Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

alex
21. mar 2009

darla ako samoplatcu neviem, a keď ideš cez poisťovňu, tak platíš len za lieky cca 100 eur, a potom sa platí až za mrazenie. Za nič iné sa neplatí, ani za ICSI ani za monitorovanie cyklu.
Môžeš si ale zaplatiť SPF - Metodika vyvinutá nemeckou univerzitou, ktorá výrazne zvyšuje úspešnosč IVF cyklov. Ide o aplikáciu laboratórne spracovaného ejakulátu manžela/partnera do krčka maternice, čím dochádza k zvýšeniu stimulácie receptorov , ktoré sú zodpovedné za kvalitu prípravy výstelky maternice- endometria. To stojí cca 110 eur.

alex
21. mar 2009

darla, až teraz som si všimla, že sa pýtaš na IUI 😅 No tak brise ti dala odpoveď 😀

brise
21. mar 2009

alex ty všetko popletieš 😀

alex
21. mar 2009

no dovoľ 😠 😀 to som len celá žhavá do pomáhania druhým a nečítam pozorne.

Už si bola voliť?

alex
21. mar 2009

No už som si prečítala inde 😉

darla27
21. mar 2009

Fúha , tak to je dosť. 😅 My chodíme zatiaľ do GF, tam je inseminácia lacnejšia, ale tam ju odflákávajú, takže som chcela vedieť ako je to u vás. 😉
Ale mám pocit, že IVF výjde asi podstatne lacnejšie vo FC. Bezplatné sú aj predĺžená kultivácia a hatching? 😕
Kebyže si zmením od septembra poisťovňu, myslíte že nová poisťovňa by mi IVF schválila hneď?
Viem že nie ste jasnovidky, ja len či nemáte s týmto skúsenosť. 🙂
A ešte ma zaujíma či sa vo Ferti robí aj IVF SOFT a čo ten stojí. ďakujem za info. 😉

Brise tuším všetky z GF skončia nakoniec vo Ferti. 😀

darla27
21. mar 2009

Baby ktoré už ste absolvovali IVF , môžete mi napísať čo vás to vo FC komplet stálo?

alex
21. mar 2009

PK je bezplatná, hatching nerobia vo FC. Teda ak mám dobré informácie.

alex
21. mar 2009

A ani IVF soft sa vo FC nerobí.

babulka123
autor
21. mar 2009

darla ... mna to vyslo aj s liekmi aj s tou sperma flusihng.. na cca 7ooo sk..
neda sa to porovnat s GF , o pristupe ani nehovorim..

a mimochodom vo FC je sice IUI drahsie ale oni ho robia tusim na 2x, nie som si ista ale tusim ho robia tak ze rano jedna davka a na druhy den , alebo poobede druha davka.. ale toto si over este u bab co im tam IUI robili..

pekny den

alex 😀 😀 😀

brise
21. mar 2009

darla, lieky ta výjdu 100 eur a ak si dáš SPF - to čo ti písala alex vyššie plus dalších 100 eur,
teda najviac ta to vyjde cca 200 euro.
Za icsi ani PK sa vo FC neplatí, ani za optimálny priebeh nič neplatíš
Ja som v GF platila za IVF 15000 za lieky 12000 za ICSI 4000 za PK 3000 za optim. priebeh plus všeliaké potvrdenia, no celé asi 40000 a nevyšlo to.
ty nás to vyjde 6000, tak to je podla mňa sakra rozdiel, a o rozdiele v prístupe ani nehovorím, ten na nezaplatenie. Asi toľko v skratke 😉

brise
21. mar 2009

a IUI robia na dva krát, tak ako babulka píše 😉 😉
ideš v jeden den a potom znova obden.Ak si dobre pamatám. 😉

babulka123
autor
21. mar 2009

a nehovoriac o tom ze ten sperma flusing platis az po zakroku, ak by nahodou nedoslo z nejakeho dovodu k ET cize k vlozeniu vajok, tak to ani neplatis... hovori sa tomu serioznost..

brise
21. mar 2009

babul, tak to som nevedela už som naželovi nakázala zobrať peniažky na 6 den stimulácie že to budeme platiť.
tak to je super, ozaj, fakt serioznosť.

brise
21. mar 2009

manželovi 😉

darla27
21. mar 2009

Baby ja som z toho dosť v šoku, je možné aby to boli také finančné rozdiely?
Asi nebudete vedieť aká je úspešnosť inseminácie vo FC, že?
Ja čakám na výsledky z imunologie a pokial budú dobré výsledky plus dobrý spermiogram tak sme "akože" zdravý, ale otehotnieť sa už cez 2 roky nedarí. 😒 Preto som rozmýšlala aj nad IUI, ale neviem, v GF mám pocit že to berú úplne tak,že mám pocit že je to bez šance. Síce mám schválenú žiadosť na IVF v GF ale neviem. 🤐
Babule čo ste prestúpili z gynfivu, dali Vám aj nejakú dokumentáciu alebo nie? Ale pochybujem..

babulka123
autor
21. mar 2009

darla.. ziadnu ani nepotrebujes.. ak si mala robenu laparku alebo genetiku tak si to vypytaj mali by ti dat aspon kopiu..

inak ja som presla a nelutujem vobec..
uspesnost IUI ti neviem povedat, ale ona je vo vseobecnosti cca 10percent co ja viem...

a financne rozdieli... co k tomu dodat.. GF jednoducho zaraba na nas.. nic ine a ziadne ine vysvetlenie k tomu nemam...

brise.. daju ti fakturu na platenie pri OPU vtedy to do teba davaju... ale platis to az po zakroku teda po ET.

brise
21. mar 2009

tak super.
Darla, myslím že babulka to úplne vystihla.
Ja som si z GF brala papier o laparke, (tam mi ju robili) a dala mi to sestreička s problémom ale dala. Najprv frflala no nakoniec mi odvkrla že si preto mám prísť.
Horm. profil mi dali u obvod. gynekologa a papiere o IVF a IUI som mala. Nič iné som nepotrebovala,
a SPG si spravia oni svoj.

babulka123
autor
21. mar 2009

aj hormonalny profil.. sice u svojho gyndosa ale spravia.. takze neboj..

baby idem zalahnut k telke.. cmuuk
vecer ideme troska von, konecne tak aby som aspon chvilku vladala.. hovori sa tomu prisny kludovy rezim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

darla27
21. mar 2009

Ešte by ma zaujímalo či ste niektorá zmenili posiťovňu pred príchodom do FC a následne či vám nová poisťovňa schválila IVF. Aká poisťovňa je najlepšia čo sa týka liečby neplodnosti a IVF neviete?
Ste veľmi zlaté, ďakujem za odpoveď. 🙂

babulka123
autor
21. mar 2009

darla a aku mas poistovnu? preco ju chces menit?

darla27
21. mar 2009

Apollo ☹ Pretože nemajú z FC zmluvu.
Prečo s nimi nemajú zmluvu? 😠 Apollo je síce dobrá poisťovňa, ale najhoršia čo sa týka neplodnosti, kúpelov, čakacie doby na schválenie žiadosti a podobne je to katastrofa. A ešte majú bordel vo všetkom, pravá ruka nevie čo robí ľavá. Neviem ale do ktorej by som prešla, a tak sondujem ktorá je najlepšia.
Každopádne musí mať zmluvu z FC keby som chcela ísť na IVF tam.

babulka123
autor
21. mar 2009

no ak by si isla ako samoplatca tak ta to vyjde to co vyslo bris v GF ked isla cez poistovnu... takze sa rozhodni..

ale ja som mala vseobecnu a som velmi spokojna co sa tyka tohto..
ja som to brala tak ze kde mam gyndosa, zubara a vseobecneho.. vsetci mi povedali ze mam mat vseobecnu.. takze som tam ostala.. takze asi tak..

darla27
21. mar 2009

Ja by som prešla hlavne kvôli financiám, kvôli 20 tisícom sa oplatí počkať toho trištvrte roka.
Tiež rozmýšľam nad všeobecnou ZP. Takže doposiaľ si nemala s nimi žiadne problémy? To je super.
Ty už si doma na rizikovom? Už vieš čo budete mať? Aha, až teraz čítam v profile že to nechcete vedieť.

babulka123
autor
21. mar 2009

hej hej som na rizikovom , teraz som bola tyzden v nemocke. ale uz je vsetko ok.
nooo nechceme vediet, aj ked som sa snazila to zistit teraz ked som bola v nemocke ale vysetroval ma ten dr. co ma bude rodit a to je kamarat.. takze na 50 percent to bude baba heheheheheeheh takze .. no nepovie partizan.. a ja som rada..vydrzim ...

a naozaj so VZP som spokojna, ale skus sa popytat este tvojich dr. ktoru by ti odporucili

petkaerdal
21. mar 2009

darla,keby si zmenila poistovnu,az po roku by si mohla poziadat o zaplatenie ivf,co ja som pocula,ale neviem to na 100%,kamoska bola v situacii presne,ako ty,tak sa informovala

darla27
21. mar 2009

To som nevedela. 😅 ☹ Ani som o tom ešte nepočula.. 😅

adrolka
22. mar 2009

ahojte, aj ja som absolventkou FC! Jediní, ktorých by som si znova vybrala ak by som chcela ešte raz otehotnieť. Jednoznačne sú najlepší na SK. Prístup, personál, lekár, atmosféra, financie, kvalita.....nám to vyšlo na 1x IVF.Výsledok mám v pase! 😵 Ale aj keby nevyšlo, znova by som u nich skúšala.
Darla, ja som tiež Apollo, prechádzať som nechcela, lebo to všetko trvá dlho a ja som strašne chcela ísť do toho ivf a čo najskôr. Takže sme boli ako samoplatci - a po rôznych fórach som zistila, že nás to vyšlo aj tak ešte lacnejšie ako niektorým cez poisťovňu v iných centrách. Mňa vtedy peniaze nezaujímali, ale teraz vidím, že to sú teda iné rozdiely. 😖
Ináč tak ako tu už baby písali, ten prístup je fantastický. Dodnes si pamätám ako mi sestričky hladkala ruku pr zákroku, lekár brutál profík, niekomu sa zdá jeho prístup divný, ale ja som práve takéh opotrebovala, kto mi povie na rovinu, neokolkuje, aah je toho veľa, aj embryologičky super ženy...
snažilkám prajem nech je to aj ich jediné a úspešné ivf, tak ako nám, tehulkám so srdca gratulujem a užite si tehu- najkrašie obdobie 😵

vierka
23. mar 2009

dobre ranko kocky 😀

tak ako pokracujete v stimulacii??? 😀

matka - na dnes drzim straaaaaasne moc palce, nech je vela kvalitnych jajok 😀

vierka
23. mar 2009

adrolka - tak to je super, ze ti vyslo hned prve IVF... a pozerala som do albumiku a mas krasne dve princeznicky 😀 su ako obrazok 😀 zelam vam, nech sa vam pekne dari aspon tak ako doteraz 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre