Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

wewe131
26. okt 2016

Ahojte ja som mala vo Ferti Gonal, Orgalutran a Fostimon lebo som mala malo Gonalu ...a to bola velmi uspesna stimulacia, 20vajicok, 16oplodnene a 8sme mrazili lebo som bola prestimulovana tak vklad sa odlozil. Nemozem pol kriveho slova povedat som spokojna zatial. Dnes som mala prvy KET tak uvidime.

michallll
26. okt 2016

@wewe131 super tolko vajec, ja som mala taku istu stimulku, ale len 3 vajka, z toho jedinne spravne oplodnene, zial neuspesne, ale ja mam nizke amh

miskab
1. jan 2017

Ahojte kocky som tu nova , chodim do gyn fivu momentalne som KET ale asi neuspesne :/ chcela by som sa Vas spytat ako ste spokojne v tomto centre Ferticent ? kolko tam stoji IVF a doktori ste spokojne ?

lenna71
1. jan 2017

@miskab ahoj ja som sem chodila a bola som spokojna. Vyslo nam na 1x. Platis iba lieky mrazenie plus ak chces nieco navyse ako napr embroglue inak PK a icsi zadarmo. Nas ivf vyslo max do 800€.

miskab
1. jan 2017

@lenna71 bola si spokojna s dokormi? a odber vajicok robia v celkovej anesteze? ja chodim do gyn fivu ale nejak sa mi to tam prestava pacit , neviem ... chcem zmenit centrum sice tam mam zmrazene 2 embrya zistim si kolko su bunkove a ked bude zle tak si ich vlozit nedam a pojdem do druheho centra,mylsis ze mi schvalia ziadost ked mam este zmrazene ?

lenna71
1. jan 2017

@miskab je tam teraz dr marsik podla mna bol ok nemam ziadne vyhrady. Je to male centrum nie je to taka masovka. Ano odber mi robili v celkovej ale mozno sa da aj inak ja som sa na to nepytala takto mi to vyhovovalo. No neviem ale podla mna by sa mali mrazit iba kvalitne po pk nie? Teda aspon vo ferti to tak je tak si to skus zistit. Myslim ze so ziadostou by to nemal byt problem

miskab
1. jan 2017

@lenna71 mne mrazli 2 hned po oplodneni prvojadra a 2 blastocysty tie mi teraz vlozili no dnes som 12 den a test mam negativny tak to nevyslo .. ET mi sice vysiel len mi babo odislo druha krv bolo HCG uz len 17 som ochorela tak mi ho zabil zapal v tele mala som vysoke CRP :(

lenna71
1. jan 2017

@miskab to ma mrzi 😢 No skus poriesit tie co tam este mas a potom ak to nevyjde skus riesit ine car

miskab
1. jan 2017

@lenna71 no neviem co mam urobit rozmylsam stale nad tym kedze mi teraz vkladali blastocysty a nic z toho , 2 su len prvojadra tak myslim ze ani z toho nic nebude ked ich zmrazovali hned po oplodneni ani ich nesledovali nedali mi ich na PK s tymi ostatnymi neviem preco ...

lenna71
1. jan 2017

@miskab tak to veru netusim to som nevedela ze sa to tak robi.mozno teraz by ich dali na pk po rozmrazeni. Skus sa popytat.

miskab
2. jan 2017

@lenna71 Ahoj tak bola som na krv , a je to negativne 😞 dohodoli sme sa ze idem skusit posledny vklad co mi tam zostali dve , kt. sa oplodnili samovolne bez napichovania. tak v january posledny pokus

katka.gzd
2. jan 2017

@miskab ahoj Miska, ja som z gynfivu usla do ferticentu. Na GF nemam dobre slovo z viacerych dovodov ktore su na dlho a nebudem to tu teraz rozpisovat. Vo ferticente sa nam podaril teraz uz rocny Oliver. Ale co som ti hlavne chcela napisat je, ze urcite daj este sancu tym samovolne oplodnenym embryjkam. Ja som mala dve stimulacie, 4vklady (vsetko KET, koli OHSS). Prva stimulacia a dva vklady v GF, vsetko ICSI, vsetko negativne. Druha stimulacia a dva vklady vo ferticente. Boli sme v tom, ze vsetko zasa ICSI, prvy vklad 2 blast., tehotna, ale koniec v 8tt, druhy vklad, zasa 2blast., zasa tehotna, jedno dvojca postupne odislo, druhe mi prave spi pri prse. A pointa: ked ma odosielali ako tehulu uz mojmu gyndosovi, doktor zo zaznamov zistil, ze napichavali len polku vajicok a Olivera mam z tych co sa oplodnili samovolne.... (Vzdy to pozeraju lebo pri napichanych sa automaticky odporuca amniocenteza) Verim tomu, ze ten prirodzeny vyber pomohol zivotaschopnosti embryjka.... Drzim palce.

miskab
2. jan 2017

@katka.gzd Dakujem za povzbudenie, ano aj ja si myslim ze to budu tie prave kedze sa oplodnili samovolne ... dufam ze sa to podari uz konecne :/

lenna71
2. jan 2017

@miskab och to ma mrzi drzim palceky nech to vyjde co najskor ✊️✊️

miskab
2. jan 2017

@lenna71 dakujem , hadam sa to uz podari 🙂

barunka28
9. jan 2017

Ahojte, prosim vas ako to prebieha,ked opat budeme chciet ist na KET,budem si opat pichat injekcie do brucha alebo brat nejake hormony? Mrazacikov mame.

ereska
11. jan 2017

@barunka28 ahoj cyklus pred ket ta skotrjleje sono a predpise lieky potom od 1.dna uzivas lieky estrofem 10 .den je kontrola vyska sliznice pridaju dalsie lieky co sa vkladaju a cca nejaky 16.den je vklad nepichas xiadne injekcie pokial neberies na riedenie krvi fraxiparin .

barunka28
11. jan 2017

Dakujem

bosorka32
12. jan 2017

Ahojte. Prosim Vas, kto je teraz vo Ferticent namiesto Dr. Pintera? Dakujem

79katkab
14. jan 2017

Dr. Marsik

marverka
17. jan 2017

Ahojte,
neostal dakomu Puregon, Gonal, Menopur? IP, moc ďakujem.

bocianoviny
22. jan 2017

Dámy, snažilky, potrebujeme Vašu pomoc. 18. a 19. februára sa v Berlíne uskutoční prvý veľtrh Chceme dieťa - Kinderwunsch Tage. Nájdete tam koučky, naturopatov, fyzioterapeutky, ale aj kliniky od Čiech až po Spojené štáty. OZ Bocian má pre Vás vstupenky zadarmo (počet je samozrejme obmedzený) a letenka cez Ryan Air je o 9,99, čo je pecka. Ak máte záujem, píšte rýchlo na bocian@bocianoviny.sk a nezabudnite na seba pripojiť mobilný kontakt. A to najdôležitejšie, ak máte záujem pomôcť nám šíriť túto správu, môžeme Vás zaradiť do projektu Najcennejší dAR, čo je špicové IVF zadarmo. Tak pošlite správu, ďakujeme.

79katkab
28. jan 2017

Ahojte, v pondelok idem na Opu, dufam, ze tam aj budu vajicka?

juulaa
2. feb 2017

Ahojte...som tu úplne nová.a rada by som sa pridala k vám 🙂 mam zopár otázok keďže nie som moc skúsená v tejto oblasti..

magdushhh
3. feb 2017

Ahojte dievčatá,
vopred sa ospravedlňujem za možno pre niektoré hlúpe otázky, ale som v tejto oblasti "nováčik" a potrebovala by som sa informovať ohľadom tohto centra aj procedúry. Som objednaná do tohto centra na konzultáciu. Ako to tam prosím prebieha? Chcela by som podstúpiť IUI - bez nejakých stimulačných prostriedkov (liekov, atď...). Je možné tú IUI urobiť už v deň konzultácie alebo je to iba moje zbožné prianie či naivná idea? :D Boli ste tu niektora prosim na IUI v tomto centre a bol zakrok uspesny? dakujem vam vopred za tipy a rady 🙂

magdushhh
9. feb 2017

Ahojte, boli ste niekto vo Ferticente na IUI a bolo uspesne? dakujem

kitta
9. feb 2017

@magdushhh no iui sa robi pocas ovulacie. Doktor ti bude folikulometriou zistovat, kedy ma prist k ovulaciii a nasledne ti naplanuje iui. Neviem , ci ti to vyjde na den konzultacie. Myslim, si, ze by to asi bola velka nahoda. Myslim, ze bez liekov by ti to urcite malo byt umoznene.

magdushhh
9. feb 2017

@kitta Dakujem velmi pekne. Akurat zajtra tam idem, tak som zvedava co mi povie a vobec, aky je ten doktor Marsik, este som ho nevidela, vlastne v pondelok som tam bola prvy krat. a robi vobec Ferticent IUI aj pocas vikendu alebo ako to riesia ked pride ovulka cez vikend nevies? dakujem

kitta
9. feb 2017

No snazia sa to vymysliet tak aby to na wknd nevyslo. S IVF je to asi narocnejsie, kedze zalezi od viacerych veci, ale pri IUI ten den dva nehra velku rolu , kedze spermie prezivaju dlhsie. Ja som vo Ferticente bola len na konzultacii, takze dr Marsika nepoznam, ale mame za sebou 3 iui v inych centrach, a postup bol rovnaky.

lenna71
9. feb 2017

@magdushhh mne robili iui aj pocas vikendu ale este za cias dr pintra neviem ci aj tetaz to robia. Vklady ket a et urcite ano. Dr marsik je fajn prijemny nemozem povedat pol slova na neho.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre