Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bobjan
17. feb 2009

Alexl, super🙂 Ty si z BA?

Chodí sa počas stimulky na 6 deň stimulácie, potom som mala kontrolu o 3 dni a potom o ďalšie 3 dni bol odber. Ale všetko závisí od reakcie na stimuláciu...potom som šla o 5 dní na ET.
Čas mi vždy určili, ale mysím, že sa dohodnúť dá, lebo sa maj pýtali či mi vyhovuje 😉

alex
17. feb 2009

hej som z BA. No ja by som tam chcela ísť vždy ráno, pred robotou, nech nemusím nosiť pečiatky do práce. No a na odber by som išla na PN a bola by som taký týždeň doma.
Jak som si to vymyslela, len aby to tak aj vyšlo 😀

petkaerdal
17. feb 2009

ano rezne idem robit,ale este su zmrznute 😉 aj zemiaky budu,ale k rybe 😀
no chcela som ist pozriet tak predbezne,ake su ceny na odsavacky mliecka a ohriecas flias a do drogerky,ale chcem ist troska na vzduch

alex ano za 3 dni,bola som tam v utorok a v piatok rano mi uz volali,ze uz ju mali schvalenu 😉

ja som mala na 7 den poobede tehu test pozitivny,ale ja som mala dost silne palice a babenka su dve a to som bola po PK

alex
17. feb 2009

kočky a kto vám pichal injekcie?

petkaerdal
17. feb 2009

alex na cas sa dohodnes,ja som si vzdy povedala,kedy chcem ist,vzdy som chodila okolo 10.30 potom to uz sestricky vedeli same,ze kedy,lebo vzdy povedala,ze zase sa vam nebude chciet vstavat,takze tak neskor 😀

ja som bola na kontrolu 6 den,potom 9 den ,potom 11 a potom na 13 den odber

co robite baby inak?

petkaerdal
17. feb 2009

alex ja vzdy sama 😉 pri kazdom ivf

alex
17. feb 2009

no ja by som skôr, tak okolo siedmej. Myslíte, že aj vtedy by sa dalo?

sama 😖 to by som nezvládla

matkamatko
17. feb 2009

ahojte kočky, no ja som včera volala do FC, mali mi poslať ziadost do poistovne a teraz cakam na schválenie 😉

alex
17. feb 2009

a ešte jedna otázka.Všetky lieky musia byť v chladničke?

petkaerdal
17. feb 2009

o 7 tam dr. alex nieje ,on chodi na 8

v chladnicke mas len choragon,ten co sa picha naposledy o 21 na vyvolanie ovulky,ostatne niesu v chladnicke

matkamatko
17. feb 2009

alex ty si ideš vypísať žiadosť a šup do toho?

babulka123
autor
17. feb 2009

no kedze ty si mala PK tak sa riad podla Petky.. ja som PK nemala..

alex
17. feb 2009

no aj tú 8 by som zvládla, ja totiž môžem prísť do práce až na 9-tu, ale nemám to z FC ďaleko.

matkamatko, no dúfam že ju hneď vypíšeme a šup do toho 😉 😀

matkamatko
17. feb 2009

no tak to by sme mohli mať tak narovnako, ja teraz mrchujem ale počas nasledujúcej mrchy už by mala byť stimulka 🙂 😝

petkaerdal
17. feb 2009

ale oni asi najskor robia vzdy o 8 odbery,musis sa opytat ale 😉

alex
17. feb 2009

no ja som dnes už 13DC. Do FC idem na 16DC, ak by mi stihli do týždňa schváliť žiadosť, tak to možno stíham už nasledujúcu mrchu, ak nie, tak potom až o mesiac.

alex
17. feb 2009

petka, veď sa popýtam. Hádam sa bude dať dohodnúť, a ak nie, tak budem musieť do práce priniesť pečiatku 😒

petkaerdal
17. feb 2009

alex to stihnes podla mna,ked chces ist teraz,ja som sla len vypisat ziadost 20 den cyklu a hned som stimulovala,ked mas ziadost,mozes hned ist na to...

alex
17. feb 2009

no ja len aby mrcha neprišla skôr ako bude žiadosť schválená.

bobjan
17. feb 2009

Petka, ja som dala piecť rožky a pletenky a len tak polihujem pri TV 😉

Alex, určite ti výjdu v ústrety, nemusíš sa báť 🙂 A na pečiatke nie je CAR, len názov centra a potom gynekológ a pôrodník s menom dr. Takže myslím, že to nie je také strašné, nie?? Alebo to vyrieš ráno hodinou náhradného voľna, čo si po obede odrobíš navyše a máš to🙂

alex
17. feb 2009

no veď dajako to už vymyslím... stašne sa teším, ale vždy keď sa na niečo teším, tak to nedopadne dobre, takže sa vôbec, ale vôbec neteším 😉

bobjan
17. feb 2009

A injekcie mi pichal manžel a 2x sestrička a 1x doktorka. A čuduj sa svete, pri týchto odborníčkach som mala modriny, lebo trafili žiliku 😒

No a kontrole v CAR mi pichla sestrička tam 😉

bobjan
17. feb 2009

Alex, ale je dobre sa tešiť a hlavne človek je vtedy rád, že sa veci pekne hýbu ďalej 😉

alex
17. feb 2009

no ja keď som povedala manželovi, že by mi mal on pichať, tak sa zhrozil. Ja sama neviem či by som to zvládla.
A treba si to pichať o tom istom čase?

práveže sa strašne teším a dúfam, že po 20.2. to už pôjde všetko rýchlo a ani sa nezdám a budem tehu 😵

bobjan
17. feb 2009

Alex, môj tiež bol zhrozený, ale som ho ukecala, že predsa nebudem nikoho otravovať a navyše som v začiatkoch bola chorá, tak som nechcela kade - tade chodiť. Tak som ho prehovorila 😉

alex
17. feb 2009

a treba to ako pichať, vždy ráno, alebo vždy večer, alebo je jedno kedy pichnem.

sylvusa
17. feb 2009

ahojte, chcem sa spátať, 23.2. idem na vyšetrenie, a keď to dopadne dobre, gyn. ma odporučí do centra, ako dlho trvá po kým ma objednajú na konzultáciu do Ferticenta a koľko trvá schválenie poisťovňou. Mohla by som to stihnúť už koncom marca? Ďakujem

babulka123
autor
17. feb 2009

ahoj sylvus.. urcite ano, pretoze do centra ta objednaju v polovici cyklu, cca okolo ovulky, spravia ti ultz. a drahemu spermioagram.. a hned sa s tebou dohodnu na postupe..
schvalenie ziadosti pocitaj tak cca 2-3tt max. aj to zalezi od poistoivne, niekde to schvalia do 3 dni..
takze pohodicka..
aspon u nas to tak bolo.. drzim place..

sylvusa
17. feb 2009

dakujem, mám všeobecnú p.,som nezamestnaná, a som na PN, a nehľadám si prácu, lebo viem, čo ma čaká. Bojím sa nájsť si prácu, budem v skúšobnej dobe a stále budem chodiť po lekároch. Dneska v zamestnaní to je veľmi ťažko. Na PN vypíše centrum v CAR alebo môj gynekológ. Chcela by som v PN pokračovať.

peggyyy
17. feb 2009

ahojte babule..ste tu niekto?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre