Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

1983andrea
13. aug 2014

@bubulacka najdes to aj na nete presne vysvetlenie,mne to vysvetlili tak ze sa mi tvori velmi vela vajicok,ze normalne zeny maju 4 az 6 vajicok a ja som ich mala okolo 40..🙂

bubulacka
13. aug 2014

@1983andrea idem vygooglit 🙂

petulanl
14. aug 2014

baby od konzultácie kolko treba cakat kym sa realne udeje transfer????? straaasne by som chcela junove babätko

haimi
14. aug 2014

@petulanl a mas schvalenu ziadost ?

renitr
14. aug 2014

@petulanl musis pocitat tak mesiac na schvalenie ziadosti a potom nejake 2 tyzdne stimulacia a potom odber vajicok a transfer je behom cca 1 tyzdna))

petulanl
15. aug 2014

no ja by som to radsej zaplatila hned, aby to uz bolo.

zibi
15. aug 2014

mozem sa opytat baby ...len jedine centrum ponuka tuto metodu
SPF- Seminal Plasma Flushing
davala si to daktora z vas ? ma to efekt? alebo staci mas sex pred vkladom 😀 😝

alcinkap
15. aug 2014

@zibi
ja som si to dávala, neviem či to zabralo ale vyšlo nám prvé IVF 🙂

zibi
15. aug 2014

@alcinkap super ..ale robia to asi len vo vasom centre ze?

renitr
15. aug 2014

@zibi ja som si to tiez dala pri prvom IVF. Hoci sme ho mali neuspesne ale urcite doporucujem , pretoze kazde percento ktore zvusuje uspesnost je dobre

zibi
15. aug 2014

@renitr cize oni to pred vkladom vstreknu ci ako?

zibi
15. aug 2014

@renitr a kolko ste platili za cele ivf
icsi a picsi plus pk je v cene?
cize len mrazenie a lieky?
kolko to vyslo priblizne

renitr
15. aug 2014

@zibi cele IVF nas vyslo 200 E za lieky a 150 E za SPF. Vsetko ostatne preplaca poistovna.

zibi
15. aug 2014

@renitr sila teda ... a mrazenie ste nemali?
inak kolko vas stali lieky?ake si mala?a kolko vajok?

haimi
15. aug 2014

@zibi snad som ta nenamotala na ten ferticent 😉 aj ja sa nad tym kvoli prachom zamyslam

renitr
15. aug 2014

@zibi ja som mala pri prvom IVF 5 vajicok. Za lieky som platila necelych 200 E. Mala som Puregon, Merional a Orgalutran. Mrazenie vajicok sa v centre neplati. Platis len lieky a tie extra metody ako je SPF alebo embryoglue. Obe metody stoja 150 E.

zibi
15. aug 2014

@haimi ved to ze zamysalm sa aj ja kvoli peniazom ...
preto chcem stornovat tu ziadost na poistovnu ..len neviem ako ? myslela som ze si ju dam preplatit ...ale teraz by som si usetrila pokus aj doktor z RF mi povedal ze je to skoda ... nevies ci vseobecna zdravotna ma neobmedzene schvalenie..a ked chcem prejst z centra do centra tak ako to je ...moze sa z centra do centra prehadzovat ziadost o schvaleni?

zibi
15. aug 2014

@renitr super to si dost malo platila za lieky ved puregon je dost drahy..ja som ho mala tiez pri ivf..
a bola si spokojna s centrom?
@haimi ja sa neviem rozhodnut kde ist? myslis ze statne car je dobre?

haimi
15. aug 2014

@zibi veru netusim. Ja som bola len v Brne ako samoplatca. Ale snad logicky by ti mali pocitat pokusy, ktore preplatili a nie schvalili. Aj ked jeden nikdy nevie.

haimi
15. aug 2014

@zibi ale podla mna toto nie je statne, ale sukromne. Ale je tam len jeden doktor, cize ked ti nesadne, tak mas smolu. Ja som tam bola na konzultacii a boli strasne zlati. Je to take male rodinne centrum, ziadna masovka. Este tam mali aj kavovar na kavicku zadara 🙂

renitr
15. aug 2014

@zibi ja som s centrom velmi spokojna. Su naozaj super. Aj pristup ja uzasny. Hoci nam prve IVF nevyslo ale centrum isto menit nebudem. Aj druhy pokus si dam v tomto centre. A k tej ziadosti. Schvalena ziadost sa preniest neda z centra do centra. Takze musis podat novu ziadost ak ides do ineho centra. Drzim palce a hlavne sa dobre rozhodni

haimi
15. aug 2014

@renitr Si si ista, ze mrazenie sa neplati ? Lebo v cenniku maju napisane: Zamrazenie embryí/reprodukčných buniek a skladovanie počas prvého roka - 250EUR.

zibi
15. aug 2014

@renitr ale ked ziadost nevyuzijem? tak by mi pokus mal ostat nie?

alcinkap
15. aug 2014

@zibi
To neviem ... my sme boli len vo Ferti, inde sme ani neboli (ak teda nerátam dva spermiogramy v gynfive) ...

renitr
15. aug 2014

@zibi ano ano ten pokus ti ostava. Len v novom centre ti stornuju tu staru ziadost a poziadaju o novu . Takze nic nestratis

renitr
15. aug 2014

@haimi mi sme mrazenie nemali lebo z 5 vajicok sa podarilo oplodnit 2 a obe mi vkladali . Ale ak dobre viem tak mrazenie neplatis... Mozno ak si ich odlozis na nejaku dlhsiu dobu tak potom ti nieco uctuju ale naozaj neviem presne

zibi
15. aug 2014

@renitr dakujem akurat mi dnes poslai zo zdravotky ze musi dolozit este nejake papiere.... od gyndosa aj cestne prehlasenie.som neposlala ..tak im poviem nech mi to stornuju ze som si to rozmyslela, ze si soft necham prepaltit a aby mi potom pokus ostal na ferticent

a ako dlho trva kym schvalia ziadost dva mesiace?

renitr
15. aug 2014

@zibi pri prvom IVF mi ziadost schvalili za 2 tyzdne a teraz pri druhom to bol mesiac 😉

zibi
15. aug 2014

@renitr dik moja 🙂 a robia aj nejake vysetrenia? odbery ? plati sa za to? napr. amh alebo imunologiu ? ci nic?

renitr
15. aug 2014

@zibi 😉 v centre ti spravia odber krvy na protilatky proti spermiam AMH a ultrazvuk. Po schvaleni ziadosti si treba vybavit predoperacne vysetrenie kde mas aj odbery krvy a serologia. Za nic neplatis 😉 A uz si sa rozhodla ze ides definitivne do FC? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre