Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

ereska
11. jan 2015

@sprituska a nemozes byt tehotna ?

ereska
11. jan 2015

@dancez v piatok na 10 den idem k mojej na kontrolu a budem volat do ferticenta vysledky aka je sluznica a oni mi povedia .

sprituska
11. jan 2015

@ereska kiez by, ale test je biely stale. Ked nedostanem do utorka tak pojdem na gyndu alebo spravim dalsi test.

renitr
11. jan 2015

@candour ahoj. a ty si bola aj v Brne? a co, nebola si spokojna, alebo precos menis centrum? Mi planujeme dalsie IVF prave v Brne 😉

nisa_666
11. jan 2015

Ahojte, mám 1 otázku.
Pozerám si výsledky testov v krvy a mám tam Toxo IgG pozitiv 176 IU/ml a IgM negativ. Pod tým mám napísané, že protilátky sú anamnestické, svedčia o neaktívnej toxo. Pochopila som dobre, že som ju už mala a tým pádom už nedostanem a ani bábo ak by som bola tehu? Máme doma zajaca a mačku plánujeme, už sme mali, ale musela íst preč.
Ďakujem za info.

pepca28
11. jan 2015

@nisa_666 ahoj,mam otazocku na teba(lebo som videla ze odpoved si uz dostala v inej skupine😀),robili ti nejake speci testy?alebo klasicke u obvodaka?

nisa_666
11. jan 2015

mne to robili pred rokom, keď mi robili myslím predoperačné a robila mi to obvodná. myslím, že keby si šla k obvodnej a povieš, že plánuješ dieťa tak by ti to mohla spraviť, prípadne za poplatok.
@pepca28

pepca28
11. jan 2015

@nisa_666 ahaaa..ok,tiez som mala predoperacne...ked pojdem najblizsie,tak sa na to spytam...dikesss

dancez
11. jan 2015

@roxy80 no ako este nic ? Kolky si DC ?

roxy80
12. jan 2015

Ahojte, takze dnes konecne dorazili a nasadila som rano estrofem....takze 1DC 😉 , ale musim povedat ze mi je nejak divno, mavam migreny ale dnesna je hrozna,, a este ked som si precitala ze je to vedlajsi ucinok estrofemu tak dufam ze ma nebude trapit migrena celych desat dni ☹ ☹

dancez
12. jan 2015

@roxy80 mna pri stimulacii bolela hlava asi 5 dni. Vsetko z tych hormonov.ja neviem od kolkeho DC si mam dat Pn ?

roxy80
12. jan 2015

@dancez no ja si dam asi az po vklade a kolko chces byt po vklade pn? Ja sa neviem tiez rozhodnut 😉

dancez
12. jan 2015

@roxy80 ja budem Pn az kým nepojdem na krv a potom podla výsledku uvidím, ak budem tehu tak ostavám doma lebo budem pichať fraxiparín min 9 mesiacov, a ak nič tak idem do roboty.
Lenže ja mám to horšie že nám sa plánujú 20. v mesiaci dochádzky na celí budúci mesiac a nechcem byť dlho Pn lebo budem mať na prd výplatu. Ak by som dostala presne MS tak mám mať 21.1. Tiež by som chcela byť Pn až až od vkladu ale kedže neviem kedy bude vklad tak to je ťažko plánovať 😉 , ale hlavne nech sa nám to podarí 😀 !

dancez
12. jan 2015

@roxy80 tak super že už máš, konečne 😀

matka112
12. jan 2015

@roxy80 ahoj tak si prvá,mňa už od včera boli bruško tak tento týždeň sa aj ja k tebe pridám 🙂

roxy80
12. jan 2015

@matka112 ahoj nie som, ereska uz ide v piatok na kontrolu takze ona bude mat prva na vklad urcite, ale som zvedava velmi ako to cele dopadne🙂 verim ze vsetky budeme tento rok uspesne 🙂 😉

candour
12. jan 2015

@renitr Ahoj, no ked sa mi v repromedice tu v ba nepodarilo prve ivf sla som do brna na konzultaciu, ale zistila som ze absolutne to iste v tom smere, ze Dr. mi jak cez kopirak vravel vsetko co tu moj v Ba.teda uplne ten isty postup, liecbu mi navrhoval.tak som si povedala ze to skusim este raz tu..

renitr
12. jan 2015

@candour tak drzim palce aby ti to vyslo... 😉

jarmila85
12. jan 2015

ahojte baby, takže dnes som bola na utrazvuku a dr."uplne v pohode" mi vravi že noo neni su na sk lieky tak o mesiac sa to posuva musim čakať na dalšie schválenie liekov a ked som tam počula ako hovorili že teraz všetkým babam idu meniť tie injek.až zle mi bolo...ach jáj...furt niečo...a inak som bola uplne v šoku...bola som tam o 8 ráno a nikoho tam nebolo.....to furt tam je tak prázdno?

nisa_666
12. jan 2015

@candour ahoj, ty si bola v repromedice? môžem sa spýtať čím ťa tam stimulovali, koľko si mala vajíčok a samozrejme cena dokopy... uvažujem, že keby niečo tak pojdem aj ja repromedica. Ďakujem

roxy80
12. jan 2015

@jarmila85 ahoj, no ja ked tam idem ci je to skoro rano alebo doobeda tak praveze tam je stale plno minimlane tri pary sa tam stretneme 🙂

jarmila85
12. jan 2015

Juj tak som mala asi stastie juj juj...uz som sa aj tesila ze sa tam tak dlho necaka...chi

candour
12. jan 2015

@nisa_666 ahoj ano dva krat som tam bola.oba razy gonal 150 plus orgalutran a ovitrelle,plus crinon.prvy raz 12 vajicok pol sme dali cez ISCI z toho bolo 7 embryi,dve vlozili trojdn.neujali sa,zvysne sa prestali na 5.
Den vyvijat tak nic nemrazili.druhy krat mi v pol.stim znizil gonal na najniz.davku a nakoniec mala som 29vajicok,z toho 21embri cez ISCI vkladal 1 blastu na piaty den,neujalo sa,zamrazili 18..tak teraz mam chodit na kety..
Ad ceny.lieky na 1cyklus cc 550,plus za vykony prvy raz 850 a v 2.ivf kedze tolko vela vaj.a embr.bolo tak lieky rovnako ale za vykony 2000eur.otras.a to cez poist.sme sli a taku sumu este sme doplacali.ale davali sme oba razy embryoskop co je super vec ale predrazena.aj embryglue ale to je blbost,druhe ivf sme to uz nechceli.z mojho pohladu vychadza brno ako samoplatca lacnejsie ako RM s poistovnou..ale inak je tam ok..dr.su tam fakt odbornici.okrem mna co sme tam naraz boli 4 baby otehotneli vsetky na 1.raz.ja som uz zrejme stara🙂drzim ti palce velmi

nisa_666
12. jan 2015

@candour no dosť ta to vyšlo. Ja som bola na IVF ferti mala som puregon merional, orgalutran a ovitrelle a platila som za lieky okolo 250€ a isci je na klinike zdarma, ale mne ho nerobili. mala som 11 vajíčok oplodnilo sa 9 a do 5 dňa mierne expad.blasty sa dožilo 6 blást. 2 sme vkladali a 4 mrazili, no neujali sa. teraz idem na KET kde platím za lieky okolo 50€ a rozmrazenie 300€. Zistila som som že som mala kvalitu mrazený č.3 čo je lepší stred. 5 je naj. kvalita AB a BB. či ako. Embrio glue je podľa mňa iba ťah a 4% lepšia úspešnosť nie je taká svetoborná a cena 150€, keď sa má ujať tak sa ujme. Ja som mala aj mierny OHSS.

nisa_666
12. jan 2015

@candour ešte mrazenie bolo za 250€ 4 embriá. a Crinone som mala a nerobil dobre, teraz mi dal utroš a estrofem na výstelku

pepca28
13. jan 2015

baby vy co ste absolvovali ET vo ferti ste si platili aj za zmrazenie????....ja som na et nebola zamrazili mi 3 slamky po dve embrya aneplatila som nic..prvy ket zdrarma,iba lieky a druhy som platila 300euro za rozmrazenie a za lieky...

dancez
13. jan 2015

@pepca28 ale to je iné ked ideš hned na ET a ked máš ET odložené, ked ideš hned aj na et TAK JE TO TAK AKO PíSALA nisa666

dancez
13. jan 2015

@nisa_666 a to tikedy povedali kvalitu zmrazených ? ked ti ich rozmrazili? to som ešte ani nepočula..
a tie 4 si si dala zmrazit 2x2?

candour
13. jan 2015

@nisa_666 Hm, no právže v RM je najdrahsia polozka ISCI, ktora je zavisla prave od poctu vajicok..a tiez mrazenie za kazde 3 embrya 250EUR..ja som mala silny ohss oba razy...davali mi kopu infuzii a to si myslim ze pre vklad bolo zle...druha vec je ze v RM maju z pomedzi centier na SK najnovsie tech.vybavenie..ket u nich stoji 160 eur, lieky tiez okolo 50-70 ale ja chcem ist v prirodz. cykle, nechcem jest estrimax ani nic ine, kedze mam mam ok maternicu, ak teda na ket pojdem, tak lieky neriesim..

nisa_666
13. jan 2015

@dancez tak som kuk tu na MK a bavili sa baby o kvalite, tak som sa opýtala lekára a on ma poslal za embriologom. povedal kvalitu tých zmrazených. a áno dali mi 2x2 zmraziť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre