ja mam obidva nepriechodne, takze ciastocne viem ake to je. 😒 najlepsie je dohodnut si konzultaciu v centre, vsetko ti tam vysvetlia. podas si ziadost na preplatenie do poistovne, trva to priemerne 4 tyzdne, niekde menej, niekde viac. vyberies si lieky a najblizsim menzesom mozes zacat stimulku. ta trva cca 10 -11 dni, podla toho ako budes reagovat. potom sa urobi odber vajicok, oplodnia ich mimo tela a o par dni na ti ich vlozia do maternice.potom cakas dva tyzdne na vysledok. to je v skratke a vseobecne postup ako to funguje vo ferticente.

barbadossa
6. mar 2012

@luga tak to ozaj sikovno si ma potesila

elise
6. mar 2012

@tigi dakujem idem sa objednať na konzultáciu ešte máme si ce dáke zmrazene v gynfive ale nehýbeme sa dalej. uvidim na bezplatnej konzultácii🙂

mimi1111
6. mar 2012

@tigi dakujem takze to netrva pol roka ako mi jedna pani oznamila a aj platim nieco?

tigi
6. mar 2012

@mimi1111 nuz ja osobne nevidim dovod preco by to malo trvat pol roka. 😕 zdrzat by ta mohol jedine ten schvalovaci proces. ak to schvalia, doplacat budes za lieky a podla toho, co si vyberiete "navyse". to "navyse" uz vam vysvetli doktor. su to veci ktore mozu zvysit percento uspesnosti pokusu, mozes, ale nemusis ich podstupit. 😉 🙂

@elise aj ti robili nejake vysetrenia po tych neuspesnych KET-koch? genetika, imuno...?

mimi1111
6. mar 2012

@tigi super dakujem za info a citam ze si bola aj v gynfive ktore centrum je podla teba lepsie?

tigi
6. mar 2012

@mimi1111 nebola som v gynfive. informacie mam na zaklade toho, co som si pozistovala ked som sa rozhodovala do ktoreho centra pojdeme. ono je to tazko si myslim povedat, kazdemu vyhovuje nieco ine. mozno by si mohla skusit konzultaciu aj vo Ferti aj v GF a sama sa rozhodnes, co ti viac vyhovuje. 🙂

mimi1111
6. mar 2012

@tigi dakujem skusim obe ktore mi padne

elise
6. mar 2012

@tigi genetiku som si vyžiadala mám trombofiliu vrodenu a dáke mutácie na to mi nasadila hematologička fraxiparine, imunologiu nerobil ale buduci týžden sa sama objednám u alergologa - imunologa. vieš nám sa zadarilo prvé dieťa prirodzene tak vraj nemaju dôvod ma posielať na vyšetrenia v gyn five ale preto chcem prestupiť lebo mám pociť ako keby len peniaze pýtali

jazmin82
6. mar 2012

Ahojte! Môžte mi prosím poradiť o vyšetrenie špermií vo Ferti?

nanuskal
6. mar 2012

@jazmin82 A čo by si potrebovala vedieť?

silvia545
7. mar 2012

@dorotka_ a pila si aj alchemilku? 😉 ak nebudeš mať teraz vklad,tak potom pi čajík z alchemilky 2 krat denne 😉 ja som teraz pila len 1 krat denne a teraz začnem až do vkladu 2 krat denne 🙂

dorotka_
7. mar 2012

@silvia545 no nestihla som velmi, potom som uz dostala ms a potom som nevedela ci mozem pit caj ked beriem ten estrofem, ale teraz budem mat kopu casu na pitie, lebo vklad teraz mat nebudem a kedze potom musim mat pauzu od liekov tak dalsi pokus bude az po aprilovej ms, ktora bude koncom aprila a teda najblizsi mozny vklad vychadza na zaciatok maja, v podstate 2 mesiace mozem pit alchemilku a dufam, ze mi pomoze, som z toho smutna lebo ledva som sa dockala konecne marca co som sa tesila ze bude vklad a zas dalsie cakanie ☹ , ale horsie je ze cas takto bezi a vek pribuda 😖 , ale kym ja pojdem tak verim, ze od Vas budem citat same pozitivne spravicky a budu //

silvia545
7. mar 2012

@dorotka_ ja som pila teraz 2 mes.alchemilku raz denne a teraz som začala 2 krat denne 😉 tak verím,že bude maternica pekne pripravená pre embryjko 😉 už aj mne sa to kráti 😉
teraz si oddychneš od liečikov a nebooj potom už bude maternica pekne pripravená 🙂 veru,keby sa dal aspon ten vek zastaviť 😖 niekedy to ide fakt rychlo 😒

dorotka_
7. mar 2012

@silvia545 vsak mne aj moj gyn. vravel ked dnes meral maternicu a nizka hodnota, ze ved nehori nie?, tak som povedala ze ved ano, ale v podstate mne uz pomaly zacina prihorievat lebo o chvilku uz budem stara na prvorodicku a to som si myslela, ze ked sa rozhodneme pre babo tak do roka som tehotna clovek vobec nepocita ze by bol nejaky problem a este ked navyse na ziadnom vysetreni nic nenajdu tak ako je mozne ze vsetko ok a aj tak to nejde, ale aspon ze uz viac a viac vykuka slniecko a prinesie taku pozitivnu energiu hned je veselsie, tak ja zacnem pit alchemilku a cvicit a budem sa snazit zhodit aspon 4 - 5 kg a nejako pripravit to moje telo nech spolupracuje 😉

silvia545
7. mar 2012

@dorotka_ mne tak isto moj gyn.vravel,ked som sa snažila znovu otehotnieť,že som v úplnom poriadku a len do mna pchal lieky a injekcie,,stratila som 5 rokov pri nom 😠 potom my do toho prišla opatera otca,tak som vtedy prestala aj chodiť k dr.a potom ked otec zomrel sme začali znovu,a nakoniec som prestupila k inému a ten ma hned dal na laparku a tam mi zistili,že mám odumreté vajcovody 😖 keby ma hned ten gyn.odporučil na laparku,tak možno by som bola v poriadku 😒

dorotka_
7. mar 2012

@silvia545 no pekne, len ho tak poriadne prehnut cez koleno a dat mu na holu, aspon by sa cloveku ulavilo 😉 ,mne zas si myslim ze uskodila dr. ktora mi robila konizaciu krcka lebo mi ho vzala cely pricom viem ze sa to da urobit setrne a to aj napriek tomu ze moj gyn. ju upozornil ze som este nerodila nech to spravi setrne vsak spravila dala ho prec cely 😠 , mne po laparke zhodnotil ten dr. co mi ju robil ze mam ukazkovu maternicu ale asi fakt len ukazkovu a nie funkcnu 😀 , ale vysledok je ze my mame uvadzanu tu nezistenu pricinu neviem ako to oni pisu

kamilkanr
7. mar 2012

@dorotka_ ja som nala 33, ked som otehotnela, takze starsia prvorodicka
@silvia545 clovek ide k lekarovi, spolahne sa, ze pomoze a pohnoji, co sa da

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre