Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petkaerdal
20. mar 2009

nic susedia,ved do 22 mozem 😀 😀 ,ale ved mi to nehuci cely den,len kym poupratujem 😉
ale uz som raz nasla listok pod dverami,ze sa mam krotit 😝

petkaerdal
20. mar 2009

tak ja budem zajtra robit tu zemlovku,uz som kupila jablka aj tvaroh 😉

bobjan
20. mar 2009

Peti, lístok? NO to som sa ešte nestretla s tým...že by nemali odvahu to povedať??

Ja žemľovku robím len s broskyňami 😉

matkamatko
20. mar 2009

Cafte kočky 😉

matkamatko
20. mar 2009

dnes sme boli na kontrole, 7 zrelých a 3 menšie, tak picham ešte zajtra aby dozreli aj tie 3 a v pondelok odber 🙂

janames
20. mar 2009

Ahojte som tu nova a vidim ze mate vela skusenosti preto sa vas chcem spitat niekolko informaci.Mozno budem teraz vela pisat ale dufam ze to nevadi.Aj ja chodim do Fe.Mame schvalenu ziadost z poistovne na IVF/ET ale koly zlemu spermiogramu manzela nam robily ICSI.Po stimulacii vajecnikov v novembry min.roku som dostala OHSS mala som 16oocytov preto ET bol zruseny a povedal ze si mam zavolat o take 4 mesiace ze co dalej.Mame zamrazenich 6 embyii vlastne neviem ako tu pisete embrya alebo blastocity lebo boly zmrazene na 6den vtedy nam volala embryologicka.Teraz som zavolala doktorovi a povedal nech beriem Estrofem2mg na zvisenie vistielky maternice a na 10den nech mu zavolam aku mam visku sliznice beriem uz 4den. Len neviem ze ci teraz ten transfer tiez hradi poistovna alebo si to musime hradit zo svojho ?Lebo teraz to uz asi nieje ET ale KET.?Doktor nam o tomto vtedy nehovoril nic len pri vstupnom pohovore sa zmienil ze za zmrazovamie sa musi platit 5000sk len v niejakom pripade lebo za to inak hrady poistovna.Teraz sme komunykovaly len cez telefon takze na nic som sa nevedela opitat.Takze ked nieco viete zo svojich skusenosti prosim poradte a napiste Dakujem. 🙂

vierka
20. mar 2009

tak aj ja som mala uz raz na dverach listok ked som prisla z prace - "Vytapas ma!!! zastav sa" 😀 😀 😀

matka - tak to je krasny pocet.... takze doma len kludovi rezim, prelez cely vikend a na pondelok drzim straaaaaasne moc palce 😀

janames - ahojcek... rada by som ti napisala odpoved ale s tymto skusenost nemam, ale baby ktore takto boli ti urcite povedia ci platili a kolko 😉

matkamatko
20. mar 2009

vierka, dakujem, ked mi dr.povedal, ze v nedelu uz nemam nič robit, tak som mu povedala, ze ja už tyzden nič nerobím a sestrička sa začala smiat 😀 pre istotu,

inak to či nam budu robit isci to rozhodnu oni, či si to mam pýtať, ako to bolo u vas... a PK sa robí kedy?

janames ja nemám skusenosti....

petkaerdal
20. mar 2009

bobjan,tu nejde o odvahu,ale o to,ze nevieme kto to napisal,koho to rusilo 😀 preto 😉

len s broskynami? nedavas tvaroh ani jablka? 😕

vierka
20. mar 2009

matka - oni su strasne zlaty ked tak zasrandickuju 😀 je to potom take prijemne cele... a ako vidim, tak aj ty si riadna srandistka 😀
PK sa robi tusim ked mas 4 oplodnene vajicka a viac... my sme mali len 2 tak sme mali obden transfer a nam nechali oplodnit prirodzene, lebo to bola ze pekna vzorka a krasne vajicka... ale ked je horsi spermiogram tak asi rovno robia ICSI, alebo sa ich priamo opytaj ked bude odber, ze ako sa s nimi bude manipulovat...

katka14
20. mar 2009

ahojte holky, ked mam dnes 2.stimulku, kedy asi myslite že pôjdem na odber vajíčok? cca .

katka14
20. mar 2009

a potom na transfer?

petkaerdal
20. mar 2009

Katka,odber je podla velkosti folikulov individualny,ale cca 11-13 den odber a podla poctu vajok transfer bud na 3-4-5den

katka14
20. mar 2009

Peťka, ďakujem za info. ja len kvôli planovaniu v práci som chcela bajočko vedieť, že čo mám čakať v utorok na 1. kontrole. tak vam prajem krasny vikend. papa 😀

vierka
20. mar 2009

katka - ja som mala vyber na 11 den stimulky a vklad na 13-ty 😉
pekny vikend aj tebe.. pa pa pa 😀

bobjan
20. mar 2009

Petka dávam tvaroh a broskyne 😉

No ja viem, že neviete, ale že ten dotyčný nenazbieral odvahu, aby vám zazvonil a povedal to....

petkaerdal
20. mar 2009

ja som mala odber 13 a ET 18 😉

Vierus este trcis v praci?

vierka
20. mar 2009

petka - ano este trcim 😅 to u mna nie je zvykom... ale buduci tyzden chcem ist do FC na nahrande volno, tak si teraz nadrabam 😀

katka14
20. mar 2009

ešte som tu stále , ale už nie dlho. o chvilku frčim domov, dakujem za rôzne čísla, aspon trosku som v obraze. tak uvidim v utorok, ako to dopadne. čo hovoríte na ten "flushing"? oplatí sa do toho investovať či nie? máte s tým skusenosti?

petkaerdal
20. mar 2009

aha,tak nadrabas 😀
dokedy budes trcat?
v piatok ides vsak?

bobjan
20. mar 2009

Vierka, tak predsa náhradné voľno??? 😉

bobjan
20. mar 2009

Hlásim sa z domu a navarené máme kuracie na karí a ananáse s ryžou, mňammmm 😵

petkaerdal
20. mar 2009

mnam bobjan? a ty si aj das? alebo si das len ryzu 😀

petkaerdal
20. mar 2009

aj ja sa hlasim z domu 😀 😀 😀
a hlasim ze veceria prave sunkove chlebiky 😀

bobjan
20. mar 2009

Peti, ochutnala som, aj aj, nemohla som ho uraziť....potom to po mne dojedol 😉 Bolo to super🙂
Dnes som mala na obed cestoviny, takže dnes som uhľohydrátová 😀

už tak skoro večeria?? To už do rána nedostane?? 😀

petkaerdal
20. mar 2009

to bol preklep,to ja veceriam 😉 nie moj 😀

a cestovinky si mala s cim? s kecupom? 😀

bobjan
20. mar 2009

aha 😀 dobrú chuť moja 😵 A to vydržíš už do rána??

mala som grahámové cestoviny so zeleninový šalátom 🙂

petkaerdal
20. mar 2009

vydrzim,ale vecer dam este kopec ovocia a jogurt 😉

ten tvoj obed 😖 😖 😖

bobjan
20. mar 2009

Peti, ale neboj, bolo to výborné 😉

ovocíčko je zdravé, ja som si dosť naň už zvykla...kedysi som mala problém....

petkaerdal
20. mar 2009

ja som prv vobec ovocie nejedavala,nechutilo mi,ale teraz mam nan strasnu chut,velmi mi chuti a najviac zjem hrozna,kazdy den mi kupuje drahy aj kilo 😉

a na veceru co das?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre