Gyn Fiv Žilina - máte čerstvé skúsenosti?

foxina89
6. jan 2019

Ahojte , je tu veľa diskusii na Gyn Fiv , ale je tam toľko strán toho a hlavne staré príspevky , tak by som sa rada informovala a otvorila novú diskusiu , konkrétne na Gyn Fiv Žilina . Nedarí sa nám už dva roky . Užívam duphaston , vajíčkovody priechodné , manžel spermie v poriadku a na gynde si nevie so mnou rady ,tak že sa máme obrátiť na reprodukčné centrum 😏 máte niekto čerstvé skúsenosti s centrom v Žiline ??? Chystáme sa tam objednať . Ďakujem za cenné rady 😊

sawa
7. nov 2019

@iva @linda279 tak ja si myslim, ze vzdy je to pokus omyl,...mou byt dve rovnake zeny, odoberu rovnaky pocet vajicok, ale jednej sa bude dalsie dni vyvijat vajicok viac, druhej menej,...po vklade uz tiez nevedia povedat, preco sa jednej uchyti a druhej nie,...takze ani ivf nema 100% uspesnost, je to len o skusani a nevzdavani sa,..a samozrejme musi mat par aj dosatok vajicok zamrazenych, aby tych pokusov mohlo byt co najviac, niektorej sa to zazrakom podari na prvy krat,..inej na treti a inej az na piaty alebo osmy. Tam uz je to len o psychike a odolnosti sa nevzdavat 🙂 vela stastia nam vsetkym 🙂

iva
7. nov 2019

@sawa Tak ,tak drzme si prsteky.Verim ze coskoro budeme 🤰🤱😘

linda279
7. nov 2019

@sawa
@iva áno aj ja sa prikladám a držím nám palce až to dopadne uspešným tehotenstvom... Ženy, hociktoré, ak Vám doktorka odporučila DHEA Swanson tak si ho objednakte na stránke swanson.sk je tam teraz dostupný skladom... mne ho odporučila dr. Švecová 100mg denne teda jedna tabletka.... len pre info, ja už ich užívam skoro 2 mesiace a vylepšilo sa mi trávenie, s ktorým mám od malička problémy... a ževraj to ovplyvňuje kvalitu vajíčok a ak môžem poradiť, tak už viaceré staršie dámy v rodine mi rozprávajú, že petržlen je na plodnosť, pijem z petržlenovej vňate čaj bez cukru čo máme v záhrade (dá sa aj nasušiť) a mením to s alchemilkový čajom z lekárne... lebo tiež nie je dobré stále a veľa piť jednú vec, niekedy to až blíži...

iva
8. nov 2019

Pani dr Svecova je velmi mila a po 2 mesacnej pauze pokracujem zas.Nevzdavam to.Vcera som cvicila cviky podla Ludmili Mojzisovej.A kupim aj Dheu.😘

sawa
8. nov 2019

@linda279 jo dhea som si chcela kupit, ale nebol dopstupny vtedy, mne teraz este vajicka netreba, mame 3 zamrazene, ale ten caj z petrzlenu som este nepocula.
@iva tie cviky podla Mojzisovej som uz aj ja pozerala, ze by som zacala cvicit,
Ja chcem ist aj na akupunkturu pred dalsim vkladom 🙂
drzime si palce 🙂

iva
8. nov 2019

Este je dobra aj hormonalna joga.Tak cvicim s kazdeho trosku.Bola som kupit v kauflande petrzlenovu vnat😀

linda279
9. nov 2019

@iva super 😊 ja tiež pijem, ako nechuti mi, ale čo človek nespravi že? Aj swanson som si objednala ešte, keď sa mi aj to trávenie upravilo 😊 hadam čosi zaberie a budem mať viac vajíčok a vhodných už konečne, ale veľa som čítala aj otom, že každý mesiac je iný pre ženu a preto niekedy ani neovuluje a taktiež nie sú vajička vhodné na oplodnenie... ale to keby človek vedel 😏

sawa
10. nov 2019

@linda279 presne, ja dom mala v júli 1 vajíčko a v októbri 11 z toho 9 zrelých, takže môže to byť aj ročným obdobím, no a kto vie čím všetkým ;) keby sme vedeli, čo konkrétne nám pomohlo, tak by sme to robili všetky.

linda279
10. nov 2019

@sawa áno to je pravda, každá by sme robili maximum... v januári by som chcela ísť na tretí pokus...je niektorá tu z Vás čo ide tiež? Alebo na vklad? A neviete náhodou, že keď mám už 3 neúspešné pokusy (už dedukujem keby to nedajboh nevyšlo), že keď vymením poisťovňu, že by som aj v tej novej mala 3 nove pokusy? Ide o to, že som v dôvere ale už 2 roky chcem ísť aj tak do všeobecnej, lebo je veľa lekárov, čo s dôverou nespolupracujú... 😏

iva
10. nov 2019

@linda279 Ja tiez idem v januari na 3 ivf no a je pravda ze kazdy mesiac to mame inac.Mna napr.boli 1 mesiac pravy vajecnik a dalsi mesiac lavy.A pri 1 ivf som nemala ziadne vajicka.To bolo v juli a bolo mi neskutocne teplo.Zle som to znasala tak si myslim ze aj preto neboli ziadne.Teraz zas bolo 5 a prezilo 1 a aj to neuspesne.Jednu vec neviem aky je rozdiel medzi zrelych a nezrelych oocytov.Ja som mala nezrele.

iva
10. nov 2019

@linda279 Daj si union.Nerozmyslaj nad tym ze sa to nepodari.Najviac bud v pohode ked si budes pichat Diferelin a podobne inj.Ja verim ze sa to podari aj ja mam obavy pri vklade.Teraz ked pojdem na vklad v januari a pridem domov tak budem lezat s mierne nohami hore.Ja som si totis sice neskoro spomenula,ze ked som bola v porodnici boli tam kocky co mali tendenciu potratit a mali nohy hore.

sawa
11. nov 2019

@linda279 vieš čo ohľadne poisťovne netuším, či ak zmenis, ci by si opätovne mohla ísť 3 krát. Ale tiež by ma to zaujímalo ;)
V januári na 3tí odber vajíčok? Nemás zamrazene? Koľko ti odobrali pri 1 a druhom raze?

sawa
11. nov 2019

@iva nezrele ti nemôžu oplodnenit, mne vzali 11, ale 2 boli nezrele, čiže ostalo 9, tie oplodnenili, ale vyvíjalo sa len 5, 4 nie, z tých 5 sa ešte jedno prestalo po 5 dní vyvíjať, 1 mi vložili ( neúspešne) a 3 mam zamrazene.

iva
12. nov 2019

@sawa Aha,no lebo ako som spominala mala som nezrele ale aj tak s tych 5 oplodnili 3 a prezilo 1 a malo 8 buniek.Tak tomu nerozumiem.Ze by dozreli neskor?

linda279
13. nov 2019

@sawa ahoj, no mne 1 ivf vybrali 4 vajíčka a len jedno sa oplodnilo, ostatné nereagovali na spermiu, 2 ivf mi vybrali 5 a ani jedno sa neoplodnilo, nezareagovali, po dvoch dňoch žiadnej reakcie si ma zavolali a že bohužiaľ vklad nebude... takže som si mala dat pauzu aspoň 5 mesiacov a isť skúsiť na 3 pokus... to bolo v auguste tak v januári chcem ist znova skúsiť šťastie keďže mám výsledky dobré a mala dom si kúpiť ten swanson DHEA jednu tabletku denne a že pomaha aj alchemilka čajík a hlavne kľud, žiadne nervy, stres, regenerovať telo a neprechladzovať a že počkáme na správne vajíčko, ale keďže mám posledný pokus, tak ma to moc neteší... ty máš 3 zamrazené, ale ja nič 😏

linda279
13. nov 2019

@iva union? To som už počula od viacerích, že je fajn... po vklade samozrejme kľud 😊 ľažkať si a nemať stres... aj keď vždy tam obava je... 😏 nohy hore? Možno to má nejaký vplyv a človek vyskúša aj nemožné, mne keď vkladali pri prvom ivf, tak mi hovorili, že poležkáte 15 min a môžete sa ist vycikat a obliesť, ale bála som sa, vravím dr. že sa bojím aj cikať až ho nevycikám, a ona sa zasmiala, že nie, ono sa to vkladá do dutiny maternice... no a vidiš aj tak moje obavy po 10 dňoch boli opoctatnené, nevyšlo a čo čítam, tak tu je veľa takých žien 😥

sawa
13. nov 2019

@iva nie, ak su raz nezrele,...tak uz ti nedozru,...cize z 5 si mala asi 2 nezrele, tak oplodnili len tie 3, ale dalej sa ti vyvjijalo len jedno, dve nie,...

sawa
13. nov 2019

@linda279 no ale to som este nevyhrala, aj ked ja verim, ze sa nam to podari aj prirodzene, aj ked mi doktor povedal, ze mam takmer nepriechodne vajecniky,..takmer nie je uplne 🙂 o tyzden mam vysetrenie maternice-hysteroskopiu, tak uvidim, co mi tam povedia, v decembri by som mohla ist na vklad, ale chceme ist niekam k moru na tyzden cez sviatky, tak si necham vklad az na januar.
Vy ste mali tie darovane spermie ? ked vajcika nereagovali ?

sawa
13. nov 2019

@linda279 este k tym noham hore,..tak to su rozne teorie, ale treba normalne fungovat ako predtym, akurat nedvihat tazke veci, neprepinat sa, mozno necvicit nejaky crossfit 🙂 ked by sme kazda robili to iste, aj tak vysledok bude u kazdej iny 🙂 hlavne sa netreba obvinovat a treba verit, ze sa to podari 🙂

iva
13. nov 2019

@sawa Tak dnes som bola na kontrole.Pojdem na ster maternice v decembri a zajtra sa musim objednat s manzelom na genetiku.Som zvedava co na tej genetike skumaju.

sawa
15. nov 2019

@iva tak potom povies 🙂 ja idem na vysetrenie maternice v stredu 🙂 tak tiez som zvedava, co mi povedia, ale podla mna asi nic zavratne,..

iva
15. nov 2019

@sawa Budem ti drzat prsty aby ti vsetko dobre dopadlo.Ja mam s toho steru strach.Dohodla som sa s dr.Svecovou ze budem mat celkovu anestezu.Inac dnes som volala na genetiku ze sa objednam.Hm pisu ze volat treba od 14:00 do 15:00.Som tam volala ako blba a po 30 min.mi to zdvihla sestricka,ktora ma nenechala ani poriadne pozdravit.Hned ma odbila.Citujem.Teraz nevolajte skuste zavolat neskor.A bum polozila.O 15:00 som este 2× volala ale nikto nezdvihol.Je to normalne? To co je za spravanie?

sawa
16. nov 2019

@iva no pekne :( majú asi veľa roboty, ale aspoň slušne mohla povedať. Tak nemáš mat prečo strach, nič nebudeme cítiť a potom pôjdeme domov a budeme čakať na výsledky, Svecova to poradila, že sa máš objednať na genetiku? To je v Nitre?

iva
16. nov 2019

@sawa No genetika je v Ziline ,v poliklinike.No budem volat v pondelok a ak bebudu zdvihat,zavolam do gynfivu a spytam sa ze co robit.Pripadne by som isla aj do MT.

majinka81
16. nov 2019

@iva baby držím vám palce, nech to všetko dobre dopadne.My máme termín v decembri, prvá konzultácia - ešte nevieme čo a ako, ale aspon urobia spmg. a potom sa uvidí.

iva
16. nov 2019

@majinka81 Dakujeme.Hlavne sa ich vsetko pytaj.Ja si myslim ,ze nic nie je nemozne.Dnesnej dobe sa da vsetko😊.Ale vsetko je aj o stasti.Tak ako pisu aj ostatne babenky Drzim prsty.Napis ako ti to dopadlo.

ifffina
20. nov 2019

Baby ak by mal niekto zaujem mam zvysny gonal, cetrotide, medrol, clexan. Piste ak sa vam nieco hodi.

majinka81
25. nov 2019

@iva Ahoj jasne napíšem.Moja dr. mi odporúča Martin-Helios. Ale akosi ma to tahá tu a preto sme si dali termín.Každopádne dá sa íst potom aj inde keby niečo.Držte sa a inak čo nové?

iva
27. nov 2019

@majinka81 Ahoj no mna v ZA objednali na genetiku az 28 februara a v decembry idem na ster maternice.Skusam volat do MT na genetiku ci by ma nemohli objednat skôr.Samozrejme nezdvihaju.Vsetko je tak zdlhave.

majinka81
27. nov 2019

@iva fiha dlho veru,no ja neviem.Napi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre