Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

axnelez2
19. nov 2014

@pepca28 no ja dufam ze by sa ten transfer mohol spravit hned / teda par dni po odbere 😖 , viem len to ze mi vložia dve embrya a ostatne zamrazia, ak by nebolo vsetko ok tak vtedy zamrazia všetky (teda dufam ze nejake budu ) 😅
@dancez ahoj, mna zatial prsia nic len mam občas desne kŕče ako pri MS, som zduta ako koza a boli ma hlava. Kedy si sa začala cítiť ok ?

axnelez2
19. nov 2014

@bambulka2015 inak ked uz sme pri tom tak ti moc gratulujem 🙂 bolo to tvoje prvé ivf ? Ja dufam ze ked nie je vsetko super teraz tak snad bude potom. 😉 inak sa divím , všade čítam ze vela piť, treba sa hýbať, chodiť v teplacikoch ale doktor mi nedal žiadne pokyny 😖 esteze existuje internet 😀

pepca28
19. nov 2014

@bambulka2015 len sem este nedavaj ziadnu fotku testu...asi to nosi smolu..10.nov.som sem dala krasnu fotecku teh.testu a 11.nov.som skoncila na pohotovosti...😀...😀...😀...viem ze to neni vtipne,ale ja uz si z toho robim srandu...teraz by som uz s tesenim pockala tak do 9tt minimalne...ale zas nechcem ta strasit, a dufam ze o par mesiacov tu postnes fotky miminiek...

dancez
19. nov 2014

@axnelez2 ani mne to doktor nepovedal až ked som bola na kontrole týžden po odbere či sa mi zmenšujú vaječníky, potom mi to povedal takže "dosť skoro". Ja som mala odber minulí pondelok a ešte nie som
o.k. prsia ma dosť bolia a občas cítim ešte aj vaječníky, ale možno to je aj preto že som až tento utorok začala viac piť lebo mi to nik nepovedal.

axnelez2
19. nov 2014

@pepca28 @bambulka2015
Ja si myslim ze je to asi jedno. Ked sa ma stať stane sa. Ja som čakala poctivo do 12tt , potom som to všetkým vykecala nech sa tešia so mnou a posralo sa to v 16tt

axnelez2
19. nov 2014

@dancez smutne a pritom taká blbosť. Si asi uz ten personál mysli ze to mame vsetko v malicku 🙄

dancez
19. nov 2014

@axnelez2 a čo sa stalo že tolkom tt sa to pokašlalo?

axnelez2
19. nov 2014

@dancez druhé geneticke testy mi vyšli zle tak ma poslali pre istotu na amniocentezu v 18tt a tam zistili trizomiu ☹ a potom uz len rozhodnúť ci to ukončiť hned alebo počkať do normálneho pôrodu. Nečakala som, bohuzial nebola nádej aby s týmto ochorením drobec prežil mimo maternice. 😢

axnelez2
19. nov 2014

Baby inak tak rozmyslam, co znamená vela tekutín ? Ja do seba lejem tak 3-4litre. Staci to ? Snad hej 😅

pepca28
19. nov 2014

@axnelez2 jezisi,to mi je luto...kokos,ked si spomeniem ze aj taketo nieco sa moze stat tak ma mrazi...a ja si tu srandicky robim...inak keby bolo treba nejaky pozitivny testik na stranku,tak vam rano nejaky vyrobim...😀,,,este furt tam mam dve ciarky...:-P....

pepca28
19. nov 2014

@axnelez2 ochh.. ze 4litre,mne by uz vybuchol mechur cez hlavu...😀

dancez
19. nov 2014

@axnelez2 stačí to 🙂 ja ani tolko nevypijem. to muselo byť pre teba strašné. a čo to je tá trizomia a prečo to vzniká.

pepca28
19. nov 2014

@dancez hodila som to do googlu a vyhodilo downov syndrom

axnelez2
19. nov 2014

Sak mi Aj ten mechur praská 😀 presne išlo o diagnózu triploida trizomi. Geneticky je to nová choroba ktorá sa proste len vyskytne. Znamená to ze mas namiesto 46 chromozomov 69... Bola som unikát a vobec som z toho nebola nadšená tak ako niektori debilni doktori

renitr
20. nov 2014

@axnelez2 tak to ma mrzi ze si takto dopadla, ale drzim palce aby tento krat to uz bolo uspesne 😉

ereska
20. nov 2014

@bambulka2015 to je super len tak dalej
pepca28 a kedy mas kontrolu podla mna tam to jedno este niekde bude kdd mas stale pozitivny testik

bambulka2015
20. nov 2014

@axnelez2 juuuj to ma fakt mrzi. Clovek je konecne tehi, zacina na po tyzdnoch strachu konecne trochu tesit a potom toto. Ani mi nevrav. nech nas toto obchadza. Aj my si zasluzime byt maminky krasnych zdravych deticiek. Nechcem byt zakerna, ale myslim si, ze si to zasluzime o to viac. Ved co vsetko musime podstupit aby sme vobec boli tehu. Kolko mesiacov, rokov to trva, kolko fyzickej a psychickej bolesti musime prekonat. Uz len za toto si to zasluzime. Niekto si raz suchne (sorry za vyraz) a uz je 5 krat v tom. 😠 Samozrejme prajem kazdej zene dieta, ked ho naozaj chce. Neznasam vyrazy ako stalo sa, no co uz, alebo nehoda alebo alebo alebo. Je to smutne.
Inak neviem ci je to svetovy alebo len nemecky vyskum, ale zistilo sa, ze deti splodene pomocou ivf a podobnych technik su mudrejsie a v zivote uspesnejsie. Ale nie preto, ze by boli od prirody inteligentnejsie ako tie normalne splodene ale su viac chcene, vymodlene, rodicia sa k detom inak spravaju (nejde o rozmaznavanie) a k celej situacii inak stavaju, viac sa detom venuju, od utleho detstva ich podporuju, ucia hrou, nespoliehaju sa, ze si to deti od niekoho odkukaju, ze sa sami naucia, ze v skole a skolke sa naucia atd. Rodicia takychto deti si ten cas s detmi viac vazia, lebo vedia, ze to je mozno to prve a aj to posledne dieta co maju. Sasto su ti rodicia starsi (30-40 rokov), sami uspesni a ostrielani zivotom, vela si presli a pretrpeli ale nevzdali sa a tuto huzevnatost prenasaju chctiac-nechtiac aj na svoje deti. Nenechaju deti, ako sa tu v DE vravi "wild aufwachsen", cize bez vychovy decka si robia co chcu. K vychove sa stavaju nejak inak, ovela zodpovednejsie.
Tiez, hlavne nasa generacia rodicov, povie skor ci neskor detom, ako boli vymodlene a splodene. Tym je to puto medzi rodicom a dietatom este väcsie, spaja ich nieco, co doteraz vedci nezistili.

Tak ja len dufam, ze toto naozaj plati aj ked samozrejme vynimky su stale a vsade.

bambulka2015
20. nov 2014

@pepca28 ja si myslim, ze je to jedno. Princip "vsetko alebo nic". A s tym testom to fakt nema nic spolocne.
Ja to mam uz potvrdene aj krvou a vcera, 16 dni po OPU bola HCQ 523, tak to vyzera fajn. Ale pototo sa moze vsetko a hocikedy. Zial. Tak dufam, ze nas to tu vsetkych bude len obchadzat.
Inak my to nebudeme este nikomu vraviet. Len jedna kamoska vie, ta ma celou stimulkou "sprevadzala", svokrovcom to nebudeme vraviet vobec, az ked uz budem veeeelmi gulata a nahodou tam budeme musiet ist a mojim rodicom to poviem na Vianoce. To budem v nejakom 10tt. Sice este skoro, ale potom ich dlho neuvidim a nechcem im to vraviet cez skype alebo po telefone. To je take trosku blbe. A uz si strasne zelaju prve vnuca, tak chcem ich reakciu vidiet live, nie na obrazovke pocitaca.

bambulka2015
20. nov 2014

@axnelez2 inak cudni ti doktori. Mne ten moj povedal uz pred stimulkou ako mi pisal plan, ze od teraz vela pit. Ale povedal len 2-3 litre, nie ako tu koluje ze aj 4. To je uz aj zataz na oblicky. A posr...si este aj oblicky? Pre mne tie dva litre nie je problem, ja ako sportovec aj tak vela pijem. Ale tri uz je fakt boj. Inak ja teraz ako zacalo byt zima varim aj caj, to je tiez tak 1,5 denne. Posledne dni este slepaciu polievocku aj to sa rata do tekutin. Dokonca aj kava, aj mlieko, riedene dzusy. Ale najviac treba pit vody.
Inak ako sa ma clovek obliect tu nikomu nevravia. Jednoducho ako sa najlepsie citis. Ja teplaky ani nemam 😀 Ja beham stale v rifliach. Ziadny problem. 😉

pepca28
20. nov 2014

@ereska cafko,no na kontrolu pojdem asi zajtra,ale sak neverme na zazraky,podla mna sa hcg vytraca pomaly z tela...

roxy80
20. nov 2014

Ahojte, tak mi volali dnes z ferti a z 18 vajicok mame nakoniec 13 embryok 🙂 🙂 v sobotu sa uvidi ci je na ultrazvuku vsetko ok, ak hej tak v pondelok o poldvanastej mam vklad, tak mi drzte palce v sobotu...ak nebude vsetko ok, budu sa mrazit a vklad v januari, inak pre istotu mi nasadil ten gel Crinone a davam si ho kazde rano dnu, lebo keby bolo v sobotu vsetko ok tak by bolo uz neskoro to nasadit ak by bol vklad. Ten gel je na podporu vystelky maternice, no tak uvidime... Inak dnes uz som ok, trochu pobolievaju vajecniky ale inak mi nic neni 😉

roxy80
20. nov 2014

@axnelez2 ahoj, no mne nebolo pocas stimulky vobec nic, zacala som puregonom potom od piateho dna orgalutran a merional... Este mi aj posledne 4dni stimulky musel zvysit davky lebo nerastli 😉 nebola som ani nafuknuta iba trochu mozno a posledne dva dni stimulky ma zacali pobolievat vajecniky...v den odberu to uz bolo nieco ine ked som sa zobudila vsetko ok aj som odmietla cipok na bolest, ale ako som dosla domov tto bola neznesitelna bolest, to bolo inak vcera, dnes druhy den po odbere mi je fajn len pobolievaju vajecniky...inak mne doktor povedal hned na prvej kontrole pocas stimulky aby som sa moc nepretazovala a ze mam vela pit...aj sestricky mi vraveli vcera ako sme odchadzali ze aspon 2-3 litre mam vypit 🙂 🙂 .....takze neviem posudit ale mna na to upozornili aj ze menej fyzickej namahy a vela tekutin...ale aj tak kazde telo inak reaguje ja som mala asi stastie ze ma vsetky tie priznaky co spominaju baby obisli 🙂 🙂

montek
20. nov 2014

@axnelez2 Ahoj,žiaľ aj takéto veci sa dejú.Ja som tiež príkladom toho... Ja som mala prvé IVF ok máme už 5 ročnú slečnu.Pri druhom IVF som čakala chlapca a do 29tt bolo všetko ok,až potom sa mu začal hromadiť v hlavičke mozgomiešny mok a chladné konštatovanie doktorov bolo je to veľmi zlé,aj bolo.... Po dvoch rokoch som šla na KET dvoch mraziačikov,nakoniec bol ok len jeden,no zatúlal sa tam kde nemal a bolo z toho mimomaternicové.Minulí mesiac som nabrala odvahu a šla do posledného IVF. Som teraz po vklade dvoch embryí,dve nám ešte zmrazili.Dnes 10 po vklade,na teste duch,no už sa bojím tešiť až zas nepríde neaké sklamanie... Každá z nás má za sebou toho veľa,veľa sklamaní,ale raz každá bude mama tomu verím a držím každej prsty 🙂

dancez
20. nov 2014

@roxy80 tak ich máte ako maku, nejaká futbalová 11tka z toho bude 🙂 , určite budete mať aj viacero blastocýst čo je super, teším sa

dancez
20. nov 2014

@roxy80 mna vajecniky boleli az po odbere

renitr
20. nov 2014

@roxy80 tak to je krasne cislo waaaau. Drzim palceky aby ta sobota bola na vklad ako stvorena 😉

jarmila85
20. nov 2014

ahojte baby, idem sa s Vami podeliť o moju skusenosť a hlavne si hovorim všetko je pre niečo...aj ked už tomu prestávam veriť :(..ja som po 2 neuspešných ivf v gynfive, žiadny mrazačikovia nič som nemala...teraz treti krát som si povedala že zmenim centrum a vyskúšam ferticent...bola som na konzultácii....dr.mi prvý krát povedal, čo zatial nikto mi nepovedal že mám syndrom PCo, uplne mimo som bola...porobil mi teda vyšetrenia a že mám čakať na výseldky...presli týždne a nevolali mi..tak volám do centra a že výsledky stratili, mám všetko zopakovať..tak som si to vybavila u svojej gyn.a do centra poslala...po dlhých týždoch mi z centra poslali žiadosť do poisťovne...idem tam a moja zdravotná poisťovna má z technických príčin zavreté celýýýýý týžden...stále si hovorim asi je všetko tak ako ma byť...ale tolko neštastia tolko blbých náhod čo mám...že už mi je z toho zle...tak strašne chcem patriť už k vám ...ach jáj...držim každej jednej kočke palčeky...dufam že rok 2015 už bude konečne uspešný a bude náš...stále chcem tomu veriť...

ereska
20. nov 2014

@jarmila85 neznamena ze ked nemas ziadost ze sem nepatris jasne ze si uz nasaaaa a vitame ta.

roxy80
21. nov 2014

@pepca28 ahoj ako ste dopadli na kontrole?vsetko v poriadku, pytala si sa preco mas stale pozitivne testy?

dancez
21. nov 2014

baby po kolkých dnoch od odberu vám prišla ms? ja budem pondelok 2 týždne od odberu a zatial nič.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre