Folikul 14 mm - vraj v ňom nedozrieva vajíčko

nina774411
20. feb 2018

Ahojte,
Ja sa len chcem opýtať, či sa niektorá tu z Vás stretla s tým, čo ja :D

Pri vyšetrení HP mi vyšlo, že mám obrátený pomer folikulostimulačného hormónu FSH oproti luteinzačnému hormónu LH (5. DC som mala FSH cca 4 niečo a LH cca 12- malo by to byť naopak) a AMH- mi vyšlo 14- čiže vraj PCOS a pravdepodobne neovulujem...(čo teda doktorka predtým nevidela na utz. kks, že mám PCOS??- aj som sa jej na to vyslovené pýtala ešte dva roky dozadu, ale však čo už). Nedarí sa nám bábätko, tak nás poslala do CAR. Tam mi robili opakované vyšetrenia, kde sa im všetko len potvrdilo a navrhli mi laparoskopiu (aj hysteroskopiu a ak by sa zistilo, že stena vaječníkov je zhrubnutá, tak by sa rovno spravil aj drilling vaječníkov- dierky do vaječníkov, aby sa uvoľnovali vajíčka).
Uprosila som ich, aby sme vyskúšali najprv liekmi nastimulovať a vyskúšať IUI... Súhlasili... Od 3. DC do 7. DC som brala Clostilbegyt 2 tbl. denne (pijem aj INOFOLIC 2x denne). 9. DC som bola na folikulometrii, kde zistili že endometrium je 3mm (nízke). Na ľavom ováriu mal najväčší folikul 8mm a menší 7mm a na pravom ov. mal folikul 7mm. Doktorka sa netvárila nadšene a že si predstavovali, že budem na ten Clostil lepšie reagovať, ale že to je ešte možno skoro a že mám prísť 12. DC. Prišla som teda 12. DC a zistenie nasledovné: endometrium iba 4mm (veľmi nízke, vraj určite kvoli Clostilu), na ľavom ováriu folikul 14mm a na pravom iba 9mm.

ČO JE HLAVNÉ- povedali mi, že folikul je ... a ten odborný názov som si nezapamätala....ale že to znamená, že ten 14mm folikul pôsobí tak, že v ňom nedozrieva vajíčko. Nechápem tomu však... veď vajíčko je mikroskopické- to znamená, že nie je vidno na utz. a ten folikul narástol pekne- však to je normálny rast 2mm za deň (takže 6mm za 3 dni je podľa mňa ok)....
Povedali, že oni s tým aj v podstate počítali podľa výsledkov HP, že nebudem na Clostil reagovať a že dáme jeden cyklus pauzu a potom vyskúšame nastimulovať Merionalom (to už nie sú tbl. ale injekcie)....

Stretli ste sa už niektorá s týmto????

nina774411
autor
24. feb 2018

@mina2415 máš skúsenosť? 😀

lienka737
24. feb 2018

@nina774411 to som zvedava, ako Ti to vysvetlia.
Konkretne ako vie z ultrazvuku, ze folikul je prazdny 🙂

nina774411
autor
24. feb 2018

@lienka737 oni nehovorili, že je prázdny 😉.. Ale ze vyzerá tak, že v ňom nedozrieva vajíčko 🤔

lienka737
24. feb 2018

@nina774411 a to nie je to iste?
Cize dolezite je slovo NEDOZRIEVA?

lienka737
24. feb 2018

Ja som to pochopila tak, ze nie je v nom vajicko 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre