Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

hencidlo
21. jún 2012

@leontinka27 no oproti inym centram je to o hodne menej vo FC lebo je lacny, no ked pojdes tu na sk do ineho centra tak ta to bude stat okrem toho co zaplati poistovna cca 1500€, takze je to potom v cz zasa lacnejsie a je tam lepsi pristup, beru ta tam ako cloveka a nie ako na sk, ze ta tu beru ako kus na ktorom sa da zarobit 😝

leontinka27
21. jún 2012

@hencidlo no ja chodim do ferti a prave som zistila ze mi to asi nevyslo...:((((((((((((((((((((((

hencidlo
21. jún 2012

@leontinka27 uz si bola aj na krv, ci mas len taky pocit. nezufaj musis stale verit...... 😉

saska75
22. jún 2012

@hencidlo ahoj dakujem za info no je to dost i ked je to lacnejsie my mame 2 zamrazene a potom este jeden pokus a tebe to tu na slovensku nevislo? preco si sa rozhodla prave pre brno kvoli tomu ze je to tam lacnejsie alebo uz neveris timto centram,v poslednej dobe sa dost casto stretavam z nazorom ze je to tu o peniazoch ze potrebuju zarobit preto to nevichadza na prvy krat a ani na druhy teda ako komu.

hencidlo
22. jún 2012

@saska75 ano koli tomu pristupu, ze nikto neriesi preco to nejde, len aby si platila ako blazon a nic z toho, tak som zvolila to Brno a tam sa mi po 7rokoch aspom podarilo otehotniet, len skoda ze to nevydrzalo ☹

saska75
22. jún 2012

@hencidlo fuuu ha ty to riesis uz 7 rokou a nic? boze mojko a ako to zvladas my chodime do FC od augusta mineleho roku vsedci si to tam chvalia ale mne to uz dva krat nevislo a presne ako ty hovoris dost ma zaraza ze ked to zas nevislo nikto nehlada pricinu ani nepovedia preco asi je to tak len ze ak budeme chciet tak sa mame ozvat az o 3 mesiace dalsi zakrok ale co ja a urcite vsedky baby prezivame ako to zladame je im asi fuk ja mam mojho gyn super uz 2 mesiace marodim vlastne od zaciatku liecby ma nechal doma a ked nam to nevislo vydel ako na tom som po psychickej stranke tak ma nechal doma aby som sa z toho dostala

hencidlo
22. jún 2012

@saska75 presne o tomto som pisala, ja som sa dala teraz nahovorit na 1IVF tu na sk vo FC, bola som aj na vstupnom pohovore, ale nic moc, moj prvy dojem nic moc, ale mozno budem prekvapena a podari sa nam 😉 chcel vidiet celu dokumentaciu, ked som mu dala tu z cz, tak mi to vratil, ze to ho nezaujima a ze chce dokumentaciu len zo sk. tak uz to ma zarazilo. a bolo tam viac takych veci, co ma zarazilo...... tak uvidim ako to dopadne. no a zvladam to ako viem, uz je to teraz lepsie ako tie prve sklamania 😅 ale nevzdavame sa a bojujeme dalej 😉 😉 😉

saska75
22. jún 2012

@hencidlo ja po tomto druhom sklamani som to uz chcela nechat tak ale moje okolie my tvrdi aby som sa nevzdavala mna vo FC trochu zarazilo ked som sa pytala ci mi bolo robene AMH hormon a odpoved bola ze v minulom roku si to hradila pacientka sama tak sa o tom nezmienili a v tomto roku je to uz hradene ale oni to robia od 30 rokou a to so ani nevedela ze co to je az pokym sa ma na to nespytal moj gyn. a co je vlastne to IVF?

saska75
22. jún 2012

@hencidlo ja sa totizto v tich skratkach moc neviznam mne bolo robene ICSI ale baby tu dost pisu o tom IVF

katrin33325
23. jún 2012

Mne fertinent veľmi pomohol aj keď to už bolo 3 centrum a tretí cyklus ,štvrtý pokus a mám krásneho drobca menom Natálka

katrin33325
23. jún 2012

@saska75 ICSI je priame napichovanie vajíčok keď sú spermie lenivé aby sa to skôr oplodnilo ak si to ešte dobre pamätám:O)

katrin33325
23. jún 2012

@hencidlo nevzdávaj to ja viem že je to veľmi ťažké a viem o čom hovorím, nám sa to podarilo na štvrtý pokus aj to keby som si neišla sama za tým tak nič by z toho nebolo. Môj gyn., mi zistil že mám vrodenú trombofíliu a zato je to neuspešné, musela som hladať vhodneho hematológa, čo sa tomu rozumie aj to bolo až na tretí pokus až tretia doktorka v Bratislave na hematologii mi pomohla volá sa Monika Drakulová a je to zlatý človek môžem sa jej poďakovať že mám malú. Vo ferti som spokojná, my sme boli v Martine v Heliose tam to bolo super ale daleko, to bol prvy pokus, potom v Gin fiv tam sme neboli moc spokojní a hlavne sme tam zaplatili aj to čo nebolo treba s presviedčaním že to určite potrebujeme, vo ferti sme ani toľko nezaplatili a podarilo sa doktor Pinter sa s tým zaoberá najdlhšie zo všetkých lekárov a je profesionálny. Ja som si musela pichať fraxiparín počas tehotenstva ale dalo sa to vydržať to je na riedenie krvi

katrin33325
23. jún 2012

@saska75 skús si dať vyšetriť zrážanie krvi mne sa to preto nedarilo povedz svojmu gyn. oni to síce robia po dvoch potratoch lebo že to vyš. je drahé ale to sa žena môže aj zblázniť no nie?

katrin33325
23. jún 2012

@saska75 ono to každá tak zle prežíva. My sme boli v Martine tam to na prvý raz nevyslo a zmrazené spermie sa akoby zázrakom neprebrali ked ich rozmrazovali už vtedy sa mi rozplynul sen mať dieťa. Bola som úplne sklamaná a na nervy. Prešli sme do gin fiv tam druhy pokus nevysiel a tretí zo zmrazených tiež nie. Môj gyn. mi zistil tú vrodenú trombofíliu tak zase dalsie prekazky najprv som chodila jednej primarke ta mi len stale hovorila moje vysledky nemaju ziadny klinicky vyznam druha tvrdila to iste neviem načo su také doktorky by som im zobrala licenciu a tretia ktora sa tým zaoberala hned vedela o čo ide.takže to nevzdávaj ja by som to asi nikdy nevzdala až kym by som nedosla asi o nervy a nebanujem

katrin33325
23. jún 2012

@saska75 ja som si to tiež myslela že to asi len na tom zarabaju ale ze kto nema iny problem teda taky ako napr my tak by to malo vysť na prvy krat. Moje kamosky mali problemy obidvaja a vyslo im to na prvy krat

saska75
24. jún 2012

@katrin33325 ahoj no ja mam tiez strach z toho ze ked nam ich rozmrazia ci vobec preziju my mame zamrazene len dve pretoze mne sa tvori neako malo vajiciek,teda takych ktore by boli ok teraz som mala dobre len 4 vajicka dve sme pouzili a dve mame zamrazene.mna znervoznuje to,ze ked nam to nevislo tak nikto mi nerobi ziadne vysetrenia neviem ci sa aj neake robia,ale podla mna by niekto mal nech oni aj ja viem pricinu neuspechu a nie kolom dokola to skusat a dalsia vec by ma zaujmala ako to tu baby riesia z volnom v praci ked chodia do FC a svojmu gyn ja som si vsedko volno vycerpala.ja viem ze vo FC su super vsedci len som cakala na neake vysetrenia,priciny neuspechu a tak.

ria191
25. jún 2012

@saska75 katrin má pravdu daj si spraviť hematológiu. Ja som si po 1. neúspešnom IVF dala spraviť genetiku a imunológiu a od hematológie ma odradili, že je to zbytočné ale po 2. neúspešnom IVF som sa objednala Drakulke po telefóne ma síce sestrička odpísala, že mám volať priamo doktorke a tá našťastie bola veľmi milá môžem ti dať číslo 02/59542770 🙂 🙂 🙂 . Nedaj sa odradiť. My keď sme boli na genetike, tak sa doktorka čudovala prečo na slovensku robia IVF bez vyšetrenia genetiky, lebo v zahraničí ideš najprv na genetiku. Odpoveď je jasná "poisťovne" čo iné. Najprv zmariť 3. pokusy a potom si robte, čo chcete no nie? V českých centrách dávajú preventívne po ET anopyrin 100mg na riedenie krvi a prednison 1 tbl. denne to obchádza aj hematológiu a imunológiu a prečo na slovensku nie? Niekedy fakt nechápem: čo si nevydupeš to nemáš ☹

leontinka27
25. jún 2012

Baby prosim Vas kolko maju dovolenku v centre.prave som zistila ze mi to asi nevyslo.ze vraj zasa musim absolvovat vsetky tie vysetrenia.

hencidlo
25. jún 2012

@leontinka27 ahoj dovolenku maju cely jul, prosimta ake vysetrenia si absolvovala?

leontinka27
25. jún 2012

@hencidlo chlamidie, ureaplazmy asi, manzel spermiogram ved to ze si to nepametan a rada by som vedela co zasa musim porobit.zajtra sa mi potvrdi hcg a hned pojdem do centra aby mi dali co si musim porobit a ked len v juli tak je fain ja ze aj v auguste.

hencidlo
25. jún 2012

@leontinka27 moja este nezufaj, mozno budes milo prekvapena, drzim palce, aby sa to podarilo 😉

leontinka27
25. jún 2012

@hencidlo dakujem ale to krvacanie je fakt riadne aj krize velmi bolia aj spodok pobolieva. to by musel nastat zazrak. ale lekar na sone ma akoze nasral lebo povedal ze tam nic nevydi ze by tam uz nieco malo byt. a doki v centre povedal ze tam este nemoze byt vydiet nic. ale aj tak si myslim ze to v sobotu odislo lebo ma dost bolelo brucho a aj take male slizke kusky krvi so mna vypadavaju a aj zrazeniny drobne.

leontinka27
25. jún 2012

@hencidlo ty sa chystas do centra?

saska75
25. jún 2012

@ria191 ahoj my mame genetiku uz davno spravenu to ma poslal moj gyn do trencina vsedko bolo ok tu imunologiu a hematologiu nemam robenu ono sa to robi iba ked je v zene chyba alebo preto ze to nevyslo pretoze nas problem je vlastne v muzovi a mne vravia ze som ok akurat ze mam endimetriozu ale s tou sa neda v mojom pripade robit nic ale ze to by nemalo mat vpliv na otehotnenie.a tu hematologiu sa da spravit kdekolvek?a vtom ze co si nevidupas to nemas v tom s tebou suhlasim vsedkym je zavelke ked ti maju robit neake vysetrenie navise naco teda platim zdravotku aj tak kopu veci si hradi clovek sam.

saska75
25. jún 2012

baby ja som v sobotu zacala mat vytok ako keby mi zacinal menzes a v nedelu uz nic a dnes iba uplne len trosku ja som na 9-10 den po vkladani zacala krvacat a vedela som ze je zle,aj sa mi to potvrdilo to bolo 1.6 normalne som odkrvacala a teraz v tu sobotu toto dnes som bola u svojho gyn a povedal ze to je nasledkom este toho vsedkeho ale menzes sa este neukazuje tak mi pichol vyvolavacku a to sa vas chcem spytat ci nahodou nemate s tym skusenost dik

hencidlo
25. jún 2012

@leontinka27 tak to je mi luto, viem o com hovoris ja to mam uz za sebou je to hrozne, a to cakanie je na porazenie, ked nevies na com si ☹

leontinka27
25. jún 2012

@hencidlo snad nam to vide nabuduce.ja uz viem na com som. taketo krvacanie by nebolo keby som tehotna. mna dost pobolieva aj brusko. ja len dufam ze sa to na druhy krat podari. ked mozeme ist az po 3 mesiacoch kedy budem moct ist teraz. myslis ze v septembri by to bolo mozne????

hencidlo
25. jún 2012

@leontinka27 to chces ist teraz na 3 pokus?

ja by som mala ist tiez, ale este neviem ci v auguste alebo v seprembri, zavisi to od toho kedy budem mat vysledky z genetiky ☹

ria191
25. jún 2012

@saska75 ja som z Piešťan a objednala som sa Drakulovej do BA tak asi môžeš kdekoľvek, ale ona sa zaoberá zrovna kočkami po IVF takže je veľmi dobrá ak to nemáš ďaleko do BA tak sa objednaj k nej. A aj ja mám endometriózu a poviem ti, že je to riadna pliaga vďaka nej zle reagujem na stimuláciu, ale máš pravdu nedá sa s ňou nič robiť.

leontinka27
25. jún 2012

@hencidlo ja len na druhy,preco si si dala urobit genetiku.ja by som isla co najskor ale asi nebudem moct az po tych troch mesiacoch a neviem ako to rataju.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre