Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

peggyyy
10. mar 2009

janula13 tomi je ľúto, ale držím jej silno palce a myslím na ňu...dúfam, že bude všetko v poriadku...odovzdaj jej pozdrav

bobjan
10. mar 2009

Janulka, pozdrav ju a nech sa pekne s chrobáčikom držia 😉

bobjan
10. mar 2009

Matka, a to vidia cez utz? To ja mám asi nejaké maličké, keď to nikto nevidel...

janula13
10. mar 2009

jasne babule odovzdam,hlavne nech su pod dozorom, ked to treba..dakujem za nu 😉

matkamatko
10. mar 2009

tak Babulka123 držte sa!!!!

Ahoj Bobjan, no mna to dost zarazilo, lebo pred laparkou to nebolo vidno, ale teraz som už citila bolesti pri MS atd. tak som si aj myslela ze je spat, lebo mne odstranovali male roziska v malej panve, endo I.stupna, a teraz dr. povedal, že je to tam a toho sa ani nezbavím hlavne ze to nie je zatial na dalsiu laparku...

enus
10. mar 2009

prosim vas najdem niekde cennik do ferticentra

chloe77
10. mar 2009

ahojte kocky
mali ste pocas stimulky vytok? ja teraz posledne dva dni som normalne pocitila mokro na nohavickach ako ked krvacam ale bolo to ciste. som 8den stimulky
a este by ma zaujimala taka vec ze ked citam baby kt maju ivf v inych centrach tak pisu o 17 vajickach z toho neviem kolko oplodnenych a 6 islo na mrazenie a podobne to su slusne cisla.. tu som sa stretla zatial co vas tu citam ze je tak 1 pripadne 2 a mrazenie nic.. 😕 ako je to mozne?

vierka
10. mar 2009

janulka - aj odomna pozdravuj babulku, myslim na nu a posielam pozitivnu energiu... len nech ju tam radsej maju pod dohladom 😉

pegy - takze sa ti to posunulo na stvrtok, no super ziadna trinastka sa nekona 😀

chloe - to zalezi od toho ako telo reaguje... vo FC stimuluju len ktratkym protokolom a tym padom byva menej vajicok, ale o to kvalitnejsie... ale napriklad taka Petka ma momentalne 2 deticky v brusku a tusim 6 este v mrazaciku... pegy mala tiez teraz vklad z mrazacikov myslim... takze aj tu su baby ktore maju este vajka v zalohe 😀

peggyyy
10. mar 2009

chloe ja som mala 18 vajíčok a z toho mi 6 mrazili...záleží to od toho ako zareaguješ na lieky
vierka, no som sa aj čudovala, keď mi volal že čo chce... takže v piatok trinásteho budem v teplučku domovva 😀

chloe77
10. mar 2009

dakujem vierka za info to som nevedela asi sa malo pytam.. a stym vytokom pocas stimulky nemas skusenosti?a aky je dlhy protokol?? a ty mrazacikov nemas? prepac za tolko otazok

peggyyy
10. mar 2009

chloe ty chodíš do FC?

chloe77
10. mar 2009

peggy a to sa kde zmesti 18 vajicok? 😀 kolko merionalov ti pichali? mne sa vyvija len prava strana a napocital ich tam tak 5 aj ztoho len jedno ma zatial dobru velkost 😖

chloe77
10. mar 2009

peggy ano do ferti 1.ivf a mam endometriozu

vierka
10. mar 2009

pegy - tak to mas dobre, ze toho 13-teho das papuckovu kulturu, ja budem musiet minimalne do prace ist 😀

chloe - ja som mala 2 dni pred odberom (9 den stimulky) trochu taky akoby bielkovy vytok, ale to len tak ze som si utrala a potom uz nic nebolo - ale nebol to ziadny problem, to len moje telo reagovalo na tie hormony vsetky... a myslim ze jedna kocka tu sa na to pytala a ze doki nepovedal na to nic zle...
dlhy protokol je taky, ze zacinas stimulovat uz pred menstruaciou a mas mierne davky hormonu, dlhsie si pichas injekcie a ja neviem v com je este iny...
no my sme mali 5 vajok a z toho sme mali 3 nezrele, takze mi sme mali len 2 oplodnene a nic na zmrazenie...
ty mas kedy odber???

chloe77
10. mar 2009

aha v gynfive a obdobnych centrach robia taketo protokoly? ja som odisla z gynfivu este pred odoslanim ziadosti tak vobec neviem.
zajtra idem na ultrazvuk t.j 9den a asi mi povie kedy bude odber a teda na pegynych 18 vajicok sa nechytam.. 😅 ako vravim dnes videl asi 5 a z toho len 1 malo 20mm/spravnu velkost/... 😖 dakujem babulky ze sa mi venujete som este neskusena 😀

vierka
10. mar 2009

chloe - velmi rada pomozem, ved ja som pred 2 mesiacmi tiez bola este neskusena - v tomto 😝 😀
v inych centrach robia aj dlhe protokoly, aj nejake IVF soft, ale to neviem ci je akoze kratky protokol alebo co...
neboj sa, tie zajtrajsie injekcijky podporia dorast tych ostatnych vajicok a mozno budes o den, dva pichat dlhsie ako ja (ja som pichala 9 dni a na 11 som mala odber)... takze urcite bude co oplodnovat, neboj 😉
kolko mas merionalov? ja som mala 3 denne?

peggyyy
10. mar 2009

chloe ja som si pichala tuším 3 merionali denne alebo 4?..ja si to už nepamätám..ja som stmulovala ešte minulý rok v lete...vkladali mi už iba mrazáčikoív a to som si už nepichala iba som brala lieky

chloe77
10. mar 2009

vierka viem ja som ta sledovala ked tu bol ten nervak 🙂 ci si ci nie.. 😒
peggy aj teba sledujem ako si uspesne dopadla 🙂
mam 3merionaly. este jedna otazocka co znamena byt v klude? akoze asi blba otazka ale mozem upratatovat vysavat atd? 😅

peggyyy
10. mar 2009

chloe v kľude znamená hlavne byť bez stresu, v pohode, všetky starosti hodiť za hlavu a tak

vierka
11. mar 2009

dobre ranko babulky 😀

chloe - byt v klude znamena ziadna tazka namaha, ze by si nieco tazke zdvihala a pod... a ako hovori peguska, ziadne stresy... a tie posledne dva dni pred odberom, alebo den, to ti povie lekar, ked ti ukonci pichanie, mat maximalny kludovi rezim, lezat na gauci a nechat sa obskakovat - aby folikuly nepopraskali 😉

bobjan
11. mar 2009

Dobré ránko,

Chloe, ja som napríklad mala 1.IVF - s dlhým protokolom, tam sa začína od mrchy Proverou, potom sa pridávajú injekcie Decapeptyl 1xdenne, ten má utlmiť vaječníky a uviesť telo, ako keby do prechodu...aby sa v ďalšom cykle pekne rozrástli vajká. Potom ti príde mrcha a pridávaš už aj stimulačné injekcie, ja som mala Puregon, takže už picháš aj Decepeptyl ja Puregon denne. Puregon ti nastavia dávky...podľa utz sa upravujú...mne teda brávali aj krv, tak podľa výsledkov krvi mi ich upravovali....potom ti povedia skončiť Decapeptyl a picháš už len stimulačné injekcie....potom klasika, OPU, ET, Utroš....
Je to strašne dlhé a riadne na nervy a picháš stále ako pako...nemá to konca.... 😠 😒

Inak, ja som mala výtok dosť počas stimulky, bol taký ako na plodné dni a mokrý, takže pohodička 😉 Drž sa!!

vierka
11. mar 2009

bobjan - ahojky, no podla toho co si napisala, tak to vyzera ze si nieco zo sebou robila aj dva mesiace 😒 ved to muselo byt strasne 😕

bobjan
11. mar 2009

Vierka, ani mi nehovor. A to ti poviem, že som takto začala, pichala som už aj stimulačné injekcie, bola som pár dní pred OPU a podľa krvi mi povedali, že to stopneme, lebo mi hrozí OHSS 😠 😒 ☹ Som myslela, že ma porazí...revala som ako tur....
Takže sa to stoplo, potom som po 2 týždňoch dostala mrchu...šla som na kontrolu a povedali, že pokračujeme...tak všetko nabehlo od začiatku....čiže som žila s injekcia cca cez 3 mesiace....fuj ☹ 😠 😒

vierka
11. mar 2009

bobjan - stoplo sa a od zaciatku 😕 😕 😕 "no pekne" 😖 tak toto by som asi ja nezvladala... to muselo byt strasne vycerpavajuce takto zit 😒 ale zase co vsetko clovek nespravi pre ten najkrajsi vytuzeny ciel 😀

bobjan
11. mar 2009

Vierka, veď to....celé to bolo na prd....a bolo aj zle načasované.....

ET vychádzal na Nový rok a volali, že to vyzerá biedne, že mi zavolajú 2.1, či vôbec ET bude...no a nebol 😢

Je to už dávno....ale aj tak ☹

vierka
11. mar 2009

a tento dlhy si absolvovala v tych cechach???

vierka
11. mar 2009

a co nasa Daguska a Brise??? 😕 baby, tak co??? mrcha uz konecne prisla???

bobjan
11. mar 2009

Vierka, nie, nie....to bolo v Heliose v Martine v roku 2006.

V Olomouci to bola minimálka, to znamená, že stimuluješ malými dávkami a je to rovnaké ako krátky protokol.

Inak, SOFT cyklus je, že ti dajú len nejaký clostilbegyt, alebo niečo a máš 1-2 vajká a to ti odoberú pri OPU, niekde aj bez narkózy, normálka, koná sa ET ako pri klasickom IVF...

veam
11. mar 2009

caute babule, ako ste sa vyspinkali?ja nic moc,uz ma aj hlava boli,to je ale vonku pocasie 😒

bobjan
11. mar 2009

Ahoj veam, ja v pohode, zarezávam, takže tak....

Inak mám celkom kľud....

Bolí hlava? No tak si skús kúpiť nejaké homeopatiká, ak ťa bolí často...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre