Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

ria88
29. júl 2014

@renitr boli sme uz vo februari. praveze na LSK nechcem a tym padom neratam ani s IVF. len ma to zrazu napadlo spytat sa, ci je to u nich bezny postup.

bubulacka
30. júl 2014

Baby prosim Vas chceme sa objednat na konzultáciu, len by som sa chcela spytat, do kolkej maximálne konzultácie robia? Potrebujem sa dohodnúť s polovickou, na kolku nas objednat, ale ked nevieme dokolkej robia, ťažko sa nam dohaduje... Bol niekto uz aj po 17:00 hod? Ci každý den su iba do 14:00? Dakujem pekne!

bubulacka
30. júl 2014

@janulqa1975
@ereska
@qwertinka
@renitr
@1983andrea
@roxy80
Baby vidím ze Vy ste tu najčerstvejšie prispievateľky 😀 neviete mi nahodou poradit? Viete ako to je, my sme sa vcera konečne zhodli ze ano - ideme do toho a teraz som "natykana" 😅

roxy80
30. júl 2014

bubulacka@ najlepšie bude ked tam napíses mail alebo zavolas a dohodnes sa osobne. Oni maju ludský prístup tak urcite nieco vymyslíte. A ides do Ferticentra?

bubulacka
30. júl 2014

@roxy80 ano ano, prešla som si nejake diskusie a nakoniec som sa rozhodla pre ferti 🙂
Praveze by sme chceli stretnutie po nejakej 16 tej hodine, ale je mi blbe tam volať ze chceli by sme termín ked mi povedia ze stretnutie je možné max do 14:00... To potom musim prebrať opäť s polovickou, ci ráno, na obed, ktorý den ma voľno,...atd u nas to funguje asi tak, ze ráno o 4:00 odchádza do prace a prichádza okolo 16-17:00, takze časovo je to celkom náročné 🙂

janulqa1975
30. júl 2014

Ahojte tak dnes ssom bola vo FC ale ked ze mam v tele nejaky zapal nastavenie injekciami sa presuva o mesiac a dokonca som mala krasny rozhovor aj s embriologom ohladom moznosti pouzitia lepidla na embria co zvysuje sancu k uspechu poviem vam velka skoda ze som o tomto centre nevedela sokr a zabila dva pokusy v gynfive . Aj pan doktor Pinter bol velmi mily priatelsky s usmevom na tvary odisla som odtial plna pozitivnej energie co sa mi predtym nestalo vrelo odporucam toto centrum kazdej ktora vaha .

bubulacka
30. júl 2014

Taaaak dobre uz som to nevydržala a zavolala som 🙂
Takze konzultácie robia vzdy iba doobeda, nikdy nie poobede, aspon tak mi povedala pani do telefónu. Trosku ma sklamalo, ze neakceptujú týžden starý spermiogram od nezávislého urologa, takze musíme robit novy, polovička určite nebude nadšená 😀 pýtala som si termín na vstupný pohovor a hned mi pani povedala, ze nemám mat menzes, ze mi budu robit ultrazvuk atd.... Fu - tak rychlo som action nečakala 😀

1983andrea
30. júl 2014

@bubulacka Ja som bola tiez prekvapena ked sme sa uplne prvy krat obj.na konzultaciu🙂 no a dnes mame doma injekcie a od zajtra si prvy raz picham🙂

bubulacka
30. júl 2014

@1983andrea pisem ti ss ak mozem 😀 dufam ze neotravujem 😕 😅

ereska
30. júl 2014

@babulacka aho sj to v kazdom centre chcu si urobit svoj spermiogram . My si ztoho uz robime srandu ze koli orgazmu ideme az do Blavy. Ale treba si to sprijemnit ja vzdy chodim s parnerom na odber takze je to super ze tam je ta moznost 🙂) a urcite to nieje potom pre chlapa take stresujuce 🙂

bubulacka
30. júl 2014

@ereska 😀 tak to uz ano 😀 orgazmus z BA je cool 😀 😝
Ja som zatiaľ nebola ani raz, vzdy som sa tomu vyhla, on to chcel zvládnuť vzdy sam 😅 prvy krat to bolo najhoršie, ze dostal nejake komáčske časáky a ideš 😀 druhy krat odber doma a odnesena vzorka. Len tu 30 EUR, tam 30 EUR... Pričom vysledky su týžden staré... Ale chápem 🙂

ereska
30. júl 2014

@babulacka 🙂 nam vo ferticente robili dvakrat spermiogram ale neplatili sme nic v heliose v Martine sme platili 17e za jeden

bubulacka
30. júl 2014

@ereska vážne? Mne sa zdalo ze na nete maju sumu za SPG 30 EUR. Tak potom super 🙂 takze ostáva uz len tešiť sa ze čochvíľa sme traja 😎
Baby treba brat aj nejaku zdrav. dokumentáciu od gynekológa? Testy co mi robili, vyšetrenia? Pomoze to k niečomu?

renitr
30. júl 2014

@bubulacka ahoj, no ked to uz zacne tak potom to pojde naozaj velmi rychlo. Ani sa nenazdas a uz budes mat vklad embrijka)) pri prvej konzultacii ti urobia ultrazvuk a beru aj krvicku )) drzim palce a dolezite je ze si spokojna. Ja cakam este na schvalenie ziadosti z poistovne. Teraz im to nejak trva. uz to bude mesiac a este stale nemame schvalenu ziadost. VSZP asi dovolenkuje)) na prve IVF som mala odbopoved do 2 tyzdnov 😖

bubulacka
30. júl 2014

@renitr no ja mam tiez VsZP, tak uvidíme kolko to bude trvať nam. Neponáhľame sa extra, ked sme vydržali tak dlho, mesiac hore dolu ma uz nezabije 😀
Este by som mozno chcela ísť na kompletne testy k obvodacke, a polovička by tiez mohla ísť. Čítala som ze zlý SPG moze mat za následok viacero problémov v tele (stitna žľaza, zápaly,...)

janulqa1975
30. júl 2014

@bubulacka ano tych 30€ za spermiogram je pre samoplatitelov .

ereska
30. júl 2014

@bubulacka ano vazne .🙂 brali sme si ja vysetrenia ktore sme mali genetika hematologia imunologia a gynekologicku kartu a manzelove posledne vysledky spermiogram a krvne testy a mas pravdu aj nam povedal ze nieje mozne aby sa to az tak zhorsilo ze urcite musel mat manzel zapal mame navsstivit urologa a potom poslat vysledky este do ferticenta tak uvidime ako co bude snad to dobre dopadne

janulqa1975
30. júl 2014

jaj zabudla som vam povedat jednu infosku ak sa budete nahodou rozhodovat nad tym lepidlom na embria o ktorom som pisala v prvom svojom dnesnom prispevku tak to stoji 150€ .

bubulacka
30. júl 2014

@janulqa1975 to znie zaujímavo, skúsim si to preštudovať. Ako presne sa to prosim vola?

@ereska no my nemáme zatiaľ nic okrem mojej karty od gynek (ak mi ju teda vôbec da), 2 výsledky SPG (z roku 2013 a teraz novy) a to je vsetko. Boli sme prelieceni na mycoplazmy a ureaplazmy - to nam našiel urológ polovičky...

bubulacka
30. júl 2014

Ahaaaa a este tu imunologiu, hematologiu a tak to ste sa tam ako dostali? 🙂 ku komu treba ísť? 🙂

1983andrea
30. júl 2014

@bubulacka v poho🙂

1983andrea
30. júl 2014

@1983andrea mi si tiez davame to lepidlo🙂

ereska
30. júl 2014

@babulacka hematologiu mi dala moja obvodna vymenny listok a objednala som sa na krv no asi 2 mesiace som cakala na vysledky mne to robili preto ze som mala potraty , imunologiu mi robili v heliose ale tam robia len zakladnu proti spermiam a proti placente ale sme objednany na august na imunologiu v nitre a tam ked sa objednate potrebujete vymenne listky ty od gynekologa a on od obvodneho alebo od urologa a taky vymenny listok sme potrebovali aj zvlast na genetiku to sme sa objednali do M-genetik v Martine

renitr
30. júl 2014

@bubulacka to hej, radsej este mesiac pockat a dat sa do poriadku , aby telo potom dobre reagovalo. ja som naordinovala manzelovi folandrol a ja beriem inofolic. On to ma na zlepsenie kvality spermii tak uvidime pri dalsom spermograme ci to ma aj nejaky vplyv))

janulqa1975
31. júl 2014

Ahojte babenky mate niektora skusenosti s inofolicom mam ho objednany ale neviem ci to ma nejaky vplyv na to co nas tu vsetky caka ? Prosim vase skusenosti a odpovede dakujem krasne .

franzziska
31. júl 2014

@janulqa1975 asi je to individualne ja som pri nom vydrzala len mesiac lebo je podla mna drahy a na mna mal opacny vysledok ze menzes vobec nedosiel a potom dosiel taky len spinenie...takze neviem posudit preco dokaze aj takto zreagovat

janulqa1975
31. júl 2014

@franzziska dakujem ja som pocula ze vraj to zvysuje sancu pri umelom oplodneni ze su zrelsie vajicka a objavila som tento liek na nete za 13.20€ tak teraz som zmetena ci ho brat alebo nie .

franzziska
31. júl 2014

ahojte kocky ktore tam chodite uz dhlsie prosim vas, veci naokolo IVF --) tie odbery pripadne sona atd moze sa tam chodit aj poobede ci ste museli vsetky hned rano?

renitr
31. júl 2014

@janulqa1975 Ahoj, ja ho beriem už skoro 3 mesiace a to 2 x denne. Dnes mi schvalili žiadosť na IVF takže o 2 tyzdne ti poviem či to nejak ovplyvnilo vajecniky. Dúfam že anooooo

renitr
31. júl 2014

@franzziska Ahoj, ja som mala všetky odbery a kontroly ráno. Neviem ako ostatne kočky;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre