Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

leontinka27
2. mar 2013

@hencidlo no super ja uz nemam nic.a nie vzdy mrazia po predlzenej ze vraj.si ma potesila.to znamena ze tento tyzden pojdem na vklad???a nevadi keby mi zajtra neurobili sono na pohotovosti a pojdem az v pondelok k svoju gynosovi???ved tam ide o vysku sliznice. dufam ze sa ti to podari dodas mi nadej ze aj KET byva uspesne

leontinka27
2. mar 2013

@hencidlo a nevies ako je to s tymi vysetreniami vo ferti?robia sa tam tie protilati voci spermiam,vajecnikom a trofoblastu???

mistisa
2. mar 2013

Babenky ktore mate union koko trvalo asi schvalenie IVF? dakujeeeem 🙂

hencidlo
2. mar 2013

@leontinka27 tak to s tymi vysetreniami netusim, a na kontrolu sliznice mozes ist aj na 9 alebo 11 den, len ked im budes volat, tak im povedz kolkaty si den a aku mas vysku sliznice 😉

basena001
2. mar 2013

@leontinka27 ahoj, proti spermiám a vajíckam robia - to ti pred IVF nerobili? mne hned brali na to krv a bolo to aj súcastou ziadosti na poistovnu. trofoblast mi vtedy nerobili, ale nemal by to byt podla mna na poziadanie problém, lebo tie protilátky proti vajíckam a spermiám posielajú do labáku, ktorý robí aj trofoblast (v najhorsom im povedz, ze si za to priplatís - to isto nebude sialená suma

wejbynka
2. mar 2013

@lienkalienocka a kedy idete znova??...hned po 3 mesiacoch ci budete cakat?🙂

lev1
2. mar 2013

@hencidlo A to ti preplatili uplne cele IVF? To ste boli vopred dohodnuty s poistovnou? V Brne ste to uhradili a potom ziadali od poistovne spat? Aky bol postup prosim ta? Treba najskor nejaku ziadost vypisat v poistovni? Je uplne jedno v ktorom centre v Brne bude IVF?

lienkalienocka
3. mar 2013

@wejbynka chcem si dat najprv urobit vysetrenia potom podla vysledkov sa rozhodneme 🙂 tebe sa to pomalicky krati co? 😉

cicussa21
3. mar 2013

@willywoman ahooooj, no supeeer..takze riadni bojovnockovia...tesim sa s tebou a verim, ze to dobre dopadne.. v utorokm na teba myslim.. 🙂 🙂 aj si budes davat embryo glue?
@anta25
na teba som tiez zvedava, co ti dnes povedia.. ci sa tam este nejake naslo alebo uz nie
babule mam tazku, za kolko dnei asi od prvej kontroly sa ide na odber... pytam sa preto, aby som vedela, ci stiham tie predoperacne vysetrenia.. dakujem 😉

hencidlo
3. mar 2013

@lev1 ahoj, nikde som nic nevybavovala, po IVF som si vypisala ziadost o refundaciu nakladov, prilozila lekarsku spravu, muzov spermiogram a fakturu o zaplateni a asi mesiac po odoslani ziadosti mi prisli € na ucet, no a konkretne mne preplatili celu sumu, ako to mali ostatne baby to ale neviem 😉

lev1
3. mar 2013

@hencidlo Dakujem Ti 🙂 A kolko stalo cele IVF v Brne a co ste museli z toho hradit Vy, snad aspon lieky ako na Slovensku? To ste v ktorom roku absolvovali?
Prosim Ta a nemas nahodou nejakych znamych v poistovni, lebo mne sa to cele nechce zdat. Ved ked ides len na dovolenku do zahranicia, tak sa musis pripoistit, alebo vybavit Europsky preukaz, aby ta len nezachranovali pred smrtou. A ani doplnkove pripoistenie Ti v zahranici nehradi IVF a veci s tym suvisiace.
A vsetky tieto kliniky su sukromne. Ked ides na Slovensku na zakrok alebo operaciu na sukromnu kliniku, tak za to platis nemale peniaze a poistovne to nepreplacaju. Tak preco by nam preplatili sukromnu kliniku v zahranici?

wejbynka
3. mar 2013

@lienkalienocka jasne jasne krati uz sa neviem docakt kks...velmi sa na to tesimeee🙂
ake vysetrenia??...co vsetko si chcete dat vysetrit?

willywoman
3. mar 2013

@cicussa21
Predoperacne musis mat v den OPU, mne ho robili 11dc.

sherny
3. mar 2013

Ahojte kocky...xcela by som sa opytat, viem ze 3 pokusy ivf hradi poistovna..ale ako to je ked si dame zmrazit embryjko ked zostanu po ivf? To si uz potom vsetko platime? Alebo ako to je? A pri ket treba tiez brat lieky a injekcie? A xodit na sono
Dakujem..
a ozaj kolko ket stoji vo ferti?

lev1
3. mar 2013

@sherny Zmrazenie sa plati a aj vklad, neplati sa iba v pripade, ze nedoslo ku ET. Beru sa iba tabletky, takze uz ziadne injekcie. Niektori gynekologovia nemaju problem predpisat tabletky, tak potom to vychadza lacnejsie. Myslim ze KET stoji 300€ a zmrazenie 200€.

anta25
3. mar 2013

@cicussa21
@willywoman
... ahojte, takze folikuly dorastli ale su len 4 mozno ze aj 5...Merional som mala na 3 dni a dnes mi pichli este jednu davku a vecer mam Ovitrelle. Takze OPU je v utorok. Cicussa na OPU idem 11 DC, podla mojich vypoctov tebe to vyjde v nedelu mozno v pondelok, takze zacni si to predoperacne vybavovat co najskor, nech nie si z toho v strese ako som bola ja. 😝
willywoman v utorok sa teda mozno aj stretneme. 🙂 Kolko si das vlozit? Rozhodli ste sa aj pre lepidlo?

anta25
3. mar 2013

@sherny ahoj, za zmrazenie a uskladnenie sa plati 100 + 200 € a za rozmrazenie 300 €. Ked ides na ket tak beries lieky v tabletkovej forme - Estrofem, na rast sliznice a Utrogestan na vkladanie.

hencidlo
3. mar 2013

@lev1 tak to ano na SK platis za vsetko a aj za to za co nemusis. Nemam ziadne znamosti v poistovni. Bola som v sukromnom centre v REPROFIT Brno, cele aj s liekmi ma to vyslo 900€, ale ja som mala SOFT stimulaciu. Platila som si len cestu. ostatne mi naozaj vsetko preplatili. A ked tam prides, tak uvidis ten rozdiel!!! 😉

cicussa21
3. mar 2013

@anta25 @willywoman
no baby, tak ja to tie predoperacne zacinam zajtra vybavovat, i to hiv a pod..som si myslela, ze zacnem po mrche, ale nebudem cakat, lebo sa bojim, z eto vazne nestihnem.. co vsetko vam brali.. lebo je tam pisane len predoperacne.. anta25 no 11DC mi vychadza na nedelu... tak som zvedava... uvidime, co mi v stredu povedia.. inak vy dve sa stale obchadzate kolo seba.. to je tiez sranda, takto sledovat... ze jedna idete na vklad, druha na odber a ja posledna este len na kontrolu... verim, ze sa nam to vsetkym podari 🙂

anta25
3. mar 2013

@cicussa21 ...vseobecny lekar uz vie co ti ma zobrat na predoperacne a tie choroby ako HIV a pod., co musi mat aj partner, si precita. Ked budes mat vysledky z krvi, tak pojdes s nimi k internemu. 🙂 No veru sa obchadzame, aj s tebou som sa uz raz obisla, nie? Aj ja verim, ze sa to podari, len som velmi zvedava ako dopadne OPU 😉

cicussa21
4. mar 2013

@anta25 no dnes uz krv zobrata a kolo sa rozbehlo 🙂 ano, aj my sme sa raz obisli 🙂
a na OPU ides zajtra? budem na teba mysliet a drzat pasticky 🙂

anta25
4. mar 2013

@cicussa21 ...ano, na OPU zajtra rano - 7,30 tam mam byt...a dakujem.. 🙂

lev1
4. mar 2013

@hencidlo DAKUJEM Ti, mala si pravdu. Overila som si to dnes v poistovni a este raz DAKUJEM 🙂

xlolax80
4. mar 2013

@mistisa ahoj, mne trvalo schvalenie ziadosti v unione cez 3 tyzdne

hencidlo
4. mar 2013

@lev1 nemas zac, rado sa stalo a prajem vsetko dobre 😉

lienkalienocka
4. mar 2013

@wejbynka tak genetiku asi obaja, ja mam zrazanlivost uz hotovu a este by som chcela imuno. muz pojde na varikokelu, inofolic objednany, mozme zacat aj prirodzene ;)

willywoman
5. mar 2013

@anta25 ahojte, dufam ze sa ti cez OPU snivali len krasne sny 🙂) ja som este doma, idem do ferti az na o pol dvanastej, tak sa nestretneme. bojovnickovia 4 su určite krasni a vsetky sa aj oplodnia urcite! drzim im velmi palce. ano, rozhodla som sa vlozit dvoch aj s embryoglue, nech sa im makksie lezi 🙂) inak som uplne vytesena ze sa to ide dnes udiat, tak si zaklopme na drevo 🙂)))
@cicussa21 my ti budeme vsetko referovat ako prebieha a ty uz pojdes cez vsetky levely lahucko s nadupanymi infoskami. Pekne len vybavuj predoperacne, nech ta skory datum opu nezaskoci.
Inak baby vymyslela som alternativu na tie chilly - robila som si kazdy den aj dvakrat zazvorovy čaj so skoricou a medom, to je taky radiator vnutorny, ze to ani chilly neda 🙂) a silny kuraci vyvar k tomu, no hotova rozpravka! tak vyskusajte aj vy, a zazvor mozu aj tehotne, teda mozeme si robit aj po ET, chilly by sme museli vysadit.
DRZIM NAM PALCE, DAME TO, JE TO VIAC AKO JASNE 🙂 😉 🙂 v uplnej pohodicke 😎

anta25
5. mar 2013

@willywoman ...ahoj, dakujem pekne, veru su 4, tak uvidime kolko sa oplodni. Opu bolo v pohode a veru sa mi aj nieco snivalo ale uz neviem co. Embryo glue vyuzijem aj ja, ale stale vaham, ci vlozit 1 alebo 2 embryjka. Mam este trochu casu nad tym porozmyslat... Ten zazvorovy caj moze vyvolat aj stahy maternice, tak ho treba pit asi z mierou, ale urcite ho vyskusam! 🙂
Velmi, velmi budem na teba mysliet, nech sa fazulky dobre zahryzkavaju, naozaj verim, ze to dame!!! 😉

cicussa21
5. mar 2013

@willywoman to budem len a len rada, ked mi budete vsetko referovat 🙂 lebo pri vas to prezivam tusim viac ako pri sebe samej.. no uvidim, co mi zatra povedia.. snad tam nejake folikuly budu a ked budu, tak potom sa zase budem strachovat, ci tam budu nejake vajkaa... ale tak beriem to, ze to tak musi byt.. zajtra dam vediet, ako bolo... a ty pekne odpocivaj, nech sa im u teba paci 🙂 mas aj nejake volno alebo pnku?
@anta25 neboj aj 4 je dost 🙂 vsetky sa oplodnia a este i vybierat si budes moct 🙂 drzim pevne pasticky, aby ti zajtra volali len tie najlepsie spravy.. inak ja si panujem vlozit dve embryjka.. pre istotu, aby aspon jedno sa ujalo a ak by nahodou i obe, tak uz to prezijem 🙂 boli proste dve babatka 😝

anta25
5. mar 2013

@cicussa21 ...dakujem, dufam, ze tie zajtrajsie spravy budu pozitivne...no ved to, ja uvazujem aj o jednom, lebo uz dieta mam, ale zase vyssia sanca je pri dvoch embryjkach, ale ak sa ujmu dve..... 😅
A neboj, folikuly urcite rastu, a ked som mala ja len v jednom vajecniku 4, ty budes mat urcite raz tolko 🙂 na zajtra ti drzim paste a daj vediet!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre