Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

mistisa
10. feb 2013

@skrouceninka no radsej nebudem veru riskovat nestoji mi to za to. clovek si prejde kadecim kym sa konecne dopracuje k tomu aby boli nejake vajka a mam si to znicit robotou? to v ziadnom pripade. no pekne to si mala pozehnane veru.skoda ze neboli vsetky kvalitne alebo aspon polovica ze? n o ved to ze u nas ich je hrozne vela prazdnych a nekvalitnych ☹ ale urcite to stastne vyrasie aj u mna aj u teba a bude aj stastlivo oplodnene a pekne sa uchyti ustelie si v maternici a pekne 9 mesiacov pobudne a vide na svet 🙂 🙂 ver tomu 🙂

mistisa
10. feb 2013

@kahlann no pekne tak ono asi kazda ako to znasa niektora ani nevie 🙂 no moja tak daj vediet potom oki? teraz budes vlastne cakat tri mesiace. a tak to rychlo ujde 🙂 ani sa nenazdas a pojdes na vklad 🙂 🙂

kahlann
10. feb 2013

@mistisa presne. mam sice PCO ale nic tomu nenasvedcuje. ked som chodila na IUI tak som vobec nestimulovala. takze ked som zacala stimulovat tak sa to rozbehlo. ani nie tri mesiace, necele dva. teraz povedali ze do tyzdna by som mala mat menzes, a potom musim pockat na dalsi a pri nom uz zacnem s "utrosom"

mistisa
10. feb 2013

@kahlann aha to uz pred vkladom sa berie utros? ja som myslela ze az po vklade.hm.no vela sa este naucim tusim. ale musim sa dat dokopy som chora ☹ kahrnam ako sud musim sa dovtedy vzchopit a byt fit. 🙂 🙂 joj moja moc drzim palceky 🙂

kahlann
10. feb 2013

@mistisa tak mi naposledy povedal ze ked uz sa budem pripravovat na KET tak zacnem brat utros. a este tusim ked bude aj po vklade neaku dobu. ale v podstate sa to dozviem ked to bude aktualne. ano musis byt zdrava....to je prvorade. my sme pri stimulacii uz si davali pozor aby sme boli zdravi. a dufam ze nam to vydrzi az do vkladu. nerada bysom posuvala vklad kvoli chripke. jjooj drzim nam vsektym palceky. dufam ze budeme tehulkovat cim skor.....

summer_103
11. feb 2013

@kahlann dakujem za info 🙂 ja sa uz nemozem dockat kedy zacneme, ale musim vydrzat este jeden cykulus, takze az v marci 😒

cicussa21
11. feb 2013

Ahojte babulky, tak 19.2. idem na ultrazvuk a pre lieky 🙂 takze zacina sa to rozbiehat a dufam, ze to dovedieme do vitazneho konca 🙂

mistisa
11. feb 2013

@cicussa21 ahooj no supeeer takze idete na to? no budem drzat palceky davaj infosky potom oki? 🙂

cicussa21
11. feb 2013

@mistisa no jasne, dam... ani neviem, ci sa mam tesit alebo nie... lebo moznost, ze to nevyjde si ani nepripustam.. tak snad nebudem sklamana, ale snazim sa mysliet pozitivne a pevne verit 🙂

mistisa
11. feb 2013

@cicussa21 presne tak treba mysliet.a hlavne mat vela optimizmu lebo inak to clovek tazko znasa. ja som tiez tak nastelovana ze proste to vide a hotovo 🙂 musi nema to inak na vyber 🙂 uz nech mam schvalenu ziadost nech sa aj mi pohneme 🙂 🙂 drzim pasticky 🙂

marverka
11. feb 2013

ahojte dievcata, je tu niektora z Vás taka, ktorej to vislo bud pre et alebo kete s vyskou sliznice max. 5mm???Co ste robili pre rast???? dik moc za odpovede.

kahlann
11. feb 2013

@summer_103 no ja dufam ze koncom marca sa uz budem pripravovat na vklad :o)

summer_103
12. feb 2013

@kahlann drzim palceky ubehne to rychlo 🙂 Ja pojdem asi koncom marca na odber vajicok, aspon tak mi to cca vychadza ked mam dostat menzes v polovici marca.

kahlann
12. feb 2013

@summer_103 noooo to sa mozno stretneme na vklade :o))))

skrouceninka
12. feb 2013

@marverka ja jsem pila alchemilkovy caj

kahlann
13. feb 2013

@skrouceninka alchemilkovy caj je dobry na vysku sliznice??? mozno sa pytam tak blbo...lebo ho vacsinou pijem a pijavala som ho z inych dovodov.....ale dobre vediet ked sa budem pripravovat na vklad

skrouceninka
13. feb 2013

@kahlann ja jsem ho pila kazdy den vysadila jsem ho 2 dny pred vkladem poradili mi to v lekarni kontryhel neboli alchemilka je v tomto uzasna

skrouceninka
13. feb 2013

@lienkalienocka ahoj tak mam zase nove zpravy vcera jsem byla na gynde vyska delohy mi ze 7 mm narostla behem tydnu na 11.5 mm menzes samozrejme nikde dnes mi meska 7 den prsa opet vetsi i vaha vetsi stale bolesti jako na menzes doktor mi stale kaze brat utrogestan i estrofem tak jsem mu nechapave povedela ze na co kdyz hcg byla 0.1 ze je to uz uplne zbytecne a on na me ze jak tohle mohu povedet ze mel pripady a ne jeden kdy hcg zacalo rust az v 9 tydnu tak chapete to ze nektere embrya se vyvyjeji pomaleji a prave proto roste hcg pozdeji jsem v soku vubec to nechapu tak jsem volala sestre do čech dela v nemocnici zdravotni sestricku a ona se mi zacala smat a rika cemu se divis ja jsem mela hcg v 7 tydnu 100 drive se mi vubec neukazala a dnes ma 4 letou kačenku a u druheho ditete byla na odberech samozrejme negativni i prohlidka nic neukazala dostala injekci na vyvolani menzesu ktera samozrejme nedosla a kdyz sla po 2 tydnech znovu tak ji doktor rekl ze jde uz do 10 tydne tak jsem ted jeste ve vetsim soku asi takhle babenky nezoufejte možny je opravdu všechno 😉

summer_103
13. feb 2013

@skrouceninka ahoj, citam tuto temu kedze sa pripravujem na ivf v marci a moc moc ti zelam aby to bol aj tvoj pripad 😉

skrouceninka
13. feb 2013

@summer_103 dekuji moc ti drzim palecky ja uz ani nevim jsem z toho dost zmatena o miminko se snazime tolik let ale tohle jsem vubec netusila nedavam si zadne nadeje nebo na zazraky uz davno neverim ale zajima me jak tohle vsechno dopadne drz se at ti to vyjde a hlavne nemusis stresovat jako ja 😉

summer_103
13. feb 2013

@skrouceninka dakujem, si zlata, ja stale kutikom duse dufam ze Ivf nebude treba, ale je to asi zbytocne. Ten stres je vzdy nejaky a ja sa teda budem snazit nestresovat sa, ale cely ten priebeh sam o sebe je stresujuci. Chapem ze neveris na zazraky, ale mozno v tebe nahodou taky maly zazrak pomalicky rastie len o sebe nedava vediet 🙂 Drzim silno palce aby sa to co najskor potvrdilo 🙂

willywoman
13. feb 2013

Ahojte babenky,ja si idem zajtra do FC pre recepty a uz len cakam na mrchu nech dojde co najskooooor 🙂))
Ale teraz pred transf. som si nasadila cilli - ze to zohrieva stielku a dobre posobi na uchytenie bubliniek, tak vyskusajtw aj vy ak chcete. Som z nich cela horuca 🙂))

skrouceninka
13. feb 2013

@summer_103 vis vzdy je to stresujici pro kazdou z nas co chceme byt maminky a bojujeme o to aby i nam jednou nekdo povedel mami ja uz jsem se naucila v nic nedoufat nebo me to vzdy srazilo na kolena uz to beru proste tak ze musime zacit znovu vzdy si ja i muz poplaceme a znovu nas to nabudi bojovat mozna ze mas pravdu ale je to tezke tomu uverit ja jsem taky verila ze otehotnim normalni cestou proste prirozene pravidelne jsem chodila na vysetreni nikdy mi nic nezjistily az po 10 letech mela jsem 25 let a vruce papir ze mam polycisticke vajecniky a jedine umelou cestou mohu mit deti je to 5 let a stale bojuji proto po tech letech uz na zazraky neverim muj muz mi povedel ze kdyby se zazraky deli nosila bych pod srdcem aspon 1 miminko po tom vsem trapeni

lienkalienocka
13. feb 2013

@skrouceninka ale hovno! sorry sa vyraz, ale to fakt? tak teda komu verit? jeden ti povie tak iny onak a teraz si vyber. tak snad to bude aj tvoj pripad 🙂 a teraz co? dokedy mas cakat? respektive kedy ides znova na nejake testy? a nebolo vidno aspon nejaku bodku, ze tu to ma byt? 🙂 este som nezazila, tak sa pytam 🙂

sherny
13. feb 2013

@skrouceninka držím palčeky, aby to bol ten zázrak 🙂 🙂 🙂 🙂

skrouceninka
13. feb 2013

@lienkalienocka
@sherny pristi tyden ve ctvrtek zase na odber krve a moci ted mi odebirali taky tak cekam na vysledky vubec se neomlouvej reagovala jsem stejne prej pokud je vysoka deloha sliznice a nemas stale menzes se delaji tyhle kontrolni testy do 8 tydne neverila jsem tomu proto jsem volala sestre jestli se stim v nemocnici nekdy setkala a ona mi povi ze ona je ten pripad a to dokonce u obou tehotenstvi tak jsem ted jeste ve vetsim soku popravde si vubec tehotna neprijdu vse nasvedcuje tomu jako bych mela dostat menzes ale ten uz mi 7 dni meska tak uvidime doktor je v tomhle optimista ja moc ne ale byl by to dobrej sok a nasla jsem i na internetu pripady kdy na to prisli kolem 6-7 tydne tak nevim budu vas informovat ultrazvuk zatim nic snazil se tam neco najit ale rikal ze pokud se hcg bude vyvijet pozdeji tak neni zatim sance neco najit a ze to muze byt i tim ze ja mam kazdy mesic menzes jinak podle toho jak mi po injekci dojde nekdy na zacatku nekdy v polovine a nekdy na konci mesice ja se v tom uz nevyznam jsem z toho mimo 😒

kahlann
14. feb 2013

@skrouceninka no super, drzim palce aby to bola pravda......inak mam podobne "myslenie" tiez ked mi lekar povie...v malo pripadoch sa stane, alebo este som sa s tym nestretol ale je to mozne......tak ja som vzdy ten pripad ked sa to urcite stane....preto tiez neverim na zazraky......teda som radsej optimista, a tvrdim ze som pripravena na vsetko. ale vzdy potesi ked pocujem ze sa "zazrak" stal 🙂

skrouceninka
14. feb 2013

@kahlann presne jak pises co muze byt at uz dobre ci spatne je to vetsinou muj pripad je to pro nas krat horsi nebo stale jen doufame a nic urciteho nevime ja jsem uz nachystana na to ze je to nejaky skrat v meme tele nevim sice proc ale neco se asi deje mozna jen telo vola o pomoc za posledni roky jsem byla jen na hormonech a same vybery a odbery a zasahovani do tela proto myslim ze trucuje uz je toho asi moc uvidime nechame se prekvapit co nam doktori vymysli kazdopadne to asi jeste potrva kdyz musim pristi ctvrtek znovu na moc a hcg ☹ 😉

kahlann
14. feb 2013

@skrouceninka presne ako hovoris....az mi to je divne 😉 . moj muz hovori ze aj ked sa nam dari chvilu....tak potom pride neaky skrt a nieco sa zmeni......tak mnohokrat uz mam aj strach ked ide nieco bez problemov. teraz po odbere a oplodneni a PK a ide vsetko ok......uvidime dokedy....ale verime zatial 🙂

mistisa
14. feb 2013

@skrouceninka ahoooj mojo 🙂 no ako sa mi mas? co mas nove? nemam casu to tu sledovat teraz a citat 🙂 robila som si nechty dnes gelove 😀 a teraz dorabam parizsku torticku 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre